Skocz do zawartości

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jaworrr napisał:

Ja takich nie mam

mam takie http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_533515.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki połączonej akcji Pekina i Gourneya dotarły dziś i do mnie KZ-ty !
Dzięki wielkie Panowie
 
W sumie to na WER Wa-wa przeleżały dwa razy dłużej niż jechały od Chińczyków.

Daj znać czy wszystko z nimi ok :) muszę potwierdzić na aliexpress, bo bez tego chinczyk nie dostanie kasy.

Wysłane z P9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pekin93 napisał:


Daj znać czy wszystko z nimi ok :) muszę potwierdzić na aliexpress, bo bez tego chinczyk nie dostanie kasy.

Wysłane z P9
 

OK, muszą sobie "odtajać" trochę w pudełku, bo wiele godzin przeleżały na parapecie na dworze gdzie zostawił je kurier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekin, odpalę je dzisiaj, ale muszą mi uszy dojść do jakiejś normalności, bo po rewii lodowej na której byłem z Młodym jestem trochę przygłuchy.

Cholera, długo mnie trzyma - od 14-ej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Taki system maja, zabezpieczenie dla kupującego działa podobnie jak Paypal

Wysłane z P9


PayPal wypłaca kasę od razu.
a, hehe. Proszę http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_533515.html teraz jest jakieś promo 11$


Dzięki, porozdawałem swoje, więc wziąłem dwie pary z tego linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaZety " załadowane do uszu. Mam wersję bez ciężarków, za to z tymi "odcinkami pamięciowymi". U mnie to się sprawdza.

W sumie to po 10 minutach już myślałem, że poległem, w kwestii kompatybilności z budową moich małżowin.

Po 15 minutach już wiedziałem jak je zakładać żeby było dobrze.

 

Wtyczki kabelków weszły idealnie - mam to dobrze spasowane, a obawiałem się trochę tego.

 

O dźwięku będzie krótko, bo mam dziś trochę uszy zmaltretowane.

Mniej więcej to jest tak jak wyczytałem w recenzji Evila o Shanlingu M1, że dobrze mu robią słuchawki z konkretnym basem.

Założyłem więc czytając różne teksty, że KZ-ty to może być to. I jest, przynajmniej dla mnie. KaZety fajnie dodały dołu Shanligowi, który bas ma raczej oszczędny.

Całkiem nieźle się to uzupełnia.

 

W sumie to miałem iść spać, ale wiecie co ? Te słuchaweczki tak fajnie zaczęły mi leżeć w uszach, że zupełnie ich nie czuję.

Posłucham więc sobie trochę.

 

Na razie wyrywkowo poszły :

-Tron Legacy - sprawdzenie basu.

- Thriller  Jacksona (24/96) - sprawdzenie dobrego popu, efektów przestrzennych ( na nagrania binauralne przyjdzie czas później )

- Gaga i Bennett (24/96) - sprawdzenie jak wokale współgrają z linią basową.

 

Co tam dalej zapuszczę to nie wiem, ale oczywiście sprawdzę sobie wszystkie gatunki, których słucham.

Ktoś zdaje się narzekał na sybilanty ( ja w sumie górę słyszę aż za dobrze - nadwrażliwość słuchowa ), ale ich na razie nie wyłapałem.

Zresztą sybilanty to naturalna rzecz w przyrodzie i mam nadzieję, że będą, bo jak nie to znaczy, że słuchawki oszukują ( każde słuchawki, które ich nie reprodukują ;) )

 

Przy tej śmiesznej cenie to brać ludzie te KaZety, brać póki są ...

Cholernie melodyjne, grające z funem doki :)

 

edit : chciałem sobie jeszcze bas na czymś spokojnym sprawdzić więc poszedł utwór "Golden Heart" Knopflera.

No i całej płyty słucham, łeb się w spokojny rytm tej płytki kiwa, a tu spać iść trzeba.

Jakoś tak przez przypadek, niby nie chcący spróbuję te doki z uszu wyjąć, bo ... wstać trzeba wcześnie ;)

Edytowane przez paratykus
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow factor 100%! Tak mi się podobają, że nie wiem od czego zacząć (nawet te odcinki pamięciowe przestały przeszkadzać, słuchawki zniknęły z uszu, wygoda bajeczna)

Mają kilka godzina na liczniku, ale grają bosko. Jeśli nie szukasz analizy tylko przyjemności, i to takiej naprawdę ciepłej, płynącej ze słuchania muzyki to te słuchawki są dla ciebie.

 

Technicznie rzecz biorąc mają całkiem sporo grzechów na sumieniu. Po tych kilku godzinach grania np kuleje kontrola subbasu, wyższa średnica za mgiełką, wysokie nie doświetlają, mimo armatury brak im rozciągnięcia i pewnie jeszcze inne dopiszecie. Ale to w tych KZ nie ma żadnego znaczenia, bo z nich po prostu płynie muzyka, i tak sobie płynie. Pierwsze słuchawki od dawna gdzie słucham całych kawałków testowych, bo po prostu jest to tak przyjemne.

 

Z Opusem#1 niesamowita synergia. Scena bardzo duża, jak w FLC8. Oczywiście nie ta precyzja i gracja dźwięku, ale ZST nie mają krzty ambicji by analizować, one grają.

Wokale wyraźnie oddzielone do potoku dźwięków. Drugi plan bardzo wyraźny i fajnie pozycjonowany na niedalekim tle.

Ich dźwięk to jak przytulenie Matki, taki że czujesz muzykę w sercu. Coś pięknego.

 

Oczywiście do nich trzeba lubić takie miękkie granie, i iść na jakościowe kompromisy. Ale kto czuje to jak ja, to szczęśliwy z kazetami będzie.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 200h zaczyna się granie ..

nie róbcie siary, zachwycacie się motorynką jakby to ona motorem była ;)

 

EDYCJA

Oczwiście to to był żarcik

 

To jest WSKa jak ktoś jeździł to wie ile frajdy dawała.

 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _dorian_ napisał:

Weźcie przestańcie, bo za 11$ to już można mieć mega burgera i fryty. 

A jak ktoś nie lubi śmieciowego jedzenia to kupuje KZ-ty :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymcymcym - Jaworrr bardzo fajnie opisał KaZety, podpisuję się i nie mam chyba już nic do dodania.

I kwestia zdefiniowania "dobre" - każdy ma swoją definicję i tego się trzymajmy.

 

Moja konkluzja jest taka:

-strach się bać jakby tam w środku były lepsze "bebechy" - cena mogłaby skoczyć dziesięciokrotnie i dalej byłyby przystępne cenowo

-producenci drogich doków robią nas cały czas w wała :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rymcymcym napisał:

Posłuchałem tych ZST i szczerze mówiąc nie wiem skąd te zachwyty. Fakt, w kontekście ceny są dobre. Ale tylko w dobre i tylko w tym kontekście :)

 

Powiem więcej - dla niektórych to nawet w kontekscie ceny nie są dobre, o czym świadczy fakt, że co jakiś czas pojawiają się w komisie.

Gdyby były takie rewelacyjne, to nikt o zdrowych zmysłach raczej by ich nie sprzedawał, chyba że znacznie drożej w celach zarobkowych, czego narazie nie zauważyłem.

Sam kupiłem już sprowadzone i przesłuchane od naszego forumowego kolegi.

Jemu nie siadły a mi od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compton - " Jemu nie siadły a mi od razu. "

No, dokładnie o to mi chodziło i nie ma co nad tym deliberować.

Każdy kto tu pisze ma rację, tzw. swoją rację.Każdy ma własne poczucie piękna, gust muzyczny, definicję "dobre-złe" itd.

 

Najważniejsze w tej całej zabawie to zrozumienie, że jeśli mnie się podoba, nie znaczy, że innym musi.

Jeśli mnie się nie podoba, nie znaczy, że innym też nie.

 

Ja po zmianie KZ na MX985, które cenię, lubię i dużo z nich słucham odniosłem wrażenie, że przy KaZetach grają jak zimny chirurg w prosektorium.

Ktoś inny po takiej zmianie mógłby odnieść ulgę, że nareszcie słyszy tak jak lubi.

 

I o to w tym wszystkim chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda. Nie każdemu one podejdą. Kwestia gustu.

 

Ja ich nie słuchałem, ale jestem ciekawy po wszystkich wypowiedziach. Nie aż tak jednak, żeby je zamówić z Chin.

 

Chciałem je porównać do innego wyrobu z państwa środka - TFZ B2M. I mieć nadzieję, że nie polegną one w starciu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chin idą 2 tygodnie, wysyłka za free. Same słuchawki kosztują tyle co nic, można spróbować. Albo okażą się fajnie, albo się je poobrzuca błotem :) takie hobby.

Mi akurat siadły. Ale na pewno nie mam zamiaru przez to pozbywać się bardziej zacnych grajochów. 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności