Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, docentore napisał:

Jednak ten wykres, który wrzuciłeś przedstawia MEST w wersji CIEM, które są inaczej strojone. Nie to, żeby to były jakieś drastyczne zmiany, jednak są to inne IEMy.

@westberg - dla mnie MESTy od początku grały jak milion baksów. Na moje szczęście/nie szczęście kupiłem je w tym samym czasie co IER-Z1R, które się świetnie zgrywały i uzupełniały. Obie pary grały jak 2 miliony baksów, niestety Soniacze są okropnie zaprojektowane i niewygodne, moje uszy nie wytrzymały tej próby.

No to moje tak nie grały, to było suchotnicze granie, bez dynamiki, bez średnicy i ze śladowym basem. Tylko góra była świetna.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

150$? E, można szukać czegoś sensownego ;) Używki FH5, FH3, niskie iBasso (IT01/00), używki Isn H40... Może właśnie te ostatnie? 

Ten poziom miałem na myśli mniej więcej mówiąc o 200-250$ - ale mówiłem o cenie nowych doków ;)

Dorzuciłbym jeszcze np Moodrop KXXS / Starfield. Albo po prostu kupić Blony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

150$? E, można szukać czegoś sensownego ;) Używki FH5, FH3, niskie iBasso (IT01/00), używki Isn H40... Może właśnie te ostatnie? 


KBEAR BElieve - u mnie prosto z pudełka muzykalnością wygrały z IT00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, xtremesystems napisał:

a bqeyz spring 1 badz spring2? tak jak pisalem chodzi mi o muzykalne granie z dobrym basem , szeroka scena i separacja, gora miekka nie sycząca

ewentualnie ikko oh1?

Zaraz Cie pogonią z tego wątku. Spring 2 nie ma wygładzonej góry, ma za to bardzo dobrą scenę i średnicę. Jak ma być gładko to Isn H40, bas jakościowo bdb także

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, requal napisał:

Zaraz Cie pogonią z tego wątku. Spring 2 nie ma wygładzonej góry, ma za to bardzo dobrą scenę i średnicę. Jak ma być gładko to Isn H40, bas jakościowo bdb także

A spring 1?

29 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Tanchjim Oxygen - jeżeli preferujesz niski bas nad środkowy. One mają dołek od środkowego basu aż do niskiej średnicy. Do tego szeroka scena i roll-off na wysokich. 

no wlasnie lubie szybki srodkowy bas nad niski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xtremesystems napisał:

te isn h40 (drogo dosc ) ale odlew ma taki jak cca ca16 a te mi do ucha mega pasują

 

a czy es100 to nie za mało do tych słuchawek?

Nie słuchałem ich na ES100, ale one są wybitnie proste do napędzenia - z LG z quad dac grają bardzo dobrze, ew. z dongla Apple. Są dość duże, ale nie ma problemu z dopasowaniem, tutaj Spring 2 też przegrywa.

Te CCA w sumie to dobre doki z tego co się orientuję, ale Isn też mają bardzo dobry stosunek cena jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to załozenie  bylo na poczatku . chiałbym upgrade cca ca16.   kosztowaly mnie 50 usd. i tak sie zastanawiam czy spring2 czy spring 1 czy ikka oh01 czy oh10 czy w koncuu te isn h40  urwą jaja w porownaniu cca ca16.

kosztuja 2x (spring 1) ,3x (ikka ,spring 2) czy isn h40 4x  tyle co cca ca16. wiec fajnie jakby roznica byla. es100 ma fajne zbalansowane wyjscie wiec napedzic jesli chodzi o moc jest czym wiec nawet springi z dosc wysoka impendancja nie straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, xtremesystems napisał:

no wlasnie to załozenie  bylo na poczatku . chiałbym upgrade cca ca16.   kosztowaly mnie 50 usd. i tak sie zastanawiam czy spring2 czy spring 1 czy ikka oh01 czy oh10 czy w koncuu te isn h40  urwą jaja w porownaniu cca ca16.

kosztuja 2x (spring 1) ,3x (ikka ,spring 2) czy isn h40 4x  tyle co cca ca16. wiec fajnie jakby roznica byla. es100 ma fajne zbalansowane wyjscie wiec napedzic jesli chodzi o moc jest czym wiec nawet springi z dosc wysoka impendancja nie straszne

Wg. mnie warto je mieć za tą cenę, ale poszukaj, albo popytaj o więcej opinii. W kazðym razie wpisują się w to czego oczekujesz. Nie wiem jakby H40 zestawić z Legacy3, może to też jest ciekawa opcja dla Ciebie i nieco tańsza.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te spring 2 mocno syczą na wysokich? bo mega dobre opinie maja odnosnie dolu i srednicy

W dniu 27.11.2020 o 15:07, dweet napisał:

No po H40 to już człowiek się robi wybredny i myśli tylko o jakichś Fearlessach S8Z albo Thieaudio Monarch :)

dobrze grają ci z es100? (rozumiem ze w balansie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xtremesystems napisał:

te isn h40 (drogo dosc ) ale odlew ma taki jak cca ca16 a te mi do ucha mega pasują

 

a czy es100 to nie za mało do tych słuchawek?

Podłączyłem es100 z He-400i i to zagrało - całkiem nieźle zagrało, aż sam byłem zdziwiony. A H40 to baardzo mało wymagające prądowo słuchaweczki. Zgrywają się z ES100 bez problemu, chociaż może być trochę za "ciepło". Ja raczej podpinam pod Shanling M5s, który jest zdecydowanie bardziej neutralny. ES100 tylko jak jadę zbiorkomem, żeby móc gadać przez komórkę ewentualnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Tanchjim Oxygen - jeżeli preferujesz niski bas nad środkowy. One mają dołek od środkowego basu aż do niskiej średnicy. Do tego szeroka scena i roll-off na wysokich. 

Czyli podeszły Ci Oxygeny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć :P Jestem fanem organicznego grania i wyraźnie zaznaczoną górą ;) Na mój gust za mało ciepła na dole i za duży roll-off na górze. Ale obiektywnie (znaczy nadal subiektywnie, ale ograniczając wpływ własnych preferencji) nie odmawiam im jakości. Mają całkiem szeroką scenę, to plus. Podobnie technicznie - mają niezłą separację i dobre napowietrzenie. Na plus też jakość subbasu i wyższej średnicy. Ot, taki Harman, a ludzie podobno lubią Harmana ;) Są dobrze wykonane, małe, mieszczą się spokojnie w kieszeni, zawsze można je ze sobą zabrać. Jeżeli ktoś szuka takiego grania, to nie widzę powodu, żeby nie polecić. A podobno dobrze skalują się z kablami, szkoda, że wtedy nie miałem nic na podmiankę. Tylko trzeba uważać na kilka rzeczy. Są malutkie z dosyć krótka tulejką. Część osób narzekała na tulejkę w FH5, ja tego problemu nie miałem, ale podejrzewam, że sytuacja może być podobna, widzę potencjalne problemy ze złapaniem seala. No i roll-off na górze, w elektronice czułem za duże złagodzenie. Zresztą tak jak Ci pisałem w opisie, którego nigdy nie opublikowałem odkąd mój dzień pracy wydłużył się do 14h... A 3 kolejne czekają, uhhhhhh

Edit: Powyższe to opis wrażeń z odsłuchów Tanchjim Oxygen - dopisuję dla jasności ;) 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji: znacie może iemy, które dołem, średnicą i sceną grają jak H40, ale mają więcej lekkości i dokładności w górze? Nie chodzi o to, żeby jej było dużo, tylko raczej, żeby wszystko ładnie się tam układało, jak np. w Noble Khanach (oczywiście zachowując proporcje :D), ale bez tracenia ciepła. Cena oczywiście może być trochę wyższa.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz ze stocka? Rozmawiałem z właścicielami H40 i podobno kabel je sporo ogranicza. Możesz wypożyczyć m.in. z Audeosa jakieś dobrze ułożone srebro - za free możesz sprawdzić czy to nie ten upgrade, którego szukasz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności