Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@The Grand Wazoo dziękuję i jak najbardziej skorzystam z możliwości wypożyczenia :)) W przypadku Tung Soli miałem jedynie kontakt z triodami 12ax7 z wcześniejszej (lata 50.) ze square dimple getterem i późniejszej produkcji z o-getterem, które względem poprzednika oferowały brzmienie również V-kowe, z mniejszą ilością basu, trochę mocniej oddalając pierwszy plan oraz oferując zdecydowanie mniej ciepła w całym paśmie, pastelowe, delikatne barwy i niezwykle zwyczajne (w dobrym tego słowa znaczeniu) wokale. Swoją drogą WE na tle Fivre też grają bardziej V-kowo, oferując mocniej zaakcentowane skraje pasma i szczuplejszą średnicę z bardziej zwartymi oraz punktowo rozmieszczonymi źródłami pozornymi. 

 

Jestem niesamowicie ciekaw, jak wypadną 5998 :)

 

@lobuz1 gratuluję zakupu!🙂👍🥇 Czy mogę się zapytać, jak odebrałeś jedne na tle drugich podczas porównań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

@The Grand Wazoo dziękuję i jak najbardziej skorzystam z możliwości wypożyczenia :)) W przypadku Tung Soli miałem jedynie kontakt z triodami 12ax7 z wcześniejszej (lata 50.) ze square dimple getterem i późniejszej produkcji z o-getterem, które względem poprzednika oferowały brzmienie również V-kowe, z mniejszą ilością basu, trochę mocniej oddalając pierwszy plan oraz oferując zdecydowanie mniej ciepła w całym paśmie, pastelowe, delikatne barwy i niezwykle zwyczajne (w dobrym tego słowa znaczeniu) wokale. Swoją drogą WE na tle Fivre też grają bardziej V-kowo, oferując mocniej zaakcentowane skraje pasma i szczuplejszą średnicę z bardziej zwartymi oraz punktowo rozmieszczonymi źródłami pozornymi. 

 

Jestem niesamowicie ciekaw, jak wypadną 5998 :)

 

@lobuz1 gratuluję zakupu!🙂👍🥇 Czy mogę się zapytać, jak odebrałeś jedne na tle drugich podczas porównań? 

Dziękuję Przemku. MDR-E829V grają pełniej, z bogatszym, nieco rozmytym dołem, który jednak nie wylewa się na lekko wycofaną średnicę, a E525 bardziej szkieletowo, precyzyjniej, jaśniej, bardziej płasko. Umówmy się- nie jest to brzmienie najwyższych lotów 😊.

Sony MDR-E888 to już podobno super granie- ich topowe, audiofilskie pchełki z tamtego okresu.

Najlepiej wypadły wczoraj pod względem sq moje pchełki Final Piano Forte II- bliska, bogata średnica, lepsza klarowność, otwarte brzmienie. Basu nie ma zbyt dużo, ale mi go nie brakowało, nie grały też anemicznie, w sam raz do jazzu.

IMG_2388.jpeg

IMG_2389.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 23:12, timecage napisał(a):

 

Wreszcie ktoś go kupił. Będę wdzięczny za opis jak gra.

Masz rację @timecage, warto podzielić się wrażeniami.

 

W Musical Fidelity MX-DAC pierwsze co rzuca się w uszy, to bliskość, namacalność dźwięku i szeroka scena. A z sceną pojawia się dobra separacja. Uszy są otoczone dźwiękiem instrumentów. Muzyka akustyczna, nagrana na żywo jest jego przeznaczeniem. Dobrze oddaje żywy/naturalny przekaz nagrania.
DAC moim zdaniem jest dobrym wyborem do muzyki akustycznej, jazzowej. Instrumenty mają w odbiorze swoja namacalność i fizyczność.
Pliki muzyczne w jakości płyty CD,  są wnoszone na wyższy poziom odczuć dźwiękowych/odsłuchowych.
Akurat w posiadany tor i odtwarzany rodzaj muzyki wpasował się idealnie. Więcej takich wyborów 😁✌.

 

 

Edytowane przez mrbudyn
Musical Fidelity
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 09:37, Tytus1988 napisał(a):

U siebie miałem okazję porównać ją w Fulianty z FIVRE 6AS7G. Ta mediolańska lampa okazała się zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca we wspomnianej aplikacji, ponieważ oferowała dźwięk nie tylko lepiej nasycony, barwniejszy, plastyczniejszy

Super:) ta lampa z lewej to raczej amerykanska RCA 6as7g, widac to po tych "skrzydelkach" w srodku na dole. Bardzo niedoceniona lampa, gra wlasnie jak piszesz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 dziękuję za podzielenie sie porównaniem między tymi modelami🙂👍🥇

 

@mrbudyn bardzo sie cieszę, że zakup spełnił oczekiwania😀

 

@bpiotrow13 też nie wykluczam, że jest to JAN RCA  z brandem Fivre, bo konstrukcyjnie wyglądają na bardzo podobne. Temat pozostaje do zbadania🙂

 

Życzę miłego dnia!🌞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny prezent sobie sprawiłeś.

Mimo pozytywnych recenzji i braku poważnych wad, Quintety jakoś rozgłosu i popularności nie zyskały. A szkoda, bo to naprawdę fajny set. Tonalnie zrównoważony, lecz niesamowicie rozdzielczy i angażujący.

 

Odkrywaj, ciesz się nimi i ciesz się dniem. Pomyślności!

 

PS: Podziel się też wrażeniami! Po to tu jesteśmy.

( :

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hex4986 wszystkiego najlepszego i czekam na opis!🙂👍🎂💯🥇

 

@meehooj fajne słuchawki!😉👍🥇

 

@AudioLoona super stanowisko i świetna kolorystyka😉👍🥇

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbartek napisał(a):

Na starość mnie wzięła chęć nauki emoji6.png
Albo może nie tyle "na starość", co "na dojrzałość" emoji1787.pngemoji1787.png
Nie wykluczam, że dojrzałem do instrumentu, choć w zasadzie jestem wokalistą 

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


 

Gratukacje. Jak też kiedyś trochę grałem Nirvanę i Dżem w akademiku. :) Kurczaki nic nie mówiłeś jak się spotkaliśmy w Toruniu, że jesteś artystą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał(a):

@lobuz1Ja też mam gitare, i keyboard jeszcze, a artystą nie jestem xD

Też mam keyboard i właśnie go sprzedaaję. Bo mieć to za mało żeby być artystą. Trzeba uźywać. :P

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Barbartek napisał(a):

choć w zasadzie jestem wokalistą

O to tak jak ja. Bardzo dobrze podobno interpretuję Kat- Wyrocznia. Warunek - 10 browarków w organizmie. A i gitarę też mam, jako ozdobę.

A w temacie. Takie drobiazgi:

 

IMG_20230906_131516.jpg

IMG_20230906_131100.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Barbartek napisał(a):

Na starość mnie wzięła chęć nauki emoji6.png
Albo może nie tyle "na starość", co "na dojrzałość" emoji1787.pngemoji1787.png
Nie wykluczam, że dojrzałem do instrumentu, choć w zasadzie jestem wokalistą

Życzę wytrwałości :) U mnie w domu jest gitara, klarnet i djembe - ale to żona i syn próbują być artystami, ja grałem na tubie w orkiestrze szkolnej w liceum, ale zrezygnowałem ze względu na marne postępy w grze - i to było najlepsze, co w życiu zrobiłem dla muzyki. Skupiłem się na słuchaniu :) 

@Rafacio kupiłeś najlepszą (moim zdaniem) płytę Dire Straits - też miałem to na winylu.

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

O to tak jak ja. Bardzo dobrze podobno interpretuję Kat- Wyrocznia. Warunek - 10 browarków w organizmie.

Ja kiedyś miałem podobnie - po paru browarach śpiewałem kawałki Dżemu - Whisky, Wehikuł czasu i Cegła - prawie jak Rysiu Riedel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności