Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

jak klej to wikolowy rozcieńczony z wodą - lecz to dość słabe będzie,

.

już lepiej szpachlę do parkietu ale taką nie na nitro tylko wodorozcieńczalną, jako wypełniacza użyj pyłu po ścieraniu jakiegoś drewna - gorzej z dostępnością, poniżej 1l nic nie widziałem,

.

można też żywicą epoksydową - tyle, że tak od razu ją zamalować nie będzie wesoło, żywica ładnie wszędzie wejdzie [poliestrowa też od biedy może być], można czarnym matowym sprayem ponapylać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się to rozciapierzyć

można też klejem na gorąco, można też klejem polimerowym bezbarwnym (crystal),

wszystkie kleje stolarskie mogą być przyszłościowo zbyt kruche

można też zwykłym cjanopanem (pamiętać aby był do elastycznych połączeń) są w miarę leiste (unikać żelowatych), na kilka warstw, i każdą drobnym papierem przeczyścić, bo rany nie są głębokie (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslaem o takim kicie

http://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=365

 

mam jeszcze dwuskładnikowy klej , jak się go podgrzeje suszarką do włosów to się robi jak woda , jest na nim napisane ze i do drewna może nim spróbować?

własnie to odkryłem bo chciałem uzupełnić ubytek przy kawałku drewna i się zdziwiłem , bo napisane było że szybciej wysycha jak się go podsuszy a on szybciej mi spłynął

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - najpierw klejem epoksydowym - niech dobrze się utwadzi (i przy okazji odparuje z niego to zło) a później możesz tą szpachlą (jak nie masz a w sklepie będzie obok epoksydowa, czyli dwuskładnikowa w dobrej cenie to taką weź) - kto wie może i znowu kilkadziesiąt lat wytrzyma


pamiętaj też by dobrze odpylać przed położeniem czegokolwiek


pamiętaj też, że akryl nie lubi się z epoksydem (tzn jak jest świeży epoksyd to rozpuści akryl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cd

o kolumnach Metz

b567e8167d98.jpg

49fbe776aaa2.jpg

728c867cf298.jpg

6be931551777.jpg

 

 

ps

Oskar zdjęć głośników więcej nie będzie bo ja nie będę tych maskownic godzinę zakładał , przez te cholerne gumki :P


dystans do terminali wycięty ze sklejki i polakierowany. Przyklejony do kolumny czarnym silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny vintydż, hm ale czy aby na pewno

705d6eb7547e.jpg

 

40d837deccf2.jpg

 

najbardziej nowoczesny . ale gra całkiem przyjemnie ciepło nie bassowo ale ciepło. dobra scena, separacja.Jeszcze sie nie osłuchałem, ale niestety kondy do wymiany

4e37d64de29f.jpg

a26d03fb9802.jpg

 

co wstawić w to miejsce , to samo czy coś innego?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie



Chciałbym prosić o poradę jaki zestaw najlepiej kupić tak do ok. 1000zł. Powiedzmy, że budżet nie jest ostateczny i "minimalnie" (300-500zł) mogę dołożyć jeśli będzie warto.



Potrzebuję amplituner/wzmacniacz + kolumny. Pokój ok. 18m2. Muzyka "różna" (U2, Metallica, Kortez ale i też dużo Trance'u, Vocal Trance'u itp.) więc można powiedzieć, że cała rozciągłość barw. Rozglądam/łem się za Vintage jednak jest tego tyle, że ciężko mi się połapać. Powiedzcie mi czy odczuję dużą róznicę między np. TFK RA-200, a Pioneer SX-990 lub Dual CV 441? Czy faktycznie te "droższe" vintage to klasa współczesnych półek za 5-6tys.?



Chciałbym w tym budżecie mieć sprzęt jak najbardziej zbliżony do Hi-End i z jak największym podobieństwem do grania słuchawkowego (tj. z dużą szczegółowością), jak najbardziej zbalansowany. Wiem, że pewnie wymagam "niemożliwego" ale właśnie dlatego chyba jedyną drogą jest Vintage.



Nie wiem też czy dobrze kombinuję i może lepiej zacząć od kolumn (podzielone opinie)? Właśnie dlatego zadałem wcześniejsze pytanie odnośnie amplitunera/wzmacniacza bo jeśli róznica nie będzie aż tak zauważalna to większą część przeznacze własnie na nie i dopiero dobiorę amplituner/wzmacniacz.



Czy może nie warto aż tyle wydawać i z TFK RA-200 + np. Heco Phon 1/2/3 (łącznie 300-400zł) powinienem być wystarczająco zadowolony i róznicy dużej nie będzie w stosunku do sprzętu za ok. 1.5tys?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Chciałbym prosić o poradę jaki zestaw najlepiej kupić tak do ok. 1000zł. Powiedzmy, że budżet nie jest ostateczny i "minimalnie" (300-500zł) mogę dołożyć jeśli będzie warto.

Potrzebuję amplituner/wzmacniacz + kolumny. Pokój ok. 18m2. Muzyka "różna" (U2, Metallica, Kortez ale i też dużo Trance'u, Vocal Trance'u itp.) więc można powiedzieć, że cała rozciągłość barw. Rozglądam/łem się za Vintage jednak jest tego tyle, że ciężko mi się połapać. Powiedzcie mi czy odczuję dużą róznicę między np. TFK RA-200, a Pioneer SX-990 lub Dual CV 441? Czy faktycznie te "droższe" vintage to klasa współczesnych półek za 5-6tys.?

Chciałbym w tym budżecie mieć sprzęt jak najbardziej zbliżony do Hi-End i z jak największym podobieństwem do grania słuchawkowego (tj. z dużą szczegółowością), jak najbardziej zbalansowany. Wiem, że pewnie wymagam "niemożliwego" ale właśnie dlatego chyba jedyną drogą jest Vintage.

Nie wiem też czy dobrze kombinuję i może lepiej zacząć od kolumn (podzielone opinie)? Właśnie dlatego zadałem wcześniejsze pytanie odnośnie amplitunera/wzmacniacza bo jeśli róznica nie będzie aż tak zauważalna to większą część przeznacze własnie na nie i dopiero dobiorę amplituner/wzmacniacz.

Czy może nie warto aż tyle wydawać i z TFK RA-200 + np. Heco Phon 1/2/3 (łącznie 300-400zł) powinienem być wystarczająco zadowolony i róznicy dużej nie będzie w stosunku do sprzętu za ok. 1.5tys?

 

Od nowego zestawu za 1,5 K to vintage za 200zł. będzie lepszy nawet. Dobre nowe kolumny to ok 2-3 tyś i następne tyle wzmacniacz.

 

Nikt nie wie czy usłyszysz różnicę pomiędzy ra200, sx990 i cv441. To zależy od twojego słuchu i preferencji. Na pewno jak masz max 1300 na zestaw to nie kupisz sprzętu typu cv441 itp. Rozglądał bym się raczej za sprzętem którego nie wypatrzyli jeszcze handlarze np. wszelkie wzmacniacze komunistyczne (oprócz polskich), wzmacniacze jvc itp. Do tego jakieś kolumny za większość budżetu i będzie ok.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie napisałem najważniejszego. Całości nie muszę kupować "na już" po prostu jakbym miał jakieś typy, na co warto się nastawić to na spokojnie mógłbym obserwować rynek i jak coś się trafi okazyjnie to kupić. CV441 moge mieć za 600zł, tylko pytanie czy "usłyszę" te ok. 400zł róznicy np. z takim TFK RA-200. Wiadomo, że to nie takie proste bo przede wszystkim kolumny mają znaczenie, barwa grania itp.

 

Widzę, że masz olbrzymią wiedzę oraz doświadczenie i ogrom godzin spędzonych(odsłuchanych) z Vintage dlatego chciałbym Cię poprosić (jak i innych) o podanie zestawu/ów jaki ty byś wybrał w cenie do 1000zł (ew. 1300zł). Nie chodzi o podawanie linków do ofert, wystarczy podanie Waszych TOP zestawów w tej cenie, które gdybyście nie mieli aktualnych z chęcią byście kupili. Wtedy wiedziałbym mniej więcej jaki kierunek obrać w poszukiwaniach (nie licząc powyższych wskazówek). Albo inaczej, może jest jakaś strona gdzie znajdę marki oraz modele (te komunistyczne, jvc itp.) warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie napisałem najważniejszego. Całości nie muszę kupować "na już" po prostu jakbym miał jakieś typy, na co warto się nastawić to na spokojnie mógłbym obserwować rynek i jak coś się trafi okazyjnie to kupić. CV441 moge mieć za 600zł, tylko pytanie czy "usłyszę" te ok. 400zł róznicy np. z takim TFK RA-200. Wiadomo, że to nie takie proste bo przede wszystkim kolumny mają znaczenie, barwa grania itp.

 

Widzę, że masz olbrzymią wiedzę oraz doświadczenie i ogrom godzin spędzonych(odsłuchanych) z Vintage dlatego chciałbym Cię poprosić (jak i innych) o podanie zestawu/ów jaki ty byś wybrał w cenie do 1000zł (ew. 1300zł). Nie chodzi o podawanie linków do ofert, wystarczy podanie Waszych TOP zestawów w tej cenie, które gdybyście nie mieli aktualnych z chęcią byście kupili. Wtedy wiedziałbym mniej więcej jaki kierunek obrać w poszukiwaniach (nie licząc powyższych wskazówek). Albo inaczej, może jest jakaś strona gdzie znajdę marki oraz modele (te komunistyczne, jvc itp.) warte uwagi?

No dobra to tak:

wszelkie wzmacniacze ruskie, wzmacniacze jvc z takim lub podobnym środkiem https://www.google.pl/search?q=jvc+ax550&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi3hv2Hv6bQAhXKWCwKHY2oD3AQ_AUIBigB#imgrc=c-DrZM16_DuoxM%3A lub takimi http://www.picshot.pl/pfiles/255322/3.jpg

Jeśli chodzi o DIY to konstrukcje Zena Nelsona Passa (to już IMO jest hi-end) i inne wzmacniacze DIY bo w DIY raczej lipy nikt nie robi ;) , seria philipsa rybie oczy, telefunkeny (ale tu zależy bo ra-200 gra neutralnie z fajnym wykopem, a stare amplitunery "parapety" jak concerto, concertino itp. grają ciepło, przyjemnie i misiowato), amplitunery pioneera z serii sx-xxx (ale te analogową skalą i trzeba uważać bo część z nich była na scalakach. Jak Ci się jakiś będzie podobał to daj link.), wzmacniacze/amplitunery marantza/superscope. Co do komunistycznych to warte są uwagi nrd-owskie i radzieckie/rosyjskie i polski ws-354. To tyle co jestem sobie w stanie na tę chwilę przypomnieć, ale tego jest sporo więcej :D

 

Kolumny: tak naprawdę to w kolumnach nie liczy się marka a zastosowane głośniki. Czasami jest tak że jakieś kolumny firmy krzak zagrają tak że szczena opada ;) (przykładem niech będą kolumny Universum (niby śmieciowa firma, ale miała też swoje perełki) na głośnikach Corala). Warte uwagi są kolumny na głośnikach firm: vifa, peerless, scan speak, seas, audax, isophon, coral, nokia, itt, visaton, (westra, tvm też ale w mniejszej cenie) (to w vintage). Te firmy które podałem teraz produkowały głośniki OEM dla innych producentów. Jeśli chodzi o głośniki "in-house'owe" to różnie to bywało najlepiej podaj link. W DIY to tak jak wzmacniacze. Lipy się nie robi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szeva

tak usyszysz różnićę pomiedzy TFK RA200 a dualem cv441 a luxmanem r1033

OSKAR będzie cię straszył STK-ami. no ale ja kupuje coś z czymś takim i nie żałuje.ale to moje zdanie

RA200 owszem gra fajnie ale jak dal mnie za płasko, tak jak by wszystko było ustawione w jednej linii.

 

Bardzo fajnie gra np Luxman R1033 i kolumny Dual cl620.

ale on jest na STK-ach

z nie estakami to Onkyo TX2500 lub i 2500mkII

https://www.olx.pl/oferta/onkyo-tx-2500-CID99-IDiotIZ.html#c83314efd4

ITT 8033,

z nowszych dual cr5950

 

lub też Hi-end 441

lub 1460

luxman L225/405/410

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-225-amplifier-CID99-IDichNT.html#638549aab9

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-410-CID99-IDhtJCJ.html#12f7c112c9

 

 

jesli ten dual CV441 jest za 600 i nie grzebany nie naprawiany to warto

obejrzyj środek ewentualnie jak masz mozliwosć zrób zdjecie i wrzuc na forum

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności