Skocz do zawartości

Inear ProPhile 8


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

pp8.jpg

 

Co prawda firma Inear kieruje swoje produkty głównie na rynek profesjonalny dla muzyków na scenę (seria Stagediver, recenzja dwóch modeli http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-inear-monitoring-stagediver-sd2-i-sd3/) ale nie tylko a słuchawki tejże firmy są u nas praktycznie nie znane zakładam wątek dla ich flagowego produktu. 

 

Nazwa ProPhile powstała z połączenia wyrażeń "Pro-Audio" i "Audiophile" ósemeczka na końcu to od ośmiu przetworników na stronę. 

 

Suche fakty:

Technical data

System
 
8 BA driver per side
4-way system
2 switches to adjust soundsignature

 

Transmission range
approx. 10 Hz–20000 Hz
Output sound pressure
120 dB (SPL / 1mW@1 KHz)
Impedance
34 ohms @1 KHz
Cable length
140 cm / (4´7.5´´)

 

 

Mamy obudowy otrzymywane przy pomocy druku 3d, 8 przetworników armaturowych na stronę, 4 kierunkową zwrotnicę oraz 2 przełączniki. W pozycjach off przełączniki mają nam dawać maksymalnie referencyjną sygnaturę. Tutaj wykresik z pomiarów w porównaniu do er4xr zapożyczony z superbestaudiofriends:

 

er4vspp8_751817.jpg

 

Dodatkowo mamy przełączniki dzięki którym możemy sobie dodać niezależnie +3db do basu oraz +2db do wysokich tonów dla bardziej uśmiechniętego brzmienia. Można też dodać sam bas lub same soprany wiec w sumie mamy 4 różne sygnatury do wyboru.

 

Troche recenzji zza granicy:

https://www.head-fi.org/showcase/inear-prophile-8.22064/reviews

https://www.headfonia.com/review-inear-prophile-8-high-prophile/

https://headfonics.com/2017/02/the-prophile-8-by-inear/

http://inearspace.com/2016/12/08/inear-prophile-8-real-reference/

https://www.samma3a.com/tech/en/inear-prophile-8-ear-headphones-review/

https://aftersoundblog.wordpress.com/2017/05/05/inear-prophile-8-review-jack-of-all-trades-master-of-all-english-review/

 

 

 

Poszukiwałem od jakiegoś czasu zamkniętych słuchawek najwyższej klasy, ale niestety nauszne które było mi dane sprawdzić w dużej mierze były rozczarowujące. Pomijając osobiste preferencje oczekuje poprawnego tembru do którego przyzwyczaiły mnie Staxy. Żeby było zabawnie najbliżej do tego mają dla mnie słuchawki dokanałowe a konkretnie to jednoprzetwornikowe Etymotic ER4s i bardziej uniwersalne ER4XR. Jako że ProPhile8 to mają być lepsze XRy, z wiekszą rozdzielczością, gładsze, szybsze, z nadal referencyjnym balansem tonalnnym jednak bardziej audiofilskim niż monitorowym brzmieniem i ze znacznie lepszą przestrzenią postanowiłem sobie je sprawić, jeszcze do mnie jadą więc stay tuned. Niby kupowane w ciemno na podstawie recenzji ale sklep pozwala na 30 dniowy zwrot bez pytań więc za wiele nie ryzykuje ;)

 

Czemu przy tej cenie nie zdecydowałem się na customy? Chce słuchawki które w miarę szybko wyciąga się z ucha, chce mieć możliwość sprawdzenia brzmienia przed zakupem, oraz chce mieć możliwość odsprzedaży bez ogromnej utraty wartości. Przeszło mi przez myśl aby sprawdzić elektrostatyczne Shure KSE 1500 ale 2x wyższa cena na poziomie 2500euro i konieczność kanapkowania ze wzmacniaczem podcięła mi skrzydła ;)

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od dłuższego czasu co oznacza bycie referencyjnym, oczywiście pomijając marketingowy frazes który ma się później nijak do brzmienia. Etymotici 4s i sr mają na to proste rozwiązanie, czyli mamy maksymalnie równy wykresik. Problem w tym że na ucho daje nam to trochę za mało basu a brzmienie jest monitorowe, tak jakby muzycy grali w komorze anechoicznej gdzie nie ma przyrostu basu przez odbicia. My słuchawkowcy często zapominamy o akustyce pomieszczenia bo w słuchawkach nie ma tego problemu. Jednak jak sie człowiek nad tym zastanowi to prawdziwe instrumenty brzmią inaczej w zależności od tego w jakim pomieszczeniu się znajdują więc na dobrą sprawę referencyjne brzmienie to nieco płynny temat do pewnego stopnia. Niby mniejsza ilość basu w 4s pozwala usłyszeć więcej jednak więcej basu w xr często wydaje mi się po prostu bardziej życiowe i realistyczne.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 Niby mniejsza ilość basu w 4s pozwala usłyszeć więcej jednak więcej basu w xr często wydaje mi się po prostu bardziej życiowe i realistyczne.

Do tego się odnosiłem pisząc, że pewnie Twój nabytek bardziej od Etów ludziom podejdzie, Tobie pewnie też. Ja lubię chude słuchawki, bo tanio mam detaliczne brzmienie, a w ER4s po zabawach z Equalizerem mam w ciul detalu i bas taki jaki chcę. Bo ER4s z podbitym na EQ mi się bardziej podobają niż ER4XR na płaskim. Jeśli Inear będą miały taki jak ER4s na podbiciu i resztę podobną do Esek, to Cię znienawidzę, bo będę musiał te niemieckie cudeńka mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do mnie jadą to nic powiedzieć nie mogę. Z recenzji wychodzi że są to najbardziej wygodne uniwersalne iemy na rynku chyba że masz bardzo małe uszy i Ci się po prostu nie zmieszczą, troche ludzi z azji na to narzeka. Producent ma na to jednak już rozwiązanie i mają wprowadzić Prophile 8s czyli to samo tylko w mniejszej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu prezentują się na takie, ale wiadomo że organoleptycznie każdy musi sprawdzić. Ja np. z moimi uszami nigdy bym nie kupił uniwersali z tej półki cenowej. Ale to matowe wykończenie do mnie trafia :D

 

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Greezye napisał:

Na zdjęciu prezentują się na takie, ale wiadomo że organoleptycznie każdy musi sprawdzić. Ja np. z moimi uszami nigdy bym nie kupił uniwersali z tej półki cenowej. Ale to matowe wykończenie do mnie trafia :D

 

 

A ja w tej cenie kupiłbym tylko uniwersale. Mat akurat nie będzie chyba praktyczny (próbowałeś kiedyś zmyć tłuszcz z matowej powierzchni?).

 

Ale tak, to jeden z tych modeli, który mimo, że nie ma w sobie ani kawałka przetwornika dynamicznego, ciekawi mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, uwielbiam IEMy, ale wyłącznie na outdoor, jakoś w domu chyba nie byłbym w stanie na dłuższą metę tak słuchać, chociaż tu widzę są dosyć płytkie tipy, daj znać jak przyjdą jak z ergonomią. Dziękowo na pewno będą wypasem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena sroga, wahałem się długo czy w ogóle chce tyle dać za iemy ale nie da się polemizować z matematyką.

Jeden przetwornik w Er4xr 385 euro więc 8 przetworników w PP8 powinno kosztować 3080 euro a jednak jest znacznie taniej, normalnie jakby były chińskie to bym o nich pisał w wątku o tanich słuchawkach z chin ;););)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena sroga, wahałem się długo czy w ogóle chce tyle dać za iemy ale nie da się polemizować z matematyką.

Jeden przetwornik w Er4xr 385 euro więc 8 przetworników w PP8 powinno kosztować 3080 euro a jednak jest znacznie taniej, normalnie jakby były chińskie to bym o nich pisał w wątku o tanich słuchawkach z chin 

Obym się mylił, ale one nie zagrają osiem razy lepiej niż Ety

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:

Obym się mylił, ale one nie zagrają osiem razy lepiej niż Ety emoji4.png

 

 

 

Ja mam nadzieję, że wogóle nie zagrają lepiej od Etów :D

Inaczej Spawn mi się dorzuca do mojej pary za sprowokowanie zakupu!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, all999 napisał:

Obym się mylił, ale one nie zagrają osiem razy lepiej niż Ety emoji4.png

 

Nie mylisz się ;) W czymś będą pewnie odrobinę lepsze, w czymś może odrobinę gorsze... Jak się obcuje z topowymi dokami to różnice zawsze są niewielkie - nieważne ile przetworników tam wsadzą. Z moich doświadczeń więcej przetworników ma jeden i tylko jeden plus - lepsze różnicowanie planów w głąb. Chociaż to też kwestia dyskusji, czy takie rozwarstwianie sceny to na pewno plus - wrażenie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Sluchalem ze 3 minuty po czym dostalem bure od pewnej pani ze chyba nie mam zamiaru teraz sluchac... ;)

 

Tyle co uslyszalem to ze sa sporo cieplejsze niz etymotici i maja ogromna przestrzen jak na iemy.

 

Zaczynam Cię nienawidzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dobraniem tipsow choc w pudelku dali 11 par (zwykle, spinfity i pianki). Obudowy dosc szczelnie wypelniaja ucho zaglebiajac sie w kazda szczeline zupelnie jak by odlew mojego ucha mieli i tips musi zlapac seala bez "pieszczenia" bo nie za bardzo da sie nimi ruszac na boki. Dzwiek mi sie mocno zmienia w zaleznosci jakie tipsy, nie bawie sie tez narazie przelacznikami wiec jutro moge zmieniac to co dzisiaj napisalem.

 

Poki co duze wrazenie robi na mnie to ile etymotic wyciagnal z jednego drivera bo er4xr wcale nie maja sie czego wstydzic na pierwszy rzut ucha. Strojenie jest niby podobne ale ety sa bardziej wyczynowo zestrojone. Mniej basu i twardszy a przelom srednicy i wysokich sprawia ze brzmia jasniej a tak ze dzwiek rzucany jest blizej na twarz.

 

Prophile maja wiecej basu i wypelniania, sa troche ciemniejsze choc gora ladnie blyszczy. No i to tyle niewielkich roznic jesli chodzi o strojenie.

 

Jesli chodzi o technikalia PP8 sa gladsze, bardziej rozdzielcze (tak to mozliwe miec jeszcze wieksza rozdzielczosc niz ety), warstwy i plany muzyki sa tak wyrazne i bogate ze ety sprawiaja wrazenie jakby graly jedynie dwuwymiarowo. Przekladanie kartek czy jakiej stuki z tla ety wyciagaja do przodu a prophile zostawiaja je w tle za muzyka choc tak samo dobrze je slychac. Czarne tlo to niezly odjazd jest, jak jest chwilowa przerwa w muzyce to mam wrazenie jakby mi ktos sluchawki wypial z odtwarzacza. Cos takiego slyszalem tylko na staxach. Jesli chodzi o atak to jest remis ale sporo lepiej oddane sa delikatne szmery bajery choc do poziomu staxow nadal brakuje. I najwazniejsze to barwa, barwa i jeszcze raz barwa ktora jest bardzo bogata, soczysta, gleboka. Ety brzmia nieco ubogo.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  takie powiedzenie: uważaj czego sobie życzysz bo może się spełnić. No to mam :D 

 

PP8 przekazują całą kupe emocji w finezyjny i wysublimowany sposób, kreowanie źrodeł pozornych kosmos jak na iemy, nigdy też nie są ostre ALE jak w nagraniu jest ziarno to to słychać, jak w nagraniu jest kompresja to to słychać itd. Problem w tym że wszystko słychać! Normalnie dodatkowy wymiar na dobre i na złe. Etymotici mam wrażenie nieco upraszczają wszystko, nie przekazują wybrzmień aż tak dobrze, są chłodniejsze ale sama esencja nagrania jest nietknięta dodatkowo ety grają bardziej bezpośrednio. W doskonałych nagraniach tracimy część przekazu na etach w porównaniu do PP8 ale w słabszych te gorsze elementy nie są też aż tak słyszalne. Najlepsze że jak się przekłada między jednymi a drugimi to nie ma specjalnej różnicy jakościowej, sytuacja utrudnia fakt że są podobnie zestrojone. PP8 są bogatsze, mają dodatkowy wymiar przestrzeni a ety surowsze, prostsze ale też bardziej bezpośrednie.

 

Wpiąłem za to na chwile KZ ZST żeby złapać perspektywe to parksnąłem i sprawdziłem czy czasem wtyczka nie jest tylko do połowy wpięta ale niestety była wpięta dobrze ;) 

 

 

Sesja zdjęciowa i porównanie wielkości do mikroskopijnych Etymotic er4xr przez bardzo duże KZ ZST aż po ogromne Prophile 8. Swoją drogą ER4 wyglądają jak mini flaszeczka ;)

 

IMAG2887.jpgIMAG2891.jpgIMAG2892.jpg

 

Brandowana logiem Inear skrzyneczka Pelican 1030 z akcesoriami (11 par tipsów, przejściówka na jacka 6.3mm, zapasowe filtry, ściereczki do czyszczenia, pochłaniacz wilgoci, narzędzie do zmiany przełączników)

 

IMAG2893.jpgIMAG2894.jpgIMAG2895.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze sprawa nie jest prosta z tym zagrzewaniem miejsca. Jakby cenowo bylo jakostam powiedzmy +50% do etymoticow to prosta sprawa, sa super i zostaja ale za ponad 300% wiecej to nie ukrywam ze niewiem.

 

Napewno najlepsze iemy jakie znam, napewno najlepsze zamkniete sluchawki jakie znam (tak wliczam w to nauszne) i jedne z najlepszych sluchawek jakie wogole slyszalem (oczywiscie nie pod kazdym wzgledem tylko za caloksztalt) ale kurde ta cena to jest kosmos a ety (ktorych swoja droga tanimi tez bym nie nazwal) moze i prostsze i bardziej purystyczne ale nie ma az takiej przepasci. Oczywiscie nie liczylem ze prophile beda miec super stosunek ceny do jakosci ale zaskoczylo mnie jak dobry tenze stosunek maja er4 ;) Cale szczescie mam 30 dni na zwrot to jeszcze poupajam sie i podumam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Jak jednak u Ciebie nie zagrzeją miejsca, to przygarnę za stówkę ?

Nawet za sztuk jeden. Byle w bitcoinach. :)

A co do relacji cena/jakość -> no kurde to jest dylemat. Dopóki słuchawki dochodziły do obecnej ceny etów, hd600, q701 - faktycznie miałeś hi-fi za ułamek ceny stacjonarki.

Ale teraz cena jaką krzyczą za topowe nijak się ma do wrażeń jakie już w dużym audio w tym pułapie się dostanie. Dobrze napędzone SR-009 to już powiedzmy taki cudak będzie:

https://www.thomann.de/pl/focal_sm9_left.htm?ref=search_rslt_focal_281272 , albo https://www.thomann.de/pl/adam_s3v.htm?ref=search_rslt_adam+s3_407120_0

a to wgniata w fotel. Dosłownie. 

Podobnie tutaj - jeśli grają blisko etów, to ja substytut etów łatwo znajdowałem w Adamach A7x, a i z presonusów E8 niewiele brakuje, więc cenowo zbliżamy się do tego co zakupiłeś.

Ehhh dylematy pierwszego świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności