Skocz do zawartości

Moonlight


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Majkel pisałeś że do Moonlighta V8 nada się jako źródło Audionemesis dc-1. Czyli rozumiem że najlepiej żeby to było źródło lekko ocieplające brzmienie i bez wybujałych sopranów,tak?

Jakie jeszcze źródła byś polecił? Tu mam pytanie do Grado-Fana. Czy beresford by się nadał i w jakim Stagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem...widze że kolejka coraz dłuższa:-) Ale pociesza fakt że naprawde jest warto czekać bo z Moonlightem jak z winem...z czasem coraz lepszy. Może jak będzie moja kolej to jakiś V10 będzie dopieszczony.

 

Cena rowniez rosnie - podobie jak z winem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką oto opinię dostałem od pierwszego testera.

 

Wrażenia z odsłuchu:

Moim zdaniem cechą charakterystyczną tego wzmacniacza jest duża przejrzystość i szczegółowość. Jednocześnie dźwięk jest czysty i nie ma żadnego bałaganu na scenie, która jest dość szeroka. Można łatwo lokalizować dźwięki i bardzo fajnie wychodzą efekty stereofoniczne zwłaszcza na muzyce elektronicznej. Pod tym względem Moonlight v.8 jest lepszy od posiadanego przeze mnie wcześniej Paradoxa Extreme (z DACT zamiast potencjometru). W tej muzyce (Dom F.Scab, John Lakveet) odkrywałem na nowo dźwięki, co dawało dużą przyjemność i świadczy o klasie urządzenia. Natomiast jeżeli chodzi o średnicę i oddawanie głosów ludzkich to tutaj palma pierwszeństwa należy się Paradoxowi. Dźwięk Moonlighta jest szczuplejszy jeżeli chodzi o ten zakres i odnosi się wrażenie lekkiego spłaszczenia głosów. Należy jednak tu wspomnieć, że Paradox ma w środku również lampy, które być może ubarwiają dźwięk a ponadto kosztował ponad 4-krotnie więcej. Jeżeli chodzi o dół pasma to Moonlight schodzi naprawdę nisko, lepiej niż Paradox. Bas Moonlighta ma raczej miękki charakter, Paradoxa natomiast był bardziej kontrolowany. Myślę, że poprawę w zakresie szybkości i dynamiki zakresu basowego w Moonlight można uzyskać poprzez zastosowanie po prostu lepszego zasilcza, bo ten, który przyszedł ze wzmacniaczem był nie audiofilski. To co opisałem są to moje odczucia, należy wziąć poprawkę na posiadany sprzęt: odtw. Naim CD5i, kabel sieciowy Ansae Imix, interkonekt Siltech SQ28G3, słuchawki Beyerdynamic DT880Pro. Generalnie jestem pełen podziwu dla Pana jak tak skromne urządzenie daje dźwięk porównywalny do dużo droższego Paradoxa. Szkoda tylko, że nie miałem ich jednocześnie, byłoby to napewno rzetelniejsze.

 

Musiałem się zgodzić z autorem opinii, iż było delikatnie sucho, kwestia chwilowego braku odpowiednich ferrytów. Teraz są dwa takie jak mają być, no i dołożona jedna rzecz, co rozpracowaliśmy w sporej mierze wczoraj z GRADO__Fanem. Taki lekko poprawiony wzmacniacz będzie krążył dalej. Zasilacz zostawiam ten, co jest, bo po dokładniejszych odsłuchach okazuję się on najlepszym z tych, które mam w domu. Klienci mnie namawiają na audiofilski zasilacz jako drugi klocek do postawienia obok Moonlighta stacjonarnego. Coś takiego mam w planach i obmyślam na razie rozwiązanie układowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Lenarem 87. Osobny zasilacz to by była fajna sprawa. Zresztą uważam że każda poprawka dająca nawet minimalną różnice w dzwięku jest warta zachodu. Może któregoś dnia Moonlight będzie grał lepiej niż uznawany za referencje wzmacniacz Twin-Head Piotra Ryki:-)i stanie się najtańszym wzmacniaczem słuchawkowym klasy hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo majkel to jest to! osobny wypasiony zasilacz :)

 

kopaczmopa - gdyby sr60 nie graly w glowie a troszke dalej to bym juz ich nigdy nie zmienil na nic ... teraz chce poczuc troche dystansu w sluchawkach i szeroka scene

 

to nie jest tez tak ze sr60 graja w glowie one po prpstu graja blisko, inna sprawa ze moze byc duza scena i bezposredniosc a i duza odleglosc i duza scena, nie kazdemu wszystko odpowiada. HDki na przyklad graja dosc bezposrednio ale maja dosc szeroka scene (celowo uzywam slowa dosc bo to cos pomiedzy Grado a AKG).

 

A co do osobnego zasilania to na pewno pomyslow Majkelowi nie braknie, chyba zeby skorzystac z juz 'opatentowanych' pomyslow i dorzucac zasilacz markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spróbuję zaprojektować samemu. Nie jest to wielka filozofia, a raczej kwestia odsłuchów różnych komponentów i konfiguracji. Po prostu trzeba wyłuskać tę wiedzę na temat sposobu grania konkretnych rozwiązań i wybrać optymalne.

 

Aha, no i wpadłem na "genialny" pomysł jak zminimalizować, a może nawet usunąć całkowicie niekorzystny wpływ filtrów EMC na dźwięk Moonlighta v.8. Teraz to już jest 110% procent tego, co powstało w prototypie, gdzie takowych filtrów nie ma. W świetle powyższego zacytowana wcześniej opinia w kwestii średnicy raczej przestaje być aktualna, no ale nie uprzedzajmy faktów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem priorytetem jest Moonlight v8, co jednak z ewentualnymi zamówieniem wersji 7 przenośnej? Ile czasu (pi razy drzwi oczywiście) trzeba by było czekać i ile kosztowałaby ww wersja ale w metalowej obudowie?

 

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

EDIT:

Zapomniałem w sumie o najważniejszej kwestii... Mam zamiar kupić Sony NW-A3000, ale jak wiadomo model ten nie grzeszył mocą - bodajże śmieszne 5mW na kanał. Wzmacniacz słuchawkowy w takiej sytuacji jest niezbędny żeby napędzić jakieś większe słuchawki, ale czy to w ogóle zagra?? :unsure:

Od razu mówię, że jakiś inny odtwarzacz (marzy mi się iPod Video 5G) raczej nie wchodzi w grę bo w budżet na to nie pozwala <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco aktualizacji i wyjaśnień: Kolejka osiągnęła imponujący rozmiar 25 chętnych, co oczywiście nie świadczy na moją korzyść, ale tymczasowo zamykam możliwość zapisywania się. Po odrobieniu zobowiązań kolejkowych wzmacniacze będą sprzedawane raczej na zasadzie aukcji gotowego egzemplarza na stosownym serwisie. Teoretycznie mam nieco więcej czasu przez najbliższe miesiące, ale mogę go mieć znacząco mniej w kolejnych miesiącach, stąd taka decyzja.

 

Skrótowa opinia na temat Moonlighta v.8 w wersji chyba najbardziej neutralnej. Od teraz na testy wysyłam wersję po wymianie jednego kondensatora na inny typ, mnie się taka bardziej podoba, i pod taką mógłbym się podpisać, że to mój przepis na dźwięk wzmacniacza słuchawkowego. Jeśli ktoś ma specjalne życzenia, proszę o PW, zdarzało mi się nieraz modyfikować wzmacniacz pod życzenia klienta. Najlepiej pożyczyć i posłuchać.

 

Czas zakończenia całej kolejki wstępnie szacowałbym na trzy miesiące, ale w nowych okolicznościach może to być np. szybciej. Jak wiem z praktyki, osoby które wcześniej rezygnowały z powodu czasu realizacji, po kilku miesiącach od zakupu innego sprzętu pytają mnie znowu o perspektywy zakupu. Nie mówimy tu oczywiście o osobach gotowych wydać około 3000zł lub więcej na wzmacniacz słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności