Skocz do zawartości

DAC do AKG Q701 cena 250zł


staho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem w posiadaniu AKG Q701, zamówiłem dzisiaj kabel i pomyślałem że miło by było dać mu w końcu coś co ładnie zagra.
Czytałem o M2 od SMSL. Mimo wszystko jest to DAC z AMP'em, sam napędzam słuchawki MXM'em i z chęcią zostałbym przy takim rozwiązaniu, dlatego nie widzę sensu mieć dwóch ampów (tzn. dla mnie jest to logiczne, nie wiem czy mam rację i po to m.in ten temat).
Jeśli chodzi o moje wymagania:

-gram sporo w gry i używam słuchawek do komunikacji głosowej (jak i w cs'ie do lokalizacji przeciwników)
-sporo filmów i seriali
-muzyka to głównie rock/metal, zdarza mi się posłuchać czegoś nowszego (tzn. pop czy elektronika)

Krótko mówiąc, potrzebuję czegoś do użytku uniwersalnego. Coś co raczej zagra ciepło, z lekką nutką bassu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnymi czasy(15 lat temu) korzystałem ze słuchawek steelsyberia h4 lub philips podpiętymi bezpośrednio do pc i byłem bardzo zadowolony.

 

Ostatnio podpiąłem q701 bezpośrednio do pc - karta realtek hd audio - i pomyślałem , że byłbym wniebowzięty gdybym wówczas miał do nich dostęp. W kwestii dźwięku oczywiście, bo w kwestii ceny natenczas wyznawałem bardziej restrykcyjne zasady.

 

Całkiem w porządku brzmi , jeżeli nie ma się punktu odniesienia i nie jest się opętanym audiofilem, z fiio e18 , oczywiście jeśli składowa brzmienia nam odpowiada.

 

Kolejnym krokiem może być nuforce icon hdp , jeżeli nie mamy otwartych basportów,zarówno dociąży on doznania malkontentów w najniższym zakresie jak i wysteruje odpowiednio słuchawki i doda soczystości brzmienia, jeżeli narzekamy na ich suchość , kliniczność.

 

Powyżej robimy fuzję z aune s16 , gdzie jego neutralność, szczegółowość i holografię możemy okrasić ciepłełkiem lampiaka, u mnie w tej roli espressivo.

 

Mam nadzieję że dalej już nie pójdę.

 

Tylko od nas zależy który poziom wybierzemy.

 

Edit: występuje wiele innych połączeń , ale tylko takie ,ze względu na skromne doświadczenie , umieściłem.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AKG Q701 warto by dodać te jedno zero do ceny, te 2,5tys i dopiero zagrałyby przyzwoicie....warto.

No tak, wiem o tym doskonale. Póki co jednak nie mam tyle pieniędzy żeby je wydać na słuchawki i osprzęt :(

Słuchawki dostałem w prezencie i chciałem chociaż powoli iść do przodu i robić upgrade.

 

Dawnymi czasy(15 lat temu) korzystałem ze słuchawek steelsyberia h4 lub philips podpiętymi bezpośrednio do pc i byłem bardzo zadowolony.

 

Ostatnio podpiąłem q701 bezpośrednio do pc - karta realtek hd audio - i pomyślałem , że byłbym wniebowzięty gdybym wówczas miał do nich dostęp. W kwestii dźwięku oczywiście, bo w kwestii ceny natenczas wyznawałem bardziej restrykcyjne zasady.

 

Całkiem w porządku brzmi , jeżeli nie ma się punktu odniesienia i nie jest się opętanym audiofilem, z fiio e18 , oczywiście jeśli składowa brzmienia nam odpowiada.

 

Kolejnym krokiem może być nuforce icon hdp , jeżeli nie mamy otwartych basportów,zarówno dociąży on doznania malkontentów w najniższym zakresie jak i wysteruje odpowiednio słuchawki i doda soczystości brzmienia, jeżeli narzekamy na ich suchość , kliniczność.

 

Powyżej robimy fuzję z aune s16 , gdzie jego neutralność, szczegółowość i holografię możemy okrasić ciepłełkiem lampiaka, u mnie w tej roli espressivo.

 

Mam nadzieję że dalej już nie pójdę.

 

Tylko od nas zależy który poziom wybierzemy.

 

Edit: występuje wiele innych połączeń , ale tylko takie ,ze względu na skromne doświadczenie , umieściłem.

Jeżeli chodzi o bassporty to je odblokowałem, kabelek ma mi przyjść od Jimmi Dragon.

Q701 póki co siedzą na HD Audio. Nie wiem czemu ale wydaje mi się to lekką profanacją tych słuchawek, dlatego też chcę je podpiąć pod coś fajniejszego.

Propozycje podane przez Ciebie są zapewne dobre, sam raz obsłuchiwałem e18. Póki co jednak budżet mi na to nie pozwoli :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności