Skocz do zawartości

Cowon Iaudio F2 --- Odtwarzacz...


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem playera Iriver T30 - 512MB i Creative ZEN Aurvana, ogólnie gra nieźle ale chciałbym coś wiekszego...2gb albo 4...i mój wybór padł na IAudio F2 :) raczej zdecyduje się na jego zakup ale tu mam pytanie czy na słuchawkach Creative ZEN Aurvana nie bedzie mi grał za cicho? Wnioskuje stad ze Creativy mają 42ohm wiec moc na słuchawkach może być troche słabsza, czy ma ktos taki zestaw F2 i Aurvany? Jak to gra razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do tej pory używałem playera Iriver T30 - 512MB i Creative ZEN Aurvana, ogólnie gra nieźle ale chciałbym coś wiekszego...2gb albo 4...i mój wybór padł na IAudio F2 :) raczej zdecyduje się na jego zakup ale tu mam pytanie czy na słuchawkach Creative ZEN Aurvana nie bedzie mi grał za cicho? Wnioskuje stad ze Creativy mają 42ohm wiec moc na słuchawkach może być troche słabsza, czy ma ktos taki zestaw F2 i Aurvany? Jak to gra razem ;)

 

Witam, ok 6 miesiecy temu nabylem ZenV+ ktory to w polaczeniu z CX300 gral powiedzmy zadowalajaco, od kilku dni mam e2c

, dziwiek jest nadzwyczajny, i wieksza czesc moich minimalnych setow gra pieknie tak, czasto niektore nagranie sa okrutnie plytkie, bas jest poprostu b. plytki.

Czy po wymianie playera na F2 ktory to oferuje wieksze basy bedzie roznica na plus czy pojawi sie przester i ''pierdzenie''?

THX:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f2 pozwala dopasowac dzwiek do swojego gustu, plus duzy zapas mocy. :lol: Z drugiej strony f2 brzmi analitycznie i szczegolowo. Dzwiek przy slabej kompresji moze sie nie podobac, utwory w dobrej jakosci ukazuja mozliwosci tego "telefonu dla krasnolodkow" Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f2 pozwala dopasowac dzwiek do swojego gustu, plus duzy zapas mocy. :lol: Z drugiej strony f2 brzmi analitycznie i szczegolowo. Dzwiek przy slabej kompresji moze sie nie podobac, utwory w dobrej jakosci ukazuja mozliwosci tego "telefonu dla krasnolodkow" Ja polecam.

 

Hi, dzieki.

Moze moj post byl troche niejasny.

Rozne stany swiadomosci sie zdarzaja:)

Wiem ze I-Audio gra przepieknie, ale chodzi mi o konkretny model sluchawek a raczej o wyduszenie z nich troche bassu.

Wczoraj podpialem na chwile sench. i efekt byl taki jakbym podpial wielka tube basowa, tyle ze zagluszajaca srednie i wysokie tony:)

Szukam czegos pomiedzy, gdyby do szczegolowosci e2c dodac solidniejszy bass to 7 niebo:)

Tak wiec zastaniawiam sie czy po polaczeniu f2 z e2c bedzie gleboki bas czy poprostu te sluchawki tego nie ogarna?:)

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem B)

 

 

Bingo!

Jak mozna nie sprawdzic wszystkich mozliwosci?:P

NO JAK?:)

DUZE pianki powiadam, jak moglem nie sprobowac!?:)

Glupi user:p

Troche rozsadza ucho ale kompletna izolacja!!:)

Euforia mnie ogarnia:)

Nadal nie jest to klubowe dudnienie ale po zalozeniu wielkiej pianki zyskalem jakies 20% niskich.

Pozdro, post niepotrzebny, przepraszam.

A ze F2 doda to i owo to jasne, szukam jelenia na mojego creativa bo szkoda mi go tak do szuflady...

A nastepny bedzie I Audio

Cheers!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plajerek cudny.

Nacieszyłem się z nim przez miesiąc i zepsuł sie "suwak" do załączania. Playerek był użytkowany max 4 godź. dziennie. Po wysłaniu do serwisu 18 lipca ślad po nim zaginął, na zapytanie z 25 wrzesnia o plajerek otrzymałem odpowiedź :

 

W zwiazku z przedluzajacym sie czasem naprawy Panskiego sprzetu pragniemy poinformowac, ze sprzetu nie udalo sie naprawic w serwisie lokalnym i musial zostac wyslany do

serwisu producenta co moze znacznie przedluzyc czas naprawy.

 

Ile może trwać naprawa/wymiana małego elementu w odtwarzaczu?

 

Rece opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sieaa wszystkim :D No i ja jestem szczęsliwym posiadaczem tego playerka :rolleyes: Lecz mam drobny problem :unsure: Wszystko gra po prostu cudnie lecz w trakcie nagrywania głosu przez mica i jego odsłuchiwaniu słyszalny jest szum i pisk(a podobno jakość nagrywania jest bardzo dobra) <_< Nie wiem co z tym zrobić. Nie chce od razu po zakupie odsyłać mojego F2 do naprawy...(a z tego co tu właśnie przeczytałem to by była katastrofa :blink: ) :( Więc jeśli ktoś miał podobny problem albo ma pomysł jak go rozwiązać prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
właśnie przed chwilka zamówiłem F2 w wersji 2 gb, już nie moge sie doczekać kiedy przetestuje to cacko.

Kubin mówię Ci nie pożałujesz ;) Ta mp3 gra cudownie :rolleyes: A styl też ma OK B) Bankowo od przyjaciół usłyszysz pytanie "nowy telefon masz?" albo coś w tym stylu (sam się przekonałem :P ) :D hehe. Ale nie ma to jak jakość iAudio :D Życzę miłej degustacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowolenie z nowego plejerka bedzie napewno bardziej spotęgowane tym, że nie przesiadam sie z irivera lecz z samsunga, które jak wiadomo są plejerami dobrymi, ale daleko im do takich firm jak wlasnie iaudio czy iriver :) mam nadzieje ze jutro paczka bedzie, bo dzis juz rano napisali ze wysłana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowolenie z nowego plejerka bedzie napewno bardziej spotęgowane tym, że nie przesiadam sie z irivera lecz z samsunga, które jak wiadomo są plejerami dobrymi, ale daleko im do takich firm jak wlasnie iaudio czy iriver :) mam nadzieje ze jutro paczka bedzie, bo dzis juz rano napisali ze wysłana :)

Hehe, no na pewno :D a paczka zależy czym wysłana... jeśli pocztą to z minimum 3 dni poczekasz :huh: ... ale jak kurierem to na następny dzień powinieneś dostać :D ja tak miałem :P ale bankowo na Mp3Store kupywałeś więc napisz jutro jakie wrażenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jako że jest to forum użytkowników upatrzonego przeze mnie, cudownego modelu F2 :D, to chciałbym się dowiedzieć kilku istotnych informacji na jego temat. Możecie mi powiedzieć:

- czy odtwarzacz jest widoczny na każdym komputerze jako dysk wymienny bez konieczności instalowania oprogramowania? ( tak jak pendrive)

- jak bardzo słyszalne są szumy w porównaniu do takiego T60? Oczywiście żadne inne niepożądane dźwięki nie występują (piski, itp.)?

- czy ta ładowarka >> http://www.mp3store.pl/akcesoria,%B3adowar...58813142123.htm << będzie z F2 współpracować? A jeżeli nie to skąd wziąć odpowiednią?

- czy bateria rozładowuje się gdy odtwarzacz jest wyłączony tak jak to ma miejsce na przykład w Sansie Clip?

- czy Sennheisery PX100 są dobrze dobranymi słuchawkami do F2?

Dziękuję i liczę na pomoc. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

1. tak jest widoczny.

2. (nie mam porownania z t60) zadnych szumow, piskow nie ma.

3. ? nie kozystam :P

4. baterja nie rozladowoje sie samoistnie w "widocznym" stopniu (po tygodniu moze byc jeszcze naladowana).

5. kto to wie =] ja nie mam pojecia.

 

Dzisiaj porownywalem dzwiek z ipod nano 3g na koss porta pro i bylem bardzo rozczarowany ipodem (jakosc dzwieku jedynym kryterjum) nano strasznie muli w porownaniu do F2.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z merkury ;)

aaa co do tego piszczenia to ewidentnie tylko ja mam ten problem... <_< tzn miałem bo już poszło do naprawy i czekam... :ph34r: hehe. Ładowarka powinna działać... ja mam ładoware od aparatu z samsunga i wszystko śmiga :P wiem że to całkiem inny sprzęt, ale po prosu działa :D kup sobie pentagrama ładowarke i powinno być OK :D

a co do słuchawek PX 100 też mam ten problem... a dokładniej do PMX 100 :P ale praktycznie to to samo :D bankowo będzie pięknie grało... tyle że jak to się ma w stosunku do mocy :huh: tutaj masz dobrą recenzje pmx 100 (px 100 mają takie same parametry i z tego co czytałem grają identycznie) były one testowane na F1 czyli nasza F2 wypadłaby na pewno lepiej :Dhttp://twojepc.pl/artykuly.php?id=sennheiser_1&strona=1

Znalazłem gdzieś już na tym forum osobę która ponoć posiadała taki duet, lecz jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi :huh: ale podobno nawet trochę słabsze palyerki dawały radę ;)

Jak coś więcej będe wiedział dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie bedziesz zawiedziony. przestrzeń i moc dźwięku jest naprawde wyśmienita. tylko radze nie przesadzać z głośnością, bo potrafi nieźle przyłożyć;) słuchałem przez ten tydzien tego plejera na 3 różnych słuchawkach - px100, porta pro i k24p. no cóż faworyt z tej trójki wg mnie jest jeden: px100. Każde słuchaweczki coś w sobie miały, ale tak na dobrą sprawe mnie najbardziej odpowiada dźwięk sennków, basu jest dużo, aczkolwiek nie zagłusza on tak średnich i wysokich tonów jak np. porty(co akurat bardzo mi przeszkadza). AKG też mają to coś...ale nie to czego szukam, pxy chyba są bardzo rozsądnym sprzetem, i do dwóch stów za małe słuchawki nauszne jest to najlepszy wybór wg mnie.

 

PS> widze że przybywa na tym świecie posiadaczy F2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PS> widze że przybywa na tym świecie posiadaczy F2:)

Do grona dołączyłem dziś i ja.

 

aaa co do tego piszczenia to ewidentnie tylko ja mam ten problem... (...) tzn miałem bo już poszło do naprawy i czekam...

Podjąłeś zdecydowane kroki, czy naprawdę Ci to przeszkadzało? Piszczenie przy nagrywaniu występuje i u mnie, ale radzę sobie dość łatwo: tuż po włączeniu nagrywania szybko przesuwam suwak na pozycję włączającą/wyłączającą odtwarzacz, co powoduje wygaśnięcie ekranu. I jest, proszę ja Ciebie, gudi.

 

Bardziej martwi mnie minimalny szum własny odtwarzacza; niewielki, ale już czuję, że będzie szczególnie uciążliwy podczas słuchania muzyki przed snem (co niniejszym mam zamiar uczynić).

 

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iriver'y szumią sporo mocniej, poza tym szumy (u mnie) były tylko słyszalne podczas odtwarzania plików o kiepskiej jakości na wysokich poziomach głosności.

 

EDIT: chociaż nie........ jednak wystepuje, ale śłychac go tak na prawdę tylko jak nic nie jest odtwarzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. już praktycznie chciałem zamawiać F2, wchodzę na forum, a tu taki post Somiego... :( Mam taką nadzieję (...) że jakość radia nie jest gorsza niż w Muvo TX FM, którego aktualnie posiadam. <_<

Nie deprecjonuję modelu F2, jakkolwiek jakość radia jest - moim zdaniem - bardzo kiepska, znacznie gorsza niż w Creative Zen Stone Plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że jakość radia jest kiepska (iRiver T10 wypada pod tym względem dużo lepiej). Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że nie jest to jakiś strasznie duży minus. Jakby nie patrzeć F2 to świetny player (lepszy aniżeli T10 imo). Mogę go z czystym sumieniem polecić. ;) W dodatku 4GB w takiej cenie... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni przekonywałem się do myśli, że F2 nie posiada radia, a gdy już w to uwierzyłem - jego atrakcyjność znacznie wzrosła. Uważam ten sprzęt za dobry, choć nadal nie udało mi się odnaleźć optymalnego brzmienia (najprawdopodobniej z powodów, które opisałem wcześniej).

 

Cena ok. 400 PLN za 4 gb jest naprawdę zachęcająca do zakupu.

 

Zdrówko,

Somi

 

P.S. Już wiem, że na jeden odtwarzacz to za mało, podobnie, jak jedna para słuchawek... Jednym słowem: wpadłem.

 

P.S. 2. Piękna cecha F2: kilkuminutowe podłączenie do komputera w celu transferu muzyki wystarcza na całkiem długi odsłuch. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności