Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pierw kup jakieś kolumny. Tak się powinno robić. @ZH jak możesz go mieć za frajer to czemu się jeszcze zastanawiasz :D?

No nie taki frajer - około 250$ względem 650$ z ebay.

Tylko zastanawiam się jak to się ma do tych Twoich zabójców hi-end. Bo Twoje propozycje były tańsze nawet wobec mojej okazji.

 

Ale gdzie ja napisałem że to zabójcy Hi-end? Hi-endem można konstrukcje Passa nazwać i ewentualnie jakieś wzmacniacze naprawdę dobrze zbudowane. Hi-endami były na przykład Dual cv 441, wysokie modele yamahy z serii a i z pierwszych wypustów serii ax, najlepsze ruskie wzmacniacze (korwet, odysej, priboj itd.), wysokie modele pioneera sx ale to były hi-endy ówczesnych czasów. Teraz powstają konstrukcje tak samo dobre jak nie lepsze, ale w takich cenach że głowa mała, nóż w kieszeni się otwiera, a portfel gdyby miał zęby odgryzł by Ci rękę. Przykładem niech będą wzmacniacze z dzisiejszego najniższego pułapu cenowego (1-2k zł). Takich wzmacniaczy to kiedyś by pewnie nawet na rynek nie wypuszczono. Dopiero od mniej więcej 5-7k zaczyna być z czego wybierać. Najśmieszniejsze jest to że taki Zen którego wykonanie kosztuje 600-700zł. max (mnie przy kombinowaniu, ale nie oszczędzaniu wyszło ~400zł.) potrafi takie wzmacniacze za ~10-20k zjeść bez popitki ;) . W ogóle i na marginesie ;) to wieści głoszą że taki Zen gra lepiej od alephów różnego rodzaju, a wzmacniacze Passa kosztują tle jako gotowce http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/f/1152-pass-laboratories Tyle kosztował prosty alpeh J http://www.6moons.com/audioreviews/firstwatt3/alephj.html . 2500$ czyli około 10k zł.

 

@ZH ebay rządzi się zupełnie innymi prawami i cenami. Nie ma co się patrzeć na tamte ceny. To jest uzależnione od zarobków i waluty też. Przeważnie sprzęt w Polsce jest wart po przeliczeniu $ na zł. 1/4 albo 1/3 tego co na ebay. IMO rzadko się zdarza żeby był wart połowę, chyba że jest to unikat na skalę światową ;) .

 

 

Kolego wymieniłeś kilka firm i modeli zupełnie zapominając o reszcie, a z Yamahy jako hi-end to trochę nie tak jak napisałeś. Firm było mnóstwo, które robiły dobry sprzęt, a Wy tu piłujecie ciągle te Duale, Luxmany i największy hi-end czyli Pass. Mam wrażenie, że 3/4 wpisów w tym wątku to jest "wiedza przeczytana", a nie "zasłyszana".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były tylko przykłady. Amrowek to fan duala i Luxmana. Sam mam Zena więc wiem co słyszę. Oczywiście yamaha robiła też takie wzmacniacze/końcówki http://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/mx-2000.shtml ale ich raczej nie dostaniesz w Polsce, a mi chodziło raczej o to co się da dostać u nas.Po co mówić o jakimś sprzęcie skoro go nikt nie słyszał i jest u nas nie do dostania? Z chęcią poczytam o jakimś fajnym sprzęcie jaki można dostać u nas i nie kosztuje przeciętnej wypłaty.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że nie porównywałeś DIY Passa do wyższej półki vintage?

 

Co do Duala czy Luxmana... niemieckich firm produkujących klocki na poziomie Duala było również sporo więc czemu komuś zawężać poszukiwania? Przykładowo Saba, Telefunken, Grundig, Braun, Telewatt (Klein&Hummel) - było tego sporo, zarówno wzmacniaczy jak i amplitunerów, które często gęsto są sporo lepsze od Duali, które tu wymieniacie. Nie wiem na ile 441 to hi-end, bo nie słuchałem, a sama "budowa" bardzo często nie gra niestety. Luxmany - te tanie spoko, tyle, że to znowu zupełnie inne granie niż takie Duale, niskie modele Luxmana zresztą grają przyjemnie, ale niestety mało szczegółowo i lekko muliście, dopiero wyższe modele 5xx to coś, czym warto się interesować.

 

A marek japońskich to było od groma, w kwestii japończyków i classic audio to polecam przestudiowanie thevintageknob, bo tam jest dość rzetelny zbiór (choć oczywiście również ograniczony mocno) dobrych klocków, ja osobiście polecam poszukiwania wzmacniaczy czy amplitunerów do lat 80'tych, czyli 60-70, potem było już sporo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sx950 mogę mieć za około 900 złotówków.

Ale mam ten luksus że najpierw mogę sobie pozwolić na odsłuch tylko kolumny muszę załatwić.

Jak już mówiłem za rok planuję Adam s3x-v sztuk dwie i do tego fajne kombo z symetrycznym pokroju nfb28 albo aune s16. Łączny koszt około 22tys. zł.

Więc jeśli vintage tak do 15tys da mi podobne doznania, to idę w ciemno, bo w tej kasie jestem pewien że będzie to też ładne.

Pytanie tylko, co to może być w tej kwocie?

S3x-v to najlepsze co słyszałem w życiu, a parę hajendów za wielką wodą słuchałem w salonach i żaden mną tak nie wstrząsnął jak te "monitorki".

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero

pisze o tym co słyszałem a nie co czytałem bo każdy może sobie to przeczytać

Co do luxmana nie zgodzę się Twoja opinią mam taki hm niski model R1033 czy to gra mało szczegółowo i lekko musliście jak podłaczę pod fiio D03K to tak . Jak bezpośrednio pod akai, rotela czy też low end grundiga to już zupełnie inna bajka . Sabe też polecam a szczególnie mi215 :P .zapomniałeś jeszcze o ITT. , Nakamichi, Sansui , Scott ( nie mylić z rowerem) TFK-a były polecane tu więc nie wiem czego się czepiasz. Było też sanyo ja220/grundig v1700 . Kwestia lepsze , to pojecie względne przy słuchaniu, jeśli patrzymy na budowę to tak. Teraz kwestia ceny do jakości zostaje. Swojego duala CR1780 upolowałem za 210 pln z przesyłką , TFK RA 200 za 80 pln NIe jest sztuka kupić za 1200 -2500 zł. sprzęt vintage

Edytowane przez amrowek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sx950 mogę mieć za około 900 złotówków.

Ale mam ten luksus że najpierw mogę sobie pozwolić na odsłuch tylko kolumny muszę załatwić.

Jak już mówiłem za rok planuję Adam s3x-v sztuk dwie i do tego fajne kombo z symetrycznym pokroju nfb28 albo aune s16. Łączny koszt około 22tys. zł.

Więc jeśli vintage tak do 15tys da mi podobne doznania, to idę w ciemno, bo w tej kasie jestem pewien że będzie to też ładne.

Pytanie tylko, co to może być w tej kwocie?

S3x-v to najlepsze co słyszałem w życiu, a parę hajendów za wielką wodą słuchałem w salonach i żaden mną tak nie wstrząsnął jak te "monitorki".

Bierz tego Pionka bo cena jest OK.

 

Do tego kup np. duże monitory vintage, np. http://sprzedajemy.pl/yamaha-ns-1000-legenda-nr14524172

 

+ porządny DAC na starych kościach i jeszcze na zabawę z winylem Ci zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500zł. No chyba nie... Za 6500zł. masz kolumny na flagowych przetwornikach scan speka lub innego uznanego producenta. Technologia raczej się posunęła w głośnikach do przodu przez te kilkadziesiąt lat.


AAA 900zł. to za dużo jak za sx950. Ostatnio poszedł na allegro sx990 za o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej:

15 tysięcy i w co w tym całować?

Ma być poziom S3X.

Chcę wzmaka i kolumny (lub aktywne) i źródło (cedek z wejściem optycznym, lub fajny dać, byle dał radę jakości cd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero

zostaw mu trochę ;) na patefon

 

 

http://allegro.pl/saba-profesjonal-1300-130-wat-wroclaw-sklep-i6495460623.html#thumb/2

http://allegro.pl/grundig-box-1500-professional-stan-gabinetowy-i6602994586.html

 

hm nie przebije ani ceno ani jakościowo

chociaż gdyby były dostępne ATL HD kto wie :D

 

jak lubisz celebrować układanie vinyla zabawę ramieniem i igła to

http://allegro.pl/gramofon-micro-seiki-mb-10-nowa-igla-i6597662181.html#thumb/8

 

a jak chcesz hm patefon z funkcją DD to

http://imged.pl/gramofon-micro-seiki-dq-44-hi-end-4190510.html

 

 

a tu taniej

http://allegro.pl/universum-micro-seiki-direct-drive-top-i6603624711.html

Micro Seiki DD 23


@ZH

Oskar dał ci delikatnie do zrozumienia ,że te 15K to za mało na porządne vintage

https://www.olx.pl/oferta/sansui-g-33000-excellent-condition-sklep-audio-vintage-czestochowa-CID99-IDgfDub.html#7918697540

 

a tu dobry przykład jak wtopić kasę

https://www.olx.pl/oferta/onkyo-jbl-sansui-accuphase-nakamichi-denon-sklep-audio-vintage-cz-wa-CID99-IDiCjmd.html#a0a3849410

na zdjeciu i chyba w sprzedaży Onkyo TX2500

czyli

https://www.olx.pl/oferta/onkyo-tx-2500-CID99-IDiotIZ.html#7b59dae471

nie wiem jakie musza być te JBL za ponad 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałem z posta powyżej:)

Polecacie hi-end po 700 zł, po czym 15k za mało :)

Serio mówię-jestem w stanie dogonić te Adamy czy nie?

Oczywiście jak mam wydać 22tys to jednak wolę sprzęt nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 kafli to tylko Diy. Wzmacniacz można jakiś kupny (chociaż nie wiem czy jest sens), ale w tej kwocie kolumny już tylko Diy (bo kolumny na takich flagowych scan speakach kosztują kilka razy tyle.

Zenek skończ z tym że to hi end bo to nie jest hi end? Co ty ciągle z tym hi endem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem jasną wytyczną :)

Dla złotouchych te Adamy to pierdziawki.

Dla mnie to nie petarda-to jest granat.

Vintage ma być przepustką, formą oszustwa, które daje jakość hi-end za grosze. Tak rozumiem przesłanie tego wątku. Więc zdziesiętokrotniłem typowy tu budżet polecajek i zapytałem czy dogoni to porządny sprzęt studyjny, a nie wynalazki z kablami po 10kpln.

I jednak się okazuje, że nie jest łatwo:)

Z DIY jest ryzyko- bo muszę kasę wyładowania, uprzednio nie słuchając :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z DIY jest ryzyko- bo muszę kasę wyładowania, uprzednio nie słuchając"

 

Dlaczego ? Zamiast ryzykować wtopę kasy, lepiej wydać trochę kasy na paliwo i pojeździć.

Można wyznaczyć sobie promień okręgu od domu w granicach stu?dwustu kilometrów.

I już.

 

Ja nie miałem żadnych wahań w tym względzie. Wsadziłem wzmaka do auta i pojechałem z Czwy do Zabrza kolumn posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym amrowek czemu piszesz coś za mnie? Chciałem dać do zrozumienia że chorym pomysłem jest wydawać 6500 na kolumny vintage. Od pewnej kasy Diy się bardziej opłaca od vintage a te 6500 jest daleko powyżej tej granicy. Te Yamahy może i są fajne, ale o ile we wzmacniaczach wiele się nie zmieniło to w kolumnach bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus

ale ty miałeś wzmaka i mniej więcej pojecie jak gra a Zenek co ma?

 

@ZH

trudno powiedzieć czy coś zagra tak jak te "pierdziawki" co podałeś lub lepiej jak ich się nie słuchało tym bardziej ze ze słuchem jest tak, że każdy słyszy co innego niż się do niego mówi :D .

 

@Oskar a coś napisałem? :P czytaj jw. :D

 

za chwilę zaczną się tu ścierać dwie szkoły co było pierwsze jajko czy kura :lol:

 

a z własnego podwórka

kolumny mam w zasadzie 3 pary różnych nie liczę milusińskich heco B158/8 , a ampli coś koło 5 bo się zdecydować nie mogę :D było ciut więcej ale, się nie zgrały kolumnami

 

 

a wracając do meritum

można wyda 15 K a można wydać i 1.5K zależ co komu pasuje.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisze o vintage. Ja piszę o Diy bo w tym budżecie można mieć sprzęt który kosztuje naprawdę grube pieniądze (kopie wzmacniaczy krella, accuphase, quada to w Diy norma). Kolumny też są robione jeszcze porządniej niż fabryczne (patrykus potwierdzi bo wie ile ważą i jak solidne są jego monitory Diy ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę DIY tak ładne jak te yamaha i grające na poziomie wspomnianych przeze mnie głośników to czemu nie?

Co do wzmaka - z tym Sx950 mogę się wozić zanim go kupię, ewentualnie doinwestować do sx1980, bądź zatrzymać się na tym co masz Oskarze (Zen? -brzmi dobrze:Zen dla Zenka :) )

Tego pionka znam i wiem że gra ślicznie. Ale to było na jakiś Heco, które grały analogowo ,miękko ale bez pazura.

Tak jak mówię- chcę szczegół monitorów studyjnych na poziomie focala, Adam audio (dajmy na to a7x) - bo więcej wiele nie da się wycisnąć. S3x od A7x, poza mocą różnią się tylko częstotliwością od której przenoszą dźwięk: 20Hz vsonic 40-50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen nie ma jakiegos super basu (chociaż dobrze nagrany np. kontrabas ma swoją masę i takie tłuste brzmienie). Ma za to wybitną średnicę i wysokie tony. Takiego szczegółu na średnicy i wysokich nie słyszałem na żadnym wzmacniaczu vintage i raczej już nie usłyszę. To jest bariera raczej nie do przeskoczenia. Dobrze zgrywa się z kolumnami z mniejszą ilością wysokich tonów i wyższej średnicy, a większą ilością basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności