Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Najner napisał(a):

 

@Palpatine Sprawdzę te symbio, dzięki. W tym momencie na nas z Shanlinga M3Ultra zupełnie nie narzekam, ale być może da się jeszcze lepiej.

Jest więcej i mocniej. Czy lepiej to już gusta. Dla mnie już troszkę za dużo cukru w cukrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał(a):

Linsoul. Moim zdaniem EJ07 wciągają SA6 i Blessing2 jedną dziurką od nosa. Reszty wymienionych przez Ciebie nie słuchałem. Może ktoś z forumowiczów będzie miał na sprzedaż używki, bo w cenie nowych z powyższego sklepu masz już naprawdę bardzo mocną konkurencję. 

 

@Palpatine Sprawdzę te symbio, dzięki. W tym momencie na nas z Shanlinga M3Ultra zupełnie nie narzekam, ale być może da się jeszcze lepiej.

 

Maja Jeszcze szersza scenę jak Mesty 2? A co poleciłbyś z nówek w tej Polce cenowej do powiedzmy 2,5 k maksymalnie co jest mega fun fun muzykalne z dowalonym bassem i nie fatygujace, Iemy oczywiście :) Mam Mesty 2 ale chciałbym odskoczni od nich czasem, ale są mega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elos napisał(a):

Maja Jeszcze szersza scenę jak Mesty 2?

Szerszą i wyższą, ale nie głębszą. Mest2 grają bardziej "klasycznie", do głowy. EJ07 grają z oddali, inaczej oddają plany, mają lepszą holografię, ale jak szukasz basu i niemęczącego grania, to EJ07 nie są kierunkiem dla Ciebie. Jak chcesz odskocznię od Mest2, która będzie mniej fatygująca i basowa, to może sprawdź Raptgo Hook X. A tak generalnie, to ja średnio jestem specem od doków, załóż temat w dziale "co kupić", bo ja od ponad roku głównie EJ07 i Mest2, po nowości sięgam bardzo rzadko i nie jestem obeznany ;) Albo zmień sobie za darmo Mest2 w EQ i zaoszczędzisz kupę kasy ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem bo scena w Mest 2 jest taka szeroka, a tu jednak przy nich wąska, będę musiał je sprawdzić skoro tak oddają holografie. Ja również na Mestach 2 siedzę i czasem na TINHIFI T3Plus jako odskoczni, ale kupiłbym sobie Jeszcxe coś na przeczekanie zanim dorwe się do Mestow 3. Nanna była fajna, ale przy Mestach stała się taka bez wyrazu, kupiłbym ponownie ale chyba nie ma to sensu, zgłupiałem… :)

11 minut temu, Najner napisał(a):

Szerszą i wyższą, ale nie głębszą. Mest2 grają bardziej "klasycznie", do głowy. EJ07 grają z oddali, inaczej oddają plany, mają lepszą holografię, ale jak szukasz basu i niemęczącego grania, to EJ07 nie są kierunkiem dla Ciebie. Jak chcesz odskocznię od Mest2, która będzie mniej fatygująca i basowa, to może sprawdź Raptgo Hook X. A tak generalnie, to ja średnio jestem specem od doków, załóż temat w dziale "co kupić", bo ja od ponad roku głównie EJ07 i Mest2, po nowości sięgam bardzo rzadko i nie jestem obeznany ;) Albo zmień sobie za darmo Mest2 w EQ i zaoszczędzisz kupę kasy ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

eee...nie....

kupno mk3 nie ma sensu...pomiary wyjaśniły temat ;)

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

eee...nie....

kupno mk3 nie ma sensu...pomiary wyjaśniły temat ;)

 

2 minuty temu, Elos napisał(a):

 

To powiedzcie mi Jeszcze teraz jak wypadają Mesty w Starciu z Odinami czy Cerberusami? Jak to ta sama liga to znaczy ze nie ma już sensu na nic kasy wywalać. :D

Edytowane przez Elos
Bo zle napisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elos napisał(a):

zgłupiałem

Możesz spróbować poszperać w muzyce zamiast w sprzęcie, polecam! Odkryj coś nowego ;) 

Ewentualnie umów się w Mp3store na odsłuch 64audio U4S (podobno świetne są) albo kilku modeli Fir Audio (kolega z forum pisał, że mu lepiej grają od Mestów). Masz też super słuchawki od polskich marek - Craft Ears, Lime Ears, Custom Art. Z tego, co wiem, to wypożyczają słuchawki do odsłuchu w domu, więc mógłbyś spróbować. Marki z dużym uznaniem na zachodzie, a dla Polaków dosyć egzotyczne.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej azla z zestawu. Maestro Mini miały dla mnie zdecydowanie za dużo dołu, był buczący, nie było tam za dużo detalu. Walił po głowie slamem, ale oprócz tego jakoś specjalnie mnie nie urzekł. Na pewno ten w Mest2 dużo lepiej oddaje struny gitary basowej czy kontrabasu.
Pisze w podróży więc odniosę sie tylko do holografii. Jest raczej szerzej niz głębiej. Bez problemu odróżnia sie bębny perkusji. Zależnie od nagrania potrafi byc wszystko ciut za mocno zarysowane, angażujące bardziej niz bym chcial. To pierwsze wrażenia , nie mialem czasu pobawic sie tipsami ale ej7 wygrywają z kinera nanna dosyć mocno

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nieco odkurzę temat z dwoma pytaniami dotyczącymi um 3dt:

 

1. Czy po porządnym wygrzaniu (tak z 50h i więcej) są jakieś wyraźne różnice w stosunku do takich wyjętych z pudełka?

 

2. Jak u nich w wygodą i izolacją? Czy tulejka wchodzi mocno do kanału słuchowego? Czy dobrze tłumią dźwięki otoczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości i mega przychylności @Mayster x Audeos tylko i wyłącznie  udało mi sie w końcu nabyć Mesty 3, ale nic się na to nie zanosiło, że mi się to uda, a jednak :)) Są tak mega, na dużo wyższym lvlu imho niż dwójki, które znałem na pamięć, że jak tylko emocje trochę opadną to napiszę o nich osobny post bo są tego absolutnie warte :)

IMG_3545.jpeg

Edytowane przez Elos
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

heja, potrzebuje poradzić sie bo mam taki problem z mextami - testując 19 sekundowym audiocheckerm 20zh do 10khz - wyraźnie słychać krótki peak (przy ok 430hz) taki mniej niż pół sekundy (przy wyższych poziomach głośności zamiast peaku jest bzyknięcie prawej słuchawki), peak zaczyna się szybciej w prawej słuchawce a wibracje podczas testu nie pojawiają się równocześnie w obu słuchawkach - jest też taka jeszcze różnica że w lewej słuchawce wyraźnie słychać podczas zakładania metaliczne pogłosy a w prawej tego nie ma (nie chodzi o driver flex)

Edytowane przez brombo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:)

https://www.audiocheck.net/testtones_sinesweep20-20k.php Logarithmic (20Hz-20kHz, -3dBFS, 20s)

mam to zgrane ale nie wiem czy mogę załączyć ze względu na prawa autorskie natomiast weryfikacja pt inne źródła i słuchawki ale też inne takie testy była robiona;)

najbardziej martwi mnie że peak jest tak wysoki i stosunkowo krótki no i to że słuchawki bardzo wyraźnie drżą w różnym  czasie w sensie nie ma tu synchronizacji czasowe raz zaczyna lewa i tam występują dalej dość wyraźne różnice a w szczytowym momencie dla tych wibracji (czyli ok tych 430hz) ewidentnie prawa wcześniej i chyba mocniej drży od lewej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napiszę do um zapytanie - to mój pierwszy kontakt z tą technologią przewodnictwa kostnego ale byłbym bardzo wdzięczny za info od osób które mają słuchawki gdzie zastosowano takie rozwiązanie lub ten sam model czy u Was też wibrowanie nie jest jednoczesne w obu słuchawkach dla tej samej częstotliwości - w przypadku mojej pary są bardzo wyraźne różnice (a w przedziale 250 - 450 bardzo wyraźnie manifestują w dźwięku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał może ktoś tych słuchawek do grania? Podobno niektóre IEMy całkiem nieźle sobie radzą w grach. Ktoś wie jak w tej materii jest z MK II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi które tipsy zapewnią mi najlepsza izolacje dźwięków z zewnątrz. Wiem, że prawdopodobnie nie ma to sensu, ale próbuje na siłę przeforsować chęć słuchania Mestów MK II w komunikacji miejskiej.

 

Niestety na tipsach które mam nadal dość sporo dźwięków przedostaje się z otoczenia co skutecznie zabija radość z odbioru tego co grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rodzic dwojga małoletnich mogę polecić pianko-gumki HiFiGo x Zeos Renders. Siedzę właśnie w sali zabaw i nie słyszę absolutnie żadnego kwiknięcia, a wcale nie mam rozkręconego potencjometru. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności