Skocz do zawartości

HD800S vs LCD-3 vs....?


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

 

To mój pierwszy post tutaj,więc witam Wszystkich:)

 

Od razu chcę przejść do rzeczy:próbuję zmontować pierwszy poważniejszy system słuchawkowy,obecnie posiadam:Lehmann BCL usb/dac,Heed Canamp II,HD600,HD650,HD598,AQNH,po kilkumiesięcznym słuchaniu w/w stwierdzam,że najbardziej odpowiada mi układ BCL/HD650,nie korzystam z wejścia cyfrowego w Lehmann'ie-DAC to M2tech HiFace 384/32,źródłem jest komputer i JRiver.

 

Opcje jakie sobie wymyśliłem są takie:

-zostawiam HD650 (bo słyszę w nich spory potencjał oraz generalnie leży mi ten typ brzmienia) i wyciskam z nich 110% upgrade'm-nowy/lepszy wzmacniacz,kable,może nowy dac...inne(?)

 

Jako,że preferuję brzmienie raczej lekko przyciemnione,muzykalne,takie w opozycji do klinicznego,ultra detalicznego,jednym słowem-prosektorium nie dla mnie ;) to wymyśliłem sobie kolejne opcje:

-gotowiec HDVD800/HD800S-podłączam,wygrzewam i słucham muzyki przez najbliższe 10 lat

-LCD-3 + wzmacniacz(?),tutaj niestety największa i chyba najbardziej kosztowna łamigłówka-wolałbym jej uniknąć ale może jednak warto w to brnąć?

-inne?

 

Muzyka jakiej słucham to:jazz,metal-tak po równo oraz okazjonalnie elektro-pop,rock,klasyka.Słucham dużo i często więc wygoda słuchawek (LCD-3???) ma niemałe znaczenie.

 

Za wszelkie uwagi i sugestie będę wdzięczny.

Nie wiem...dobrze kombinuję?

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na forum są do kupienia taniej od pewnego forumowicza.

HE-1000 nie słuchałem, ale po opisach wnioskuje, że prezentują wysoki poziom słuchawkowego brzmienia, dużo wyższy od HD800. Jeśli to prawda, to warto zainwestować więcej jeśli słuchawki mają być na dłużej. Polecam przed zakupem odsłuch w celu sprawdzenia czy oby na pewno to jest to brzmienie, które szukasz.

Nie wiem tylko czy twój wzmacniacz wystarczająco je napędzi, bo dac masz całkiem dobry (chociaż wiele osób może pomyśleć, że słaby jak do takich słuchawek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 to zupełnie inna baja niż HD650, musisz posłuchać bo się możesz mocno zdziwić, pewnie już HD800S będą

bardziej podobne (tak jak proponował Evil) ale to też dwa światy. No i nie spotkałem wygodniejszych słuchawek niż 8setki,

oczywiście dla mnie. Audeze są w miarę wygodne ale ciężkie, nawet bardzo.

HE-1000 warto posłuchać bo w ciemno to nie radzę, różnica w stosunku do HD800 jest spora w sygnaturce) ,

do tego aby Senki zagrały trzeba dobrać wzmacniacz (niestety jest ich niewiele i są dość drogie)

HEki zagrają dobrze z większą ilością wzmaków, ale im leszy (nie chodzi o cenę) tym lepiej także też nie jest lekko :)

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się więcej z HD650 wyciągnąć. Jeśli brzmienie odpowiada, to po co kombinować i wydawać bez potrzeby pieniądze? Jeśli chcesz zostać z HD650, to nie słuchaj lepszych słuchawek.
Polecam też sprawdzić Audioquest Nighthawk. W porównaniu do HE-1000 są tanie, a też mogą się spodobać i moim zdaniem są lepsze od HD650 ;)

Nie znam wybitnej synergii z HD650. Ogólnie te słuchawki graja dobrze ze wszystkim, ale żeby z nich coś więcej wyciągnąć, to nie wiem co by trzeba było kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na forum są do kupienia taniej od pewnego forumowicza.

HE-1000 nie słuchałem, ale po opisach wnioskuje, że prezentują wysoki poziom słuchawkowego brzmienia, dużo wyższy od HD800. Jeśli to prawda, to warto zainwestować więcej jeśli słuchawki mają być na dłużej. Polecam przed zakupem odsłuch w celu sprawdzenia czy oby na pewno to jest to brzmienie, które szukasz.

Nie wiem tylko czy twój wzmacniacz wystarczająco je napędzi, bo dac masz całkiem dobry (chociaż wiele osób może pomyśleć, że słaby jak do takich słuchawek) :)

 

Dlatego nie korzystam z tego wbudowanego w BCL,raz,że ma ograniczenia co do rozdzielczości plików,dwa-brzmieniowo bardziej odpowiada mi m2tech.

Na początku sierpnia będę miał 1-2 dni na odsłuchanie kilku zestawów,chciałbym się skupić na co najwyżej trzech,stąd tu moje zapytanie.

Od zawsze muzyki słuchałem na systemie kolumnowym,niestety obecny charakter pracy-dużo czasu poza domem,częste przemieszczanie się-zmusił mnie do zwrócenia wzroku w kierunku słuchawek,trochę już łapię temat ale tak na prawdę dalej jestem zielony ;)

 

A co z HD650?Z Lehmann'em to już szczyt ich możliwości,nie da się lepiej?Przyznam,że je polubiłem,są w miarę wygodne,grają dobrze,sprawdzają się przy wielogodzinnych sesjach.Niestety liczę się z tym,że trzeba będzie tutaj zainwestować,gdyby jednak było pole do manewru z HD650-to z takiej opcji na pewno chcę skorzystać.

HD800 to zupełnie inna baja niż HD650, musisz posłuchać bo się możesz mocno zdziwić, pewnie już HD800S będą

bardziej podobne (tak jak proponował Evil) ale to też dwa światy. No i nie spotkałem wygodniejszych słuchawek niż 8setki,

oczywiście dla mnie. Audeze są w miarę wygodne ale ciężkie, nawet bardzo.

HE-1000 warto posłuchać bo w ciemno to nie radzę, różnica w stosunku do HD800 jest spora w sygnaturce) ,

do tego aby Senki zagrały trzeba dobrać wzmacniacz (niestety jest ich niewiele i są dość drogie)

HEki zagrają dobrze z większą ilością wzmaków, ale im leszy (nie chodzi o cenę) tym lepiej także też nie jest lekko :)

 

Wiem,miałem HD800 jakieś dwa lata temu na głowie przy pierwszym (nieudanym) podejściu do tematu nauszników,co zapamiętałem-absolutna wygoda+życzyłbym sobie niewielkiej korekty w zakresie wyższej średnicy/góry i wypełnienia-no i proszę-są 800S i w dodatku jeszcze czarne.

No dobra,to pierwsza opcja która się powoli krystalizuje,800S...które wzmacniacze wyciągną z nich maksimum muzyki i minimum analizy i dlaczego takie drogie?HDVD faktycznie taki kiepski?

W ogłoszeniach na hifi.pl jest bateryjny Bakoon...na ten przykład.

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się więcej z HD650 wyciągnąć. Jeśli brzmienie odpowiada, to po co kombinować i wydawać bez potrzeby pieniądze? Jeśli chcesz zostać z HD650, to nie słuchaj lepszych słuchawek.

Polecam też sprawdzić Audioquest Nighthawk. W porównaniu do HE-1000 są tanie, a też mogą się spodobać i moim zdaniem są lepsze od HD650 ;)

 

Nie znam wybitnej synergii z HD650. Ogólnie te słuchawki graja dobrze ze wszystkim, ale żeby z nich coś więcej wyciągnąć, to nie wiem co by trzeba było kupić.

 

Od jakiegoś czasu słucham także na Nighthawk'ach-pisałem w pierwszym poście,interesujące brzmienie ale jednak ostatecznie stwierdzam,że nie dla mnie one,dawałem im wiele szans.

No właśnie,też mi taka myśl przeszła przez głowę aby nie słuchać już żadnych słuchawek tylko spróbować z 650-kami kilku wzmacniaczy.

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję kupić zestaw Cayin iDAC - 6 + Cayin iHA-6, który nie tylko wyciśnie z Twoich hd650 wszystkie soki, ale też poradzi sobie z innymi, dużo bardziej wymagającymi słuchawkami. Zestaw cayina jest piekielnie uniwersalny, więc będzie to zakup przyszłościowy i z czasem będziesz mógł do niego dokupić inne, lepsze, droższe nauszniki.

Idąc w drugą stronę (najpierw zakup drogich słuchawek, a później dobieranie do nich reszty toru), narażasz się na sporo rozczarowań i niepotrzebnych wydatków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że wolisz HD650 od Hawków, któe wydaje mi się są sporo lepsze od HD650, ale trzeba Hawki dobrze wygrzać, 300h wzwyż, i dobry wzmak też się przyda.

HD800s zapewne najlepszy wybór, bo i poprawione i wygoda najlepsza chyba na rynku...

LCD3 dadzą najlepszą średnicę i bas, bardziej nasycone i dociążone od HD800, scena mniejsza.

Jakby trafić LCD3 Fazor używane w cenie do 5tys to brać bo warto ,zwłaszcza jak lubisz HD650....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej głos oddałbym na HD800S, ale w innej konfiguracji, chociażby z Cayinem iHA-6. Zwykłe HD800 np. bardzo lubiłem z HA-1A.

Dla LCD-3 świetną alternatywą są z kolei Dharmy D1000 + pady Audeze.

 

Tak,w dwóch słowach- jakie to było brzmienie 800+Cayin?

 

Ciekawe że wolisz HD650 od Hawków, któe wydaje mi się są sporo lepsze od HD650, ale trzeba Hawki dobrze wygrzać, 300h wzwyż, i dobry wzmak też się przyda.

HD800s zapewne najlepszy wybór, bo i poprawione i wygoda najlepsza chyba na rynku...

LCD3 dadzą najlepszą średnicę i bas, bardziej nasycone i dociążone od HD800, scena mniejsza.

Jakby trafić LCD3 Fazor używane w cenie do 5tys to brać bo warto ,zwłaszcza jak lubisz HD650....

 

Nie oceniłbym ich w kategorii lepsze/gorsze,wiele aspektów Hawków jestem w stanie ocenić wysoko,jednak ich pewna maniera brzmieniowa,charakterystyczna dla starszych wzmacniaczy np.Sansui,Luxman (moja subiektywna opinia) za którą nie przepadam-okazała się decydująca,to takie brzmienie "a la 1980" -na wysokim poziomie ale jednak.

Ostatnio Hawki przez weekend nawet mnie trochę oszukały ;) ,już myślałem,że to jest to ale zaraz potem posłuchałem na HD650 Sol Invictus FNM ,a głos Pattona ma taką lekko chropowatą,mruczącą fakturę,jestem przekonany,że X godzin wygrzewania AQNH nie może pomóc aby to pokazać co 650-ką przychodzi dosyć łatwo,Audioquesty są zbyt grzeczne.Natomiast niezwykle dobrze Hawki prezentują się z Massive Attack,DM-takiego repertuaru słucham jednak relatywnie niezbyt często.

Fazor?LCD-3 mają różne wersje?

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe przyrównanie dźwięku Hawków, jest coś w tym, to takie granie ala lata 80te...heh.

Tak LCD3 było kilka wersji, najbardziej znane to wersja najnowsza z Fazorem, który poprawia trochę detal i scenę w słuchawkach.

Starsza wersja bez Fazora też jest ciekawa, niektórzy ją wolą od nowszej, ciemniejsza, bardziej intymne ,bliższe granie.

Stare wersje LCD3 używane chodzą i po 4/5tys jak poszukać na Ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi HD650 fajnie grały z jasną lampą, ale Darkvoice'a ciężko dostać w Polsce (a ja już swojego sprzedałem, więc nawet w zorganizowaniu odsłuchu nie dam rady pomóc), a z proponowanym Dubielem niestety nie miałem okazji ich posłuchać.

 

Ja bym spróbował tak jak powyżej proponują balansu, już nawet na wykresach takie połączenie otwiera górę w HD650.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd650 fajnie grały z cayinami. Hd800s świetne i z Cayinami tez fajna synergia. Wzmacniacz senheissera mocno średni. Najlepsze z tego he1000, ale je tez trzeba czymś napędzić, a cena nie czyni cudów.

 

Matko i córko,co Wy z tymi he1000,piękne są,dobrze się o nich pisze tu i tam ale plus wzmacniacz to już wchodzimy w rejony dla mnie raczej niedostępne,chyba,że budowanie zestawu potraktuję w trybie skokowym...jeden skok na 2-3 lata ;) Czy warto grać na he1000 z napędem w postaci BCL przez dłuższy czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę więcej sensu w dopieszczeniu toru tańszym słuchawkom niż pchaniu się w kompromis z drogim modelem. Jak Ci tak pasują HD650, to zafunduj im lepszy kabel i skup się na doborze wzmacniacza. Ja akurat, i paru moich klientów tak zrobiło, poszedłbym w krzem. Możesz nawet pójść w napęd symetryczny po stronie wyjścia słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę więcej sensu w dopieszczeniu toru tańszym słuchawkom niż pchaniu się w kompromis z drogim modelem. Jak Ci tak pasują HD650, to zafunduj im lepszy kabel i skup się na doborze wzmacniacza. Ja akurat, i paru moich klientów tak zrobiło, poszedłbym w krzem. Możesz nawet pójść w napęd symetryczny po stronie wyjścia słuchawkowego.

 

Jakieś konkretne rozwiązania odnośnie wzmacniacza z wyjściem symetrycznym?

Co do kabli to wymiennie mam Cardasa do 600/650 ale jak w przypadku HD600 się sprawdza to do HD650 już nie bardzo więc gram na oryginalnym.Krzem?

Warto też pomyśleć oczywiście o LCD2 ,niewiele gorsze od LCD3 a sporo tańsze, używki i po 2,5tys się zdarzają.

Chociaż już nie mają tej Magii LCD3 , ale torem można nadrobić trochę...

 

Wytypowałem jednak LCD-3,przełknę jakoś tą pigułkę dla tej magii,jednak muszę je przymierzyć-jak to jest żyć z tymi ciężarkami na głowie,no i przede wszystkim muszę je posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w dwóch słowach- jakie to było brzmienie 800+Cayin?

 

 

Zwykłe 800 bardziej muzykalne, ciepłe, nasycone i dociążone. Tonalnie praktycznie bez zarzutu, jedynie trzeba przyzwyczaić się do analogowości, jaką wprowadzają lampy HA-1A (przynajmniej fabryczne) oraz mniejszej sceniczności.

 

LCD-3 mają dołek na 7 kHz, praktycznie do końca nie byłem w stanie im tego zbić. Dlatego jednak mimo całej mojej sympatii do nich rozstałem się po pół roku użytkowania. Dlatego właśnie wolę od nich Dharmy z padami Audeze. Bardziej wyrównane i wygodniejsze (mniejsza waga) + jednak szybkość elektretu robi w nich swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew w sprawie moich rozterek słuchawkowych,tylu odpowiedzi się nie spodziewałem :)

 

Czytam to co piszecie,generalnie widzę,że głosy rozkładają się w sprawie moich pomysłów mniej więcej po równo.Doszły interesujące rozwiązania:wzmocnienie Cayin'a ,HE1000 i Dharmy.

Cieszy mnie,że nie zostałem sponiewierany za to,że dopuszczam pozostanie z HD650,widać ma to też jakiś sens.

Na początku sierpnia będę z 1-2 dniową wizytą w sklepie gdzie większość z tych konfiguracji będzie można przetestować,aby się nie rozdrabniać i nie tracić niepotrzebnie czasu chciałbym się skupić na dwóch,może maksymalnie trzech zestawach,będę miał ze sobą swoje źródło,wzmacniacz i słuchawki tak,że porównanie będzie w jakimś tam stopniu wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich!



Temat bliski moim niedawnym rozterkom. Dwa miesiące temu postanowiłem dokonać upgrade'u zestawu HD650+Darkvoice336. Budżet do 10 tys. - oczekiwałem dużego skoku jakościowego i brzmienia w stylu hd650 lub czegoś z zupełnie innej beczki co zrobi na mnie spore wrażenie. Odsłuchałem: he400i, he400s, he560, edition X, hd800, lcd 2, rs1, ath-a1000z, sonorous IV i VI, t90, t5v2, t1v2, AQNH. Żałuje, że nie odsłuchałem żadnych stax'ow, ale w końcu króliczka trzeba gonić. Skończyłem z sonorousami VI i chordem mojo :D Czyli przestrzennie (wow!), muzykalnie i jasno, fajna przeciwwaga dla HD650. W duecie z mojo jest całkiem przyjemnie, dokupiłem audeze’opodobne etui (http://www.kaliber.pl/torby--pojemniki/119176-pojemnik-na-bro-plastica-panaro-max300-gabka-formowalna.html) i mam zestaw stacjonarno-wyjazdowy. Przy większych małżowinach warto wymienić pady na alcantre od shure 1540 - sonicznie bez degradacji, wygoda większa niż HD650. Oczywiście HD650 zostają, do 5-7h słuchania w pracy są wręcz stworzone. Jeśli chodzi o ich amplifikację to mi się podobały z darkvoicem/la figaro (wielokrotnie czytałem o synergii z vioelectricami). Dużo fanów/wyznawców hd650 jest na forum superbestaudiofriends.org i headphonia.com. Konkludując; na własnym przykładzie doświadczyłem, że dobór słuchawek to kwestia BARDZO osobnicza a odsłuch to konieczność. Przed odsłuchami a po przeczytaniu dziesiątek wątków/recenzji byłem przekonany, że skończę z produktem audeze :) Teraz czeka mnie poszukiwanie iem’ow, dzięki temu forum połknąłem słuchawkowego bakcyla!


Edytowane przez markoss
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności