Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Elhaz_77 napisał:

Bezpieczniki, buczące trafo i nagrzewanie się.

Problem zminimalizował DC Blocker i listwa zasilająca Gigawatt.

O kurczaki, jak ten in100 100w/8ohm wywalał to z in300 będą pewnie jaja. Zobaczymy. Kolega @dj1978 kupił teraz in200 i nie zgłaszał chyba takich problemów?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 zdarzyło się u mnie przy bardzo dużym obciążeniu linii, gdy pracowała jednoczesnie pralka, zmywarka, piekarnik, itp, ale przy takim przesileniu już od dawna miałem, że bezpiecznik wyskakiwał czasami przy włączeniu odkurzacza. Przy normalnym użytkowaniu nie doświadczam, żadnych anomalii, bez problemu się załącza. Ale tak jak kolega Elhaz pisał one nie mają tzw miekkiego startu i różnie może być. Nie słuchałem IN100, który nawiasem ma najwięcej kontrowersyjnych opinii, ale IN200 bez względnie broni się brzmieniowo, z IN300 powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

@lobuz1 zdarzyło się u mnie przy bardzo dużym obciążeniu linii, gdy pracowała jednoczesnie pralka, zmywarka, piekarnik, itp, ale przy takim przesileniu już od dawna miałem, że bezpiecznik wyskakiwał czasami przy włączeniu odkurzacza. Przy normalnym użytkowaniu nie doświadczam, żadnych anomalii, bez problemu się załącza. Ale tak jak kolega Elhaz pisał one nie mają tzw miekkiego startu i różnie może być. Nie słuchałem IN100, który nawiasem ma najwięcej kontrowersyjnych opinii, ale IN200 bez względnie broni się brzmieniowo, z IN300 powinno być jeszcze lepiej.

Masz bezpiecznik 10A czy 16A? Typu B czy C-zwłoczny? Będę musiał poprosić, żonę aby w weekend podczas testów w tym samym czasie robiła pranie, piekła ciasto i odkurzała 🤣. No jaja jakieś :) . Myślałem, że przy starcie wywala a Ciebie czasami gdy już sobie gra.. Na zwrot Rotela mam 2 tygodnie, ale widzę że wszędzie podobne problemy i trochę odechciewa mi się targania tych sprzętów, wyciągania kabli, ustawiania, pakowania. Nie mam na to czasu a tylko weekend mam do dyspozycji. Jak z Atolem będzie słabo to może zaakceptuję tego Rotela i czkawkę po coaxial, którego i tak nie używam. Nie chce mi się już choć budżet jest- nawet znacznie większy jeśli warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał:

Fajny zakup dokonany sercem chyba😈, ale chyba rozsądniejszy byłby O2. Mocniejszy, niższa impedancja. Itp.😎

Z sentymentu do Klonów, a i owszem. Gra bardzo dobrze, co do dostępnej mocy to mam obok wzmaka z ok. 6W na kanał i nie ma jakiejś specjalnej różnicy; wojna watowa imo nie ma sensu po tym co słyszę, chyba że w markietingu (no i może dla kilku słuchawek Hifimana których nie posiadam). 

Co do O2 to miałem kilka razy i nie twierdzę że to zły wzmak tylko dzisiaj przy tylu różnych opcjach jak Toppingi czy Zeny, nie wiem czy jest to taki łakomy kąsek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał:

Z sentymentu do Klonów, a i owszem. Gra bardzo dobrze, co do dostępnej mocy to mam obok wzmaka z ok. 6W na kanał i nie ma jakiejś specjalnej różnicy; wojna watowa imo nie ma sensu po tym co słyszę, chyba że w markietingu (no i może dla kilku słuchawek Hifimana których nie posiadam). 

Ależ ja się z tym całkowicie zgadzam. Mój najmocniejszy obecnie wzmak ma wg. pomiarów 1W (w sumie to nie wiem, ile ma Cyrus), a drugi ma te sto kilkadziesiąt mW i do moich słuchawek całkowicie wystarcza. Właśnie. Ciekawe ile ma Cyrus skoro chwalą się, że po podłączeniu słuchawek cała moc zasilacza 750W jest do dyspozycji wzmacniacza słuchawkowego.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Masz bezpiecznik 10A czy 16A? Typu B czy C-zwłoczny? Będę musiał poprosić, żonę aby w weekend podczas testów w tym samym czasie robiła pranie, piekła ciasto i odkurzała 🤣. No jaja jakieś :) . Myślałem, że przy starcie wywala a Ciebie czasami gdy już sobie gra.. Na zwrot Rotela mam 2 tygodnie, ale widzę że wszędzie podobne problemy i trochę odechciewa mi się targania tych sprzętów, wyciągania kabli, ustawiania, pakowania. Nie mam na to czasu a tylko weekend mam do dyspozycji. Jak z Atolem będzie słabo to może zaakceptuję tego Rotela i czkawkę po coaxial, którego i tak nie używam. Nie chce mi się już choć budżet jest- nawet znacznie większy jeśli warto.

Wywaliło tylko przy starcie, nigdy podczas grania ani przy rozruchu z trybu standby. Bezpieczniki mam jakieś standardowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Elhaz_77 napisał:

 

Jeśli chodzi o Atoll to musisz się liczyć z atrakcjami typu wywalone bezpieczniki. Brak układu miękkiego startu robi swoje.

Jest światełko w tunelu bo Atoll IN300 ma miękki start i w audioforte twierdzą, że to przypadłość starszych modeli. W niższych modelach nie ma tej informacji o miękkim starcie w specyfikacji. Zobaczymy.

 

53C97AB2-12C0-407E-8BA1-5225F050B951.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze iSine 20. Spodziewałem się dużo lepszego grania ale na razie korzystam tylko z SE 3.5mm na fabrycznym kabelku. Mam nadzieję że "odżyją" pod hybrydką 2.5mm.

i201.JPG

i202.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale Cipher to nic innego jak dongiel z chipem Cirrusa. Planuję spiąć z E1DA 9038SG3 albo Sonatą E44 a te dongle na pewno nie są grzeczniejsze od Ciphera. Do Apple'a mi nie po drodze ...

 

Ale faktycznie dla zaspokojenia ciekawości podłączę do czyjegoś jabłka żeby mieć porównanie jak wypada versus moje dongle.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dac, amp i dsp idealnie dostrojony pod to jak ma to brzmieć. Ja bawiłem się wiele miesięcy szukając dla nich zastępstwa dla iphona i poddałem się po 7 czy 8 próbach z różnymi donglami i integrami - po prostu szkoda czasu i pieniędzy,

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Jest światełko w tunelu bo Atoll IN300 ma miękki start i w audioforte twierdzą, że to przypadłość starszych modeli. W niższych modelach nie ma tej informacji o miękkim starcie w specyfikacji. Zobaczymy.

 

53C97AB2-12C0-407E-8BA1-5225F050B951.jpeg

To teraz tylko kwestia tego, czy Ci brzmienie będzie odpowiadać i zgra się z Twoimi kolumnami.

Hegla Ci nie proponowali w Top Hi-fi do posłuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Elhaz_77 napisał:

To teraz tylko kwestia tego, czy Ci brzmienie będzie odpowiadać i zgra się z Twoimi kolumnami.

Hegla Ci nie proponowali w Top Hi-fi do posłuchania?

Myślałem też o Heglu. Mam dobre relacje z jednym sklepem i tam sprzedawca testował Hegla i kupił dla siebie Rotela 1592mkii (bo różnica w cenie spora a w graniu nie tak duża podobno), którym ja też od początku byłem zainteresowany. Chciałbym aby ten Atoll mi podszedł.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Masz bezpiecznik 10A czy 16A? Typu B czy C-zwłoczny?

Kto teraz projektuje sprzęt audio, że bezpieczniki przy włączaniu wywala? Jakakolwiek kontrola jakości istnieje w takich firemkach? Miałem sporo różnych wzmaków (tylko klasy A nie miałem) i nigdy żaden nie wywalił bezpiecznika.

Bezpiecznik C to proszenie się o kłopoty w domu (B16 5x16A to 80A, w czasie 0,2s aby bezpiecznik zadziałał, a dla C to przykładowo C16 160A. Zanim C zadziała zdąży sporo urządzeń do niego podłączonych się uszkodzić, ale jak tam chcecie. Chyba, że tylko do takiego wzmacniacza jest przypisany, to co najwyżej sfajczy się i tak felerny sprzęt audio. Ciekawe, ile takich włączeń trzeba by uszkodzić instalację. To jakby nie patrzeć chwilowe ponad 18kW. Takie sprzęt jest chyba po prostu niebezpieczny. Mi się w pale to nie mieści i tylko dziwi mnie ten Rotel, bo to nie jest krzak z szopy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Kto teraz projektuje sprzęt audio, że bezpieczniki przy włączaniu wywala? Jakakolwiek kontrola jakości istnieje w takich firemkach? Miałem sporo różnych wzmaków (tylko klasy A nie miałem) i nigdy żaden nie wywalił bezpiecznika.

Bezpiecznik C to proszenie się o kłopoty w domu (B16 5x16A to 80A, w czasie 0,2s aby bezpiecznik zadziałał, a dla C to przykładowo C16 160A. Zanim C zadziała zdąży sporo urządzeń do niego podłączonych się uszkodzić, ale jak tam chcecie. Chyba, że tylko do takiego wzmacniacza jest przypisany, to co najwyżej sfajczy się i tak felerny sprzęt audio. Ciekawe, ile takich włączeń trzeba by uszkodzić instalację. To jakby nie patrzeć chwilowe ponad 18kW. Takie sprzęt jest chyba po prostu niebezpieczny. Mi się w pale to nie mieści i tylko dziwi mnie ten Rotel, bo to nie jest krzak z szopy.

Są też bezpieczniki audiofilskie 50A

4131E898-77A2-45F2-A3FB-69E5BF2CE156.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podłącza wszystkie sprzęty AGD pod jedno gniazdo i to samo robi w pokojach, to nie ma się co dziwić, że wywala.

Dostosowania mieszkania pod 'audiofilskie' sprzęty nawet nie będę komentował.

Tych' audiofilskich bezpieczników' 🤦‍♂️ to chyba w ameryce nie sprzedają? Pozwali by ich raz czy dwa, to by się szybko nauczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 07:38, Elhaz_77 napisał:

Jeśli chodzi o Atoll to musisz się liczyć z atrakcjami typu wywalone bezpieczniki. Brak układu miękkiego startu robi swoje.

Niestety kolego miałeś rację- Atoll IN300

-buczy

- wywala bezpieczniki chociaż ma ten miękki start zgodnie ze stroną producenta 🤣

- ten ich wbudowany dac na AK4490 to jakieś nieporozumienie

- brzmienie mi bardzo pasuje ale był u mnie 1h i już odstawiony do audioforte

 

Chyba jestem skazany na tego Rotela, który mi bardzo odpowiada a coaxiala i tak nie używam, albo dam sobie jeszcze jeden strzał i wezmę na testy coś do 20k. Może Hegel H390, albo intryguje mnie jakiś wysoki Musical Fidelfy bo nigdy nie testowałem a szef używa z podobnymi do moich kolumnami Tannoy i sobie chwali.

 

Może mam za wysokie wymagania? Chciałbym, aby nie wybijał bezpieczników, brzmienie mi odpowiadało i wszystkie funkcje działały bez zakłóceń. 😀

86D242AF-695E-428A-937B-D72079EBA1D9.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

@lobuz1 może spróbuj jakiegoś exposure, najlepiej od razu 3010 i jeszcze naim’a.

Dzięki, zerknę se. Nie wiem czy mam jeszcze siły i chęci. Muszę odpocząć w weekend. Słucham właśnie na CD Atoll CD200=> coaxial Neotech Nei-3003 z rodowanymi wtykami Kacsa=> dac smsl m400=> XLR Neotech Nei 3004=> Rotel RA-1572MKII=> okablowanie Chord Clearway=> kolumny Fyne F501….i wszystko mi pasi.

Rotel ma też bardzo fajny wbudowany dac. Muszę nabrać sił na dalsze poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności