Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

"pomimo najszerszych i przy tym w 100% dobrych chęci nie wyobrażam sobie spacerowania z blisko 400 g cegłą w kieszeni. W domowym zaciszu, na kanapie, przy biurku jak najbardziej tak, ale noszenie SP1000 w spodniach może przypominać pierwsze kroki po … wazektomii."

Pękam ze śmiechu.... Co ten recenzent odżywia się bez glutenu czy po wegańsku,że krzepy nie ma ? ;) A odpowiednie etui do paska czy chociażby kieszeń kurtki ???

A jak mogą być najszersze chęci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Lord Rayden said:

"pomimo najszerszych i przy tym w 100% dobrych chęci nie wyobrażam sobie spacerowania z blisko 400 g cegłą w kieszeni. W domowym zaciszu, na kanapie, przy biurku jak najbardziej tak, ale noszenie SP1000 w spodniach może przypominać pierwsze kroki po … wazektomii."

Pękam ze śmiechu.... Co ten recenzent odżywia się bez glutenu czy po wegańsku,że krzepy nie ma ? ;) A odpowiednie etui do paska czy chociażby kieszeń kurtki ???

A jak mogą być najszersze chęci ??

proszę cię, to co teraz czekamy na pół kilogramowe cegły w ładnej szacie i byle kosztowały 20k ? 

bo z ceną ulitimy przesadzili że nie podnieśli przy większych wymiarach i wadze .. zresztą sporo ludzi zawiedzionych że nie jest droższy od 380ki hehe

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie do konca wiadomo czy lepszy. Jakby byl jednoznacznie drozszy to od razu by ogol pial ze lepszy :) i Wulkan by nje mial takich dylematow ;)))

A tak same problemy i dywagacje...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, grubbby said:

Dlatego nie do konca wiadomo czy lepszy. Jakby byl jednoznacznie drozszy to od razu by ogol pial ze lepszy :) i Wulkan by nje mial takich dylematow ;)))

A tak same problemy i dywagacje...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

kto ma hajc i tak kupi, dla pozostałych zrobią miedzianego :) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grubbby napisał:

Dlatego nie do konca wiadomo czy lepszy. Jakby byl jednoznacznie drozszy to od razu by ogol pial ze lepszy :) i Wulkan by nje mial takich dylematow ;)))

A tak same problemy i dywagacje...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dylematem w moim odczuciu jest średnica, która mi nie odpowiada, koherencja całego pasma (brak tkanki organicznej i swoistego fluidu, który połączyłby pasma w całość), brak poczucia spokoju i "ciszy" w muzyce w wykonaniu SP1000 SS.

Natomiast ogólnie, rozbierając brzmienie na czynniki pierwsze, śmiało można powiedzieć, że SP1000 SS jest lepszy od AK380/AMP380.

8 godzin temu, hibi napisał:

kto ma hajc i tak kupi, dla pozostałych zrobią miedzianego :) 

Miedziany jest w identycznej cenie, jak wersja SS.

8 godzin temu, Lord Rayden napisał:

"pomimo najszerszych i przy tym w 100% dobrych chęci nie wyobrażam sobie spacerowania z blisko 400 g cegłą w kieszeni. W domowym zaciszu, na kanapie, przy biurku jak najbardziej tak, ale noszenie SP1000 w spodniach może przypominać pierwsze kroki po … wazektomii."

Pękam ze śmiechu.... Co ten recenzent odżywia się bez glutenu czy po wegańsku,że krzepy nie ma ? ;) A odpowiednie etui do paska czy chociażby kieszeń kurtki ???

A jak mogą być najszersze chęci ??

Na określenie wyglądu Marcina Olszewskiego, pasuje stwierdzenie: JEST MOC! Człowiek jest wysoki, odpowiednio potężny i postawny.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wulkan napisał:

Lechu! Cenię Marcina Olszewskiego. Zwłaszcza za inteligencję i świetne poczucie humoru. Ale jedno mnie zastanawia, że to, co napisał w sparringu AK380 vs. SP1000 SS "trochę" (cudzysłów celowy) odbiega od tego, co opisał w relacji z wystawy, w której wyraźnie skrytykował SP1000 SS i stwierdził, żeby nie sugerować się ceną, bo KANN jest lepszy. Myślę, że tak radykalnych osądów nie powinien czynić (podczas krótkiego obcowania na wystawie). A teraz nagle SP1000 SS jest świetny... Trochę to "nie halo". Nie uważasz?

Ja pozostanę przy swoim zdaniu (czyli przy zdaniu, które pierwotnie bardzo trafnie zaprezentował Marcin Olszewski- że SP1000 SS jest zbyt analityczny i głowa od niego boli).

To prawda, że SP1000 SS jest lepszy od AK380/AMP380 praktycznie we wszystkich aspektach, ale cóż z tego, skoro żadnego albumu nie udało mi się na nim wysłuchać do końca, a na AK380/AMP380 mogę wysłuchać bez zmęczenia spokojnie trzy albumy pod rząd (jeśli nie więcej!).

A mnie już nic w audio nie zdziwi i wierzę, że SP1000 Copper będzie (dla mnie) godnym sukcesorem AK380/AMP380. No chyba, że tym razem Waldemar "Pegaz" Nowak wyraził swój osąd na wyrost i nie jest tak, jak napisał- że słychać bez problemu różnice pomiędzy wersją SS A&ulimy, a Copper.

THnX za miłe słowa i  już wyjaśniam zauważoną (pozorną) woltę. W Monachium Kanna z SP1000 porównywałem na firmowych AK T5p a sam wystawowy sparring trwał nie dłużej niż 20-30 min natomiast AK380 vs SP1000 w domowych warunkach z Finalami X i Meze przez tydzień. Dodatkowo AK T5p same z siebie dość mocno eksponują analityczność i nie należą do najbardziej muzykalnych konstrukcji co niespecjalnie zgrywa się z charakterystyką SP1000. Jak wypadłby w tym zestawieniu Kann niestety nie wiem. Oczywiście, że dobrze byłoby mieć do kompletu Kanna, ale ... nic nie stoi na przeszkodzie byśmy w kolejnym pojedynku ustawili w przeciwległych narożnikach właśnie SP1000 i Kanna a w roli referencyjnych nauszników ponownie wykorzystali Sonorusy X. Co Wy na to?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wulkan napisał:

Chodziło mi bardziej o to, że w recenzji nic nie wspomniał nt. swoich pierwotnych, mało pozytywnych wrażeń nt. SP1000 SS, a są w niej tylko same "ochy i achy"...

Może dużo tego nie ma, ale jednak co nieco napomknąłem:

" Powiem nawet więcej, gdyż o ile po, przyznaję bez bicia, dość pobieżnych i dodatkowo obarczonych błędem zmęczenia odsłuchach podczas monachijskiego High Endu SP1000 wydawał mi się nieco odchudzony i szklisty, przynajmniej w porównaniu z Kannem, to tym razem nijakich anomalii dotyczących tak wypełniającej kontury tkanki, jak i samej saturacji nie odnotowałem. Niby obecne na stoisku producenta AK T5p od wykorzystywanych przeze mnie podczas testów Sonorusów X dzieli przepaść trudna do przemilczenia, ale … nawet po zmianie nauszników na zdecydowanie tańsze Meze 99 Classics Walnut Gold i 99 Neo różnice w ww. aspektach, oraz charakterystyce tonalnej pomiędzy obiema tytułowymi modelami pozostały niezmienne i mniej więcej na tym samym poziomie. "

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Kann gra gęsto, soczyście i po ciemniejszej stronkę mocy...i Bogu dzięki. Spięcie go z podobnie grającymi słuchawkami będzie błędem. Ale już z planarami typu HiFi Man HE-1000 czy z Mr.Speakers Ether Flow, to jak najbardziej.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może serwisy muzyczne typu Tidal na tym sprzęcie. Wiem, że działa tylko online, ale czy to przekłada się jakoś na funkcjonalność. Ja zawsze sobie daną płytę ściągałem i słuchałem w trybie offline, na ZX2 i to było świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 07:32, Lord Rayden napisał:

Waga a cena to różne sprawy. Dla mnie waga SP1000 niestraszna ale cena nie z mojej bajki.

 

Niestety nie dla Ciebie tylko.Pewnie dla wielu...choc przyznac sie do tego tez niewielu moze.

Przykre to ze dobre audio przenosne poszlo w elitarna strone choc czesci w srodku moze 1/3 ceny tylko kosztuja.

Lekarstwo jest tylko jedno - mniej lub nie kupowac ale dla "swirow" jak my tutaj to raczej niewykonalne... abstrakcja.Jedni sa , inni odchodza, przychodza nowi...

Jednak interesowanie sie tylko Flagowcami i to drogimi nie jest do konca prawda i tylko dobrym rozwiazaniem.

Audio TO nie idzie az tak postepowo i grajki tansze lub starsze wcale nie odbiegaja poziomem ze tak powiem kosmicznym.

Sam ostatnio sie przekonalem.

 

Wspomniales ze w kieszeni ciezko ulokowac SP1000.To fakt ze wiekszy smarfon ciezko wepchnac a ten jeszcze grubszy.

Ja jakos nigdy w kieszeni spodni nie nosilem.Albo boczna kieszonka lub jakas zawieszka czy to forma woreczka lub cos innego.

 

Poza tym  z innej bajki to SP1000 chyba jak piszesz to juz grajek nieprzenosny dedykowany do sluchania w domu.

Lata temu to na forum wpisalem post ze kiedys grajek bedzie wielkosci kasety video i bedzie mozna go ( z trudem) wziac na zewnatrz ale zastapi klocki stajace na "segmentowych" polkach i znikna wezly kabli itd.

Przyszlosc sie zaczela.

Tylko szkoda ze czaruja nas drogimi odwarzaczami ktore sa tak naprawde nie do konca dopracowane.Co to za grajek ktory bateria nie trzyma nawet 1 dnia (12 godzin).

Musza ceny spasc albo melomani beda sluchac na co ich stac a audiofile ktorzy maja zasilane konta beda hołubić sie grajkami typu SP1000 i w przyszlosci ktos i tak bedzie staral przebic cene ...bo drozsze to lepsze.

Tylko w czym lepsze ?

I czy gra jak jak potrzebuje?

Dla mnie zebranie cech 3/4 grajkow da mi motywacje zeby wydac 14/17 tys zl jak bedzie jak ja oczekuje. Wtedy kupie. Opis SP1000 juz ja dla mnie eliminuja.Chcialbym posluchac aby sie tylko przekonac ze faktycznie tak z nia jest.

Nie warte sa ceny za jakosc.

Druga sprawa to posiadanie Flagowaca to "popis" publiczny lub moze i szukanie najlepszego.

Tylko czy kazdy posiadacz NAJDROZSZEGO to znawca tematu i milosnik sluchania czy juz tylko dziany czlowiek ktorego stac kupic i miec i chwalic sie.

Podzielilbym NAS niestety na tych ktorzy musza miec NAJ i tych ktorzy lubia sluchac muzyki.

Przykre ale prawdziwe - tak uczynili producenci.Podzielili kupujacych uzytkownikow juz kilka lat wypuszczajac Drogie grajki ktore sa fajnie gdyz sa dla wybranych ale nie fajnie ze nie moga koszystac ze wzgledow majatkowych  z nich "zwykli ludzie". Takich jest wiele wiecej.

Przyszla moda na sluchawki zawieszone jak meska bizuteria na szyi wiec i musza byc grajki do kompletu.

Stare klocki wielkie zastapia "kompaktowe" swietne audio pro forma przenosne. Tylko jesli cena kilkanascie zl to bedzie standard to to forum i podobne bedzie bardziej elitarne.

Co z tego ze slucham muzyki na sluchawkach ponad 30 lat skoro uznany jestem "za cienkiego"  gdyz mam tylko starego X i AK300.

Jednak zyje i slucham i to mnie cieszy.Nie mam "ciagu" na nowinki i Flagowce ...gdyz slucham i to mnie wciaga.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przerysowujesz i się wywyższasz jako ten co to słucha muzyki a nie sprzętu, odbierając innym słuchanie muzyki.

Tylko niepotrzebnie przesunąłeś granicę pod siebie, bo dla większości ludzi to Ty jesteś ten dziany

co to ma AK300 i słuchawki Bowers&Wilkins i słuchasz sprzętu a nie muzyki na clipie czy nano.

Widać że muzyka nie sprawia Ci przyjemności....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał:

Trochę przerysowujesz i się wywyższasz jako ten co to słucha muzyki a nie sprzętu, odbierając innym słuchanie muzyki.

Tylko niepotrzebnie przesunąłeś granicę pod siebie, bo dla większości ludzi to Ty jesteś ten dziany

co to ma AK300 i słuchawki Bowers&Wilkins i słuchasz sprzętu a nie muzyki na clipie czy nano.

Widać że muzyka nie sprawia Ci przyjemności....

 

Twoja ocena.

Piszac sadzilem ze i takie beda ale i inne.

To nie jest wazne.

Sprzet kupuje aby miec jakis w miare poziom ktory da mi satysfakcje ze sluchania.

Nie pracuje od kilku lat - jestem na rencie iwalidzkiej . Kupuje juz teraz nie jak wczesniej cos raz na kilka lat.

I JEST TO DUZE WYRZECZENIE kosztem innego.

Bowersy kupilem dzieki koledze ktory dal mi spory rabat (chcesz zalatwie Ci za 400zl mniej niz kosztuja).Na AK300 wzialem kredyt.

Ot i sie zblaznilem.

Slucham.Tylko.

Sprzet to tylko przyrzad. Slucham tyle lat ze juz dawno wiem ze na "tanim" calkiem sprzecie nie bede mial satysfakcji gdyz nie ma tego choc zadawlajacego poziomu.

Jednak nie popadam w skrajnosci.

Ocenic latwo.Miec gest trudno.

Pozdr ;)

 

 

Edytowane przez Art-S
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba takie żale osoby, której w sumie nie wiadomo o co chodzi. Sama ma wypasiony sprzęt i powinna być zadowolona, ale nie jest, bo pojawił się sprzęt jeszcze bardziej wypasiony, więc chcąc polepszyć swoje samopoczucie próbuje zdyskredytować ewentualnych chętnych na zakup tego bardziej wypasionego sprzętu, twierdząc że to już nie są miłośnicy muzyki, a tylko snoby z kasą. A to nie jest prawda i zbyt duże uproszczenie. Taki jest teraz świat. Również moim zdaniem cena 17000zł za SP1000 jest za wysoka, skoro Kann ma cenę 5000zł, też jednak wysoką, a jest zbliżonej klasy. Nawet jeśli w jakichś aspektach SP1000 jest lepszy(co wcale nie jest takiem oczywiste i pewne) to nie powinien być droższy niż 7000zł. A 17000zł, to absurd. Ale jeśli ktoś ma takie zamiłowanie, dużo słucha, stać go i chce sobie sprawić takiego grajka, to jego wybór i fajnie, że ma takie hobby. Fajnie też dla mniej zamożnych, bo za jakiś czas ten sam grajek pewnie w stanie idealnym pojawi się na rynku wtórnym za ok 5000-6000zł i kolejny meloman będzie miał fajny sprzęt. 

A to, że świat teraz zwariował w kwestii cen, to inna kwestia. Tak jest we wszystkich branżach.

Trzeba się cieszyć z tego co się posiada i w miarę możliwości nie dawać się zwabić w sidła marketingu. Mogłem kupić SP1000 ale recenzje mnie nie zachęciły, a Kann bardzo przypadł mi do gustu i jestem bardzo zadowolony. Zupełnie nie boli mnie to, że jest w ofercie grajek 3x droższy, w domyśle jednak lepszy.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sly30 - frustrat ma marzenie nieziszczalne o czyms.

(Nazwales mne sfrustowanym a teraz ze jestem osoba ktora ma żale - ani jedno ani drugie).

 

Edytujesz co piszesz a potem zmieniasz i wychodzi z tego bzdura !!!

 

A ja mam co daje mi sluchanie na takim poziomie jak potrzebuje.Wiec ...

Polecam czytac ze zrozumieniem...czasem tekst niesie przenosnie.

W wielu branzach produkty bardzo potanialy wiec mylisz sie.Jakies 8/9 lat temu kupowalem "wypasiony" komputer (PC) teraz planuje kupic nowy i o dziwo ceny podobne.Ta branza nie wariuje.Wspominam tylko o tej ...sa inne jak TV czy ciuchy ...

Milego dnia ;)

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Art-S napisał:

 

Twoja ocena.

Piszac sadzilem ze i takie beda ale i inne.

To nie jest wazne.

Sprzet kupuje aby miec jakis w miare poziom ktory da mi satysfakcje ze sluchania.

Nie pracuje od kilku lat - jestem na rencie iwalidzkiej . Kupuje juz teraz nie jak wczesniej cos raz na kilka lat.

I JEST TO DUZE WYRZECZENIE kosztem innego.

Bowersy kupilem dzieki koledze ktory dal mi spory rabat (chcesz zalatwie Ci za 400zl mniej niz kosztuja).Na AK300 wzialem kredyt.

Ot i sie zblaznilem.

Slucham.Tylko.

Sprzet to tylko przyrzad. Slucham tyle lat ze juz dawno wiem ze na "tanim" calkiem sprzecie nie bede mial satysfakcji gdyz nie ma tego choc zadawlajacego poziomu.

Jednak nie popadam w skrajnosci.

Ocenic latwo.Miec gest trudno.

Pozdr ;)

 

 

To nie jest ocena, pokazałem Ci tylko inny punkt widzenia, w Twojej ocenie.

A to Twoje słowa"Podzielilbym NAS niestety na tych ktorzy musza miec NAJ i tych ktorzy lubia sluchac muzyki."

No i nie tylko oceniasz ale dzielisz.

Edytowane przez saudio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Art-S napisał:

Tylko czy kazdy posiadacz NAJDROZSZEGO to znawca tematu i milosnik sluchania czy juz tylko dziany czlowiek ktorego stac kupic i miec i chwalic sie.

Podzielilbym NAS niestety na tych ktorzy musza miec NAJ i tych ktorzy lubia sluchac muzyki.

Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem pojawiającego czasami na forum powyższego stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Compton napisał:

Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem pojawiającego czasami na forum powyższego stwierdzenia.

 

Lata temu majac jeszcze wtedy KLOCKI czyli wiesz o co chodzi na polkach jezdzilem do duzego znanego miasta na zloty audiomaniakow.

Wtedy zauwazylem ze czesc ludzi kupuje je zeby sluchac a czesc bardziej kocha te cacka a jak popytalem o muzyke to ... bylo slabo.

Poprostu takie doswiadczenie.

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Art-S napisał:

 

Lata temu majac jeszcze wtedy KLOCKI czyli wiesz o co chodzi na polkach jezdzilem do duzego znanego miasta na zloty audiomaniakow.

Wtedy zauwazylem ze czesc ludzi kupuje je zeby sluchac a czesc bardziej kocha te calka a jak popytalem o muzyke to ... bylo slabo.

 

 

A tak przy okazji, kiedy ostatni raz podzieliłeś się z nami czego słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

 

A tak przy okazji, kiedy ostatni raz podzieliłeś się z nami czego słuchasz?

 

Nie slucham tylko opery i mniej klasyki.Wiec proste - co slucham. Jestem na forum sporo lat ...ale 90% tematow to co kupic lub dewagacje nad sprzetem.Sama muzyka to niszowe tematy.

Z ciekawosci czytam wszystko gdyz mnie to interesuje.Jednak od pewnego czasu juz malo pisze.

Dlatego tez pewnie sporo osob ktore byly i pamietam znikly... z forum.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności