Skocz do zawartości

Jaki dac mobilny do KOSS PP?


Tom8907

Rekomendowane odpowiedzi

A jak chcesz DFB połączyć z USB-c M21 ? Kupisz dragonfly tail czy jak to się nazywa za kolejną stówę z hakiem? Nie wypnie Ci się to z kieszeni? Nie będzie dyndać za bardzo? DFB szału nie robi, choć wszystko będzie lepsze niż dziurka z M21. Owszem, jest basowa i kolorowa, ale sceny tam nie ma żadnej. To jest najbardziej wąsko grające ustrojstwo jakie miałem. Cokolwiek będzie lepsze. A to będzie bdb , tańsze i prosto w USB-C telefonu https://allegro.pl/oferta/ibasso-dc03-usb-type-c-dac-amp-2xcs43131-3-5mm-bl-10707474396

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nowy DAC gra lepiej. Przez jakiś tydzień. Może dwa. Potem zaczyna grać coraz gorzej i musisz kupić następny, który oczywiście gra jeszcze lepiej. Przez tydzień... itd. Tak to się kręci na tym forum latami.

Chłopie, zostań z tym telefonem i Koss Porta Pro, dobrze Ci radzę :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, manuelvetro napisał:

A jak chcesz DFB połączyć z USB-c M21 ? Kupisz dragonfly tail czy jak to się nazywa za kolejną stówę z hakiem? Nie wypnie Ci się to z kieszeni? Nie będzie dyndać za bardzo? DFB szału nie robi, choć wszystko będzie lepsze niż dziurka z M21. Owszem, jest basowa i kolorowa, ale sceny tam nie ma żadnej. To jest najbardziej wąsko grające ustrojstwo jakie miałem. Cokolwiek będzie lepsze. A to będzie bdb , tańsze i prosto w USB-C telefonu https://allegro.pl/oferta/ibasso-dc03-usb-type-c-dac-amp-2xcs43131-3-5mm-bl-10707474396

Nie moge znalezc recenzji na forum tego DACa albo na audiofanatyk moze jest? Dalby ktos jakis link?

Poczytalem troche i wnioskuje ze ibasso d03 jest bardziej naturalnym grajkiem niz muzykalnym a ja kocham muzykalny dzwiek... czy mimo to lepszy bedzie niz DFB? I czy da sie go podlaczyv do kompa skoro usb C jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tom8907 napisał:

Nie moge znalezc recenzji na forum tego DACa albo na audiofanatyk moze jest? Dalby ktos jakis link?

Poczytalem troche i wnioskuje ze ibasso d03 jest bardziej naturalnym grajkiem niz muzykalnym a ja kocham muzykalny dzwiek... czy mimo to lepszy bedzie niz DFB? I czy da sie go podlaczyv do kompa skoro usb C jest? 

Jest przejściówka, da się. DFB jest lekko podbarwiona i przyciemniona i lekko akcentuje bas. Nie mialem KPP ale one chyba też ciepłe i basujace. Nie łączymy takiego ciepłego z ciepłym, bo się kluchy robią. KPP musisz dać właśnie do dziurki neutralnej, dobrej technicznie, to zobaczysz, jak te słuchawki naprawdę grają. Bo na razie to chyba są basowe kluski. Jak podłączysz do DFB  za 300 plus 150 za tail, to będą kluseczki. :) 

21 minut temu, Kuba_622 napisał:

No jasne, że nowy DAC gra lepiej. Przez jakiś tydzień. Może dwa. Potem zaczyna grać coraz gorzej i musisz kupić następny, który oczywiście gra jeszcze lepiej. Przez tydzień... itd. Tak to się kręci na tym forum latami.

Chłopie, zostań z tym telefonem i Koss Porta Pro, dobrze Ci radzę :)

Rada byłaby dobra, bo słuchawki tanie. Ale ja żadnych słuchawek w niego bym nie wpiął... ta dziurka jest straszna. Sam bas i klaustrofobia. 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego dongla, który tak źle gra jak dziurka z m21 :D bądź spokojny.

Martw się raczej o to, że będziesz chciał kupić kolejne słuchawki do dongla, żeby zagrały inną sygnatura niż kosy :D 

A potem zapragniesz kolejnych upgradów. Ja tu wchodziłem mając hd681... I popatrz, co mi zrobili...

Może zatem lepiej posłuchaj kolegi, nic nie kupuj, skasuj konto :D 

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

No jasne, że nowy DAC gra lepiej. Przez jakiś tydzień. Może dwa. Potem zaczyna grać coraz gorzej i musisz kupić następny, który oczywiście gra jeszcze lepiej. Przez tydzień... itd. Tak to się kręci na tym forum latami.

Chłopie, zostań z tym telefonem i Koss Porta Pro, dobrze Ci radzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z mojego punktu widzenia gra źle. Ja go kupiłem jako transport pod dc01, potem Quadelix 5k, potem EarMan Sparrow. Z dziurki słuchałem raz i uznałem ja za ciemną, przebasowioną i klaustrofobiczną, ze strasznie wąska sceną, ścieśnionymi instrumentami. Na tle innych moich sprzętów. Pioneer xdp100r np, niedrogi, bdb dap. I tak teraz m21 leży w kącie i dongle razem z nim, bo gram albo z xdp100r, albo shanling m6, też bdb dap z niższej średniej półki. Myślałem, że dongle zastąpią mi dapy, ale pomyliłem się. Wolę dapy, niestety. Jutro będę miał kolejny.

Ale przejmowałabyś się punktem widzenia gościa , który ma trzy fajne dongle i ich nie słucha i dwa bdb dapy i kupuje trzeci?

Także, może być, ze ta dziurka M21 jest niezła, ja po prostu gustuję w zupełnie innych dziurkach ;) i jestem audiozboczony, więc się nie przejmuj i słuchaj, jak Ci się podoba!

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał @Kuba_622 - może jakbyś miał jakieś lepsze słuchawki, ale dzisiejsza jakość w smartfonów wystarczająco zadośćucznia KPP. Owszem kupisz dongla, coś tam mooooże poczujesz, potem placebo minie, mózg się przyzwyczai i przyjemności nie będziesz więcej czerpał.  Jeśli takie połączenie teraz gra Ci dobrze to tego nie zmieniaj. Szkoda kasy (przy tych słuchawkach). Jakbyś miał jakies lepsze słuchawki, choć lepsze doki to już co innego. Wtedy bym pomyślał o jakimś adapterze BT co by oszczędzić baterię telefonu podczas słuchania. Ewentualnie jak mocno chcesz to są jakieś tam dobre dongle za parę (tak do 20 dolarów) na aliexpress, to miałbyś może tą zaletę, że trochę głośniej by było. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sluchawki nauszne sa lepsze od KPP? Tylko takie do 300 zl maksymalnie. Najlepiej miesiste, muzykalne z baaasem takim ze szkoda gadac ;) do klasyki rocka oczywiscie😉

Dzis podlaczylem te KPP do SMSL M3 przez kompa i dzwiek byl taki mniej wiecej jak na samsungu m21 no moze bardziej bas byl podkreslony ale tak to nie widzialem roznicy...

Edytowane przez Tom8907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP nie są złe jak na swoją formę. Ale całościowo to są takie sobie. Ja się nie orientuje teraz w tego rodzaju słuchawkach. Manu miał kiedyś Fidelio M1 może się wypowie o nich i gdzieś się je dorwie,  @Rafacio polecał jakieś ultrasone. Ostatnio jakieś Kossy (coś z 30i) robią furorę z gąbkami od grado. Imo zostaw sobie te kossy na wyjście do telefonu, a do domu możesz wziąć sobie Monoprice Retro i wymienić im pady. Takie budżetowe wokółuszne z dobrą sceną i basem. W komisie Fex sprzedaje też ISK 580 za 60zł też powinno być lepiej od KPP i dalej basowo. 

Ja nie lubię słuchawek dokanałowych, ale akurat na wyjście i pod względem opłacalności i jakości to lepsze rozwiązanie. EDX masz na aliexpress za 18zł i grają super. Tak jak kiedyś dokananałówki za 200+zł. W komisie @Kuba_622 sprzedaje za 35zł chyba też udany model. Do nich można dołożyć jakieś źródło. Choć telefon pewnie też da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Rada byłaby dobra, bo słuchawki tanie. Ale ja żadnych słuchawek w niego bym nie wpiął... ta dziurka jest straszna. Sam bas i klaustrofobia. 

 

Ja nie wiem, miałem całą masę tego przenośnego tałatajstwa od Dragonflyów, przez Sonatę HD Pro, EarStudio HUD100 po już naprawdę całkiem drogie (przynajmniej dla mnie) sprzęty typu Mojo i wszystko grało tak samo, jak mój budżetowy telefon Alcatel za kilka stówek, a jeżeli nawet tam były jakieś drobne różnice w dźwięku, to przy normalnym słuchaniu muzyki a nie wsłuchiwaniu się w sprzęty nie miały one dla mnie żadnego znaczenia (i na pewno nie było tam różnic opisywanych w różnych ściemnionych recenzjach...).

 

A porównywałem na bardzo detalicznych słuchawkach typu T90 czy ER3XR i nie słyszałem większych różnic, więc jak ktoś je usłyszy na Koss Porta Pro, to szacun :D Oczywiście zostaje sprawa autosugestii, ale o tym nie wypada mówić na tym forum ;)

 

O wygodzie takich sprzętów też nie ma co mówić, jakieś g00wienko dyndające przy telefonie. Jeszcze kupno sprzętu typu Mojo to rozumiem, bo to już jest coś co nam napędzi niemal każde słuchawki, więc taki zakup ma sens.

 

Nie znam M21, może rzeczywiście gra tak kiepsko jak piszesz, mój Alcatel ma tam niby jakiś audiofilski DAC, więc może dzięki temu taki dobry ;) Ale prawdę mówiąc, to mój poprzedni telefon, tani Redmi grał tak samo, tylko ciszej.

 

 

Natomiast wybór DC03 popieram - to nowoczesny układ, dobrze wypadający w pomiarach i w rozsądnej cenie. DFB miałem 2 razy i uważam, że nie warto - mało mocy, szumi ze skutecznymi słuchawkami i jeszcze to USB :)

 

 

(tak, wiem że tym wpisem pokazałem, że żaden ze mnie audiofil i teraz mam -10 do respektu na forum, ale jak ktoś nowy jest potencjalnie zagrożony wkręceniem się w to dość absurdalne hobby, to pozwoliłem sobie szczerze napisać, co o tym myślę po 15 latach zabawy w audio ;) Może duch whooya przeze mnie przemówił :))

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie po tym DFB, że aż mi się go szkoda zrobiło i muszę go trochę wziąć w obronę 😉, a mianowicie, jak na dongla usb to jest świetny sprzęt, ale.. z konkretnymi słuchawkami, czyli takimi, które wymagają dogrzania średnicy i jej wypełnienia, oraz złagodzenia góry. 

 

Np. takie TH900 zdecydowanie lepiej mi grały z DFB i fona, niż z dobrej stacjonarki za kilka tysi, ale nie pod względem technicznym, a synergii brzmienia.

 

I wcale nie uważam, że poziom techniczny DFB to dno totalne, bo słychać, że odstaje pod tym względem od nowszych urządzeń, jednak broni się właśnie tym swoim analogowym, dopalonym, średnicowym brzmieniem, którego raczej próżno szukać w najnowszych wynalazkach, stawiających bardziej na dzielenie włosa na czworo, aniżeli na czystą muzykalność. ;)

 

 

Ps.

Miałem swego czasu ibasso dc-02, ten mniej popularny i dla mnie był to beznadziejny dongel, słabszy od DFB, zero muzykalności, to samo z DFR, który na dodatek pod android'em grał ciszej, niż DFB. Z kolei najlepsza z "ważek" to oczywiście Cobalt, oferująca fajne, energiczne brzmienie z satysfakcjonującym poziomem technikalii, nawet w porównaniu do stacjonarki. 

 

Do autora tematu - DFB średnio się nadaje do KPP, jak już koledzy wyżej wspomnieli, ponieważ oba urządzenia mocno stawiają na muzykalność, dopalenie brzmienia, w związku z powyższym lepiej wybrać coś neutralnego lub najlepiej, zmienić słuchawki, co da największy słyszalny upgrade i też wyższy poziom techniczny odtwarzanego dźwięku, bo niestety, nie oszukujmy się, KPP pupy nie urywają, 30lat temu to i owszem, w portable rządziły. 😉

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Koss porta pro, mam telefon samsung a50, mam też różne dongle i pierwsze co Ci proponuję to taki mod u @Perul

 

 

Po tym zabiegu to zupełnie inne słuchawki i dają radość ze słuchania prosto z dziurki telefonu.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sluchajcie kupilem Koss PP.

Faktycznie dzwiek jest swietny, jest bas, miesisty troche misiowaty ale dla mnie i tak go za malo. Gitary tez graja swietnie. Ogulnie dzwiek jest pelny, gesty i z pazurem no i jest bliko sluchacza. No ale nie ma przestrzeni i powietrza miedzy instrumentami. Chyba przez to ze slucham z samsunga M21. Myslicie ze dongiel cos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności