Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

potrzebuję używanego, ciepłego wzmacniacza do 1000zł

 

Mam Monitor Audio Bronze 2, na tą chwilę grają z Denonem m39, ale ten idzie pod młotek.

 

Generalnie dźwięk mi się podoba, ale chciałbym dodać trochę niskich, uspokoić trochę górę, no generalnie ocieplic trochę brzmienie.

 

Na oku na ten moment mam NAD 3020/320 i Marantz 6003.

 

Na stacjonarnym sprzęcie sie w ogóle nie znam, także polećcie cos proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzichon

do 1 K

 

luxman

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-luxman-l-405-CID99-IDg4SZZ.html#797935f86a

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-225-amplifier-CID99-IDichNT.html#5ce5ef1cbc

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-410-CID99-IDhtJCJ.html#781f1bd626

 

 

taniej

 

Onkyo TX2500/ 2500mkII

luxman R1033

saba

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-9241-CID99-IDivgal.html#7e1e1afaf9

 

MatmaN

a może schemacik takiego podłączenia chetnie bym zobaczył

bo co "plus" z lewego a "minus" prawego kanału czy odwrotnie?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego duala bym chętnie przyjął. Tylko daleką mam do niego drogę, chyba, że gość jakoś go sensownie zapakuje i wyśle. Jestem ciekaw, czy to zagra lepiej od mojego Pioneera :) Bo może wtedy teściowi bym go oddał :D A po akai'a mógłbym podjechać osobiście. Także na chwilę obecną serdeczne dzięki.

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie sprzedać tych Tannoyów i nie kupić jakiś grundigów, telefunkenów albo heco w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linków. Wymieniłem te marki, którymi się interesowałem, jak jeszcze miałem trochę vintage'u :D Teraz musiałbym poszukać. Tylko powoli robi się z tego sprzęt, który chciałbym mieć dla siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał coś pewnego to mogę się rozstać z moimi Revoxami Forum B (wersja pierwsza - najlepsza), dźwięk jak w Plenum B tylko po prostu "mniejszy" z racji mniejszych rozmiarów, Plenum B (które też miałem) spokojnie walczą z każdymi kolumnami do 10 000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no szwagiero takie zabytki czymasz?

 

dzisiaj zmieniłem kolumny i muszę przyznać że Duale CL620 lepiej jednak brzmią z R1033 i AKAI37 niz Metz, największa wada Metzy 4 ohmy nie mogę podlączyć każdego amplitunera :(

Na tym samym źródle mezte brzmią jakby bardziej sterylnie coś jak brauny, duale bardziej muzykalnie bliżej im do ATL HD

Metze z ITT i grundigiem CD5200 już bardziej muzykalne są

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no szwagiero takie zabytki czymasz?

 

Miałem sporo Revoxów na stanie, BR320, Studio IV, potem Forum B, Plenum B mk2, Plenum B (mk1) i to wszystko jakieś 8 lat temu, niedawno znowu kupiłem Forum B bo to świetne kolumny, ale generalnie nie bardzo mam czas żeby ich słuchać, miejsce też mi się skurczyło na duże audio. Mam jeszcze JBL L100 jakby kto pytał, tylko że one wymagają trochę dopieszczenia (m.in. wymiana potków w zwrotnicy) więc czekają na lepsze czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad bardzo nie-ortodoksyjnym podejściem do kolumn.... Lubie się bawić drewnem, więc rozpatruję takie rozwiązanie : kupić zewnętrznie zmęczone kolumny i wymienić 1:1 (lub lekko zwiększyć pudła) pudła, wymienić (jeśli trzeba) kabelki i złożyć zurrick. Czy to ma sens zdaniem Panów Vintage'owców? Do tej pory nie spotkałem głośników Heco, których brzmienie by mi nie odpowiadało, więc pewnie pierwsze spojrzenie w tę stronę. Ale jestem otwarty na inne rozwiązania. Podobami się również brzmienie słuchawek Beyerdynamic (770-880-990) - czyli chodzi o podobne brzmienie.

 

ps proszę mnie nie mordować za profanację staruszków ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavo1

a nie kupić zmęczone kolumny i odnowić . na wysoki połysk nic nie zmieniając ot taki szacunek dla twórców tzn nie chodzi mi o kabelki kondy , ale np inna bejca inny kolor, połysk fortepianowy? przewody w niektórych i tak trzeba czasami wymienić

fajne do takiej zabawy są kolumny z fornirem albo drewniane w całości a to już staruszki są.Później to już paździerz

 

coś jak

http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=8956&start=15

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Niby tak.... ale widziałem ostatnio na olx za (chyba 500) Heco P5000 i były w takim stanie (przemalowane??), że naprawdę lepiej jest wykorzystać przetworniki i bebechy w nowych (np. w pełni z drewna) puchach, przelakierować proszkowo osłonę..... Z drugiej strony tez są PSM1000, które .... są brzydkie. A przypuszczam, że do brzmienia przyczepić się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić współczesne głośniki i elementy do zwrotnicy jak chcesz się tak bawić?

Co do głośników heco. Heco nigdy samo nie robiło głośników. wszystkie (z tego co mi wiadomo) większe niemieckie marki głośniki DEW-u. Były konstrukcje z innymi głośnikami ale w większości kolumny były na głośnikach DEW-u. Często używane były również głośniki isophona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to była moja pierwsza myśl - ale jak zobaczyłem (znaczy poczytałem) o zwrotnicach, przekaźnikach, wymaganiach komory, obliczeniach,... to ochota mi przeszła :) Dużo prostszym rozwiązaniem jest "sklonować" rozwiązanie istniejące, dopasowując wygląd do swoich wymagań. Znalazłem (co trudne nie jest) kolumny Heco za <500 za parę. Drugie tyle na zmianę obudowy i masz nowe kolumny. Myślę, że za 500 nie kupisz współczesnych dwu-trójdrożnych zestawów+elektronika wewnętrzna. Patrzyłam na Seasa, ScanSpeaka - pewnie można poszukać wśród tańszych..... Stąd taki pomysł.

 

No to jakie kolumny proponowalibyście z vintagów do takiego zabiegu chirurgicznego ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to była moja pierwsza myśl - ale jak zobaczyłem (znaczy poczytałem) o zwrotnicach, przekaźnikach, wymaganiach komory, obliczeniach,... to ochota mi przeszła :) Dużo prostszym rozwiązaniem jest "sklonować" rozwiązanie istniejące, dopasowując wygląd do swoich wymagań. Znalazłem (co trudne nie jest) kolumny Heco za <500 za parę. Drugie tyle na zmianę obudowy i masz nowe kolumny. Myślę, że za 500 nie kupisz współczesnych dwu-trójdrożnych zestawów+elektronika wewnętrzna. Patrzyłam na Seasa, ScanSpeaka - pewnie można poszukać wśród tańszych..... Stąd taki pomysł.

 

No to jakie kolumny proponowalibyście z vintagów do takiego zabiegu chirurgicznego ;) ?

Jak duży jest pokój w którym będą grać kolumny? Jeśli chodzi o zwrotnice, komory to nie jest tak źle jak piszą i jak jest napisane w literaturze. Kolumny można zrobić spokojnie w domowych warunkach. Jak chcesz więcej się dowiedzieć to napisz na PW co by offtopu nie robić ;) .

 

P.S w kolumnie nie ma raczej żadnych przekaźników...chyba że w zabezpieczeniach... Za 1000zł. masz kolumny na współczesnych przetwornikach które zagrają lepiej od większości heco. Poza tym ja nie widzę sensu grzebania w taki sposób w vintage. Jak obudowa jest dobra to po co zmieniać? Chcesz żebyśmy Ci podali jakieś typy, ale jak mamy to zrobić? Nie wiemy jakie kolumny z uszkodzoną obudową kto wystawi :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - pokój 22m2 praktycznie kwadrat.

 

Ponieważ wątek dotyczy "przeszłych" audio to proszę rzuć na PW kilka kolumn na współczesnych przetwornikach, które byś polecał.

 

To samo dotyczy starszych - to nie jest temat, który mnie parzy, żebym szukał na gwałt kolumn do "chirurgii plastycznej", po prostu jak coś się pojawi (a raz po raz przeglądam portale sprzedażowe) to wtedy warto temat rozpatrzyć. Heco jest generalnie polecany stąd o nich napisałem - ale nie jest to warunek sine qua non.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności