Skocz do zawartości

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Słuchałeś może Q-JAYSów (tych drugiej generacji)?

tak,

we wszelkich X-Jays brakuje mi jednej sprawy - speracji między kanałami. Nie wiem jak oni to robią, ale miesza się to jakoś dziwnie.

 

Co jest nie tak w Q-jasy nowych?

 

Dodam nieśmiało, że u mnie się nic nie miesza.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie powiedział, że tam brakuje stereofonii.

 

No bo właśnie pytanie czy to wada czy zaleta :) Normalnie nasze uszy zarówno lewe jak i prawe słyszą to samo tylko z innym opóźnieniem i głośnością. W kolumnach masz tak samo bo słyszysz zarówno lewą jak i prawą kolumne obydwoma uszami jednocześnie. W słuchawkach/wzmacniaczach/odtwarzaczach używa się do naśladowania tego crosfeedu, najbardziej otwarte krzyczące na zewnątrz słuchawki mają naturalny crosfeed przez brak izolacji.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie powiedział, że tam brakuje stereofonii.

No bo właśnie pytanie czy to wada czy zaleta :) Normalnie nasze uszy zarówno lewe jak i prawe słyszą to samo tylko z innym opóźnieniem i głośnością. W kolumnach masz tak samo bo słyszysz zarówno lewą jak i prawą kolumne obydwoma uszami jednocześnie. W słuchawkach/wzmacniaczach/odtwarzaczach używa się do naśladowania tego crosfeedu, najbardziej otwarte krzyczące na zewnątrz słuchawki mają naturalny crosfeed przez brak izolacji.

To było coś przez co swego czasu zakochałem się w Gradosach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może i dorzucę mój mały ranking :)

Oceniane wg SQ (technicznie + przyjemność ze słuchania) + synergiczne źródło.

 

1. Flare Audio R2pro / R2A / R2S
2. Sony MDR-EX1000 / MDR-EX800ST
3. Earsonics Velvet (tryb warm)
4. Hifiman re600b
5. VSonic GR07/07 BASS
6. FLC8s (filtry - red, grey, gold; kabel - srebro)
7. Lear LUF-BD4.2 (bas na 3/5)
8. Phonak Audeo PFE232
9. Shockwave III
10. DQSM D2 (tylko na piankach)
11. Cardas A8
12. Sony XBA-A3
13. Sony XBA-H3
14. NuForce Primo8
15. Sony XBA3-iP
16. Klipsch X11i
17. T-Peos H200
18. Phonak Audeo PFE112
19. NAD Viso HP20
20. RHA MA750i
21. Musical Fidelity EB50
22. Ultimate Ears TripleFi 10
23. Final Audio Design Piano Forte X
24. TDK IE800
25. Yamaha EPH-100
26. Cardas EM5813

 

Możesz porównać dwie pierwsze pozycje? A w szczególności R2S i EX800ST - pierwsze kupiłem, do tych drugich się przymierzałem.

 

Ciekawy jestem jak wypadną R2S vs numer 9 na liście Fatso KZ ZST. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie trochę KZ ZST. Pierwsze wrażenia:

na stockowych tipsach grają lekką V-ką. Nie są przebasowione,

sybilanty bardzo delikatne, środek jakby lekko wycofany bardziej

bym powiedział pod kontrolą. Bardzo przyzwoite granie jak za taką cenę.

Generalnie dźwięk dobrze kontrolowany. Trzeba sobie do nich

dobrać tipsy. Holografia, szczegółowość na dobrym poziomie.

Do minusów cieniutki kabelek z efektem mikrofonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez dotarly KZ ZST. Dalem im pograc 3 godziny po czym wsadzilem w uszy i podpialem pod htc 10. Takie moje spostrzezenia po 20 minutach sluchania. Bas jak dla mnie mocno podkrecony, duzo subbasu, takie granie ala tuba basowa w bagazniku. Moze sie to podobac. Wysokie tony wycofane i zaokraglone, takie bezpieczne ze az za bezpieczne, nic nie kluje ale chcialo by sie wiecej slyszec. Srednica fajna, bardzo przyjemnie brzmia damskie wokale. Generalnie muzykalne, cieple, nastawione na nizsze rejestry granie z fajna przestrzenia. Z duzych minusow to rozdzielczosc ponizej przecietnej. Zobacze czy cos sie zmieni jak pograja kilkadziesiat godzin ale juz teraz ZA 60 zl to MEGA dobre granie i cena do jakosci to hit. Czy zasluguja na miejsce w moim top 10? Nie :)

 

Tipsy to jakis dramat, zrobione sa z materialu o fakturze papieru sciernego. Po 15 minutach bolaly mnie kanaly uszne, pod palcami czuc ze tipsy sa chropowate.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności