Skocz do zawartości

Duży wiosenny melanż warszawski :)


WojtekC

  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki termin odpowiada? (można zaznaczyć więcej niż 1)

    • 14-15 maja 2016
      21
    • 21-22 maja 2016
      19
    • 28-29 maja 2016
      7
    • Sobota
      24
    • Niedziela
      13


Rekomendowane odpowiedzi

No ja chciałem, a później się okazało, że mam jechać 13 do Wrocławia. 15 pewnie bym się nie pojawił,bo.... jestem chory :( .
Violectrica kiedyś słuchałem i bardzo suchy, cieszę się, że go nie kupiłem w ciemno :).
We Wrocławiu miałem okazję posłchać Staxy lambda signature i 007 mk I tak więc źle nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dzięki uprzejmości kolegi Touok miałem okazję posłuchać świetnego sprzętu i trochę pogadać.

Najlepiej jest samemu posłuchać, bo oczywiście to, że mnie się nie podobał to nie oznacza, że Tobie ma się róznież nie podobać. Może być zupełnie na odwrót.

 

Do Wrocka jest dobry dojazd ale jeszcze lepszy do Łodzi :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w zamieszaniu podczas pakowania zapomniałem spakować rozgałęziacza - jakby się gdzieś tam znalazł, to proszę o przetrzymanie do następnego meetu.

 

Z fajnych słuchawek to jeszcze Toporków posłuchałem i fostexów z tej fotki

259414f603b8373471d4bb8e6a4b98de.jpg

Imo najlepsze były te zamknięte :) . Mógłby ktoś oznaczenie podać (i cenę), bo imo można je polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były 404LE Kuby ;)

 

Dzięki serdeczne za zorganizowanie takiego fajnego meetu, pozytywnie zakręceni ludzie, i kawał dobrego sprzętu :) "Prototyp" dla mnie wygrał z dejwem :D

 

Te słuchawki to były moje senngrado, z jeszcze nie przyciętym dołem ;)

 

AEqEzKk.jpg

Właśnie te!

Jedne z najlepiej zrobionych słuchawek jakie widziałem w życiu, choć duży tłum nie sposobił do odsłuchów tego sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja właściwie przyssałem się tylko do Meze, bo w tym celu przyjechałem. Pierwsze, które sprawdziłem leżały na środkowym stoliku. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że nie były do końca wygrzane, bo waliły dołem że masakra. No i góra była dość przymulona. O dziwo, po jakiejś pół godziny głowa się przyzwyczaiła i nagle góra się znalazła, prawie taka jak powinna być, jak lubię. Dół niestety nie zmalał. Widziałem, że ktoś krążył koło tych Meze więc po godzinie ( :woot: ) zostawiłem środkowy stolik i przeszedłem do drugich Meze na końcu pomieszczenia za pianinem. Te miały mniej basu, ale wydaje mi się, że czegoś im brakowało. Może to tylko moja głowa nie mogła się przystosować po wcześniejszych Meze... Sam już nie wiem, co o nich myśleć. Muszle dość małe ale o dziwo weszło wszystko co miało wejść. Na styk, to prawda ale weszło. Nie uciskały też głowy i uszu (może za krótko trzymałem na baniaku) więc prawdopodobnie dłuższe sesje dawały by radę. Na razie jestem w kropce. Moar data needed.

Tych których słuchałeś na środku sali były porządnie wygrzane i faktycznie basu mają sporą, ale jestł moim zdaniem lepiej kontrolowany niż w drugim modelu.

Te na końcu sali miały ciut mieszą sceną, ale bas bardziej nadmuchany moim zdaniem, może nie do końca model wygrzany lub problem z powtarzalnością.

 

Widziałem, że twoje źródło to X7. Po drugim meecie z Meeze doszedłem do wniosku, że one potrzebują jednak trochę więcej prądu by bas, mimo że jest go sporo, nie przeszkadzał w odbiorze innych pasm.

 

Moje najlepiej grały z parą Bakoon HPA-21 i 2Qoute oraz z Soul Note SD300. Fajnie grały też z "Kamykiem" Roberta na jaśniejszych lampach.

 

 

To prawda, ogólnie te ze środka brzmiały lepiej od tych z tyłu. I jak słusznie zauważyłeś ich dźwięk był nie do końca. Jak dla mnie to trochę taki kartonowy. O to mi chodziło, kiedy pisałem, że czegoś mi w tym dźwięku brakowało.

 

Odnośnie mojego X7 to ma już zaaplikowany AM2 czyli powinien trzymać słuchawki mocniej niż AM1. Wbrew pozorom dół na tych środkowych Meze nie był rozlazły, było go po prostu sporo. I właściwie pod koniec słuchania podobało mi się to co słyszę.

 

No nic wygląda na to, że dalej będę słuchał K550, bo nie jestem przekonany na 100% do Meze.

Edytowane przez Coyotex83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp za 4, gdzie- będzie wiadomo w niedalekim czasie;)

 

Ja dziękuję za meet, fajni ludzie. Poznałem w końcu parę osób za polski- ******ście ludzie. Fajnie było to że mieliśmy spotkanie gdzie nie było nie wiadomo jakich ludzi, którzy jak to się mówi "Mają wyżej dupę niż srają". Melomani, z którymi gadało sie o wszystkim.

 

Przy okazji sprawdziłem swojego wzmaka z różnymi dacami i słuchawkami :) Tomahawki zrobiły tez furore :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wybrać numer jeden spotkania i nikt się nie zdziwi gdy napisze Dave. Ja jednak chciałbym się skupić na sprzęcie w moim zasięgu. Tu zdecydowanie Prototyp jest moim numer 1 choć Soulnote 300 grał niewiele gorzej a miał kilka dodatkowych cech. Dlatego mam dylemat, który z nich wybrać.

Słuchawki, hm Meze nadal mi się nie podobają. Sorry Kasza ale słuchając moich słuchawek chyba już wiesz dlaczego. LCD 2 nadal mój numer jeden brzmienia, niestety w moim przypadku ograniczeniem jest ergonomia. Hd800s no ale nie dam 5000 za słuchawki.

Słuchaweczki, Piotruś zawrócił mi w głowie swoimi customami. Najbardziej podobały mi się 6 i 1 przetwornikowe. Słuchałem w ciemno wiec cieszę się ze tyle radości dały mi niedrogie 1 przetwornikowe. Chyba się zdecyduję.

Kolejne maluchy które zwróciły moja uwagę to FADy nowe doki gdzieś tu są na zdjęciach. Najciekawsze technicznie były oBravo, świetna technologia, ale jeszcze nie wiedza chyba jak ją wykorzystać. Poczytajcie o oBravo emotion nowy typ przetwornika.

Bardzo miło było tez posłuchać wreszcie tez czegoś innego bez potrzeby zakładania na głowę lub wpychania do ucha. Kolumienki się sprawdziły i rozumiem dlaczego zdobyły kilka wyróżnień. Podłączone były do wzmacniacza Soulnote, a źrodłem był Auralic mini. Mini dał radę wiec nie żałuje zakupu.

Sympatyczna atmosferę przyćmiło zaginięcie/kradzież Fiio X7. Musimy troszkę zmienić sposób organizacji spotkań.

Od wczoraj zastanawiam się Prototyp czy Soulnote. Soulnote przez kilka dni będzie u mnie w Łodzi, a prototyp zawita do mnie za ok tydzień może dwa.

Dziękuje wszystkim za udział - kiedy powtórka?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wybrać numer jeden spotkania i nikt się nie zdziwi gdy napisze Dave. Ja jednak chciałbym się skupić na sprzęcie w moim zasięgu. Tu zdecydowanie Prototyp jest moim numer 1 choć Soulnote 300 grał niewiele gorzej a miał kilka dodatkowych cech. Dlatego mam dylemat, który z nich wybrać.

Słuchawki, hm Meze nadal mi się nie podobają. Sorry Kasza ale słuchając moich słuchawek chyba już wiesz dlaczego. LCD 2 nadal mój numer jeden brzmienia, niestety w moim przypadku ograniczeniem jest ergonomia. Hd800s no ale nie dam 5000 za słuchawki.

Słuchaweczki, Piotruś zawrócił mi w głowie swoimi customami. Najbardziej podobały mi się 6 i 1 przetwornikowe. Słuchałem w ciemno wiec cieszę się ze tyle radości dały mi niedrogie 1 przetwornikowe. Chyba się zdecyduję.

Kolejne maluchy które zwróciły moja uwagę to FADy nowe doki gdzieś tu są na zdjęciach. Najciekawsze technicznie były oBravo, świetna technologia, ale jeszcze nie wiedza chyba jak ją wykorzystać. Poczytajcie o oBravo emotion nowy typ przetwornika.

Bardzo miło było tez posłuchać wreszcie tez czegoś innego bez potrzeby zakładania na głowę lub wpychania do ucha. Kolumienki się sprawdziły i rozumiem dlaczego zdobyły kilka wyróżnień. Podłączone były do wzmacniacza Soulnote, a źrodłem był Auralic mini. Mini dał radę wiec nie żałuje zakupu.

Sympatyczna atmosferę przyćmiło zaginięcie/kradzież Fiio X7. Musimy troszkę zmienić sposób organizacji spotkań.

Od wczoraj zastanawiam się Prototyp czy Soulnote. Soulnote przez kilka dni będzie u mnie w Łodzi, a prototyp zawita do mnie za ok tydzień może dwa.

Dziękuje wszystkim za udział - kiedy powtórka?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie chce mi się wierzyć że ktoś ukradł Fiio.

Sprawdźcie ludzie torby i plecaki - może ktoś zabrał przez przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorom należą się ogromne podziękowania za zorganizowanie takiego spotkania oraz za dostarczenie fantastycznego sprzętu. Da mnie osobiście ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem były Chickenowe Grado GS1000i podłączone do lampy - można się zakochać w tym brzmieniu oraz Michauczukowe SWS'y. Obie pary zagrały fantastycznie! Z produktów "seryjnych" Audeze LCD-XC, ich delikatne rozjaśnienie spokojnie można opanować doborem lampy - to w moim przypadku. Można słuchać godzinami

 

Posłuchałem Deva...moim skromnym zdaniem ten sprzęt pokaże swoje możliwości oraz rozwinie skrzydła dopiero w systemie stereo, z doskonałym wzmacniaczem, okablowaniem oraz kolumnami. Jadis, Mcintosh, Baltlab, Audio Physic, Sonus Faber to odpowiedni kompani dla tego urządzenia :-)

HE1000, przyznam że to już granie najwyższej próby, w niesamowity sposób potrafią zaangażować i wciągnąć słuchacza. Trudno tym słuchawkom coś zarzucić...jedynie cenę :-) Piękne, szlachetne granie. Nie do końca w moim stylu.

 

Dziękując za bardzo przyjemne spotkanie czekam na powtórkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA jak WBA lepiej wyglada niż gra. Jednak gra lepiej od kamyka ale nie na tyle abym o nim pisał. Może za krótko go słuchałem.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada WBA na tle pozostałych wzmacniaczy (np. Kamyk), bo nikt nie napisał na jego temat? Czyżby kupa? Wygląda bardzo ładnie i aż się dziwię, że nikt nawet o nim nie wspomniał.

Z x7 przykra sprawa :(.

Ja z nim trochę dłużej obcowałem i okazał się dla mnie bardzo ciekawym sprzęcikiem. Ku mojemu zdziwieniu świetnie zgrał się z Grado - jak mało który sprowadził górę na idealny poziom względem reszty pasm, a i nawet basisko się pojawiło. Dobrze się też skaluje wraz z lampami. Po odsłuchu Grado bałem się, że tnie górę, ale to była kwestia dobrej synergii, bo na innych słuchawkach góry nie brakowało. Świetnie potrafił też momentami budować napięcie - dźwięki potrafiły narastać tak szybko, by potem w jednym momencie uderzyć z ogromnym impetem i wygasnąć w jednej chwili. Z dobrym utworem mogło to zostawić ciary :D Ale co sam właściciel podkreślał i ja wcześniej też zaznaczyłem - fabryczne lampy na pewno wylot i trzeba się za czymś znacznie lepszym rozglądnąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lampy mocy coś zmienią i bardziej bym się skupił na lampie sterującej. Jak zwykle zdania są podzielone i trzeba samemu to cacko posłuchać. Następnym razem wezmę skorpiona i skonfrontuję z WBA, na którego też miałem ochotę szukając czegoś do zastąpienia espressivo. Lampa niestety jest często wybredna i trzeba ostrożnie dobierać słuchawki ( raczej te po jasnej stronie) ale w zamian odwdzięczy się magią jakiej nie da żaden tranzystor ( choć trzeba tutaj zaznaczyć, że nie każdy tę magię lubi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ktoś kto zawinął ten odtwarzacz nie był wcale wpisany na listę. Na przyszłość trzeba utworzyć listę osób i sprawdzać przy wejściu. Miejmy nadzieję, że ten incydent nie spowoduje, że nie będziemy mogli się spotkać w przyszłości.

 

Swoją drogą mam do sprzedania tanio x7 ( wydaje się być nowa). Więcej szczegółów na PW :D.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności