Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MarcinGD napisał:

Mam Kann Cube wiec raczej napedzi wszystko z iem. Aktualnie jestem w stanach wiec moglbym cos wyrwac z lokalnego headfi jak sie pojawi.

Re pobytu w USA - jesteś na dłużej?
Bo zawsze mógłbyś na szybko spróbować kupić na amazon i przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 20:28, AdrianoAlfonso napisał:

Do osób, które zamawiały Oliny w preorderze - czy Linsoul już Wam wysłał słuchawki? Kupiłem je 7.02 i cały czas mam status "2022-02-07 10:28

Shipment information received" 

Przesyłkę dostarczył dziś kurier InPost 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozmawiałem z Linsoul na messenger.

Zamawiałem 18.02 i do dziś nic, ale zapewnili mnie że wrócili do pracy i ogarniają przesyłki.

30min temu dostałem maila, że paczka jest w samolocie, kilka dni i powinienem mieć słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GhalMaraz napisał:

Miałeś kartkę z numerem?

Linsoul dał ciała z kartkami, ludzie albo nie dostają (jak ja, zamówiłem 3 pary ani jednej kartki), albo puste.

 

Nie kupię w tym sklepie nic więcej, banda oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 31.01, to był preorder, kartka jest, z numerem #325, z tyłu jeszcze napisana jakaś dziwna sentencja.

 

W trackingu pojawiło się dopiero 7 lutego (informacja), a ruszyło 17 lutego.

 

Dawaliście tipa? Dałem jakoś $2 chyba 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiuro napisał:

Zamówione 31.01, to był preorder, kartka jest, z numerem #325, z tyłu jeszcze napisana jakaś dziwna sentencja.

 

W trackingu pojawiło się dopiero 7 lutego (informacja), a ruszyło 17 lutego.

 

Dawaliście tipa? Dałem jakoś $2 chyba 😉 

To linijka tekstu, jeśli ludzie zbiorą całą zwrotkę to dostają bonus - na forum hifiguides lub bezpośrednio do HBB wyślij.

 

No i nie obeszło się bez cła, właśnie odpisałem na maila z DHL z oświadczeniem celnym :(

Dam znać ile finalnie policzyli.

Edytowane przez GhalMaraz
Dopisanie cła
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GhalMaraz napisał:

To linijka tekstu, jeśli ludzie zbiorą całą zwrotkę to dostają bonus - na forum hifiguides lub bezpośrednio do HBB wyślij.

 

No i nie obeszło się bez cła, właśnie odpisałem na maila z DHL z oświadczeniem celnym :(

Dam znać ile finalnie policzyli.

To nie tak z tym bonusem. Jeśli znajdziesz kartkę napisaną złotym pisakiem dostaniesz zwrot kosztów zakupu od HBB. Takich kart miało być 6 wśród wszystkich 500.

4 godziny temu, audiuro napisał:

 kartka jest, z numerem #325, z tyłu jeszcze napisana jakaś dziwna sentencja.

 

 

to jest wers z jakiegoś kawałka klasycznego rocka. Co masz?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał:

 

to jest wers z jakiegoś kawałka klasycznego rocka. Co masz?

 

Mix the work with bakin soda and get the water boil

 

Receptura na bomblujacą wodę, 2Pac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2022 o 20:57, docentore napisał:

To nie tak z tym bonusem. Jeśli znajdziesz kartkę napisaną złotym pisakiem dostaniesz zwrot kosztów zakupu od HBB. Takich kart miało być 6 wśród wszystkich 500.

to jest wers z jakiegoś kawałka klasycznego rocka. Co masz?

 

Bonusy są 2 dokładniej. 1 taki jak mówisz - 6 darmowych słuchawek dla złotych kartek. Drugi bonus jest taki jak wyżej. Jeżeli ludziom uda się skompletować zwrotkę piosenki wrzucając zdjęcie kartki z tyłu i z przodu na forum hifigo wątek Olina (Hifiguides therad - tu link do watku, dokładniej mój krótki komentarz do słuchawek :)), to wszyscy, którzy mają kartkę z wersem tej zwrotki dostają darmowy kabel Tripowin Noire (modułowy, podobno nienajlepszej jakosci, bo bardzo sztywny, ale kosztuje jakieś 40$).

Ja miałem kartkę z tekstem z Metallici. Same słuchawki rewelacyjne, razem z S12 to chyba najlepsze możliwe zakupy z 2022 w zakresie <150$ a to dopiero początek roku. Zacząłem zastanawiać się czy moje ukochane Mangird Tea mają jeszcze jakis sens, skoro kosztują ponad 2,5 razy wiecej.

Wysłane były z Linsoul też i też tak jak Shuoer przeszły przez InPost bez vatu

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pylaczynski napisał:

Bonusy są 2 dokładniej. 1 taki jak mówisz - 6 darmowych słuchawek dla złotych kartek. Drugi bonus jest taki jak wyżej. Jeżeli ludziom uda się skompletować zwrotkę piosenki wrzucając zdjęcie kartki z tyłu i z przodu na forum hifigo wątek Olina (Hifiguides therad - tu link do watku, dokładniej mój krótki komentarz do słuchawek :)), to wszyscy, którzy mają kartkę z wersem tej zwrotki dostają darmowy kabel Tripowin Noire (modułowy, podobno nienajlepszej jakosci, bo bardzo sztywny, ale kosztuje jakieś 40$).

Ja miałem kartkę z tekstem z Metallici. Same słuchawki rewelacyjne, razem z S12 to chyba najlepsze możliwe zakupy z 2022 w zakresie <150$ a to dopiero początek roku. Zacząłem zastanawiać się czy moje ukochane Mangird Tea mają jeszcze jakis sens, skoro kosztują ponad 2,5 razy wiecej.

Wysłane były z Linsoul też i też tak jak Shuoer przeszły przez InPost bez vatu

Nie wiedziałem o tym drugim bonusie, dzięki.

 

Ale co do samej Oliny i S12 - racja, obie pary to mistrzostwo. Ja akurat w Olinie nakleiłem drugi filtr na pierwszy (czyli jest podwojny), trochę to łagodzi peak na 5khz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym drugim bonusie, dzięki.
 
Ale co do samej Oliny i S12 - racja, obie pary to mistrzostwo. Ja akurat w Olinie nakleiłem drugi filtr na pierwszy (czyli jest podwojny), trochę to łagodzi peak na 5khz.

Dla mnie Olina bez dwóch filtrów była absolutnie nie do słuchania.
Wygrzewalem je przez 72h i nic a nic to nie pomogło. Szczególnie w metalu/rocku to było zabójcze dla ucha. Słuchawki nie skalowały się wraz z głośnością, powyżej 50% była już obrzydliwa kaszana. 5k u mnie do jest kat morderca.
Ale...
...dwa filtry i tipsy od QCC010 zrobiły z nich szatany i teraz to moje ulubione 1DD jak dotąd :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 16:59, MarcinGD napisał:

Mastodon - Blood Mountain

Baroness - Red Album

Opeth - Ghost Reveries

Siberian Divide - Spokojne intro i zwrotki są przyjemne ale refren z podkręceniem metalowości do 11 trochę zamula całość, w szczególności zlewają się gitary i wokale. Przy czym nie sądzę aby to był problem z masteringiem wszechobecnym w metalowych utworach, sprawdziwszy na Andromedach czy IE900

 

Red Album jest niedostępny na Amazonie :D

 

Ghost of Perdition jest dobrym przykładem pierwszego akapitu, wokale nie gubią się aż tak w gitarze i perkusji, ale zdecydowanie zajmują ten sam plan. W tym i w Siberian Divide bardzo fajnie słychać dźwięki strun bodajże akustyka? Bardzo wyraźnie zaznaczone uderzenia w struny, wyciągnięte poza kulę dźwięku w centrum. Niestety ale perkusja poza kickdrumem nie jest specjalnie obecna, talerze nie dodają specjalnie dużo do metalowego charakteru a ich rytmiczność lubię zwracać uwagę w utworach np Amona. 

 

Jakieś detale interesują w szczególności?

Edytowane przez Beh0lder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Siberian Divide - Spokojne intro i zwrotki są przyjemne ale refren z podkręceniem metalowości do 11 trochę zamula całość, w szczególności zlewają się gitary i wokale. Przy czym nie sądzę aby to był problem z masteringiem wszechobecnym w metalowych utworach, sprawdziwszy na Andromedach czy IE900
 
Red Album jest niedostępny na Amazonie
 
Ghost of Perdition jest dobrym przykładem pierwszego akapitu, wokale nie gubią się aż tak w gitarze i perkusji, ale zdecydowanie zajmują ten sam plan. W tym i w Siberian Divide bardzo fajnie słychać dźwięki strun bodajże akustyka? Bardzo wyraźnie zaznaczone uderzenia w struny, wyciągnięte poza kulę dźwięku w centrum. Niestety ale perkusja poza kickdrumem nie jest specjalnie obecna, talerze nie dodają specjalnie dużo do metalowego charakteru a ich rytmiczność lubię zwracać uwagę w utworach np Amona. 
 
Jakieś detale interesują w szczególności?


Bardzo ważne dla mnie jest żeby było słychać gitarę basową. W siberian divine tak jest na moim zestawie ether c + kann cube. Bębny są wyraźne i zróżnicowane, zgadzam się że w tym utworze wirtuozerii na talerzach nie ma. Gitary nie zlewają się z wokalem a gitara akustyczna choć dźwięczna nie wybija się przed szereg. Jest tłusto i ciężko.

Ghost of Perdition to nie jest mój ulubiony kawałek z tej płyty, ale tu mogę powiedzieć że growl jest tutaj pierwszo planowy.

The baying of the hounds. Ten kawalek lubię za różnorodność. Zwróć uwagę od 3:10 czy gitara basowa jest odpowiednio zaznaczona i nic nie zagłusza jej wybrzmień. Perkusja spokojna z szybkimi przejściami które się nie zlewają.

Generalnie Bardzo dużo uwagi zwracam na sekcję rytmiczną gitary basowej. Mój zestaw słuchawkowy w tym mistrzem nie jest ale na stacjonarnym dla przykładu Deliverance z płyty deliverance gitara basowa wyraźnie już na samym wejściu od 0:25 powinna być wyraźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 03:03, MarcinGD napisał:

The baying of the hounds. Ten kawalek lubię za różnorodność. Zwróć uwagę od 3:10 czy gitara basowa jest odpowiednio zaznaczona i nic nie zagłusza jej wybrzmień. Perkusja spokojna z szybkimi przejściami które się nie zlewają.

Generalnie Bardzo dużo uwagi zwracam na sekcję rytmiczną gitary basowej. Mój zestaw słuchawkowy w tym mistrzem nie jest ale na stacjonarnym dla przykładu Deliverance z płyty deliverance gitara basowa wyraźnie już na samym wejściu od 0:25 powinna być wyraźna.

 

Jeżeli ma być wyraźna & niezagłuszona to niestety, spacer.png

Choć nie ukrywam że w Deliverance na start ten bass nie ma łatwego życia pośród innych dźwięków również na innych moich słuchawkach. Ale w 1:20+ jest sztosik, z Timelessami włącznie. tBotH w zadanym momencie (bliżej 3:12) basik ma swoje miejsce na planie aczkolwiek nie powiedziałbym żeby Timelessy generowały bass odpowiedni do instrumentów. Raczej jest to bass odpowiedni do sampli maści wszelakiej.

 

EDIT: OK ten bass w Deliverance od 0:25 nie dawał mi spokoju i szukałem go na każdym moim sprzęcie. I am not a pro musician ale IMHO tam nie gra żadna gitara basowa 😛

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliny dotarły.

Kartki nie mam, ale też się nie spodziewałem - zamówiłem 18.02.

Co ciekawe, dostałem maila w sprawie cła na którego odpisałem grzecznie dodając zrzut ekranu ze sklepu i potwierdzenie przelewu. Mimo tego cła nie naliczyli 🤔

 

Co do słuchawek grają wybornie i są mega wygodne:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, GhalMaraz napisał:

Oliny dotarły.

Kartki nie mam, ale też się nie spodziewałem - zamówiłem 18.02.

Co ciekawe, dostałem maila w sprawie cła na którego odpisałem grzecznie dodając zrzut ekranu ze sklepu i potwierdzenie przelewu. Mimo tego cła nie naliczyli 🤔

 

Co do słuchawek grają wybornie i są mega wygodne:)

Gratki. Brak kartek to prawdopodobnie wina Linsoul, dali ciała na całej linii.
Jakby Cię jednak zaczęły męczyć lekko krzykliwą górną średnicą to naklej drugi filtr na ten istniejący, @FranticPhil po twierdzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

W temacie Oliny - zakładał ktoś do nich kabel miedziany? Kolega Akros podpiął do nich kabel Faaeal Hibiscus i podobno to bardzo dobre połączenie.

https://www.youtube.com/watch?v=PiLS6sJstfk&t=1648s

 

Budową do jakich iemów można je porównać. Chodzi mi o to czy są podobne do blonów,kzs czy inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marco-polo napisał:

Budową do jakich iemów można je porównać. Chodzi mi o to czy są podobne do blonów,kzs czy inne?

 

W sumie to chyba do żadnych co podałeś. To takie trochę zmodyfikowane MELE, ale pewnie też niewiele Ci to powie. Są lekkie, wygodne, z tipsami Spring (w moim przypadku) siedzą w uszach jak przyspawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności