Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy,wyjście zbalansowane?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie ten wzmacniacz słuchawkowy

 

LOXJIE P20 Voll Balance Röhrenverstärker Kopfhörerverstärker Elektronische Röhre Tube Headphone Amplifier (Rot) https://www.amazon.de/dp/B07H5JLD2Q/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_FoNCCb7Q9E5CN

 

Są tam podane dwie wartości wyjściowe:

dla wyjścia nie zbalansowanego i zbalansowanego. Na zdjęciach widać że są wyjścia na jack i takie okrągłe z 4 otworami. Które z nich to wyjście zbalansowane? Jeśli to z 4 otworami to jak się podłącza słuchawki zakończone jackiem? Domyślam się że jest jakaś przejściówka, jak ona się nazywa?

 

Jeszcze jedno, jaka jest +/- żywotność lamp?

W opisie amps jest napisane że spełnia normy wojskowe, rozumiem że to znaczy najwyższa jakość podzespołów?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście zbalansowane (czy poprawniej: symetryczne) to te z czterema otworami. Nazywa się XLR 4 pinowe. Nie ma do niego przejściówki - słuchawki muszą być dopasowane do obsługi połączenia zbalansowanego (po dwie żyły na stronę) i muszą mieć podłączony odpowiedni czterożyłowy kabel, zakończony wtykiem XLR 4 pin. Jeżeli spróbujesz podłączyć słuchawki/kabel niezbalansowane do wyjścia zbalansowanego, staną się straszne rzeczy.

 

Przy okazji: całe ćwiczenie ma sens, jeżeli dźwięk do wzmacniacza również zostanie doprowadzony symetrycznie, czyli Twój DAC musi z siebie wypuszczać 2x XLR 3pin.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbalansowane to XLR CZYLI to czteropinowe. Są przejściówki z XLR na gniazdo jack w zależności od potrzeb:2, 5, 3,5 lub 6,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby mam się odnosić?

Przejściówka musi być dobrana odpowiednio do typu wtyku w słuchawkach. Jeśli masz kabel zbalansowany to odbierasz odpowiedni rozmiar przejściówki. Inaczej jak niezbalansowany, ale wtedy wkładasz w dziurkę 3,5 single ended. 

Tak jak napisał @timecagenie ma sensu ryzykować podłączania sluchawek niezbalansowanych bo można sobie narobić kłopotów. Dlatego są dwie dziurki, każda w innym celu i niech tak zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro napisał jak podpiąć słuchawki zbalansowane pod gniazdo jack, nie odwrotnie.

Ogólnie wygląda to tak - jak masz słuchawki ze zbalansowanym kablem i korzystasz z przetwornika ze zbalansowanym wyjściem, to jest sens brać zbalansowany wzmacniacz. W innym przypadku sensu nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Możesz się odnieść do postu - timecage


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jaro nie zaprzeczył mojej wypowiedzi - napisał po prostu o istnieniu przejściówek.

Ważne jest natomiast, że funkcjonują tylko połączenia: niesymetryczne słuchawki/kabel - niesymetryczne gniazdo (np. jack 6,3mm) oraz symetryczne słuchawki/kabel - niesymetryczne gniazdo (poprzez przejściówkę sumującą). Nie działa połączenie niesymetryczne słuchawki/kabel - symetryczne gniazdo (niezależnie od przejściówek).

A mówiąc prościej: niezbalansowane słuchawki podłączysz tylko do niezbalansowanego gniazda. Zbalansowane słuchawki podłączysz do obu gniazd, ale do jednego z nich będzie potrzebna przejściówka.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaro nie zaprzeczył mojej wypowiedzi - napisał po prostu o istnieniu przejściówek.
Ważne jest natomiast, że funkcjonują tylko połączenia: niesymetryczne słuchawki/kabel - niesymetryczne gniazdo (np. jack 6,3mm) oraz symetryczne słuchawki/kabel - niesymetryczne gniazdo (poprzez przejściówkę sumującą). Nie działa połączenie niesymetryczne słuchawki/kabel - symetryczne gniazdo (niezależnie od przejściówek).
A mówiąc prościej: niezbalansowane słuchawki podłączysz tylko do niezbalansowanego gniazda. Zbalansowane słuchawki podłączysz do obu gniazd, ale do jednego z nich będzie potrzebna przejściówka.
Dziękuję za wypowiedzi. Pozostało mi sprawdzić czy można kupić zbalansowany kabel do Massdrop x Sennheiser hd 6xx.
Jeżeli ktoś coś to proszę napisać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał:

Przy okazji: całe ćwiczenie ma sens, jeżeli dźwięk do wzmacniacza również zostanie doprowadzony symetrycznie, czyli Twój DAC musi z siebie wypuszczać 2x XLR 3pin.

To zależy od wzmacniacza. Wystarczy, żeby miał architekturę wzmacniacza różnicowego, i wówczas asymetria na wejściu nie będzie miała znaczenia, a nawet uprości pewne sprawy, np. nie będzie potrzebny potencjometr czterościeżkowy, których wybór jest sporo mniejszy niż stereofonicznych. Używam wzmacniacza RCA->XLR od trzech lat i ani mi w głowie szukanie symetrycznego źródła.

Wersje z wejściami XLR też robiłem i cała konstrukcja różni się paroma szczegółami poza wspomnianym potencjometrem, ale stopień skomplikowania układu jest taki sam.

Oczywiście nie ręczę za pomysły innych producentów, gdyż widziałem już nawet takie cuda, że facet desymetryzował sygnał wewnątrz, żeby go potem zsymetryzować przed wypuszczeniem na wyjścia XLR. Pewnie chodziło o nieszczęsny potencjometr. <_<

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, majkel napisał:

To zależy od wzmacniacza. Wystarczy, żeby miał architekturę wzmacniacza różnicowego, i wówczas asymetria na wejściu nie będzie miała znaczenia, a nawet uprości pewne sprawy, np. nie będzie potrzebny potencjometr czterościeżkowy, których wybór jest sporo mniejszy niż stereofonicznych. Używam wzmacniacza RCA->XLR od trzech lat i ani mi w głowie szukanie symetrycznego źródła.

Wersje z wejściami XLR też robiłem i cała konstrukcja różni się paroma szczegółami poza wspomnianym potencjometrem, ale stopień skomplikowania układu jest taki sam.

Oczywiście nie ręczę za pomysły innych producentów, gdyż widziałem już nawet takie cuda, że facet desymetryzował sygnał wewnątrz, żeby go potem zsymetryzować przed wypuszczeniem na wyjścia XLR. Pewnie chodziło o nieszczęsny potencjometr. <_<

 

Podczas gdy oczywiście masz rację, to uwaga chyba nieco chybiona, bo nie dotyczy wzmacniacza przytoczonego przez OP do którego ja się odnosiłem. Chociaż może się odnosi, w sumie nie wiadomo, bo zdjęć wnętrza nie mamy :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, timecage napisał:

 

Podczas gdy oczywiście masz rację, to uwaga chyba nieco chybiona, bo nie dotyczy wzmacniacza przytoczonego przez OP do którego ja się odnosiłem. Chociaż może się odnosi, w sumie nie wiadomo, bo zdjęć wnętrza nie mamy :).

Chodzi o to, że ludzie czytają forum nie tylko w trybie interwencyjnym, czyli nie tylko odpowiedzi na zadane samemu pytania, i jeśli coś może zostać przyjęte jako ogólna prawda objawiona, a jest dezinformacją, to ja się staram takim sytuacjom zapobiegać. Co do reszty - sam sobie odpowiedziałeś. :)

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności