Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, czarna1412 napisał(a):

Wczoraj dotarły iLoudy. Wyglądają jak zwykłe komputerowe głośniczki, ale grają pięknie. Budowanie sceny, szczegółowość. Pobiły Edifiery, które chwilowo zostały standami iLoudów. Chcę kupić jakieś standy na biurko. Możecie coś doradzić? 

 

 

IMG_0388.jpeg

One mają gwinty jak typowe mikrofony na spodzie, więc wiele statywów mikrofonowych może się nadać. Ja mam takie:

 

aliexpress.com/item/1005005643015545.html

 

Nie są one zbyt wysokie i wysokość nie może być regulowana, więc zależnie w jakim miejscu są do postawienia.

 

Natomiast można je w razie potrzeby "przedłużyć" adapterami tego typu:

aliexpress.com/item/1005005084085151.html

Te konkretne są za duże i wymagałyby przejściówki.

 

Look raczej utylitarny, jak w studiu.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, ale mam wrazenie, że te głośniki dużo nie ważą, więc im solidniejsze połączenie między standem a głośniczkiem i im większa bezwładność standu tym lepiej - a te mikrofonowe jakoś spektakularnie stabilnie nie wyglądają.
Ale może się mylę, bo moje kloce są wielkie i ciężkie w porównaniu z tymi. I stoją na takich standach z Thomanna, które są dość solidne i ciężkie, ale mogły by być overkillem pod coś takiego.
https://www.thomann.de/pl/millenium_desktop_monitor_stand_dm3.htm



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Nie wiem, nie znam się, ale mam wrazenie, że te głośniki dużo nie ważą, więc im solidniejsze połączenie między standem a głośniczkiem i im większa bezwładność standu tym lepiej - a te mikrofonowe jakoś spektakularnie stabilnie nie wyglądają.
Ale może się mylę, bo moje kloce są wielkie i ciężkie w porównaniu z tymi. I stoją na takich standach z Thomanna, które są dość solidne i ciężkie, ale mogły by być overkillem pod coś takiego.
https://www.thomann.de/pl/millenium_desktop_monitor_stand_dm3.htm


 

Lewy głośnik waży 920g, a prawy 800g. Brałam pod uwagę polecane przez Ciebie standy. Zastanawiam się jeszcze nad https://www.thomann.de/pl/millenium_desktop_monitor_stand_dm4.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie szlify toru „przenośnego”. A&K SE300 + UM Mest MKII + tipsy JVC Dot++ - chyba faktycznie najlepsze „gumaki” do Mestów. Tylko chyba będę musiał jeszcze kupić w rozmiarze MS żeby być w 100%, że dopasowane są dobrze 😜

IMG_0536.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał(a):

Pojedynek na górze i tak na szybko, i po krótce o samym SQ. ;)

 

Jabra Elite 10   4/10

Technics AZ-80   10/10

Technics AZ-60    9/10

Sennheiser Momentum 4  6/10

Sony WF-1000XM5   8/10

 

IMG_20240315_124431.jpg

 

IMG_20240313_140054.jpg

 

IMG_20240315_124602.jpg

 

Technics gurom!

A jak byś ANC i mikrofony w nich zestawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kubachim napisał(a):

 

Technics gurom!

A jak byś ANC i mikrofony w nich zestawił?

Niestety, nie testowałem ich pod tym względem, tylko SQ mnie interesuje. 🥲

 

Tak, Technics'y są wybitne, jeśli chodzi o jakość dźwięku, a także ergonomię. Najgorszą ergonomię mają dla mnie Sony, potem Jabra, a Sennheiser'y na poziomie dobrym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem w szoku, że do 1k może mieć jakość grania co najmniej bliską kablowcom z tego segmentu, podbijając wygodę używania w kosmos. Ja jakiś spec w technikaliach nie jestem, nie będę się mądrzyć tutaj, ale tonalność AZ80 jest kapitalna, mimo ograniczenia do 5 pasm korektora w apce ładnie na zmiany reaguje.

 

Jeszcze w AZ80 mega lubię multipoint z użyciem LDAC. Mega fajne zwłaszcza, jak się ma małego grajka albo drugi smartfon z własną muzyką (na daily smartfona się pliki nie mieszczą).

Zobaczymy ile czasu wyżyją ogniwa do degradacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał(a):

Jabra Elite 10   4/10

Technics AZ-80   10/10

Technics AZ-60    9/10

Sennheiser Momentum 4  6/10

Sony WF-1000XM5   8/10

Czym się różnią jeśli chodzi o tonalnośc i scenę sony od az80 ?

 

3 godziny temu, neonlight napisał(a):

teraz mam zaaplikowane podwójne EQ

True hardcore :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

? ;)

 

FW5 mają lepszą scenę i rozdzielczość, AZ80 więcej basu, więcej mięsa na średnicy. Po EQ uważam że z FW5 można wycisnąć więcej. Choć nie trafiłem jeszcze na idealne EQ pod AZ80. Wbudowane EQ w appke Technicsa działa dziwnie bo mocno ścisza AZ80.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał(a):

FW5 mają lepszą scenę i rozdzielczość, AZ80 więcej basu, więcej mięsa na średnicy. Po EQ uważam że z FW5 można wycisnąć więcej. Choć nie trafiłem jeszcze na idealne EQ pod AZ80. Wbudowane EQ w appke Technicsa działa dziwnie bo mocno ścisza AZ80.

Dziękuję. Czyli trzeba będzie sprawdzić jeszcze te Fiio. O.. to dziwne, bo u mnie nic się nie ścisza, wręcz przeciwnie, jest głośniej po EQ.

17 minut temu, kuman napisał(a):

Czym się różnią jeśli chodzi o tonalnośc i scenę sony od az80 ?

 

True hardcore :)

Sony grają bardziej z przodu, Technics'y bardzo obszernie we wszystkich kierunkach, jest duża separacja pomiędzy instrumentami.

 

Sony są bardzo dobre technicznie, ale grają zbyt wąsko i za cicho dla mnie, do tego przy największych tipsach miałem problem z seal'em. Samo wyciągnięcie ich z etui jest problematyczne, bo są bardzo gładkie/błyszczące. EQ w apce zbyt skromne, jeśli chodzi o niskie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał(a):

Nie licz na to, zbyt duże ryzyko upadku z piedestału japkowych popierdółek i szacunku na forum. ;)

Nie dyskutujemy o tanim winie z jabłek, które ktoś za drogo sprzedaje . :)

U mnie 80, 60, 60M2, 40 M2 w Technicsach. Przed 40 z innych słuchawek stoją u mnie ZE2000 (o wiele lepsze od 3000) oraz Melomanie.

Astelli to musiałbym dłużej posłuchać.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał(a):

Nie licz na to, zbyt duże ryzyko upadku z piedestału japkowych popierdółek i szacunku na forum. ;)

Akurat o AirPods Pro2 można powiedzieć wszystko, ale nie to, że grają wybitnie. Tutaj się płaci głównie za funkcjonalność i wygodę, której nie ma konkurencja. Nie są to słuchawki dla audiofili, raczej woły robocze których można posłuchać w samolocie. Wielokrotnie pisaliśmy o tym na forum. Grają ciut lepiej od ZE8000 ale to wciąż poziom przeciętny nie mogący w żaden sposób równać się z przewodowymi zestawami z wyższej półki, ale też nikt tego nie oczekuje.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple, które kojarzyło nam się z dobrym audio w początkach rozwoju rewolucji słuchawkowej, zeszło na psy. Gdzie te słynne iPody Video i Touch, dobrze grające z dziury iPhony. Był nawet wzmacniacz do iPhone, specjalnie doczepiany . Oczywiście nie był to High end tylko takie Audio dla Audiofana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności