Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte, bas, sub bas, cena od Audioquest Nightowl :).


Mushabelly

Pytanie

WItam.

 

Czytam te tematy zakupowe i co chwile jakiś temat o basowych słuchawkach. Mam już nerwy na nowe nauszne. Więc to na pewno znak żeby rozejrzeć się za czymś ;).

 

Słuchawki muszą być zamknięte.

 

Najbardziej zależy mi na basie i sub basie. 

Teraz słucham świeżo kupionych dousznych Pioneer SE-CX8. Jestem prosty człowiek słyszę bębny i morda się cieszy... nie powiem żeby w SE-CX8 było za dużo basu ;). Myślałem że bas zaleje resztę ale tak się nie dzieje. I to jest fajne. Tylko jest mały problem... żonie też pasują. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

 

Myślicie że na początek Audioquest NightOwl by się nadały na testy? Czy może od razu iść w droższe?

 

W planach mam kupić Audeze LCD 2. Ale na pewno nie będzie to takie "klubowe" granie jak w Pioneerach.

 

Obecnie mam Aune T1 ( 1 wersja ). W planach DX160, może jakiś wzmacniacz do tego.

 

Możecie same nazwy słuchawek podać. Poczytam sobie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nightowli na pewno nie zaszkodzi sprawdzić. One są 'dość wyrównane' w dolnych zakresach i mają rozciągnięty bas w rejonie subbasu więc czemu nie. Z Aune T1 sam byłbym ciekaw jakby Owle zagrały i sądze, że złapałyby synergie.

Jeśli cena nie gra takiej roli to później już głównie używane Fostex TH900 albo Sony Z1R :D Ale TH900 mimo, że zamknięte to izolacje od otoczenia mają kiepskawą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Adrian97 Po ich wykresie widze, że mają dość mocno już podbity obszar między 30 a 100hz a reszte pasma w stosunku do niskich wycofaną. Brakuje ci mięcha bo średnica za słabo wybrzmiewa w stosunku do basu/subbasu i ich przełomu niskich ze średnimi. Przez co gitary elektryczne nie mają takiej mocy. Dobrze byłoby zatem zainwestować w średnicowy wzmacniacz, interkonekty, bądź sam kabel do słuchawek inny, który pozytywnie wpłynie na średnice i holografie w ogólności. Najmocniejszy efekt jednak da odpowiedni wzmacniacz.

 

Trudno coś doradzić jeśli nie wiemy do czego w chwili obecnej podłączasz swoje słuchawki. Ale jeśli przykładowo do źródła, które podkreśla skraje pasm, czyli niskie i wysokie, to pozytywny dla ciebie efekt mógłbyś osiągnąć dokupując coś grającego równiej w całym zakresie. Uczucie kopa w dźwięku to nie tylko bas, ale też odpowiednio głośno wybrzmiewające harmoniczne ze środka zakresu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ultrasone PRO900/i (jest teraz promo na Ultrasone w empeczystore) albo D600 od @MrBrainwash

Obie V-ki ale Ultrasy bardziej takie "misiowate-piecykowate", Denony zaś bardziej syntetyczne z naciskiem na niski bas właśnie.

Można też zapolować za używanymi D7100, czasem można znaleźć. Ale dużych różnic między nimi a D600 to chyba nie było. 

Edytowane przez Undertaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ode mnie "basoluba" 😏 DT1770Pro, tylko są dosyć wybredne odnośnie źródła, kapitalnie grają z Ultrasone Panther, Xduoo XD05 Plus i DFB.

 

Wczoraj robiłem test częstotliwości basu i wyszło, że słyszę od 12hz, także ten.. nisko potrafią zejść skubane. 😎

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, pabloj napisał:

@Adrian97 Po ich wykresie widze, że mają dość mocno już podbity obszar między 30 a 100hz a reszte pasma w stosunku do niskich wycofaną. Brakuje ci mięcha bo średnica za słabo wybrzmiewa w stosunku do basu/subbasu i ich przełomu niskich ze średnimi. Przez co gitary elektryczne nie mają takiej mocy. Dobrze byłoby zatem zainwestować w średnicowy wzmacniacz, interkonekty, bądź sam kabel do słuchawek inny, który pozytywnie wpłynie na średnice i holografie w ogólności. Najmocniejszy efekt jednak da odpowiedni wzmacniacz.

 

Trudno coś doradzić jeśli nie wiemy do czego w chwili obecnej podłączasz swoje słuchawki. Ale jeśli przykładowo do źródła, które podkreśla skraje pasm, czyli niskie i wysokie, to pozytywny dla ciebie efekt mógłbyś osiągnąć dokupując coś grającego równiej w całym zakresie. Uczucie kopa w dźwięku to nie tylko bas, ale też odpowiednio głośno wybrzmiewające harmoniczne ze środka zakresu.

 

Pytałem z ciekawości, ponieważ mam dokanałowe i zastanawiam się nad kupnem ultrasone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie wszystkie Ultrasone'y, które miałem lub słuchałem, brzmią syntetycznie, kłują na wyższej średnicy i scena jest dziwnie prezentowana. Wygoda też pozostawia wiele do życzenia. ;) Choć przyznam, że akurat 900'ek nie słuchałem, a miałem na nie chrapkę parę lat temu. :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Przespałem się z decyzją kilka dni i trochę mi się w głowie poukładało. Niestety przy obecnym trybie życia z nausznych bym rzadko korzystał. Mimo że bym chciał. Ale dla parunastu minut co drugi/trzeci dzień to nie ma sensu. Podjąłem decyzję że jednak w IEM pójdę, które będą używanie codziennie.

 

 

 

To już na inny temat ale napiszę tutaj ponieważ po prywatnych wiadomościach widzę że parę osób szuka podobnych słuchawek. Poczytałem poradniki, wrażenia itp. Niestety wszystko co interesujące to niedostępne. Chętnie bym sprawdził Aurisonics ASG 2.5 ale niestety już niedostępne, firma teraz robi bodajże pod skrzydłami Fender. Myślałem o używanych ale nawet jakby były do dostania to boję się że po prostu padną po jakimś czasie, w końcu wszystko się zużywa.

 

Z dostępnych obecnie mam na oku (duże widełki cenowe):

ELECOM ehp-ca3580

Yamaha EPHM200

Kbear Diamond

TFZ No. 3

Empire Ears Bravado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności