Skocz do zawartości
  • 0

Coś w wykopem, ale bez przesady.


Jaworrr

Pytanie

Poratujcie, bo w przypływie gjeniuszu zakupiłem sobie DT990 edition 32 ohm pod Ibasso DX90.

Wszystko byłoby fajnie, ale to ich cykanie (zacne i detaliczne) nie pozwala mi się skupić na słuchaniu... więc jednak nie są dla mnie, niedługo odwiedzą komis.

 

Obecnie słucham na K7xx, grają ambitnie, są dość zrównoważone i poprawne, na prawdę ok. Ale czasami brakuje im impaktu, mocy, uderzenia. Drugą parę chciałbym mieć z wykopem, najlepiej zamknięte.

I w zasadzie mam MOE2 - ale te z kolei grają ciasno, na małej scenie, ze słabą separacją.

 

Więc jakby znalazło się coś co zagra z werwą to sprzedam 990 i MOE2.

 

Półtora tysiaka dam. Za czym patrzeć żeby zagrało z DX90?

 

A, miałem pożyczone Meze99, basu ciut za dużo dla mnie i wygląd kiczowaty. Poza tym to mogłoby być granie dla mnie. Fajne soczyste granie.

 

Może coś z ATH, Ultrasone?

 

dziękuje z gór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

He-300 to nie będzie powtórka z rozrywki d X2? Bo te były mało finezyjne, rypaly basem zdrowo.

 

Trochę ponad budżet pytanie, ale może warto myśleć o oppo pm3?

 

Chyba za dużo kombinuję, bo chcę dociazenia i przestrzeni jednocześnie. Jedna para tego chyba nie załatwi, więc postawię na dociazenie.

 

Druga kwestia to grajek, może lepiej sprawdziloby się coś grającego bardziej analogowo niż dx. Tak sobie rozmyślam.

Albo fostex th-x00? Tak strzelam w to co jest akurat w komisie:)

I HD650 i HE-300 zagrają miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Planary mają z zasady szybki bas z dobrym uderzeniem, ale nie wiem jak to z DXa będzie, bo z reguły lubią prąd.

 

HE300 to powinien być bezpieczny wybór - w razie co można im pady zmienić, czy jakiegoś modzika strzelić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HFi 580 graj az wykopem i detalicznie choć podobno w temacie sceny nie ma szału. Mnie sie trudno do tej opinii o scenie odnieść bo niewielu modeli słuchawek słuchałem, ale reszta być może powinna cie zadowolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja osobiście polecam Soundmagic HP100, oczywiście zmodowane - imo są lepsze od TH-X00. Do napędzenia bardzo łatwe, dobrze też izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja osobiście polecam Soundmagic HP100, oczywiście zmodowane - imo są lepsze od TH-X00. Do napędzenia bardzo łatwe, dobrze też izolują.

"Słuchawki są właściwie wyprane z basu." to co trafiłem w recenzji brainwasha :(

 

Co zagra z kopem ale bez przesady? Chyba sobie zrobię kilka dni przerwy, bo nawet jak idę w nocy za potrzebą to mi się to kołacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co jest w recenzji tyczy się fabrycznych słuchawek i to najprawdopodobniej wersji pierwszej, która nie miała basreflexu w muszli.

Wersja druga jest opisywana jako grająca v-ką, na brak basu raczej nikt nie narzeka.

Ja mam v1, ale dorobiony basreflex więc de facto przed modem grały jak v2.

Jest jeszcze kwestia uszczelnienia padów wokół uszu - na fabrycznych padach osoby z dużymi uszami mogą tego nie doświadczyć, co równa się brakowi basu. Ja mam u siebie (prócz modu w środku) supersofty HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ath konstrukcja mi się leży, słuchałem kiedyś ad900x. Niewygodne dla mnie.

 

Lepiej mi powiedzieć :) czy pm3 zrobią mi dobrze w uszy? Planar będzie miał uderzenie?

Mi dx90 dobrze napędza pm3, jest kopnięcie w basie i ta punktowość, średnica bardzo szczegółowa, znacznie bardziej niż w poprzednich ath-msr7, góra wydaje się przygaszona, ale tak do końca nie jest, potrzebowałem trochę czasu żeby się przyzwyczaić, za to jest bardzo naturalnie, a z dx'em nawet prawie neutralnie, synergicznie. Sceny w szerokości trochę brakuje, szczególnie, że padały tu propozycje otwartych konstrukcji, ale głębia jest poprawna.. słyszałem że dx z b1 gra szerzej, więc to może jest rozwiązanie. Warto też się pobawić kabelkami, hybryda powinna się sprawdzić, na stockowym nie czułem aż tak impetu, szczegółowości i iskierek w górze, jakie mam na posrebrzonej miedzi.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info, na jakim sofcie masz dx'a? Mam fajny kabelek od forumowego kolegi Jimmiego, na miedzi więc będzie można porównać ze stockowym.

 

Jeszcze jedno pytanie, pm-3 są portable, moje M2 również - nie wiem czy z racji wielkości przetwornika, muszli czy konstrukcji grają mniejszym dźwiękiem nić np akg k7xx.

 

Czy w PM-3 jest relatywnie mniejszych źródeł pozornych relatywnie do większych słuchawek (niezależnie od konstrukcji otwarta/zamknięta)

Nie lubię jak dźwięk jest mały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słucham na rockbox, bo jest dla mnie technicznie lepszy, dx na nim rozwija skrzydła. Słyszałem, że w pm3 kabelki Jimmiego rąbią dużą różnicę, tu opinia grubbbego : http://forum.mp3store.pl/topic/129916-test-sluchawek-oppo-pm-3/page-9#entry1251439

 

k7xx nigdy nie słuchałem, miałem na uszach jedynie Q701 i z dx'em było przeraźliwie chudo, wydawało mi się, że nie dawał rady ich napędzić, oraz w warunkach zatłoczonego i głośnego sklepu nie byłem w stanie poznać ich scenicznych możliwości. Wydaje mi się, że oppo grają dużym dźwiękiem, a same przetworniki mają większe o 10mm od akg. Co do źródeł pozornych to gdzieś na forum była dyskusja dotycząca "małej sceny" w pm3 i tam było wspomniane o dużych źródłach jako ich spory atut. W tej recenzji jest nawiązanie do k7xx i ogółu sceny dźwiękowej : http://www.head-fi.org/products/oppo-pm-3/reviews/12713

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności