Skocz do zawartości

Cowon Iaudio - Katalog Ces 2007


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę powiedzieć że smakowicie wyglądają Q5 i A3. 5" 800x480 Touch Screen + WiFi + Bluetooth + GPS vs 4" 480x272 + Host 2.0 + telewizja (czy dobrze pamiętam że DVB jest w europie? Jeżeli tak to czy jest szansa na to w A2?) + więcej formatów audio. Szkoda tylko że nie podają nawet orientacyjnych czasów pracy :(. Ale zapowiada się nieźle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

działa, działa ..., właściwie 2 premiery A 3 i Q 5, D 2 i F 2 były już znane wcześniej więc trochę słabo w porównaniu z iRiver, ciekawe jak wypada porównanie dźwięku z Clix 2 a D 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacques La Fey > tyle ze iriver ma inna koncepcje. i tak wyszlo ze caly 2006 byla cisza. a iaudio caly czas pokazuje cos nowego. na 2007 to tez nie koniec premier.

 

polaczek > nie chce Ci sie, czy nie dziala?

 

Zaleś > czas pracy A3 nie bedzie mniejszy niz A2. co do Q5 jeszcze nie ma oficialnych danych. Co do DVB to ja juz nie wiem. Ale do A2 antena sie w Polsce nie pojawi napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

spróbuj tu (prawy, zapisz jako)

 

ksy - rozumiem to, sam bardziej skłaniam się ku D2, tylko póki co niedostępny a na własne oczy lub słuch to całkowicie się obawiam będzie ciężko złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientujecie sie moze, czym ma sie roznic nowy Cowon a3 (a raczej delikatnie zliftingowany a2 :) ) od zwyklego a2? Jedyną znana mi roznica ma byc inne, szybsze taktowanie rdzenia, co oznacza,ze odtwarzacz bedzie po prostu dzialal szybciej, i byc moze bez zawieszania :) a jakies inne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy sie nie pospieszylem z zakupem playerka...te nowe sa wrecz na papierze idealne...nie to zebym nazekal na i6stke (chociaz troche wolno chodzi, pamiec moglaby byc wieksza i bateria wytrzymalsza) ale zastanawia mnie ze nie ma go w ogole w katalogu a tymczasem starszy kolega x5 ktory wydaje mi sie ze wlasciwie poza wieksza pamiecia nie ma nic wiecej od i6(ustawienia itd itp sa takie same a i6 chyba ma ladniejszy wyswietlacz) wciaz jest w ofercie... dlaczego? i6 jest bez porownania ladniejszy od u3, ma dotykowe przyciski a jednak u3 sie utrzymal. wiem ze te flashe teraz sie coraz wieksze pojawiaja, ale ponoc mial wejsc d1 czyli i6flash a tu nic ;/ czyzby cowon uznal i6 za porazke? po zobaczeniu ceny d2 w korei troche sie zalamalem ze za swojego dalem kolo 9 stow ale w sumie za ile d2 sie u nas pojawi i za jaka kase bedzie go mozna nabyc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

X5 to całkiem inny typ odtwarzacza big hdd, 6 to small hdd - od którego się odchodzi na rzecz coraz większej pamięci flash, natomist d2 to small pmp, więc to inna grupa odtwarzaczy i miejsce 6 zajoł raczej F2 moim zdaniem przynajmniej ...

 

ja chce d2 do testu o PLX :P, a co do ceny to obstawiam max 1200 PLN za 4 GB, jeżeli więcej to z USA kupie ..., jenak licze na poniżej 1000 cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1000 PLN będzie kosztować D2 w wersji 2GB. Sa to baaardzo szacunkowe wyliczenia na podstawie kwot jakie byly nam przedstawiane okolo grudnia 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientujecie sie moze, czym ma sie roznic nowy Cowon a3 (a raczej delikatnie zliftingowany a2 :) ) od zwyklego a2? Jedyną znana mi roznica ma byc inne, szybsze taktowanie rdzenia, co oznacza,ze odtwarzacz bedzie po prostu dzialal szybciej, i byc moze bez zawieszania :) a jakies inne zmiany?

 

Z tego co wyczytałem w katalogu to różnice bedą jeszcze następujące:

- Więcej formatów video (chyba, patrząc na specyfikacje A2, nie wiem dokładnie co wprowadziły kolejne edycje oprogramowania)

- Więcej formatów audio (nie wim czy A2 obsługuje teraz APE, FLAC

- Obsługa telewizji cyfrowej DVB

- Lepszy USB HOST (2.0 vs. 1.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja sie zastanawiam czy sie nie pospieszylem z zakupem playerka...te nowe sa wrecz na papierze idealne...nie to zebym nazekal na i6stke (chociaz troche wolno chodzi, pamiec moglaby byc wieksza i bateria wytrzymalsza) ale zastanawia mnie ze nie ma go w ogole w katalogu a tymczasem starszy kolega x5 ktory wydaje mi sie ze wlasciwie poza wieksza pamiecia nie ma nic wiecej od i6(ustawienia itd itp sa takie same a i6 chyba ma ladniejszy wyswietlacz) wciaz jest w ofercie... dlaczego? i6 jest bez porownania ladniejszy od u3, ma dotykowe przyciski a jednak u3 sie utrzymal. wiem ze te flashe teraz sie coraz wieksze pojawiaja, ale ponoc mial wejsc d1 czyli i6flash a tu nic ;/ czyzby cowon uznal i6 za porazke? po zobaczeniu ceny d2 w korei troche sie zalamalem ze za swojego dalem kolo 9 stow ale w sumie za ile d2 sie u nas pojawi i za jaka kase bedzie go mozna nabyc... :)

Faktycznie Cowon zdecydował się zaprzestać produkcji nie tylko iaudio 6, ale i jego flashowej wersji D1. Informacje taką można przeczytać na stronie AMP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Korei/Japoni jest telewizja cyfrowa w standardzie DMB, DVB jest to standard europejski, ktoś nawet pisal że TVP testuje DVB w polsce.

 

 

Ja pisałem :) Na podstawie: http://www.medialink.pl/?telewizja/&kat=13&id=22528

 

Ponadto w innym tekscie czytalem, ze do 2010 jest chęc aby DVB bylo w Polsce standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy nawet jaka będzie ostateczna specyfikacja czy kiedy miał by się pojawić, a co dopiero ile będzie Q5 kosztować.

 

Póki co udało nam się zdobyć w miare realne ceny na Cowona D2 - jak będę miał coś aporpo Q5 to napewno dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

właśnie dzisiaj dostałem "product roadmap COWON". I wiecie co? Misie... A3 i Q5 to daleko nie wszystko co Was czeka w tym roku ;D

 

A pierwsza niespodziewana premiera już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się nie okazało, że kupno D2 było przedwczesne :lol:

oczywiście żartuje. premiery będą pewnie w innych kategoriach produktów. a może jakiś wysyp akcesoriów. i głupich dodatków. które jednak ludzie lubią i kupują, jako wyraz gloryfikacji swojego cyfrowego przyjaciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wypuszczeniem A3 i Q5 Cowon ma niestety problemy bo dostaje ciosy

od tamtejszych rodzimych producentow, a szczegolnie -konkurencyjne dwa produkty

juz dostepne w sprzedazy w Korei daly sie we znaki:

Digital Cube's iStation NetForce S43 sprzedany w ilosci ok.200tys sztuk

specyfikacja:(sorry za english)

* Slimmest PMP in its class - just 19mm thin

* Easy Launcher GUI based on Windows CE

* Organizer function such as Calendar, Calculator, Notes...etc

* Office Document reader

* 4.3inch 800x480 16 million color display

* Home Theater Transformation Feature with S-Video Output

* Video Acceleration Engine for butter smooth video playback + virtually all video codec support, ranging from Xvid, Divx, MPEG1,2,4 to MKV, WMV8 and 9.

* DIMAGIC Sound Technology which the company claims to be superior than SRS WOW HD (iriver), Digital Natural Sound Engine (Samsung) & BBE Mach3Bass (Cowon).

* Dual Speaker & Full Stereo

* Mutitasking, Internet Browsing, Virtual keyboard, MaxAccurate Handwritten recognition technology, WLAN 54G, Custom Application Supported & Fully Skinnable GUI.

* D-SLR Raw File Viewing possible

* Automatic firmware upgrade with iManager

* Digital Photo Album Feature for iPhone like Photo browsing

* Voice Recording & USB 2.0/HOST Feature

* Cradle & Remote control available

* Battery life of 6 Hours of non-stop video playback

Maxian D900 'NEO':

specyfikacja i fota:

http://www.newlaunches.com/archives/maxian_d900_neo_pmp.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności