Skocz do zawartości

Ewolucja w Laptopach (macbook pro)


Sound John

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też teraz nie stać :P za 2-3 lata pewnie kupię używkę :P

Chodziło mi o to że teraz inni producenci skopiują coś od Apple, i jakaś zmiana może nastąpić we wszystkich flagowych urządzeniach.

Siaomi pewnie zrobi to samo z ekranem full HD, zamiast retiny za 2,5k.

Nawet jak nie kupisz macbooka bo cię nie stać/ nie lubisz apple, systemu/uważasz go za nieopłacalny to wpłynie na spopularyzowanie świetnej jakości paneli dotykowych w laptopach.

I podobne technologie będziesz mógł kupić taniej.

PS ja słuchałem na swoim airze er4s i stwierdzam że nie jest to słabe źródło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotykowy nie taka zła rzecz a parametry waga/moc/bateria doskonałe. Zadyma na forum jak zwykle nad czymś mało istotnym dla codziennego używania :-P

 

Czemu 4 x tunderbolt/usb c ?

 

Juz teraz podłączenie mojego maca do dwóch monitorów jest upierdliwe. Apple dla profesjonalistów powinno wprowadzić bezprzewodowe stacje dokujące dostępne do topowych delli i mogli by sobie przyciąć porty nawet do jednej sztuki.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edytowane przez szczurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za mocną metaforę. ale miewałem większe rewolucje...

 

gdyby mał drugi ekran dotykowy zamiast klawiatury, całkowicie konfigurowalny, z klawiaturą ekranową i interesującym softem, to byłoby ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za mocną metaforę. ale miewałem większe rewolucje...

 

gdyby mał drugi ekran dotykowy zamiast klawiatury, całkowicie konfigurowalny, z klawiaturą ekranową i interesującym softem, to byłoby ciekawe

Mamy od dawna i nazywa się tablet. Pierwszy sensowny zrobił apple a i składane z dwóch ekranów tez były :-P

 

Nic nie zastąpi fizycznej klawiatury w przewidywalny czasie.

Edytowane przez szczurz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można zrobić "dwustronną".

 

Tylko i tak każdy by miał na niej to samo - klawisze. Za duża była by dodatkowo niewygodna, więc miejsce na personalizację będzie ograniczone.

 

no jeżeli ktoś ma taką potrzebę to faktycznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś średnio rozumiem ich politykę w kwestii audio, kompatybilności i upraszczania. Obecnie wytworzyła się taka sytuacja, że jak będę przemieszczał się samolotem mając ze sobą Iphone 7 i MBP to nie podłączę słuchawek iphonowych do lapka. Muszę wziąć drugą parę słuchawek albo zaopatrzyć się w kolejną przejściówkę. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie nie ma jakoś entuzjazmu po premierze nowych macbookow.

Lepsze reakcje były po premierze IPhone 7 i parę osób przekonało się do dużych ekranów.

Słyszałem nawet kalkulacje czy najlepiej nie było by kupić starszego modelu macbooka pro dopóki jest a może będzie taniej teraz.

Pasek dotykowy się podoba ale ludziom nie podobają się porty.

 

W praktyce każdy korzysta z zewnętrznego monitora a kolejna przejściówka i Mac robi się coraz bardziej nieelegancki a biurko wędruje w kierunku sterty kabli.

 

Mam w pracy dwa monitory zewnętrzne i zasilany hub usb żeby dało się podłączyć klawiaturę myszkę plus dwa porty na telefony.

Na nowym macu trzeba dodać jeszcze dwie dodatkowe przejściówki do tej plątaniny.

 

Na antywebie podsumowali trochę na wyrost pewnie że komplet kabli do nowego maca to około 1200 zł.

Mogli by zrobić sensowną stację dokująca i niech nawet kosztuje dwa razy tyle co kable.

A tu nie ma nic oprócz kolejnej przejściówki.

 

Z mojej strony dodam że nowe ssd to dogonienie topowych pc i to jest akurat świetna sprawa.

W pc domowym mam ssd na m.2 i jest nieźle.

Klawiatura nowa jest fajna ale nie dla mnie, wolę klasyczną mechaniczną na mx black.

Laptopowa nawet na tych nowych przełącznikach ma za mały skok.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Dodam że ogólnie premiery ostatnio mizerne bo z trzech osób mi znanych które ostrzyły sobie zęby na pixele googla to jedna tylko nadal się nad nim zastanawia.

Chyba koniec czasów wielkich premier teraz na rynku komórek będzie nudno jak na komputerowym :-P

Szum będzie się robił jak producenci podzespołów coś wymodzą.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ja dobrze widze, ze te laptopy nie maja klawki numerycznej nawet w wersji 15calowej?

bardzo mało które laptopy mają tak w ogóle :o

Ze jak? Wszystkie 15.6, ktore do tej pory mialem, mialy taka klawe, a w ogole ich pod tym katem nie dobieralem. Myslalem, ze to standard przy tym rozmiarze, a do biznesu to juz w ogole obligo. Ale mozliwe, ze te od appla to bardziej do filmow i gier, nie do pracy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia profilu i przyzwyczajenia.
Ja po latach używania numerycznej po testach u kumpla zrezygnowałem i pracuje mi się lepiej.
Skok ręki z klawiszy na myszkę krótszy i nie wykrzywiam prawej ręki tak mocno w prawo jak pracuję. Klawiaturę trzymam bardziej przed sobą.

Jeżeli ktoś mało używa myszki a głównie pisze to numeryczna oczywiście będzie lepszym rozwiązaniem.
Czasem brakuje klawiszy w grach i prawdę mówiąc myślałem żeby sobie dokupić mały blok numeryczny i postawić na lewo od klawiatury ale wzmacniacz miejsce zajmuje :P

Nowe maki mają całkiem fajny mechanizm w klawiszach bardziej mi pasujący od normalnego laptopowego.
Nadal mechaniczna normalnego rozmiaru bez numerycznej klawiatura dla mnie dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sposób pracy klawiatury to było zawsze jedno z podstawowych kryteriów wyboru laptopa. Dlatego długi czas siedziałem tylko na produktach HP, bo chyba jeszcze tylko Toshiba przez długie lata miała taki feeling, jaki nie sprawiał mi dyskomfortu, a np. Acer to była naonczas porażka, plus jeszcze parę innych producentów. Od paru lat daję radę na Lenovo. Klawiaturę numeryczną mieć muszę, bo często klepię w cyferki. Mysz mi nie jest niezbędna, choć jak gdzieś na dłużej zakotwiczę komputer, to lepiej mi się nią obsługuje niż touchpadem, ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności