Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 800 zł z dobrym środkiem


Quatly

Pytanie

Witam, szukam słuchawek do kwoty 800 zł. Aktualnie posiadam Xonara D1 do którego będę chciał je podłączyć. Ostatnio była promka na amazon.de i kupiłem Philipsy X2HR, jednak ich sygnatura dźwięku totalnie mi nie odpowiada. Grają bardzo basowo i nieszczegółowo, wszystko jest zlane w jedną całość. Po zabawie EQ jest trochę lepiej, ale to dalej nie to. Szukam czegoś co gra czysto, bez nadmiernego basu, z dobrą separacją instrumentów. Zastanawiałem się nad AKG K702, jednak panuje opinia, że potrzebują wzmacniacza do ich poprawnego wysterowania. Ktoś ma jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, Kuba_622 napisał:

HD600/650 pół roku temu chodziły na Allegro po 600-700 zł w zależności od stanu. Po czym nagle ceny absurdalnie podskoczyły, akurat dokładnie po tym, jak swoje sprzedałem za 650 :D Normalnie jakieś spekulacje cenowe jak na cukrze :D 

W sklepie pewnie się nowe wytarguje za jakieś 1100, to ja nie wiem jaki jest sens kupować używane za 850 czy więcej... chyba że naprawdę w idealnym stanie, na gwarancji i od zaufanego sprzedawcy.

Dokładnie, skoczyła cena od momentu, kiedy zacząłem je tutaj chwalić. :D

 

A tak całkiem serio, to 650'ki można wyhaczyć za 1000zł z x-kom, po zwrocie 14-dniowym, więc praktycznie nówki sztuki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, MrBrainwash napisał:

No ja czekam i czekam :(


No to chyba coś słabo się rozglądasz :D Teraz na początku kwietnia jedne poszły za 800zł, w lutym za 650zł a już hitem były te z licytacji marcowej za jakieś 500zł :D 
Weźcie może mi dajcie swoje hasła i numery kont i ja wam to ogarnę :P 



Edit: A dobra, nie ogarnąłem, że one idą do Ciebie, sorka :) 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

My tu gadu gadu o sprzęcie poza budżetem, a może koledze wystarczy polecić jakieś tańsze Grado? Ja znam tylko SR-325e i koledze by chyba takie granie podeszło, z tym że one są poza budżetem. Podobno niższe modele z serii Prestige mają zbliżony charakter, ale poproszę o potwierdzenie.

Edytowane przez zolwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, zolwinho napisał:

My tu gadu gadu o sprzęcie poza budżetem, a może koledze wystarczy polecić jakieś tańsze Grado? Ja znam tylko SR-325e i koledze by chyba takie granie podeszło, z tym że one są poza budżetem. Podobno niższe modele z serii Prestige mają zbliżony charakter, ale poproszę o potwierdzenie.

No właśnie, aż dziwne, że Grado są pomijane. W moich 325, co prawda kompletnie przerobionych i przy odpowiednim zestawieniu toru, mam ( subiektywnie) najlepszą średnicę na świecie 😉

Kupi używki ...

Pierwszy link z brzegu z google : https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-grado-sr325-CID99-IDCAany.html

Z padami, które trzeba sobie dokupić wyjdzie akurat 8 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, wybór padnie prawie na pewno na K702, jak mi nie podejdą to będę szukał używek HD600. Jakiś wzmacniacz słuchawkowy do 400 ziko ktoś poleci, żeby dokupić w przyszłości?

3 godziny temu, zolwinho napisał:

My tu gadu gadu o sprzęcie poza budżetem, a może koledze wystarczy polecić jakieś tańsze Grado? Ja znam tylko SR-325e i koledze by chyba takie granie podeszło, z tym że one są poza budżetem. Podobno niższe modele z serii Prestige mają zbliżony charakter, ale poproszę o potwierdzenie.

Widzę, że to słuchawki nauszne, więc odpadają ze względu na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.04.2020 o 00:20, bob2000 napisał:

Według śledzenia moje po 10 dniach znalazły się w... Singapurze. Skąd zostały wysłane niby do Polski. Jeżeli to nie przejdzie przez Belgię to pewnie koszty wzrosną :unsure:.

SmartSelect_20200421-022226_AliExpress.jpgSmartSelect_20200421-022206_Samsung Internet.jpg

 

Zamówione były 27. Długo to idzie, dzień później zamówiłem wzmacniacz i już doszedł, a tutaj coś się wydłuża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, MrBrainwash napisał:

Zamówione były 27. Długo to idzie, dzień później zamówiłem wzmacniacz i już doszedł, a tutaj coś się wydłuża. 

 

Długo, ale czasami tak jest, że ponad miesiąc idzie, a teraz dodatkowo korona.

U mnie tak to wygląda w skrócie:
2020-03-30   20:06:04   Otrzymanie danych przesyłki przez przewoźnika
2020-04-10   11:34   SINGAPORE SAL   Wysłanie przesyłki z kraju nadania

Dzisiaj dostałem meizu dac - a wysłany był 2 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, bob2000 napisał:

 

Długo, ale czasami tak jest, że ponad miesiąc idzie, a teraz dodatkowo korona.

U mnie tak to wygląda w skrócie:
2020-03-30   20:06:04   Otrzymanie danych przesyłki przez przewoźnika
2020-04-10   11:34   SINGAPORE SAL   Wysłanie przesyłki z kraju nadania

Dzisiaj dostałem meizu dac - a wysłany był 2 kwietnia.

 

No niestety 

 

Napisz coś o meizu. Mnie te daczki interesują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.04.2020 o 03:01, MrBrainwash napisał:

Napisz coś o meizu. Mnie te daczki interesują. :)

Wczoraj na chwilę podpiąłem do tableta i wpiąłem dt880 600 om, dla mnie było bardzo dobrze. Jakiejś wielkiej różnicy względem dac audio + x7s nie odczułem, ale było trochę inaczej. Podpinałem też różne dokanałówki i było fatalnie. Ale to chyba wina tego, że ostatnio ciągle na 880 słucham, i na dokach dosłownie wszystko było źle i gralo do dupy. To nie wina meizu, bo bez niego było jeszcze gorzej ;) .

Tego piździka pod zewnętrznego wzmaka szybko nie podepnę, bo jednak nie mam przejściówki, heh. Muszę z ali zamówić. Jak będę miał czas to porównam dac audio z meizu na tablecie, bo akurat przejściówkę z dużego usb na usb c mam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.04.2020 o 13:20, neonlight napisał:

Łahhh... DFR i K702, aż mnie zęby rozbolały. 😟 Ode mnie Takstar HF-580, separacja jest wyborna, szczegółowość również, a bas precyzyjny, są łatwiejsze do wysterowania od K702.

Kupiłem Takstary na Ali i jestem mega zadowolony. Dzięki wielkie za polecenie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności