Skocz do zawartości

Wazne Info!


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

Obejdzie się bez fotek, przynajmniej z mojej strony :D. Jak już pisałem kilka razy, odmiana niebiesko-zielona ma podobno inne, nowe przetworniki, w związku z tym niby gra jaśniej niż poprzednia (której jestem szczęśliwym posiadaczem) - mniej nachalny bas i poprawiona góra. Nikt nie wie (albo nie chce potwierdzić jednoznacznie) jak jest naprawdę, więc nie traktujcie tego jako pewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obejdzie się bez fotek, przynajmniej z mojej strony :D. Jak już pisałem kilka razy, odmiana niebiesko-zielona ma podobno inne, nowe przetworniki, w związku z tym niby gra jaśniej niż poprzednia (której jestem szczęśliwym posiadaczem) - mniej nachalny bas i poprawiona góra. Nikt nie wie (albo nie chce potwierdzić jednoznacznie) jak jest naprawdę, więc nie traktujcie tego jako pewnik.

Po tym jak ktoś pisał że FLAC zawęża scenę jestem skłonny przyjąć że grają tak samo ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś pokaże zdjęcie PX100 z niebiesko-zielonymi membranami, wtedy uwierzę, że takowe istnieją. Póki co, mam w domu 2 pary PX100, obie wersje z szarymi membranami, i grają nieco różnie, ale winiłbym za to stopień ich rozegrania. Jedna para jest prawie rok starsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś pokaże zdjęcie PX100 z niebiesko-zielonymi membranami, wtedy uwierzę, że takowe istnieją. Póki co, mam w domu 2 pary PX100, obie wersje z szarymi membranami, i grają nieco różnie, ale winiłbym za to stopień ich rozegrania. Jedna para jest prawie rok starsza.

 

@Majkel, chłopakom chodziło o kolor opakowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś pokaże zdjęcie PX100 z niebiesko-zielonymi membranami, wtedy uwierzę, że takowe istnieją. Póki co, mam w domu 2 pary PX100, obie wersje z szarymi membranami, i grają nieco różnie, ale winiłbym za to stopień ich rozegrania. Jedna para jest prawie rok starsza.

 

@Majkel, chłopakom chodziło o kolor opakowania ;)

Radzique, to w takim razie napisz, jaki kolor pudełka miały te, które kupiłem od @marshella? Ten mój drugi egzemplarz to na 100% stara wersja, ale oba mają identyczne membrany. Różnica w dźwięku może wynikać z ciut innego materiału użytego na gąbki. Te stare są nieco gęstsze, ale na grubość cieńsze, przez co nieco bardziej gniotą w uszy. Na tej samej zasadzie białe PX100 inaczej grają od czarnych, bo te to mają już zupełnie inną gąbkę, nieco grubszą i twardszą, stąd przetworniki są dalej od ucha i basu jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, ja też osobiście uważam, że osoby, które wysuwają wnioski na temat różnicy w elementach wynikającej z różnicy w opakowaniu, robią to trochę po to, żeby wmówić sobie, że producent cokolwiek zmienił. Co do gąbek, to faktycznie tym szczegółem mogą się obie wersje różnić, co nieznacznie wpływa na brzmienie. I to by chyba było na tyle, reszta to siła autosugestii.

P.S. Te gąbki w starych PX'ach faktycznie cisną trochę w uszy na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie lista chętnych wygląda tak:

 

f1f1

Ladacy

baols

Rico

 

Czy jest jeszcze ktoś chętny? A może kogoś wypisać z listy?

 

Ja sie jeszcze zastanawiam. Dam znac jutro jak mi zejdzie aukcja z K26p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie mozesz wypisac. moj tata byl na delegacji w warszawie i zakupil mi jedna pare ;d ale jak dzwonilem do sklepu w czwartek to koles powiedzial, ze maja jeszcze tylko 5 par. - jedna moja wiec zostaly jeszcze najwyzej cztery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dolecą to się pochwalę...

 

;)

 

 

EDIT: Słuchaweczki już mam :)

Są świetne. Są bardzo wygodne, prawie ich nie czuć na głowie, bardzo ładne i o jeszcze piękniejszym dźwięku ;-)

Właśnie słucham na nich mojej muzyki... Ciekawe jak zagrają z shufflą...

 

Jeszcze raz dzięki eternality!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... są jeszcze te cx300 za 149zł?

A jeśli tak- podjąłby się ktoś kupna i wysyłki do bielska...?

 

Sa CX-300 po 149 pln, na pewno czarne nie wiem jak inne kolory.

 

Godzine temu kupilem PX-100 za 129 pln, jest ich pelny wieszak a byc moze maja tez w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się chyba nieprecyzyjnie - to była przedostatnia sztuka która wisiała na wieszaku. Czy są inne w magazynie to nie wiem, ale zainteresowanie na px było żadne. Wszyscy którzy stali obok i wybierali słuchawki brali pod uwagę raczej "te duże, kolorowe, ze złoceniami i siedmiokolorowymi gąbkami"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności