Skocz do zawartości

Fanklub Shanling


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

image.thumb.jpeg.181f5fc24a3bb06979b3680f6bb0fb63.jpeg

 

Przyszły Shanling Sono. Z początku nie wiedziałem co o nich myśleć. Są gładkie. Aż... za gładkie? Za ciepłe? Niby wszystko się zgadza, technicznie są z pewnością dużo lepsze niż Moondrop Chu, ale brakuje mi powietrza i detalu. Wokale oddalone, trochę za bardzo. Do tej pory nie byłem pewien co to znaczy że coś jest misiowate, ale zdaje się, że doznałem dzięki nim pod tym względem eureki. Po zmianie tulejek na czerwone jest o dziwo jeszcze gorzej. Basu jest dużo (za dużo) i jest on gorszej jakości niż w MG600, ale przynajmniej nie ma takiego uczucia punktowości, jakie towarzyszyło mi w przypadku Moondrop Blessing 2. Dla basolubów jak znalazł. Dobrze że z łatwością mogę przyznać że właściwie pod żadnym względem nie są na tym poziomie co Shanling MG600, bo byłby problem. :D

 

image.thumb.jpeg.1f04cea664ced9620d98b0f61c0164f7.jpeg

 

W każdym razie zadziwiające, że dwie propozycje tego samego producenta, posiadającego poza tym swój "house sound" mogą brzmieć tak skrajnie inaczej.

 

A teraz czas na plot twist: ich dźwięk da się jednak w dużym stopniu "naprawić", albo jak kto woli przybliżyć moim nieomylnym gustom, przy pomocy sławetnych Moondrop Spring Tips. Także jeśli ktoś kupi Sono i przeżyje zawód, niech kupi sobie jeszcze Moondrop Chu i utopi więcej ka... Ekhm. I zabierze z nich tipsy. :) Żaden research na pewno nie stał za stockowymi, albo ktoś je dobierał po pijaku, bo robi się wszystkiego za dużo. Jak już wspomniałem Moondrop Chu, to polecam do nich tipsy T400 (czarno-zielone) z Aliexpress.

 

Po wymianie tipsów na Spring Tips, Sono zbliżają się jakkolwiek tonalnie do MG600, choć z lekkim kocykiem. I z miejscami (wieloma miejscami) przesadnym jak na moje ucho basem. Ale pozostają jeszcze aspekty techniczne, którymi Shanling MG600 siłą rzeczy miażdżą Sono, których poprawić bez wydania kolejnych setek polskich złotych się raczej nie da.

 

image.thumb.jpeg.deaabd3b98ac3d777091fea659e9bc9c.jpeg

 

Na pewno na duży plus bardzo przyjemny przewód, świetna jakość wykonania i fenomenalna wygoda. Są ciężkawe, ale w ogóle tego nie czuć, tak idealnie leżą w uszach. Nadadzą się na zapasowe. Albo na zewnątrz w deszczowy dzień. O MG600 bym się obawiał. 👍

 

Podsumowując: w tej cenie leganckie relaksacyjne słuchawki. 🫡

 

===

PS. Wziąłem tipsy od Sono i założyłem na MG600... I chyba tak zostawię. xD Lepiej mi w uszach leżą, są delikatnie twardsze i z większymi otworami. Poza tym wyglądają identycznie. Pierwsze wrażenia pozytywne. Tak jak nie nadają się do Sono, tak całkiem obiecująco prezentują się na droższym kuzynie. A z dobraniem tipsów do MG600 miałem niezłą przeprawę, bo większość masakruje ich dźwięk.

 

Edytowane przez Leairve
Update odnośnie tipsów Sono
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ryzykowne jest podłączanie do DAP a wysokoomowych sluchawek DT990 (600 Ohm)? Np. xd05 pro, na nich dość grzeje się, czy obwody DAPa to wytrzymają? Wydaje mi się, że nie powinno się nic stać tylko będą cicho grać.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zgreg napisał(a):

Czy ryzykowne jest podłączanie do DAP a wysokoomowych sluchawek DT990 (600 Ohm)? Np. xd05 pro, na nich dość grzeje się, czy obwody DAPa to wytrzymają? Wydaje mi się, że nie powinno się nic stać tylko będą cicho grać.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Nie będzie problemu. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łączy się Wam DAP Shanling z TV(LG 7100 WebOS )? Mi M3Ultra za Chiny ludowe nie chce się połączyć, gdzie stary m2x łączy się bezproblemowo.
Za którymś razem na DAP pojawia się komunikat niepoprawny kod itp. gdzie żaden kod się nie pojawia ani na tv ani w DAPie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 09:23, chico99 napisał(a):

Mimo, że z dolnej półki, najmłodszy członek serii H czyli H2, przy niewielkiej cenie, oferuje spore możliwości użytkowe oraz całkiem przyzwoite granie.

h2_1.jpg

Chicco napisz proszę jak to użytkowo wygląda ?

Wszystkie porty są z jednej strony, czyli zakładam że sprzęt leży frontem do nas, czy wtedy wyświetlacz można obrócić ? 

Co robią te 2 pokrętła 

? Lekko się kręcą czy z oporem ? Jest terkotka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kuman napisał(a):

Wszystkie porty są z jednej strony, czyli zakładam że sprzęt leży frontem do nas, czy wtedy wyświetlacz można obrócić ? 

Co robią te 2 pokrętła 

? Lekko się kręcą czy z oporem ? Jest terkotka ?

Porty są z jednej strony.

Fotka jest od frontu.

Jest opcja w menu, chyba rotate display 180.

Jedno pokrętło power i volume.

Drugie pokrętło menu i nawigacja.

Kręcą się lekko i płynnie, z wyczuwalnym oporem.

Co ciekawe, wyświetlacz lepszy niż w H7.;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności