Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, uruchomiłem aktualizację i wygląda na to że mi ją pobrało ale nic się dalej nie dzieje a urządzenie jest uruchomione (w między czasie podłączyłem je do kompa) co robić? Czekam już prawie godzinę. Takie ikonki mi wyświetla:

 

----

 

Już wszystko ok poradziłem sobie :P

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedną istotną wadę Pioneer'a - chociaż wydaje się software'owa, więc może to poprawią.

 

Używanie jakiejkolwiek aplikacji poza domyślną skutkuje wyraźnymi zniekształceniami, przy czym są one słyszalne raczej na tych czulszych słuchawkach.

Najłatwiej się o tym przekonać puszczając utwór, który zaczyna się ciszą lub bardzo cichym fragmentem. Słychać to wyraźnie choćby na GR07 (sprawdzałem przy głośności na poziomie 90 - variable line-out) i przez cały czas (oczywiści głośniejsze fragmenty wygłuszą te zniekształcenia).

Pojawiają się o tym wzmianki również na head-fi...

 

Wcześniej tego nie zauważyłem bo słuchałem na Flare Audio i z Tidala korzystałem w stosunkowo głośnym środowisku. Sprawdzałem na kilku muzycznych aplikacjach i resetowałem urządzenie bez żadnego skutku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dzisiaj equalizerem w pionku i z tego co rozumiem to on pokazuje jak pojawia się clipping mrugając na czerwono, zmyślne :)

 

Meze + pionek = mega granie. Szczegółowo, rozdzielczo ale z mega basem. Śliczne szkliste ale w żaden sposób nie kłujące wysokie tony. Nie wiem jak te meze to robią że pompują tyle basu jednocześnie nie zabierając nic ze średnicy i wysokich - ale lubie to :) Bez dwóch zdań wyjątkowe są pod tym względem.

 

Z etymoticami zalezy od nagrania, dla mnie jest troche zbyt poprawnie lub zbyt mało ekscytująco? Nie potrafie tego inaczej okreslić, strzelałbym że idealnie równe etysze z neutralnym playerem bedą bez basu i suche a tak nie jest. Bas jest, przestrzeń jest, nie jest sucho czy nieprzyjemnie jednak z colorflajem jest bardziej soczyście, wysokie tony potrafią zaczarować chociaż nie jest tak poprawnie technicznie jak na pioneerze. Jak by zrobić wykres etów z pionkiem to pewnie wyszedłby wzorowo ale kurcze na ucho brakuje minimalnie aby było wybitnie.

Spróuj sobie Ety + Club sound boost na 1. Może się zapasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tego nie zauważyłem ale i tak dle mnie standardowa apka jest najlepsza :D Wygodniej mi się jej używa niż neutrona i powerampa. Wszystko jest tam gdzie być powinno, troche ustawień dźwięku jest ale bez dziwactw. Łatwo, czysto, schludnie szybko. Testowałem też apke z onkyo bo można ją sobie półoficjalnie zainstalować ale dla mnie jest gorsza w znaczeniu przekombinowana. Jedyną dodatkową rzeczą są dodatkowe profile do equalizera które niby zrobili lub używają muzycy (dla mnie poza jednym czy dwoma kompletnie nie znani) a poza tym wszystko to samo tylko tak jakby ktoś próbował ją zrobić specjalnie bardziej fikuśną przez co jest mniej intuicyjna niż ta pioneerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek miał okazję porównania Pioneera z ha-2? Jak wyglądają różnice w SQ? Czy warto rozważyć przesiadkę biorac pod uwagę same różnice w jakości dźwięku?

 

Wysłane z mojego Le Max przy użyciu Tapatalka

 

Tak z pamięci...

XDP100 gra szerzej i głębiej, HA2 bardziej intymnie.

XDP100 większe napowietrzenie, lepsza separacja.

HA2 znacznie większy szum na wyjściu (przy czułych dokach).

 

Tonalnie HA2 gra chyba trochę cieplej, pełniej. W bezpośrednim zestawieniu brzmienie XDP100 będzie się wydawało pewnie lekko odchudzone.

 

Oba urządzenia bardzo mi się podobają. Pioneer ma lekką przewagę pod względem SQ, ale przesiadkę warto rozważyć tylko uwzględniając synergie obu urządzeń z konkretnymi słuchawkami.

 

Już jakiś czas minął odkąd miałem Oppo, więc ciężko jednoznacznie coś powiedzieć. Jak jesteś zadowolony z HA2 to przejście na XDP100 można uzasadnić głównie atrybutami scenicznymi Pioneer'a (abstrahując od tego że jeden to DAP bez funkcjonalności DACa, a drugi to DAC/Amp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na czarny choć mój pionek jest biało-srebrny. Więc jest nas dwóch jakiś grup order z ebay czy szukamy w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro etuj kosztuje 50 dolców a wolne od cła są paczki do 150 euro to zbiorowe zamówienie to raczej średni pomysł ;)

 

PS

Też widziałem oryginalnego etuja i moim zdaniem fajnie wygląda do 100zł max, a za 50 dolców + ship to przegięcie moim zdaniem dlatego ciągle się waham czy zamawiać.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro etuj kosztuje 50 dolców a wolne od cła są paczki do 150 euro to zbiorowe zamówienie to raczej średni pomysł ;)

 

PS

Też widziałem oryginalnego etuja i moim zdaniem fajnie wygląda do 100zł max, a za 50 dolców + ship to przegięcie moim zdaniem dlatego ciągle się waham czy zamawiać.

 

O tym samym pomyślałem. Koszt trochę zabija za kawałek skórki (?)

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności