Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Softears Volume już się tu pojawiły, ale miałem wreszcie okazję je przesłuchać i póki co to świetna alternatywa dla Blessing 2. To również dobrze wyważone granie, ale z pełniejszym dołem, który jest ciut lepszej jakości (impakt, faktura) i odrobinę mniejszą/mniej napowietrzoną sceną. To mniej techniczne, bardziej muzykalne granie, dzięki czemu Volume są bardzo uniwersalne. No i mają "normalną tulejkę" :D Więcej później, bo na razie walczą o czas z RSV.

 

Volume1.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

Obecnie nic się nie da zrobić, bo VAT jest naliczany przez aliexpress.

Czyli słuchawki pezychodzą i już agencja celna nic od nas nie wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Inszy napisał:

Zależy od kwoty. Powyżej 150 euro można się jeszcze nadziać na cło. VAT na Ali jest zawsze naliczony.

Jeżeli dobrze rozumiem to vat >150 euro jest podawany ale jego pobór jest po stronie UC? Mi nie pobrali przy odbiorze kwoty z "korekty ceny" tylko jakieś grosze. Może fuks a może źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, Ali VAT pobiera zawsze, tylko sprawy celne zostawiając kupującemu. A już taki Penon miał rozliczać VAT tylko do 150 euro, powyżej szła infromacja celna na podstawie której my mamy go płacić przy odbiorze, a nie zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beh0lder Wygląda na ciekawą opcję. Do Timeless'ów warto dorzucić jakiś porządny kabel SPC albo srebro - przynajmniej 4-żyłowy. Nie wiem jaka jest jakość przewodnika w tym orignalnym 2-żyłowym SPC, ale po podpięciu do nich SPC zrobionego przez Audeosa (na bazie przewodów Neotecha) wyraźnie poprawiła mi się kontrola praktycznie całego pasma oraz doszło trochę więcej energii w sub-basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 08:32, Inszy napisał:

Zależy od kwoty. Powyżej 150 euro można się jeszcze nadziać na cło. VAT na Ali jest zawsze naliczony.

Nie ma cła na elektronikę typu słuchawki z Chin. Tak jak na screenie przesłanym w poście poniżej do 150 EUR VAT jest doliczony z automatu do ceny i to jest ta kwota, która płacimy przy checkout.

 

Powyżej 150 EUR VAT to loteria, ale przy checkout kwota jest pomniejszona o VAT i VAT zapłacimy lub nie zapłacimy przy odbiorze paczki z urzędu pocztowego. Z mojego doświadczenia ostatnio dużo większą szansa jest na to, że zapłacimy, jednak często sprzedawcy zaniżają wartość przesyłki (nawet nieproszeni), a to od tej kwoty naliczany jest VAT.

 

Co ciekawe przy zakupie z Linsoul i sklepu oficjalnego shuoera paczki przechodziły mi przez in post a nie PP i nigdy nie było żadnego VATu. Z sklepu aliexpressowego linsoula paczka przeszła przez ASS i zapłaciłem VAT, ale od dużo niższej kwoty zadeklarowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk płaci opłaty exportowe i to jest powód dla jakiego zaniża kwoty na fv a nie że chce zrobić nam dobrze bo to ma gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wegiel21 napisał:

Chińczyk płaci opłaty exportowe i to jest powód dla jakiego zaniża kwoty na fv a nie że chce zrobić nam dobrze bo to ma gdzieś.

Myślę, że prawda leży po środku. Przecież oczywistym jest, że jeśli powiększymy wszystkie bazowe ceny z Ali o VAT, to zakupy z EU w Chinach tracą bardzo na swojej atrakcyjności i niektórzy sprzedawcy sami proponują od razu zaniżenie kwoty deklarowanej.

 

Jest to ryzyko dla nich samych, bo źle zadeklarowana kwota przy wykryciu na kontroli celnej powoduje powrót paczki do nadawcy + opłaty celne za procesowanie, a jak wiadomo na Ali sprzedawca nie dostaje kasy dopóki nie zostanie zatwierdzony odbiór przez kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.linsoul.com/products/raptgo-hook-x

Hybrydy planarne z piezoelektrycznym przetwornikiem w dodatku z w pełni otwartą konstrukcją, ciekawym FR i w potencjalnie akceptowalnej cenie 240$ i modularnym przewodem.

Tylko firma jakaś taka niepewna, ale kusi, 2022 to rok planarnych IEMow, S12 to mój ulubiony zakup muzyczny roku razem z Qudelix 5k

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 17:30, pylaczynski napisał:

https://www.linsoul.com/products/raptgo-hook-x

Hybrydy planarne z piezoelektrycznym przetwornikiem w dodatku z w pełni otwartą konstrukcją, ciekawym FR i w potencjalnie akceptowalnej cenie 240$ i modularnym przewodem.

Tylko firma jakaś taka niepewna, ale kusi, 2022 to rok planarnych IEMow, S12 to mój ulubiony zakup muzyczny roku razem z Qudelix 5k

Jeśli mówisz o Linsoul - to racja, firma niepewna ;) już nic nie kupuję w Linsoul, to jest banda kowbojów. Wszystko jest ok, dopóki nie będziesz miał problemów i zgłosisz coś na gwarancję.

Wolę wydać kasę w Shenzen Audio, Hifigo albo Penon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał stycznoś z Mangrid Xenns Up lub EJ07M HBB Like Lava ewentualnie Yanyin Canon?

 

Szukam czegoś z do muzyki elektronicznej/blues/rap z dobrym midbasem i b.dobrym sub basem.

 

Budżet do 5k.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wegiel21 napisał:

Czy ktoś z Was miał stycznoś z Mangrid Xenns Up lub EJ07M HBB Like Lava ewentualnie Yanyin Canon?

 

Szukam czegoś z do muzyki elektronicznej/blues/rap z dobrym midbasem i b.dobrym sub basem.

 

Budżet do 5k.


Posiadam ST7 (EJ07)  i EJ07m KL. Te pierwsze na sprzedaż.
Co chcesz wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 18:54, docentore napisał:


Posiadam ST7 (EJ07)  i EJ07m KL. Te pierwsze na sprzedaż.
Co chcesz wiedzieć?

Jak KL wypadło w stosunku do ej07? Wiem, że ST7 poszło, a KL na head faju wystawione więc już nie dasz rady porównać, ale niektórzy mówią, że EJ07 to może być taki endgame dla fanów wokalu nawet do 1500$

Edytowane przez pylaczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Methuselah said:

 

Yup, chyba je wezmę. Ładnie wyglądają, chociaż mocno inspirowane standardowym wzornictwem z Noble Zephyr.

Ciekawe w sumie, że wg liczb są ponownie mniej wydajne niż P1 Plus, które miało ludzi ugłaskać po tej prądożerności klasycznych P1.. W dziwne karty grają w tym Tin Hifi, szczególnie po tych premierach typu S12, Timeless czy Hook-X... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności