Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba otworzę oficjalny skup wzmacniaczy, bo to już trzeci z tego forum w przeciągu miesiąca, po ST-AMPie i EF400
 
20240222_172002.thumb.jpg.1481cca04dafb43965e9aa934b3706aa.jpg
 
Dzięki ponownie [mention=78715]radzik55[/mention] 
Świetny sprzęt. Bajeczne kombo z R2R DACiem EF400. Jest potęga. 
 
Co do temperatur, z których klocek jest znany, chyba najgorsze, co można zrobić, to postawić go płasko ona biurku, nie mówiąc o stacku z innym grzejącym się sprzętem położonym na lub pod. W 3 godziny doszło mi do 65 stopni jak położyłem na nim EF400 i zapewne rosło by dalej aż do throttle przy 70 stopniach.
 
Więc zdjąłem EF400 i podniosłem Aune na klockach Lego na próbę. Temperatura po jakichś 30 minutach ciągłego używania - 65 -> 54 stopnie. 
20240222_194649.thumb.jpg.5835dea881ab42af10d94ce16120010c.jpg
 
Dodatkowo podłożyłem od spodu wentylator USB, który dostałem w gratisie od [mention=78715]radzik55[/mention], ale przy obecnych temperaturach nie ma potrzeby go włączać. 
Miał ktoś może ten i coś ze stajni Violectric, żeby powiedzieć o plusach i minusach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał(a):

 

Też uważam, że SRH840 to był fajne słuchawki, szkoda tylko, że w 440 i 840 (i 940 też) pękał pałąk.

U mnie tylko takie pęknięcie po tych ośmiu latach, ale nie zliczę ile razy mi spadły na ziemię. 

Co do 840 to porównywałem 840 do 440 łeb w łeb i dla mnie 840 nie mają tego "czegoś ". Z tego co pamietam to byla juz inna filozofia dzwieku, a nie upgrade jakiego oczekiwałem.

Screenshot_20240222_211909_OLXpl.jpg

4 godziny temu, zgreg napisał(a):

To mnie zaciekawiłeś, a jak się mają do Bayerów  DT 990 ?

Słuchałem tylko 990pro, ale to wieki temu i pamiętam że wystarczyło mi 5 sek aby uznać, że to nie moje klimaty. Nie lubię grania Vką i przyznam szczerze, że nawet w Fostexach Th610 mi ta Vka przeszkadza ( ale ten minus nie przyslonil mi ich plusów). 440 to granie równe w bardzo fajnym naciskiem na średnicę. Jest ona czytelna i blisko słuchacza co powoduje że doskonale na nich się słucha mocnych gitarowych brzmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"440 to granie równe w bardzo fajnym naciskiem na średnicę. Jest ona czytelna i blisko słuchacza co powoduje że doskonale na nich się słucha mocnych gitarowych brzmień."
To pewnie równie dobrze wypadną w muzyce klasycznej, gdzie prym wiedzie fortepian?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sheffunio napisał(a):

@loathe jakich padów używasz z 440 ? Oryginalne są kiepskie mam założone z hf580 i jest o niebo lepiej ale może coś lepszego się znajdzie 

już jedne zajeżdziłem, ale kupiłem oryginalne z amazon. Kiedyś próbowałem padów od HM5, ale dźwięk jak ze studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, loathe napisał(a):

U mnie tylko takie pęknięcie po tych ośmiu latach

No właśnie, ten zawias, a dokładniej jego mocowanie w pałąku, jest problematyczne.

Miałem kiedyś SRH440 i SRH840, i też był z tym problem.

 

14 godzin temu, loathe napisał(a):

Co do 840 to porównywałem 840 do 440 łeb w łeb i dla mnie 840 nie mają tego "czegoś ".

Nie mają aż tak "uwypuklonej" średnicy, no i bas konkretniejszy. W moim guście zdecydowanie bardziej SRH840, jedne z niewielu słuchawek, w których dźwiękowo nic nie grzebałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zgreg napisał(a):

Na francuskim amazonie SHURE SRH840A są po 136 euro + 5.21E kw

https://www.amazon.fr/dp/B09MV4RTJV

ale to już te nowe wersje. Spodziewam się, że to już nie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zgreg napisał(a):

Na francuskim amazonie SHURE SRH840A

To u nas taniej bez "A" na końcu

https://www.shure.com/pl-PL/produkty/sluchawki/srh840d?variant=SRH840-BK-EFS

 

3 minuty temu, loathe napisał(a):

Spodziewam się, że to już nie będzie to samo

Dźwiękowo na 99% to samo, widzę w A nowy pałąk (zapewne trwalszy i wygodniejszy).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Nie mają aż tak "uwypuklonej" średnicy, no i bas konkretniejszy. W moim guście zdecydowanie bardziej SRH840, jedne z niewielu słuchawek, w których dźwiękowo nic nie grzebałem.

Właśnie 840 zapamiętałem jako te grzeczniejsze niż 440. A właśnie ten pazur na średnicy w 440 jest tym co mnie w nich tak urzekło. Co do basu to oryginalnie 440 mają go mało, ale ja mam taki magiczny przycisk w hip dacu "xbass" i wtedy jest pięknie.

1 minutę temu, Perul napisał(a):

Może taniej, ale nie da się kupić- out of stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, loathe napisał(a):

Co do basu to oryginalnie 440 mają go mało, ale ja mam taki magiczny przycisk w hip dacu "xbass" i wtedy jest pięknie.

Moje SRH440 miały dorobione basreflexy, basu było więcej niż w SRH840 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi zasilacz Lucarto LPS. Poprawa jest dość mocno słyszalna. Nie potrafiłbym oskarżyć tu już Qutesta o kanciaste, zbyt jasne, natarczywe brzmienie jak to był oskarżany w przeszłości. Stabilne solidne zasilanie liniowe służy tym Chordom lepiej niż impulsówki do laptopa z kompletu.  To nie są zmiany na granicy percepcji, tylko spokojnie do wyłapania przez każdego raczej. Przyrost masy dźwięku, większy spokój na średnicy, lepsza kontrola, bardziej widoczne soprany i większa ich ilość bez zwiększenia ich natarczywości, lepsze czarne tło, mniej zniekształceń. Ogólnie większa potęga brzmienia i przyjemność słuchania.

 

IMG_20240223_190258.jpg

Edytowane przez rudy1997
  • Like 6
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 18:12, rudy1997 napisał(a):

Przyszedł mi zasilacz Lucarto LPS. Poprawa jest dość mocno słyszalna. Nie potrafiłbym oskarżyć tu już Qutesta o kanciaste, zbyt jasne, natarczywe brzmienie jak to był oskarżany w przeszłości. Stabilne solidne zasilanie liniowe służy tym Chordom lepiej niż impulsówki do laptopa z kompletu.  To nie są zmiany na granicy percepcji, tylko spokojnie do wyłapania przez każdego raczej. Przyrost masy dźwięku, większy spokój na średnicy, lepsza kontrola, bardziej widoczne soprany i większa ich ilość bez zwiększenia ich natarczywości, lepsze czarne tło, mniej zniekształceń. Ogólnie większa potęga brzmienia i przyjemność słuchania.

 

IMG_20240223_190258.jpg

Dobry zasilacz to podstawa, u mnie też sporo wniósł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Dobry zasilacz to podstawa, u mnie też sporo wniósł. 

Moim zdaniem po względem technicznym jeśli brać pod uwagę jakość samej obróbki, gładkość itd, z tym zaislaczem Qutest niewiele ustepuje DAVEowi. Jest też tak samo dobre obciążenie. wypełnienie, spokój w dźwięku, podobne ogólne ułożenie na paśmie. W sensie tak samo gra średnicą, sopranami i basem ilościowo, podobny styl. Ma też tak samo dobre zejście i głębię. DAVE na pewno ma lepszą barwę i separację. Wciąż wolę DAVEa ale już Qutest/Anni z tym zasilaczem to wcale nie gorzej z słuchawkami jak TT2, tylko powiedziałbym że inaczej. DAVE na pewno lepiej, jest jednak też bardziej energetyczny i ostatecznie szybszy, jest większe wniknięcie w nagranie. Na pewno jest też ciemniejszy przy czym nie traci nic z detalu. Taki naturalnie ułożony. Myślę że jest kwestią czasu jak kiedyś go sobie sprawię, chyba że cos nowego wypuszczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magii nie ma w nim żadnej, stąd u ciebie cudzysłów  Co to za dongiel pierwszy od lewej?
Cayin RU6 w etui.
Magii nie ma a ewentualny wpływ na dźwięk sprawdzę sobie na spokojnie - efekt wow po zakupie to znana przypadłość
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami w dziale dongli. Mam spostrzeżenia nt. brzmienia słuchawek, kiedy słucham ich prosto z telefonu i dongla oraz telefonu, dongla i dodatkowego zasilania poprzez ibasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, side napisał(a):

Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami w dziale dongli. Mam spostrzeżenia nt. brzmienia słuchawek, kiedy słucham ich prosto z telefonu i dongla oraz telefonu, dongla i dodatkowego zasilania poprzez ibasso.

Nic dziwnego. Pewnie jak podłączysz samego dongla do pc/laptoka, to odczujesz to samo, co wtedy, gdy podłączysz dongla i tego ibasso do prądu z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności