Skocz do zawartości

Pytanie Na Temat Tonsil Sd-524


PrzemQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ktoś mi powie coś o tych słuchawkach? Po pierwsze, wyczytałem, że mają indepencję (?) 600omów. Po drugie, wszędzie piszą, że użytkowali z takim, z siakim wzmacniaczem - on jest niezbędny? Po trzecie, jakieś ogólne wiadomości o nich? I jak ktośby miał specyfikację (szczególnie o zakres mi chodzi, bo nie moge wygooglać)

Słuchawy mam zamiar używać podpięte do komputera - trochę bawię się z programami do tworzenia muzy (Fruity loops itp) Tworzę muzę przede wszystkim hip-hopową (podkłady), więc na pewno przydadzą się dobre niskie tony. Z racji tego, że dośc mocno nadwerężyłem budżet, potrzebuję coś mocno taniego, a te Tonsilki mogę zakupić stosunkowo tanio

 

Proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną cechę Tonsili

- są potwornie niewygodne. :(

 

Myślę że już lepszym wyborem byłby zakup któregoś

z modeli Behringerów .

 

HPS3000 za 75 zł >> http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1...159&id=5074

 

czy HPS 5000 za 149 zł >> http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1...159&id=5075

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wprawdzie nie mam tego modelu ( sd524 ) ale mam 600 ohmowe tonsile sd409 i sd 504 . W obu przypadkach dzwiek jest cichy i malutki pomimo wielkosci samych sluchawek . To po prostu malutki cichutki dzwiek i tyle . Pisze o podpietych wprost do karty kompa . Fakt ze karta to zintegrowana dzwiekowka realteka na plycie asusa ale wydaje mi sie ze i tak jest lepsza od soundblastera 5.1 ktorego mialem wczesniej . Tonsile podlaczone do cmoya graja glosniej ale i tak nie jest to nic dobrego . Odradzam .W sumie trzymam te sluchawki tylko po to ze gdy buduje jakis nowy wzmak to podlaczam je bo dgyby cos sie spalilo to poleca nic niewarte sluchawki , o :-)

witamponawiam ogloszenie checi kupna sluchawek ;))pozdrawiam
Naprawde chcesz tonsile ? Przeciez grzechem byloby nawet za darmo dawac komus sluchawki tej marki . Idz do tesco i wez jakies komputerowe za 20 zlotych . Podejzewam ze zagraja lepiej niz tonsilowskie sd409 za ktore producent chce 140pln - W tonsilu chyba caly rok maja prima aprilis buhaahhhaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... tz. ma miałem SD409 w ręku... i ogólnie podpięte do SB Live! 5.1 grały tak sobie głośność mogła być... nie brakło mi jej. Ale te słuchawki muszą dostać solidnego kopa z wzmacniaczem np. NAD C370 pokazują pazurki.

 

Podejrzewam że Philipsy 8900 by wymiękły przy SD524 przy dobrym napędzaniu wzmacniaczem... ale SD524 też nie miałem więc tylko to jest teoria moja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x500, na forum audiostereo.pl jest grupka ludzi ktorzy zagryźliby Cie za taki post :rolleyes:

 

Pewnie pryki robiace kariery w tonsilu heh:-) , Przeciez nie wymyslilem sobie , mam innej marki sluchawki dla porownania stad wiem ze te tonsilowskie pseudosluchawki sa po prostu marnej jakosci , fakt ze sd504 maja 300ohm i sa latwiejsze do napedzenia ale graja zle i tyle . kropka . Sd409 graja jeszcze gorzej choc gdybym mial tylko sd504 to sadze ze gorzej nic juz zagrac nie moze ( nie sluchalem aparatow sluchowych ale to chyba podobna klasa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki po prostu potrzebują oddanego im właściciela, który będzie potrafił zrobić z nich użytek(czyt. dobrać odpowiedniego wzmaka). Bardzo możliwe, że będą potrafiły zagrać bardzo ładnie.

 

Tak czy siak, jeśli chodzi o słuchanie przy kompie, x500 ma rację - lepiej kupić słuchawki z biedronki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki po prostu potrzebują oddanego im właściciela, który będzie potrafił zrobić z nich użytek(czyt. dobrać odpowiedniego wzmaka). Bardzo możliwe, że będą potrafiły zagrać bardzo ładnie.

 

Tak czy siak, jeśli chodzi o słuchanie przy kompie, x500 ma rację - lepiej kupić słuchawki z biedronki ^^

 

 

racja. potrafią zagrać super pod odpowiednim wzmacniaczem. niekoniecznie drogim, stary zestaw radmor 5412 i 5471 świetnie je napędza. w tym momencie słucham na dwóch kreskach głośności. moje są po remoncie, mam nowe nauszniki i kabel i się nawet wygodne zrobiły. niech żałują wszyscy Ci którzy ich nie słuchali. obok wiszą jakieś SONY MDR-XD100 jak tak patrze to ich ceny wachają sięod 60 do 120zł czyli nie są jakieś drogie. tonsile dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności