Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 120zł


Rev0N

Pytanie

Cześć wszystkim, 

Poszukuje słuchawek dokanałowych do 120zł. Co do tego jak powinny grać.

To dotychczas używałem tylko i wyłączenie, słuchawek dołączanych do telefonów. Słucham głownie rocka i trochę popu.

Myślałem nad zakupem Snab Overtone ep-101m. Będzie to opłacalny wybór w stosunku jakość/cena?

Edytowane przez Rev0N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest jeszcze Swing IE800 z aliexpress.com. Kosztują ok 13$ a grają i wykonane duuuużo lepiej niż kosztują. Porównywalne z ZS5 tylko wygoda lepsza bo sporo mniejsze i pasmo bardziej neutralne niż ZS5 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem, że zamówię sobie z Polski jakieś słuchawki, a tu wychodzi na to, że o wiele lepsze są te z Chin i w dodatku tańsze. Audiofilem nie jestem i tak szczerze to mam bardzo małe pojęcie na te tematy ? Te Swingi całkiem ciekawe, może skusze się i zaryzykuje. @strong6 wczoraj właśnie natknąłem się na Twoją ofertę i tak sobie myślę, reszta wystawiona za ponad 200zł a tutaj za 110zł i podejrzane trochę mi się to wydało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Rev0N napisał:

A wiesz może jak wypadną przy tym zestawieniu słuchawki KZ ZS5? Swoją drogą pierwszy raz słyszę o Lypertek MEVI, trochę mnie zaciekawiły.

 

Bardzo nie lubię KZ ZS5, więc mogę nie być w pełni obiektywny. Według mnie grają ok, ale bez duszy. Może nieco lepiej technicznie niż wspomniana trójka, ale nie są wcale proste do napędzenia i nie muszą dobrze grać z tańszymi smartfonami. IMHO z KZ lepiej zainteresować się ZS6 czy tymi nowymi ZSR lub ZS10, ale tej dwójki nie miałem i raczej nie planuję się z nimi zapoznawać :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zupełnie inne granie. Lyperteki są cieplejsze, bardziej zrównoważone, ale i rozrywkowe. ZS5 próbują udawać słuchawki z wyższej półki, dając większą analizę, ale i krzykliwość. MEVI po prostu grają wesołym dźwiękiem za 100-150 złotych.

Starając się być obiektywnym, jakość brzmienia tych KZ stawiam zdecydowanie wyżej od Lyperteków. Natomiast pod względem przyjemności ze słuchania (szczególnie w ruchu, gdzieś na mieście), jednak kolejność będzie odwrotna.

Ale główna przewaga MEVI, to wygoda. Wkładam do ucha i zapominam. ZS5 jednak mogą męczyć ucho.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Bardzo nie lubię KZ ZS5, więc mogę nie być w pełni obiektywny. Według mnie grają ok, ale bez duszy. Może nieco lepiej technicznie niż wspomniana trójka, ale nie są wcale proste do napędzenia i nie muszą dobrze grać z tańszymi smartfonami. IMHO z KZ lepiej zainteresować się ZS6 czy tymi nowymi ZSR lub ZS10, ale tej dwójki nie miałem i raczej nie planuję się z nimi zapoznawać :) 

Jednak zostanę przy KZ ZS5 i ewentualnie będę zbierał fundusze na inne słuchawki.

Dziękuję wszystkim za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to teraz mogę sobie zrobić pozycjonowanie obu modeli (KZ ZS5 vs Lypertek MEVI). Dzięki @Inszy:rolleyes:
Dodam od siebie, że KZ ZS5 ver1 to znacznie spokojniejsze brzmienie w górnych rejestrach niż KZ ZS5 ver2. Mam pierwszą wersję, drugą też miałem.
Z wygodą/niewygodą jest tak samo w obu wersjach :rolleyes:

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różnice są w wewnętrznej budowie. Armatury są inaczej rozmieszczone.
KZ ZS5 ver.1:
zs5-5.jpg

 

W KZ ZS5 ver.2 obie armatury są obok siebie - blisko ucha, w kopułce tuż pod siateczką.

Dlatego są różnice brzmieniowe. Tony wysokie w ver.2 są podobne do wysokich w KZ ZS6.
Na rys poniżej z lewej strony ver1, z prawej ver2:
10056800.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, chico99 napisał:

@strong6 Czyli brak różnic w zewnętrznym wyglądzie? Bo o to mi konkretnie chodziło.

Nie, nie ma. Tylko rozmieszczenie armatur różni je. No i brak opakowania premium wersja na początku miała (mam takie właśnie) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności