Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dirian napisał(a):

Mest MKIII?

 

4367035

Środek wygląda identycznie jak w MEST Indigo (oferowany już od jakiegoś czasu), tylko faceplate inny.
Grafika poniżej ukradziona z MusicTecka.
UM MEST Indigo - MusicTeck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaką stronę pójdzie strojenie? Indigo mają odczuwalnie więcej basu niż mk2. Podejrzewam, że zrobią taką biedniejszą wersje tej limitowanej serii. Podobnie jak było z Mason Fabled Sound, którym potem "urodzono" technicznego bliźniaka ale już nie tak ładnego - Mason FuSang.
Obstawiam, ze cena w US pewnie będzie na poziomie $2-2.2k
Fajnie, że kontynuują serię, choć mam poczucie, że nie mają na razie za wiele do zaoferowania poza innym strojeniem. Wprowadzili nową generację przetworników BC o większym zakresie działania. Jednak dla mnie osobiście ta technologia, to trochę audio-voodu, mogą nam wmawiać co chcą ale jakie ma ona naprawdę przełożenie na dźwięk to trudno cenić, podobnie jak z kablami za tysiące $ ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Weird_O napisał(a):

@Filip77 miałeś może okazję porównać Indigo z Mextami?

 

Nie miałem, ale jak chcesz to możesz mi w tym pomóc ;)

 

 

Na wykresie bas mk2 i Indigo wygląda identycznie ale w uszach jest inaczej - może tak się właśnie objawia w Indigo działaniem nowego przetwornika BC. Można pogdybać ;)
A Ty miałeś okazję porównać mk2 i Mexty? Bo z tego co pamiętam to one mają takie same BC, czyli Mexty powinny mieć więcej dołu.

 



 

wykres.png

Edytowane przez Filip77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, MEXT mają znacznie więcej dołu, jak złapiesz dobrego seala to to są basowe potworki (w dobrym tego słowa znaczeniu, bas jest w nich świetny jakościowo).

Góra w MKII była dla mnie przy dłuższych odsłuchach męcząca, za dużo informacji. Moje odczucia zgadzają się z wykresem, wychodzi na to, że Indigo byłby dla mnie złotym środkiem bo w mextach z kolei czasem brakuje szczegółów na górze/wyższej średnicy.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek też wygląda jak jakieś DYI, ale pewnie będzie dużo bardziej funkcjonalny niż ten sztywny UM Copper z MKII. W sumie nawet fajny.

 

Dziwny design, ten diamencik czy co to tam jest to mi się kojarzy z takim 40-letnim Jurgenem z nażelowanymi włosami i diamencikiem w uchu. Kto mieszkał choć chwilę w Niemczech ten chyba wie o co kaman :P Zamiast tego diamencika to mogli dać jakieś logo UM czy coś i by było nawet estetycznie...

 

3_a0439271-9697-4f56-8462-7b774f721fbc_2

 

Edytowane przez Dirian
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Właśnie planuję u siebie "konkurs piękności" IEM'ów miedzy innymi UM (mest2, mext, maven'y). Jak na nieszczęście, wszystkie które udało mi się zdobyć, mają  wyjście na 4,4 Bal. Reszta IEM'ów w konkursie korzysta z przewodów mmcx. Oprócz KannCuba nie mam sprzętu z tym gniazdem.

Ponieważ 90% moich słuchawek ma impedancję >=250Ω, z waszego doświadczenia, czy warto bawić się w adaptery na stockowych przewodach UM tzn 4,4->2,5?

Jak bardzo to wpływa na odbiór niskoomowych przecież przetworników?   

Wszystkie dotrą do mnie w jednej paczce więc muszę coś szybko wymyślić.

  Mam jeszcze srebrnego litza od fiio, ale znów mmcx.  Wolałbym go nie pruć więc może: (https://audeos.pl/oeaudio-adapter-katowy-mmcx-2pin).

Jeżeli zostaną u mnie UM, jakie przewody 2,5 Panowie polecacie.

 

Ach no i jeżeli posiadacie Panowie stockowy lub inny przewód 2,5 bal który nie zakłóci odbioru to priv PLZ.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez dsign
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dsign napisał(a):

Panowie.

Właśnie planuję u siebie "konkurs piękności" IEM'ów miedzy innymi UM (mest2, mext, maven'y). Jak na nieszczęście, wszystkie które udało mi się zdobyć, mają  wyjście na 4,4 Bal. Reszta IEM'ów w konkursie korzysta z przewodów mmcx. Oprócz KannCuba nie mam sprzętu z tym gniazdem.

Ponieważ 90% moich słuchawek ma impedancję >=250Ω, z waszego doświadczenia, czy warto bawić się w adaptery na stockowych przewodach UM tzn 4,4->2,5?

Jak bardzo to wpływa na odbiór niskoomowych przecież przetworników?   

Wszystkie dotrą do mnie w jednej paczce więc muszę coś szybko wymyślić.

  Mam jeszcze srebrnego litza od fiio, ale znów mmcx.  Wolałbym go nie pruć więc może: (https://audeos.pl/oeaudio-adapter-katowy-mmcx-2pin).

Jeżeli zostaną u mnie UM, jakie przewody 2,5 Panowie polecacie.

 

Ach no i jeżeli posiadacie Panowie stockowy lub inny przewód 2,5 bal który nie zakłóci odbioru to priv PLZ.

Pozdrawiam serdecznie.

Bardzo dobry adapter a cena jeszcze lepsza. Kupiłem u nich- fabrycznie zapakowane.

 

https://allegro.pl/oferta/dd-hifi-dj44b-adapter-z-4-4mm-na-2-5mm-jack-12323984021

 

Z impedancją to nie wiem o co się Tobie rozchodzi. Kup adapter i gitara.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie  :D . Już nabyty :)

A z tą impedancją, to po prostu na pchełkach przewód (ewentualne straty w stosunku do małej impedancji) ma większe znaczenie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale może mi się tylko wydaje. :)  Doświadczenia w tej dziedzinie nie mam, więc ¯\_(ツ)_/¯. Dlatego szukam rady  :) .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 22:39, Palpatine napisał(a):

Świetna oferta na nowe Mest Mk2 za 999$

https://shop.musicteck.com/products/um-universal-mest-mkii

Jak już znowu kupisz Mesty :), to sparuj/zakup z Questyle M15 - fantastyczne combo... i tańsze jak Astel.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 20:11, trez0r napisał(a):

Jak już znowu kupisz Mesty :), to sparuj/zakup z Questyle M15 - fantastyczne combo... i tańsze jak Astel.

Kusisz...ile on ma ohm na wyjściu 3,5 i 4,4? Obawiam się, że będzie szumiał jak 90% sprzętów z Mest Mk2

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusisz...ile on ma ohm na wyjściu 3,5 i 4,4? Obawiam się, że będzie szumiał jak 90% sprzętów z Mest Mk2
Z AK HC2 jest prawie niesłyszalny. Dlatego został.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Szukam dac/amp do Mest MK2. Dzisiaj testuje Questyle M15 i Mojo2. Co jeszcze wziąć na warsztat? Będzie pracował tylko stacjonarnie podpięty pod tablet wiec wielkość nie ma znaczenia. Liczy się czarne tło, czystość, dynamika, może grać lekko Vka.

 

Najciemniejsze tło ma Lotoo PAW S2, więc warto wziąć na warsztat. Do tego - pod wymagania - można sprawdzić: Astell & Kern HC2. EarMen Colibri, Shanling UA5, xDuoo Link2 Bal.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności