Skocz do zawartości

Cowon Iaudio F2 --- Odtwarzacz...


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna rzecz nasunęła mi się na myśl - jeżeli podepniemy pod line-in mikrofon i zaczniemy zgrywać dźwięk, to czy będzie to działać? :rolleyes:

 

EDIT:

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem F2 + PX100. Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Odtwarzacz jest rewelka - właśnie czegoś takiego szukałem. :D Chociaż jego rozmiar na początku lekko mnie zszokował. :lol:

 

EDIT2:

Jeżeli mam włączoną opcję 'Charge' na 'ON', to bateria ładuje się podczas zrzucania muzyki (kiedy na wyświetlaczu jest napis 'USB connected'), czy tylko w momencie kiedy usuniemy go przez 'Bezpieczne usuwanie sprzętu'? A jeżeli wyłączymy tę opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam i czytam, przy okazji zastanawiając się nad nowym playerem. I tak przypadkiem wpadłem w ten dział. Jakoś mnie cena odstraszała. Co prawda chciałem w cenie ~300zł kupić coś 4gb (T60, M3-raczej już odpadło), ale teraz już sam nie wiem. F2 bardzo mi się podoba wizualnie. Wygląda na trwałego grajka (przyciski). Według Was brzmi równie dobrze. Oby przy ewentualnym zakupie brzmiał dobrze z moimi She9500.

 

Teraz moje pytanie. Korzysta ktoś z Was z wideo w F2? Konwertujecie w ogóle filmiki na niego? Wiem, że wyświetlacz malutki, ale może ktoś bawił się w coś takiego i może zamieścić jakiś filmik już po konwersji do F2? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie. Korzysta ktoś z Was z wideo w F2? Konwertujecie w ogóle filmiki na niego? Wiem, że wyświetlacz malutki, ale może ktoś bawił się w coś takiego i może zamieścić jakiś filmik już po konwersji do F2? Będę wdzięczny.

 

Witam.

Do konwersji filmow słozy bardzo fajny program jetaudio lub/i wersja media center (swoja droga dobry program do sluchania muzyki do pobrania na stronie iaudio) Konwertujesz film zgrywasz i odtwarzasz. ekran jest maly wiec raczej sprawdza sie to przy teledyskach niz filmach. to wszystko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by sobie zaśmiecał głowę filmami. ;) Według mnie odtwarzacz mp3 ma przede wszystkim odtwarzać muzykę. Dlatego wybrałem F2 i nie żałuję tego wyboru. Ciesze się, że odtwarza "filmy", fajny gadżet aczkolwiek wątpię, żebym kiedykolwiek wrzucił na niego jakiś filmik bo po prostu szkoda mi miejsca. Wolę upchnąć więcej muzyki w dobrej jakości. :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT2:

Jeżeli mam włączoną opcję 'Charge' na 'ON', to bateria ładuje się podczas zrzucania muzyki (kiedy na wyświetlaczu jest napis 'USB connected'), czy tylko w momencie kiedy usuniemy go przez 'Bezpieczne usuwanie sprzętu'? A jeżeli wyłączymy tę opcję?

 

Jak przerzucasz nutę również się ładuje

 

Teraz moje pytanie. Korzysta ktoś z Was z wideo w F2? Konwertujecie w ogóle filmiki na niego? Wiem, że wyświetlacz malutki, ale może ktoś bawił się w coś takiego i może zamieścić jakiś filmik już po konwersji do F2? Będę wdzięczny.

 

Nie warto, lepiej zrzucić filmik na komórkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, chwalę i nie zamienię na inny. Namówił mnie mój szanowny małżowinek (posiadacz X5). Radia nie słucham, bo nie widzę potrzeby.

 

Maleńki, zgrabny, świetny wzmaczniacz i wogóle cud, miód i orzeszki.

Gratuluję wyboru! A radio nie służy "do widzenia". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się lekko ale żwawo zauważyć iż kolega Somi, niecnie zadrwił z z koleżanki Dee zapominając iż język Polski i mówiony to dwie różne rzeczy. Smiałbym stwierdzić niechętnie iż drwina ta podlega dyskusji moralnej i etycznej choć każdy z nas może mieć zły dzień. Choć wątpię iż tak zacny i lubiany

Somi mógłby to zrobić tak perfidny sposób jaki wyraził swoją opinię o stwierdzieniu "widzenia" biednej Ree. A więc drogi Sominie! Przestrzegam przed tak nachalnie i szybko a napewno nie rozmyślnie dobranymi słowami o użytkownikach tego forum. Jak mawiał zacny Franz Schubert: Nie częstuj gości gotowaną kawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrwe was z tematu zachwalania kto ma a kto niema :

 

Porownywal ktos f2 z i7 ?? ( bebechy wydaja sie byc bardzo podobne, moc wyjsciowa tez )

 

 

dźwiękowo jest to to samo praktycznie, potencjometr jednak jest w inny sposób ustawiony tj. na i7 na niższych głośnościach jest głośniej niż na f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam z powrotem xD w końcu odesłali mi moje f2 z naprawy.... ufff... się naczekałem. Eh jednak ktoś tam mi dobrze radził żeby nie wysyłać... czekałem półtora miecha <_< najpierw wysyłka do wawy do serwisu, tamci z kolei wysłali do korei(do producenta), a że przez długi czas nie odsyłali postanowili odesłać mi nówkę... to i tak dobrze że czekałem tylko półtora a nie jak ktoś tam kiedyś gdzieś napisał 3 :huh: ... a wszystko przez głupie piszczenie przy nagrywaniu <_< choć są takie plusy że bateria nie wiem dlaczego tam była trochę słaba i przypadkiem depnąłem na słuchawkę... a tak mam nówkę :D w każdym razie ostrzegam: NIE WYSYŁAJCIE DO NAPRAWY Z BYLE POWODU, który nie przeszkadza w przyjemności słuchania. Ja się naciąłem więc przestrzegam ;)

Jak u was jest z baterią? żebym znowu nie psioczył że jest za słaba :P na tych słuchaweczkach dołączonych do zestawu. No i jeśli ktoś ma to z px100. W międzyczasie zamówiłem je sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zapomniałem tego dodać :) dobrze Ripper że o tym wspomniałeś. Ale jak ktoś zamawiał to już inny problem... zresztą nawet na miejscu w sklepie sprzedawca może się nie zgodzić i przekieruje tą "sprawę" do serwisu. wtedy należy od razu poprosić ( już wtedy serwis) aby nie wysyłali od razu do producenta (jak iAudio to korea). Jak mogą to żeby naprawili u siebie lub wymienili właśnie na nowy :) Bo jak już wyślą... to poćwiczycie własną cierpliwość :P ja sam nie wiedziałem że mam taką dobrą ;)

W każdym razie poprosić nie zaszkodzi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą nawet na miejscu w sklepie sprzedawca może się nie zgodzić...

No niestety Ustawa nie precyzuje jednoznacznie kto decyduje o tym, czy sprzęt ma być naprawiony, czy wymieniony (sprzedawca czy kupujący). Chociaż rzecznicy praw konsumenta raczej skłaniają się ku interpretacji, że decyduje kupujący, więc należy przypuszczać, że decyzja sądu byłaby podobna. Tylko komu się będzie chciało ciągać po sądach biorąc pod uwagę to, jak funkcjonują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ostrzegam: NIE WYSYŁAJCIE DO NAPRAWY Z BYLE POWODU, który nie przeszkadza w przyjemności słuchania. Ja się naciąłem więc przestrzegam ;)

Jak u was jest z baterią? żebym znowu nie psioczył że jest za słaba :P na tych słuchaweczkach dołączonych do zestawu. No i jeśli ktoś ma to z px100. W międzyczasie zamówiłem je sobie :)

No własnie - ja w sprawie. Mam F2 od pół roku i - będę tu oryginalny - męczy mnie ten player. Wcześniej 4 lata miałem IFP iRivera i nie jestem przyzwyczajony do:

- używania siły/paznokci przy wyłączaniu grajka,

- przerw w słuchaniu na ładowanie baterii,

- tego, że tuner, jak się łazi, to po jakimś czasie - zwłaszcza przy nagrywaniu radia - się rozstraja i nawet kiedy "odzyska dobry sygnał" już nie stroi (trzeba przełączać stację).

No dwóch pierwszych rzeczy nie zmienie ;) ale z trzecią się łamię trochę (te 3 miesiące, itd...). Jak jest u Was? Czy ten typ tak ma i dać se spokój? Pomóżcie... :(

 

Do TheUniQue - do grajków używam wyłącznie PX100 - grajek ciągnie mi przy nich przez 8 - 10h.

Co do wrażeń odsłuchowych, to osobny duuuży temat. W skócie - z przenośnych i tak są THE BEST! - także witaj w klubie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie denerwuje włączanie/wyłączanie odtwarzacza...całkowicie inaczej to powinno byc pomyslane.

przyciski są teżimo za małe i za blisko siebie. wyświetlacz przesunięty w górę i już by było miejsce na przerwy między przyciskami. ale to jest do przyzwyczajenia, gorzej z tym wył/wł.

Jeśli chodzi o resztę, z playera jestem zadowolony, gra bardzo przyjemnie, choć zupełnie inaczej od mojego wczesniejszego T10. W ogóle wszystko na + oprócz tego co podałem wyżej.

 

btw. ktoś wczesniej pisał, ze podlaczony player do wylaczonego pc powinien się ładować, ale moje F2 nie reaguje na takie podlaczenie. (??)

I czy skala głośności u was też ma tak samo jak u mnie?-im głośniej tym większe skoki są między poszczególnymi progami? Czyli między stopniem gł 10 a 15 jest mniejsza różnica niż między 30 a 35, a 20 to tak na prawdę nie połowa głośności tylko mniej. Co za tym idzie- na poziomie 20 jest cichszy od T10 na 20, a już na max-40 jest głośniejszy od 40stki u iRivera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zanzara:

Odkąd mam na "nowo" moje F2 wszystko już jest ok z baterią. I dokładnie tak jak piszesz na px100 wytrzymuje ok 9 godz. a co do dźwięku to już inna bajka :D hehe. Pierwszy dzień słuchania i myśl "za co ja wydałem tyle kasy! to ładnie gra z basem na bardzo dobrym poziomie? żart chyba... <_< " lecz z dnia na dzień można powiedzieć miałem inne słuchawki na uszach :) aż minął miesiąc wygrzewania i przedwczoraj jak wysłałem je do naprawy(kolega popsuł mi prawą stronę gdzie się wydłużają słuchaweczki) czułem się tak jakbym żegnał dobrego przyjaciela :P

Co do tego paznokcia... kwestia przyzwyczajenia... co prawda to prawda niektóre osoby może to denerwować, a jeszcze te małe przyciski... hehe a jak dla mnie to wszystko jest ok. ten włącznik jest chociaż bardziej oryginalny a małe klawisze? nie mam jakiś wielkich łap ale do najmniejszych sie nie zaliczają, w każdym razie mi F2 pasuje pod każdym względem...

A z radia tak często nie korzystam, wiec nie wiem.

 

Do KOLEŚ:

Mi ładuje normalnie jak przez ładowarke gdy podłączam do wyłączonego pc. Spróbuj zmienić w ustawieniach playera ładowanie.

Tak te playerki mają z głośnością, a część z tego co napisałeś o głośności w F2 może być tylko wrażeniem, ja osobiście nie przysłuchiwałem się temu... a nie ma co porównywać obu modeli... dwie inne firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KOLEŚ:

Mi ładuje normalnie jak przez ładowarke gdy podłączam do wyłączonego pc. Spróbuj zmienić w ustawieniach playera ładowanie.

 

Jak próbowałem to miałem ustawione na 'ON'. Na off teraz nie będę próbował bo Juve-Milan jest;P ale potem stestuję. Chociaż wydaje mi się, że na on powinno działać normalnie, a tu zero reakcji playera. U Ciebie na jakim ustawieniu ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak jest w playerku od razu w ustawieniach... no i tak powinno ładować. Kiedyś właśnie to ja miałem problem z tym ładowaniem. Ustawiłem na Off i rozładowała mi sie bateria. No i lipa... bez ładowarki i co tu teraz zrobić. Wtedy ktoś mądry mi doradził żebym podłączył do wyłączonego pc... no i ładowało normalnie. Krótko mówiąc na Off powinno działać ale na On tym bardziej.

A masz może ładowarkę usb? normalnie ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to przez soft... jeszcze poczekaj na ładowarkę jeśli będzie coś nie tak a dużym problemem jest, że nie ładuje przy wyłączonym pc proponuje wgranie nowego... ale nie wiem czy na bank to rozwiąże sprawę, ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności