Jump to content

Recommended Posts

Dzień Dobry.

Proszę o pomoc w następującej sprawie.

Planuję zakup nowych słuchawek. Zdecydowałem się na AKG K518. Muzykę odtwarzać będę z telefonu którym jest Huawei P8 Lite. Z racji sprzecznych opinii odnajdywanych w innych tematach, mam pytanie czy ten telefon poradzi sobie z napędzeniem K518 i pozwoli uzyskać bas z którego słyną? Muzyki będę słuchał raczej z wbudowanego odtwarzacza z włączonym trybem DTS, ew. mogę pobrać inny program tego typu. Czasami muzykę włączę z YouTube. Dziękuję za z góry za odpowiedzi.

Zagrają tym słynnym basem praktycznie z każdego telefonu. One są bardzo łatwe w napędzieniu. 

Sprzeczne opinie są dlatego że jak na dzisiejsze standardy te słuchawki są po prostu słabe i poza dużym (wcale nie dobrej jakości) basem nie oferują nic więcej. Jak chcesz słuchawki również ciepło grające i z dobrym basem w sporej ilości (ale nie tak dużej jak w k518 bo tam to jest przesada już) to są encore rockmaster live. Ich zaletą jest odpinany kabel także w razie czego najbardziej psujący się element można wymienić bez problemu. Co do k518 to założę się że te sprzeczne opinie mają też związek z data wpisu. W tych starszych tematach są pewnie chwalone bo wtedy nie były złe, a w tych z młodszych postach są o nich slabe opinie. To tak jak z Sansa clip+. Kiedyś to byl bardzo chwalony odtwarzacz, ale teraz jakość dźwięku nawet w tych tanich urządzeniach jest lepsza niż w clipach i dzisiaj już nie ma na niego takiego hypu jak kiedyś ;) .

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

z dobrym basem w sporej ilości (ale nie tak dużej jak w k518 bo tam to jest przesada już)

Moja narzeczona na K518 podbija bas o kilkanaście decybeli, bo jest jej za mało. Tak więc nie zakładaj z góry, gdzie leży przesada ;)

Edited by Inszy
  • Haha 1

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Sprzeczne opinie są dlatego że jak na dzisiejsze standardy te słuchawki są po prostu słabe i poza dużym (wcale nie dobrej jakości) basem nie oferują nic więcej. Jak chcesz słuchawki również ciepło grające i z dobrym basem w sporej ilości (ale nie tak dużej jak w k518 bo tam to jest przesada już) to są encore rockmaster live. Ich zaletą jest odpinany kabel także w razie czego najbardziej psujący się element można wymienić bez problemu. Co do k518 to założę się że te sprzeczne opinie mają też związek z data wpisu. W tych starszych tematach są pewnie chwalone bo wtedy nie były złe, a w tych z młodszych postach są o nich slabe opinie. To tak jak z Sansa clip+. Kiedyś to byl bardzo chwalony odtwarzacz, ale teraz jakość dźwięku nawet w tych tanich urządzeniach jest lepsza niż w clipach i dzisiaj już nie ma na niego takiego hypu jak kiedyś ;) .

Ciekawy pomysł, rockmaster live będą z moim telefonem dobrze grały?

19 minut temu, Inszy napisał:

Moja narzeczona na K518 podbija bas o kilkanaście decybeli, bo jej jej za mało. Tak więc nie zakładaj z góry, gdzie leży przesada ;)

Nie podejrzewałem że może byc taka możliwość ;) .

1 minutę temu, FreshOne napisał:

Ciekawy pomysł, rockmaster live będą z moim telefonem dobrze grały?

To są słuchawki stworzone do źródeł przenośnych więc tak.

To dobrze, myślę że chciałbym jednak obu par posłuchać, wie ktoś może gdzie w Toruniu lub Inowrocławiu znajdę odpowiednie miejsce?

A może można je spotkać w elektromarketach?