Skocz do zawartości

DAC stacjonarny


bylyuser

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem klasa.

Potrzebuję stacjonarnego daca. Z założenia chcę pod niego podpiąć chromecasta (optycznym), cd (aktualnie coaxial, chociaż mam nadzieję, że za jakiś czas cd wypadnie z równania), i tv (niestety też optyczny, w najgorszym wypadku pójdzie bezpośrednio po RCA do wzmacniacza), zatem fajnie byłoby jakby był dosyć rozbudowany pod względem możliwości przyłączenia kilku źródeł.

Zasadniczo jestem ukierunkowany na Aune X1s, chociaż nie ukrywam, że wolałbym coś tańszego. Amp słuchawkowy to miły dodatek, chociaż wielkiego cisku na to nie mam - słuchawek przy stacjonarce używam od wielkiego dzwonu. Ze słuchawkami siedzę przy kompie i wtedy mam DX50 + JDS C5, który na razie robi robotę i SMSL M2.

Fajnie jakby był to dosyć mały klocek, pełnego decka wolałbym unikać (chyba, że sprzedam tuner radiowy i tam go sadzę).

Jeśli o dźwięk idzie to wolałbym już nie podbijać góry (którą i tak mam dosyć wyraźną w zestawieniu amp+głośniki). Mógłbym delikatnie uwypuklić średnicę i trochę wziąć za mordę bas, który na kolumnach mi się nieznacznie rozlewa. Ale ogólnie szukam czegoś o dosyć wyrównanym brzmieniu.

 

Będę wdzięczny za pomoc wszelaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M6 Pan słyszał? :D Reckę wrzucę jutro, bo dzisiaj wziąłem się za dokańczanie po raz któryś recenzji (czyt. przerabiania opisu brzmienia od podstaw, bo ciągle coś mi nie pasuje w tym, jak to jest napisane) i już mnie głowa boli jak diabli. Ale ogólnie M6 to duża scena, nasycona średnica, zajedwabiście kontrolowany bas z lekko uwypuklonym sub-basem i nieostra, przyjemna w odbiorze góra. Komplet złącz i kompaktowe gabaryty też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zastanawiałem się nad SMSL M3. Bo funkcjonalnie mnie zwilża. Tylko brzmienie jako rozwinięcie M2 mi się nie podoba. Tzn. nie podoba mi się w brzmieniu M2. Może nie narzekam jakoś szalenie, ale brakuje mu polotu i jak dla mnie jest za bardzo miśkowaty, ubogi w detale i do tego trochę suchy. :D

To ja w takim razie poczekam na recenzję i zobaczymy co się z tego urodzi pięknego.

 

898zł. Tani nie jest. Robisz jakieś bezpośrednie porównanie z X1S?

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie powiedział żonie, ile kosztuje, to by u mnie został xD Przekazywał na tyle dużo detali, by nie męczyć, a jednocześnie był tak muzykalny, że nie chciało się przestawać słuchać.

 

No ale poczekaj do jutra, a będzie Ci to wynagrodzone, bo z upływem czasu nadal podtrzymuję zdanie co do tego, że M6 na tle pozostałych SMSLi jakie miałem (M2, M3 i SD-793 II) jest wybitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo to polecam FiiO D03k :) . Ma optyka i coax na wejściu, a na wyjściu RCA i jack. To samo na oba podaje, nie odłączając RCA po wciśnięciu jacka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo to polecam FiiO D03k :) . Ma optyka i coax na wejściu, a na wyjściu RCA i jack. To samo na oba podaje, nie odłączając RCA po wciśnięciu jacka.

To miała być moja druga propozycja. ;)

 

Bardzo fajny DAC. Ja bym dodał do tego pytanie, czy jest sens inwestowanie w DAC +/- 1Kzł jeśli źródłem ma być chromecast.

 

Jakość transportu znacznie wpływa na jakość dźwięku z całego zestawu, cały tor gra jak najsłabsze jego ogniwo. Więc przy takim rozwiązaniu to fiio wydaje się być optymalne. Inną kwestią jest to, że D03 jest bardziej muzykalny niż detaliczny i analityczny. Na pewno daje radę jako standardowy DAC.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 2 pytania do Fiio, bo przy tej cenie chyba go po prostu kupię, a poważnego klocka kupię, jak przestaną mi pieniądze z konta uciekać.

1. Kwestia zasilania- zasilacz z pudełka, czy mam pisać do Tomanka?

2. Ktoś go u nas jeszcze moduje? Ew. czy modować go warto?

 

Generalnie jakby brzmiało trochę cieplej niż UD120 (na PCM5102A), to byłoby super fajnie.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niego nie używałem specjalnego zasilacza.

 

Jeśli mody wynosiłyby parę zł i brzmieniowo szły w stronę oczekiwanego charakteru to tak. W innym wypadku po prostu darowałbym sobie mody. Na stocku gra ok, póki nie przyjdzie czas inwestycji w "poważny" sprzęt.

 

Na forum UD120 zgarną pozytywne opinie, mnie natomiast w ogóle nie przekonał. Grał mi płasko i bez szczególów, choć faktycznie gładko. Wolalem już integrę od niego. Nie porównywałem bezpośrednio więc mogę się mylić, ale dla mnie fiio był lepszy. Z charakteru czy cieplejszy to nie wiem, ale też dodaje barwy i chyba gra ciemniej (co ma swoje zalety brzmieniowe), jak załapie synergie z transportem to potrafi jezzcze dodać efektu 3D trochę, ale nie zawsze tak się dzieje.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ma być budżetowo to polecam FiiO D03k :) . Ma optyka i coax na wejściu, a na wyjściu RCA i jack. To samo na oba podaje, nie odłączając RCA po wciśnięciu jacka.

 

To miała być moja druga propozycja. ;)

 

Bardzo fajny DAC. Ja bym dodał do tego pytanie, czy jest sens inwestowanie w DAC +/- 1Kzł jeśli źródłem ma być chromebook. Jakość transportu znacznie wpływa na jakość dźwięku z całego zestawu. Więc przy takim rozwiązaniu to fiio wydaje się być optymalne. Inną kwestią jest to, że D03 jest bardziej muzykalny niż detaliczny i analityczny. Na pewno daje radę jako standardowy DAC.

Nie chromebook, a chromecast. I co takiego złego jest w tym streamerze, że nie miałoby nadawać się na przyzwoity transport po złączu optycznym? Za małe, za tanie? Sam używam kilku sztuk u siebie, grają na bardzo przyzwoitym poziomie i sprawdzają się u mnie zarówno jako transport jak i źródło (dają równe 2Vrms na wyjściu analogowym).

Polecane tu Fiio słyszałem tylko u znajomego, wpięte po optyku bezpośrednio do TV Samsunga i dalej do wzmacniacza Cambridge Audio i głośników Monitor Audio BR2 - grało to bardzo sympatycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytanie 'co złego?' tylko 'na ile dobrego?'. Podłączenie FiiO do chromcasta ma perfekcyjny sens. W przypadku DACa za 1kzł chromecast może się okazać wąskim gardłem. Trzeba byłoby mieć rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie czy Fiio jest w ogóle potrzebne w torze, chyba że chodzi o dodatkowe wejście coax, na ktorym zależy autorowi tematu. Bo jako upgrade sygnału analogowego względem samego Chromecasta, to chyba niekoniecznie dobry pomysł. Chromecast Audio brzmi niczego sobie, przy okazji jest to chyba najtańsza opcja na chwilę obecną na stworzenie bezprzewodowego systemu multiroom, z obsługą serwisów streamingowych i plików do 24/96.

Co do rozeznania, to jest wiele opinii w internecie, co dziwne sporo z nich jest sprzecznych, zwłaszcza te na portalach audio(filskich). Z ciekawości pogrzebałem i znalazłem pomiary dla niego, autor raczej z tych niezależnych i nieopłacanych ;)

 

Pomiary dla sekcji analogowej DAC'a: http://archimago.blogspot.ca/2016/02/measurements-google-chromecast-audio.html

 

I po wyjściu optycznym: http://archimago.blogspot.ca/2016/02/measurements-google-chromecast-audio_27.html

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jechałem do tej pory na daphile'u i odnoszę wrażenie, że po SMSL M2 grało to lepiej niż chromecast po analogu. W sumie FiiO jest tanim sposobem, żeby się przekonać, czy mnie ucho nie myli.

Poza tym, mam problem, na który zapewne DAC nie pomoże, ale TuneIn radio gra strasznie parszywie. Ale oprócz ustawień samej appki nie wiem, gdzie mogę ustawić jakość streamu. Anyway, FiiO już do mnie leci, mam nadzieję, że w weekend uda mi się już przetestować. Dzięki serdeczne za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chromecast ma DAC od AKM 4430. W zasadzie te sprzęty nie są po to by je parować z czymś innym, one grają już na tyle dobrze by się sprawdzać w domowym audio. Wydaje się że razem z fiio wypadają podobnie, czyli bardzo dobrze, tylko oba ścinają górę trochę. Tu właśnie należy dopatrywać się ubytków detaliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zobaczymy. FiiO i tak przyda się jako DAC do DVD pioneera. Jeśli różnicy w jakości dźwięku nie będzie wyraźnej, to zamiast chromecasta podepnę pod optyk telewizor :), a jemu dokupię jakiś przepiękny kabel :D

Kurczę, przepraszam, ale żona obok ogląda Top Model i nie mogę zebrać myśli... Przeprawię te swoje odpowiedzi, jak już pójdzie :D

 

Dobra, pozbierałem trochę myśli. Ostatecznie i zgoła przeciwnie do założeń, FiiO wepnę pomiędzy telewizor i dvd a wzmacniacz. Jeżeli faktycznie nie ma większego sensu przepuszczania sygnału przez FiiO to nie będę się przy tym upierał. Poza tym dochodzi jeszcze fakt samej jakości połączenia optykiem. Odezwę się do naszego lokalnego drutmistrza, niech wysmaży jakiś smakowity kąsek analogowy dla chromecasta i coax dla dvd, a TV pójdzie przez parszywy optyk (bo absolutnie nie mam pojęcia czy jest sens akurat bawić się w drogie optyki). Najwyżej porównam w wolnej chwili.

 

Kończąc przydługi wywód- serdeczne dzięki za pomoc i życzę wszystkim dobrego dnia :)

 

howgh (jak zwykli mawiać Apacze)

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności