Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, superbart napisał(a):

Zakup co prawda typowo stacjonarny bo do stereo ale warto zareklamować. Kolumny od małego producenta spod Poznania - Skala Audio. Pan Mariusz wykonuje ręcznie takie oto kolumny. Jeśli ktoś jest z okolic Poznania ( dokładniej Siekierki Wielkie ) i myśli o zakupie kolumn do stereo to polecam chociaż zadzwonić i umówić się na odsłuch. 

20240217_151030.jpg

20240217_151048.jpg

Gratki! Jak nisko schodzą, 30hz jest osiągalne przy spadku -5dB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał(a):

Gratki! Jak nisko schodzą, 30hz jest osiągalne przy spadku -5dB?

Dziękuję. Tego niestety nie wiem ale chyba aż tak nisko nie schodzą. Konstruktor nie lubi wykresów. Z tego co mi wiadomo to jest to pasjonat, który słucha i poprawia aż stwierdzi, że jest tak jak powinno być. Zanim dokonałem zakupu to przyjechał do mnie z podobnymi kolumnami żeby móc sprawdzić w moich warunkach jak to brzmi. Jeśli masz jakiś przykład utworu z niskim basem to mogę sprawdzić czy będzie słychać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, superbart napisał(a):

Dziękuję. Tego niestety nie wiem ale chyba aż tak nisko nie schodzą. Konstruktor nie lubi wykresów. Z tego co mi wiadomo to jest to pasjonat, który słucha i poprawia aż stwierdzi, że jest tak jak powinno być. Zanim dokonałem zakupu to przyjechał do mnie z podobnymi kolumnami żeby móc sprawdzić w moich warunkach jak to brzmi. Jeśli masz jakiś przykład utworu z niskim basem to mogę sprawdzić czy będzie słychać. 

 

00:32 i 01:14 😉

 

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, superbart napisał(a):

Konstruktor nie lubi wykresów. Z tego co mi wiadomo to jest to pasjonat, który słucha i poprawia aż stwierdzi, że jest tak jak powinno być.

 

I to mu się chwali.

 

O podobnym przykładzie opowiadał ostatnio p. Wróblewski w wideo nt. małosensownej praktyki mierzenia słuchawek.

https://youtu.be/PrAGH05hn6A?si=ijKKf93biM6OgFL-&t=1225

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

 

I to mu się chwali.

 

O podobnym przykładzie opowiadał ostatnio p. Wróblewski w wideo nt. małosensownej praktyki mierzenia słuchawek.

https://youtu.be/PrAGH05hn6A?si=ijKKf93biM6OgFL-&t=1225

 

Zależy, jak na to spojrzeć, bo skoro stroi kolumny na słuch, to fajnie, jakby to robił w domu klienta, uwzględniając akustykę tam panującą. W innym wypadku mija się to z celem, bo jeżeli zestroi dane kolumny w niesprzyjających warunkach, to strach pomyśleć, jaki efekt będzie w pomieszczeniu o odmiennej akustyce. ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, neonlight napisał(a):

00:32 i 01:14 😉

 

U mnie na Elacach czuć tąpnięcia w tym fragmencie. Dla mnie testowy kawałek na najniższe zejście to m.in Hans Zimmer live Prague Dark Knight - od 3:00-3:15, mam trzęsienie ziemi w całym pomieszczeniu 23 m2, ciśnienie zaciska uszy, że ach😉

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał(a):

U mnie na Elacach czuć tąpnięcia w tym fragmencie. Dla mnie testowy kawałek na najniższe zejście to m.in Hans Zimmer live Prague Dark Knight - od 3:00-3:15, mam trzęsienie ziemi w całym pomieszczeniu 23 m2, ciśnienie zaciska uszy, że ach😉

 

 

Czyli masz dobre kolumny. 😎👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nie schodzą tak nisko. Delikatnie słychać bas ale na pewno nie ma trzęsienia ziemi. Tylko cicho w miarę słuchałem ponieważ nie mogłem akurat głośno. 

2 godziny temu, neonlight napisał(a):
2 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

 

Zależy, jak na to spojrzeć, bo skoro stroi kolumny na słuch, to fajnie, jakby to robił w domu klienta, uwzględniając akustykę tam panującą.

Akurat u mnie tak właśnie było. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

Tylko żeby @MrBrainwash tego czasem nie zobaczył ;)

 

 

 

On jest laikiem w tej dziedzinie, może mieć swoją prywatną opinie i to mnie w żaden sposób nie rusza. W jednym wywiadzie przeczy sobie samemu kilka razy, nie mówiąc już o tym, że on sam robi własne pomiary, po co to robi skoro nie ma sensu?

 

Jeśli chodzi o fragment  z głośnikami to co mnie obchodzi opinia jakiegoś producenta? Są badania porobione na temat preferowanego dźwięku i większość osób wyżej ocenia pomierzoną neutralną charakterystykę. Dla mnie to jest bardziej rzetelna informacja. W studiu korekcja DSP brzmienia głośników na podstawie pomiarów to też normalna sprawa by uzyskiwać realne rezulaty mimo, że nie jest to subiektywna ocena strasznej muchy. xD

 

No jak ktoś nie umie czytać wykresów i nie intereresuje go wiedza o dźwięku, to niech pozostanie przy hype-trajnach i marketingowych opisach. Dla każdego coś miłego. 

 

Wrzucę jako ciekawostkę tutaj link do wypowiedzi Sean's Olive od Harmana:

 

If you take the "audio reproduction is a science in the service of art" approach (as HARMAN does) versus a "flavor-of -the-month approach", standardized performance targets based on subjective/objective measurements are prerequisites. Inevitably, this leads to products that sound similar to others. But if the criteria is to produce consistent, excellent sound based on scientific evidence, isn't that a positive trend?

https://www.linkedin.com/posts/seanolive_truthear-nova-on-a-theme-activity-7132799537311584257-ajxb?trk=public_profile

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 16:33, dj1978 napisał(a):

hmm...skoro można w tym wątku afiszować się z głośnikami, to wstawiam jakiś czas temu zakupione ELAC Vela 407, jakby co, to druga też jest😉

 

20240217_162818.jpg

Dlaczego czarna wersja tych kolumn wygląda tak świetnie a ta normalna w kolorze naturalnym drewna, to taki paździerz?  W porównaniu do tych czarnych, te zwykłe to kicha po całości. Jakoś wyjątkowo to uderza tutaj. 

 

 

elac_vela_fs_409_standlautsprecher_stuck_nussbaum_lack_hochglanz-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rudy1997 napisał(a):

Dlaczego czarna wersja tych kolumn wygląda tak świetnie a ta normalna w kolorze naturalnym drewna, to taki paździerz?  W porównaniu do tych czarnych, te zwykłe to kicha po całości. Jakoś wyjątkowo to uderza tutaj. 

 

 

elac_vela_fs_409_standlautsprecher_stuck_nussbaum_lack_hochglanz-2.jpg

Ale,że co? Bo rude? 😜 Bardzo ładne drewienko.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rudy1997 napisał(a):

No w porównaniu do tych czarnych Daniela to jakaś kaszana dla mnie te rude. Jestem sam rudy to bym rudych kolumn nie zniósł. 

Jak ktoś lubi drewienko to czemu nie. Mają połysk. Mi się podobają. Eleganckie kolumienki np. takie.

IMG_3838.png
 

IMG_3839.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności