Skocz do zawartości

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Jaworrr napisał:

Wieczorem jak siądę na dupce to porównam :) 

 

A szpara nie przeszkadza, tylko tam jest, przynajmniej równa na całości :)

szpara jest fabrycznie i to nie defekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak z głupia frant porównałem płytę Gregory Portera ( za którą otrzymał Grammy, tak w ogóle to GP uważam z a najlepszy baryton we współczesnym jazzie), a konkretnie płytę "Liquit Spirit", utwór : "Water under Bridbest") na DX80 i Shanling M1. Dx80 przy vol.60, przegrał jeśli chodzi o przyjemność odsłuchową z M1 na vol.40 z podpiętymi KZ ZST.

Pragnę przeprosić wszystkich, których uraziła "małość cenowa" tego zestawu.

Niedowiarków zapraszam do domu na odsłuch - jeśli jesteście w stanie przyjąć na klatę mamlanie mojego Wojtka po Waszych "karczochach", podgryzanie Waszych nadgarstków itp.dziwnych zjawisk - to wbijacie do mnie na chatę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paratykus napisał:

Ja sobie tak z głupia frant porównałem płytę Gregory Portera ( za którą otrzymał Grammy, tak w ogóle to GP uważam z a najlepszy baryton we współczesnym jazzie), a konkretnie płytę "Liquit Spirit", utwór : "Water under Bridbest") na DX80 i Shanling M1. Dx80 przy vol.60, przegrał jeśli chodzi o przyjemność odsłuchową z M1 na vol.40 z podpiętymi KZ ZST.

Pragnę przeprosić wszystkich, których uraziła "małość cenowa" tego zestawu.

Niedowiarków zapraszam do domu na odsłuch - jeśli jesteście w stanie przyjąć na klatę mamlanie mojego Wojtka po Waszych "karczochach", podgryzanie Waszych nadgarstków itp.dziwnych zjawisk - to wbijacie do mnie na chatę :D


Ja pokochałem niemal duet Xduoo X3 + KZ ZST, jestem jeszcze mniejszy cenowo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Bachankas ... To jesteś moim Bratem Cenowym.

Jak to mówił św. Augustyn - Bracia mniejsi.

Braci Większych uprasza się o nie szykanowanie BM.

Capisci ???

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile żadne nauszniki nie skłoniły mnie do sprzedaży/wymiany M50x, to te KZty i Urbanfuny mi powiedziały "Stary, chodzisz z taką kobyła a popatrz, my takie małe, lekkie cziki, a potrafimy dać tyle samo radochy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, redflow napisał:

Zależy co kto lubi, Nano 2G idealnie nadaje się do odchudzania zbyt ciepłych słuchawek, KZ ZST jakoś wyjątkowo ciepłymi ciężko nazwać.

A w praktyce? Uzyskujesz łagodniejszy w basie i średnicy dźwięk z wyraźniejszą górą. Daft Punk brzmi nieźle, ale Alanis Morissette traci impet i brzmi trochę za chudo. Tak w sumie to Metallice też coś przy takim połączeniu pary brakuje.

I tak dzięki twojemu pytaniu, jeszcze przed moim "beztelefonowym sezonem", już wiem że nie będę z takiego zestawienia korzystał :D

Z trzech moich grajków Apple, KZ najlepiej grają z Touchem 4G. Video 5.5 też jest OK, ale to pierwsze połączenie mnie bardziej przekonuje.

Z Nano 2G jest za chudo, do Nano 2G to Tenorki polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gourney napisał:

 

Potwierdzam - moja para ma...uwaga...równą szparę. Poprzednia była krzywo spasowania.

Równości szpary nie jestem w stanie zweryfikować na odległość.Moja "równość szpary" w KZ jest równa i robi dobrze odsłuchom ;)

W sumie to nie wiedziałem za bardzo co sądzić o preferencjach odsłuchowych Faso i Jego rankingach : mam od Niego SWS wzmak, SWS słuchafony i DAC - teraz po tym miejscu w Jego rankingu doków i KZS - cieszę się, że jesteśmy "braćmi w rozumie", w tym samym rozumie ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, paratykus napisał:

No, Bachankas ... To jesteś moim Bratem Cenowym.

Jak to mówił św. Augustyn - Bracia mniejsi.

Braci Większych uprasza się o nie szykanowanie BM.

Capisci ???

;)

Bracia mniejszo więksi ja też do was dołączam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danonek123 napisał:

Sansa Clip bardziej się nada? Kurde kupiłem już tego Nano :/

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Nie kupuj japkowego sprzętu bo kosztuje o wiele za dużo do swoich możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danonek123 napisał:

Sansa Clip bardziej się nada? Kurde kupiłem już tego Nano :/

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Tak Clip+ gra przyjemniej z KZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cieplejszym parować ?

A, to sobie sprawdzę z ciepłą kluchą, znaczy z Lumią 735 ... I porównam z M1 oraz dx80.

Z cieplejszym parować ?

A, to sobie sprawdzę z ciepłą kluchą, znaczy z Lumią 735 ... I porównam z M1 oraz dx80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, Bernie napisał:

W ogóle lepiej parować z nimi cieplejszy sprzęt

 

Po spędzeniu dnia z duetem KZ - dx90 doszedłem do tego samego wniosku. Ibasso obnaża mankamenty kazetów - z ihifi770, który jest ciepławy, brzmiały jednak lepiej.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze srebrzonym kabelkiem KZety zupełnie inaczej brzmią, powiedziałbym sreberko dodaje im szlachetności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę kawałków na Tenore i ZST. Wszystko na Opusie#1, gumki gumowe z dużą dziurą.

 

Tenore bardziej akcentują niższy bas, ZST środkowy, ogólnie bas ZST jest twardszy i bardziej szczegółowy, subbas nie zasłania detali. 
Tenore grają miękko, bas i sopran są zaoblone i mniej skupione. Sopran jest zwiewniejszy, dół ma więcej swobody - ładnie to brzmi ale trudno to nazwać zaletami.

Dalej Tenore, są bardziej rozrzedzone dźwięki są większe, rozgrywają się na większym polu, efekty stereo brzmią dalej. 


ZST brzmią bliżej, rozrzut dźwięków nie sięga tak daleko, ale mają wyraźniejszą separację i wybrzmiewanie drugiego planu, są dźwięczniejsze w sopranie, powiewają też trzeźwym chłodkiem. Pozycjonowanie jest w punkt. 
Głębia obu par jest podobna. 

 

Swoją drogą sprawdźcie sobie ten kawałek, trochę monotonny, ale efekty stereo są efekciarskie :)

 

Ostatnio największe wrażenie z doków zrobiły na mnie FLC8, ale kosztują 20x więcej od tych kazetów... więc na razie mam kazety :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ale ze srebrzonym kabelkiem KZety zupełnie inaczej brzmią, powiedziałbym sreberko dodaje im szlachetności:)

tam masz tyle srebra co złota na wtyczkach 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności