Eko Posted November 9, 2016 Report Posted November 9, 2016 Gracie? To mój pierwszy kontakt z tą grą i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Możemy się tu wymieniać doświadczeniami, zapraszam. Quote
ententa Posted November 9, 2016 Report Posted November 9, 2016 (edited) Kiedyś grałem w poprzednie różne części i muszę powiedzieć, tak wsysającego mordercy czasu jeszcze nie poznałem. O ile jestem fanem gier, uważam, że rozwijają inteligencję itd. itp., i swoim córkom aplikuję gry w określonych dawkach z pełną świadomością procederu, o tyle sądzę, że Cywilizacja powinna zostać zabroniona przez ustawodawcę Ponadto z perspektywy biznesowej miałem z Civ zawsze taki problem, że w grze występuje ekonomia własności: "raz kupujesz czołg i masz go na własność na następne 2000 lat". Podczas gdy w rzeczywistości występuje ekonomia przepływów pieniężnych: "raz kupujesz czołg i masz teraz co roku X tys. zł kosztów stałych utrzymania pojazdu i Y tys. zł / km kosztów zmiennych używania". To fundamentalnie wpływa na logikę gry, która jest nielogiczna i nieprzystaje niestety do rzeczywistej rzeczywistości. Edited November 9, 2016 by ententa Quote
Guest Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 ententa, Ty chcesz symulator rzeczywistości czy świetną turową grę strategiczną? Quote
ententa Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 ententa, Ty chcesz symulator rzeczywistości czy świetną turową grę strategiczną? Jest taka gra Capitalism (I i II) i w to koniecznie w końcu muszę zagrać. Ciekawe czy moje skillsy biznesowe zadziałają na symulatorze Quote
Karbon315 Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 Chciałbym coś w stylu Civilization ale z innym systemem odkrywania. Na przykład buduje się ośrodki badawcze które mogą niezależnie opracowywać technologie albo łączyć siły nad jedną. Może jest taka gra, a nie wiem o niej? Quote
Eko Posted November 10, 2016 Author Report Posted November 10, 2016 Widzę, że temat trafiony, super Kurcze, też ostatnimi czasy mam zajawkę na strategie, gry ekonomiczne. Fajnie jakby było połączenie Civilization i Banished. Żeby to szło też bardziej w stronę ekonomii. Zna ktoś coś? W ogóle, graliście w Civ VI na multi? Ja jeszcze nie miałem okazji. Te rozgrywki w single dają radę? Jestem nowicjuszem Quote
ententa Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 Fajny byłby symulator ekonomiczny firmy produkującej sprzęt audio. Dla mnie na czasie. Quote
_dorian_ Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 To trzeba by sobie samemu taką grę napisać, gra ma się sprzedawać a trend w elektronicznej rozgrywce od dawna jest intelektualnie zniżkowy, ma być łatwo szybko i przyjemnie, prawie wszystko co ambitniejsze zeszło do niszy indie a tam jak wiadomo boryka się z niedoborem kapitału finansowego, jak i ludzkiego, choć podobno zdarzają się ostatnio naprawdę dobre tytuły, jak np. Offworld Trading Company, Thea: The Awakening. Polecam zajrzeć tu https://explorminate.net/ Co do Civilization, to grałem trochę w V, ale nie czuję ducha tej gry, irytuje mnie randomowa mapa świata, wiele uproszczeń w mechanice, to już Europa Universalis IV jest bardziej skomplikowaną grą, a to najprzystępniejszy tytuł od Paradoxu. Quote
kopec23 Posted November 10, 2016 Report Posted November 10, 2016 (edited) Gracie? Niestety nie, przy całej sympatii jaką darzę serię, cena za Civ 6 z dodatkami to gruba przesada, poczekam aż stanieje do bardziej akceptowalnego poziomu (maks 120 - 150 zł z obecnie zapowiedzianymi DLC), albo wręcz poczekam do premiery pierwszego "dużego dodatku", bo na pewno jakiś się pojawi i wprowadzi sporo nowych rzeczy (tak jak GaK i BNW - ten zwłaszcza - do Civ V). Kiedyś grałem w poprzednie różne części i muszę powiedzieć, tak wsysającego mordercy czasu jeszcze nie poznałem. O ile jestem fanem gier, uważam, że rozwijają inteligencję itd. itp., i swoim córkom aplikuję gry w określonych dawkach z pełną świadomością procederu, o tyle sądzę, że Cywilizacja powinna zostać zabroniona przez ustawodawcę Ponadto z perspektywy biznesowej miałem z Civ zawsze taki problem, że w grze występuje ekonomia własności: "raz kupujesz czołg i masz go na własność na następne 2000 lat". Podczas gdy w rzeczywistości występuje ekonomia przepływów pieniężnych: "raz kupujesz czołg i masz teraz co roku X tys. zł kosztów stałych utrzymania pojazdu i Y tys. zł / km kosztów zmiennych używania". To fundamentalnie wpływa na logikę gry, która jest nielogiczna i nieprzystaje niestety do rzeczywistej rzeczywistości. Kosztów zmiennych w Cywilizacji może i nie ma, ale stałe jak najbardziej są (ile razy trzeba było ograniczać armię, żeby jakoś dociągnąć do założenia nowego szlaku handlowego), więc aż tak bardzo oderwana od rzeczywistości nie jest (o ile można tak mówić o grze, w której chodzi o prowadzenie cywilizacji od czasów starożytnych po loty w kosmos). Z drugiej strony sądzę, że aby czerpać przyjemność trzeba zgodzić się na pewne ustępstwa, bo nie chodzi o to aby siedzieć z kalkulatorem i przed każdą turą liczyć, czy stać mnie na przestawienie czołgu. Edited November 10, 2016 by kopec23 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.