Skocz do zawartości

Cowon Iaudio F2 --- Odtwarzacz...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W teorii to brzmi całkiem fajnie, gorzej może być z zastosowaniem twojego poglądu w praktyce.

W praktyce powołanie się na te przepisy w większości przypadków powinno zmiękczyć sprzedawcę (może faktycznie poza sprzętem roztrzaskanym młotkiem :P). Należy pamiętać, że sąd grodzki w takich przypadkach z automatu przyznaje rację klientowi, a dodatkowo zasądza grzywnę za wprowadzenie do obrotu towarów niezgodnych z polskimi przepisami. Towar taki oczywiście musi być wycofany ze sprzedaży. Wiadomo oczywiście, jak działają polskie sądy, ale naprawdę musielibyśmy trafić na bardzo głupiego i pozbawionego instynktu samozachowawczego sprzedawcę, żeby sprawa doszła do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może polską instrukcję do iaudio f2?

 

<_< kolego, ale bez przesady...

Wysil się troche i chociaż poczytaj forum zanim zadasz pytanie. Kilka postów wyżej masz odp. na to pytanie.

Jest też opcja "szukaj" ;)

 

W praktyce powołanie się na te przepisy w większości przypadków powinno zmiękczyć sprzedawcę (może faktycznie poza sprzętem roztrzaskanym młotkiem tongue.gif). Należy pamiętać, że sąd grodzki w takich przypadkach z automatu przyznaje rację klientowi, a dodatkowo zasądza grzywnę za wprowadzenie do obrotu towarów niezgodnych z polskimi przepisami. Towar taki oczywiście musi być wycofany ze sprzedaży. Wiadomo oczywiście, jak działają polskie sądy, ale naprawdę musielibyśmy trafić na bardzo głupiego i pozbawionego instynktu samozachowawczego sprzedawcę, żeby sprawa doszła do sądu.

 

Zgadzam się z Tobą, ale myśle, że jednak lepiej dbać o odtwarzacz, przetłumaczyć sobie instrukcje czy karte gwarancyjną niż potem robić sobie takie kłopoty z ciąganiem się po sądach, kłótnią z sprzedawcą itd. ;) Ogólnie to ja po prostu nie wierzę w wymiar sprawiedliwości w polsce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, po przeczytaniu WIELU opinii na temat jeszcze wiekszej ilosci playerow (i ich odrzuceniu z roznych przyczyn) stanąłem na krawędzi T60 i F2...

 

co mam wybrac? (najwazniejsze sa trzy sprawy 1.dźwięk; 2.dźwięk; 3. 4giga pamieci)

 

1.F2 - droższy i wbudowany akumulator (co jesli po roku zacznie trzymac tylko 2godziny? i czy mozna dokupic nowy/zapasowy?)

2.T60 - tańszy, na baterie ale... no wlasnie jeszcze nie slyszalem zeby ktos sie zachwycal jego dźwiekiem tak jak F2

 

POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz: IMO źle do tego podchodzisz - o ile tylko masz taką możliwość, przesłuchaj obydwa grajki, bo one grają dosyć różnie (ja akurat wolę brzmienie T50/T60, bo przyzwyczaiłem się do iriverów przez swojego H10, z drugiej strony F2, a zwłaszcza D2 grają całkiem efektownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzwiek z T60 nie moze sie liczyc z F2. Ludzie, co wy za problemy tworzycie z tym wbudowanym akumulatorem. Uzywam tego sprzetu stosunkowo niedlugo, bo od lutego ale jestem pewny ze przez 2 lata spokojnie bateria wytrzyma. To nie sa telefony ala SE, w ktorych co roku bateria siada. Przez tych kilka miesiecy nie nastapilo u mnie pogorszenie autonomii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzwiek z T60 nie moze sie liczyc z F2. Ludzie, co wy za problemy tworzycie z tym wbudowanym akumulatorem. Uzywam tego sprzetu stosunkowo niedlugo, bo od lutego ale jestem pewny ze przez 2 lata spokojnie bateria wytrzyma. To nie sa telefony ala SE, w ktorych co roku bateria siada. Przez tych kilka miesiecy nie nastapilo u mnie pogorszenie autonomii...

 

W 100 % się zgadzam. Napewno dźwięk T50/60 nie ma porównania z F2. A co do akumulatorka to też nie rozumiem problemu. Przede wszystkim ~20 h grania to naprawdę dużo, a jestem pewien, że ten akumulatorek spokojnie wytrzyma 2 lata albo i dużo dłużej. Przecież chyba nikt z was nie ma włączonego playera 24/7. Jak już podkreślił Gregoo2 to nie jakaś komórka, którą używamy non stop. Powoli wszystkie urządzenia będą na wbudowane akumulatorki, według mnie to baterie są uciążliwe. A wogóle to przecież nie kupuje się jednego playera na całe życie.

 

Kurcze, po przeczytaniu WIELU opinii na temat jeszcze wiekszej ilosci playerow (i ich odrzuceniu z roznych przyczyn) stanąłem na krawędzi T60 i F2...

 

co mam wybrac? (najwazniejsze sa trzy sprawy 1.dźwięk; 2.dźwięk; 3. 4giga pamieci)

 

1.F2 - droższy i wbudowany akumulator (co jesli po roku zacznie trzymac tylko 2godziny? i czy mozna dokupic nowy/zapasowy?)

2.T60 - tańszy, na baterie ale... no wlasnie jeszcze nie slyszalem zeby ktos sie zachwycal jego dźwiekiem tak jak F2

 

POMOCY!!!!

 

Z takimi pytaniami to raczej do działu 'Co kupić?'

 

ok, wielkie dzięki! mieszkam w Katowicach, tak ze wybiore sie do mp3store i rzeczywiscie "zbadam" sprawe na własne uszy smile.gif

(co do akumultorkow hmmm... nadal mam obawy)

 

Bierz F2, a wbudowany akmulatorek to świetna sprawa, nie masz się czego obawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dodam od siebie, że parę dni temu byłem dokładnie w identycznej sytuacji. W końcu zdecydowałem się na F2 4GB + Aurvany (kurier będzie jutro ^^). Z tego co słyszałem jakość dźwięku to rewelacja, a baterię ponąć da się w mp3store wymienić. Tak przynajmniej gdzieś tu na forum wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dodam od siebie, że parę dni temu byłem dokładnie w identycznej sytuacji. W końcu zdecydowałem się na F2 4GB + Aurvany (kurier będzie jutro ^^). Z tego co słyszałem jakość dźwięku to rewelacja, a baterię ponąć da się w mp3store wymienić. Tak przynajmniej gdzieś tu na forum wyczytałem.

Ja tak pisałem, a dowiedziałem się tego od pracownika mp3store. Widzę, że będziemy mieli podobne wyposażenie. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mp3 jest xD Mmm cudnie jakość dźwięku bomba jak dla mnie. Narazie sprawdzane na dołączonych słuchawkach ale już mi się podoba. Aurvanki niestety dojdą jutro bo koleś miał lekki poslizg heh. Ogólnie pierwsze wrażenie... otwieram paczkę > otwieram pudełeczko z F2 > O kurcze, ALE TO MAŁE JEST TEN TEGES xD > i jakie lekkie heh. Ogólnie podoba mi się bardzo :) Dokładniej opiszę moje wrażenia jak dojdą mi aurvanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mp3 jest xD Mmm cudnie jakość dźwięku bomba jak dla mnie. Narazie sprawdzane na dołączonych słuchawkach ale już mi się podoba. Aurvanki niestety dojdą jutro bo koleś miał lekki poslizg heh. Ogólnie pierwsze wrażenie... otwieram paczkę > otwieram pudełeczko z F2 > O kurcze, ALE TO MAŁE JEST TEN TEGES xD > i jakie lekkie heh. Ogólnie podoba mi się bardzo :) Dokładniej opiszę moje wrażenia jak dojdą mi aurvanki.

No widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże te słuchawki załączone są do du... ekhm kitu. ^^ Już normalnie nie mogę się doczekać aby położyć łapy na aurvanach, a aurvany na uszach. Widzę że playerek ma niezły potencjał. Btw Gregoo jak masz ustawione EQ przy aurvanach ?

 

Różnie. Często słucham na flat, ale ostatnio podbijam o 2 punkty skrajne pasma i o jeden niski i wysoki srodek, sam srodek na 0 tj. (2,1,0,1,2). Ze tak powiem :) Dorzucam też 3dsound na 4, mach3bass na 7 i bbe na 4. Dla PX100 mam troche inne ustawienia, eq flat i mach3bass niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mecze ten "telefon dla krasnolodkow" :D od paru tygodni. Troche rozczarował mnie dzwiek. wczesniej miałem nw-hd5 sony trzy na krzyz ustawienia equalizera dla mp3 ale dzwiek pełny i dynamiczny. słuchawki pchełki soniacza i koss porta pro. f2 pomimo swojej mocy ma problem z przedstawieniem pełnego dzwieku. za to dzwiek jest bardzo "drobiazgowy" ;) i niestety bezlitosny dla plikow o słabej kompresji. jestem ciekaw jak by sie sprawowal na bardziej muzykalnych słuchawkach np. grado sr60. czy ktos miał do czynienia z takim zestawieniem lub moze polecic inne słuchawki wyciagajace "muzyke" z tego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie najlepiej mx500, ważne chyba jeszcze jakiej muzyki słuchasz, o tym na forum sie raczej nie mówi, ale mi sie wydaje ze to istotny element. Equalizer tu nie zrobi chyba w 100% roboty. Ja słucham ogolnie metalu i mi narazie najbardziej odpowiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(hipotetycznie) mogłabym obarczyć was winą za zły zakup ;)

f2 jest wspaniały, ale... pewnie to, co napiszę, wywoła uśmiech na waszych twarzach albo przyniesie ochotę na piosenkę "ale to już było" z urozmaiceniem "NIE znikło gdzieś za nami". Mam nadzieję, że wybaczycia laikowi.

Przy podłączeniu do usb, komputer go nie widzi, tylko zaczyna ładować. Nawet nie mam opcji "bezpieczne usuwanie sprzętu", która przy pierwszym podłączeniu wyskoczyła, ale od tej pory słuch po niej zaginął. Playerek jest cudny, naładowany, w pełnej gotowości do pracy, ale pusty, bo nie wiem jak mogę cokolwiek na niego wrzucić, a nie wiem co zrobiłam źle lub czego nie zrobiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapucynka

 

Spróbuj odinstalować i zainstalować na nowo oprogramowanie do F2.

 

Powinno być tak, że jeśli klikniesz "bezpiecznie usuwanie sprzętu" to F2 przejdzie do trybu ładowania baterii. Ale po odłączeniu go od kompa i ponownym podłączeniu do kompa F2 powinien znów być widoczny jako dysk wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności