Skocz do zawartości
  • 0

Space is inhabit - usłyszeć to w słuchawkach za tysiaka.


Jaworrr

Pytanie

Jakich otwartych lub półotwartych słuchawek warto posłuchać żeby spełnione były założenia;

- duża przestrzeń

- dźwięk oddalony (nie lubię być w centrum)

- nie skąpe w basie

- nie natarczywa góra

- może być wycofana średnica

- zagrają z grajka DX90

 

Muzyka; (szukam głównie pod elektronikę)

- elektronika (Abakus, Entheogenic, OTT, Hol Baumann, Solar Fields, Asura, Shpongle, Stefan Torto, Hybrid, Infected Mushroom)

- Metal (COF, Dimmu Borgir, Six Feet Under, Nocny Kochanek:), Kat, Behemoth, Azarath, Hate, Immolation)

- inne (Julia Stone, Katie Melua, Elsiane, Adele, Fahrenhaidt, Massive Attack, Apparat)

 

Wstępnie wytypowane;

- Q701

- dt990 32ohm

- ath ad900x

- ?

 

Miałem;

DT990 PRO - super z Fiio E12, ale cięły górą.

DT150 - też super, ale z E12 za dużo basu i zamknięte. Ogromne.

Fidelio L2 - znów super, scena nieduża, można lepiej. Dla mnie nie wygodne.

 

Mam;

Fidelio X2 - wszystko super poza sceną, powietrze między dźwiękami jest, ale brzmią bliżej niż bym chciał i czegoś mi brakuje.

MOE M2 - super jako zamknięte portable, nie oczekuję cudów po scenie, jest mała. Barwa bardzo przyjemna.

 

Cóż począć, cóż począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Potwierdzam to co napisał @Damix - chociaż K7xx znam tylko z opisów to jeśli faktycznie różnią się tak od Q701 jak wynika z opisów to mogą być dobrym wyborem.

 

W Q701 basu może być ilościowo trochę za mało.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x, moje 990, Perula 990 wood, jakieś wysokie!! grado 1000ki

Te wszystkie słuchawki grają dość blisko jak się porówna z K701 i podobnymi.

 

Prócz AKG jedną z bardziej oddalonych scen mają Tonsility i brzmieniowo bardziej pasują do opisu.

Fajnie też grają DT801 na padach HiFimana.

Ogólnie każde słuchawki na wysokich padach grają oddalonym dźwiękiem, ale już nie każde wpasowują się w wymaganą charakterystykę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam to co napisał @Damix - chociaż K7xx znam tylko z opisów to jeśli faktycznie różnią się tak od Q701 jak wynika z opisów to mogą być dobrym wyborem.

 

W Q701 basu może być ilościowo trochę za mało.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Fakt, w Q701 dużo go nie ma ale w K7xx pod dostatkiem, to już nieco inna sygnatura dźwięku względem starszych modeli.

Z odpowiednim wzmacniaczem można jeszcze dopisać DT880. Ale to wszystko pod typowo stacjonarny tor.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stacjonarki nie mam. Słuchałem ostatnio DT880PRO na DX90, moim i kolegi zdaniem DX90 nie dawał rady.

Zaznaczam,że szukam typowo pod playera. Będę w tym tyg. w Hifistation to może dojdą nowe typy.

 

K7xx chętnie posłucham, jeśli gdzieś znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak pod playera to HE300 powinny się nadawać - łatwo je napędzić a wysokie pady gwarantują oddaloną scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może K70* z odblokowanym bassportem

moje się "wygrzewają" niedługo może coś na piszę w połączeniu z DX90

K701 z odpowiednim modem jak najbardziej się nadają, ja słucham swoich "do poduszki" z telefonu :) . Pewnie, że z toru stacjonarnego jest lepiej, ale bez niego nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

może K70* z odblokowanym bassportem

moje się "wygrzewają" niedługo może coś na piszę w połączeniu z DX90

K701 z odpowiednim modem jak najbardziej się nadają, ja słucham swoich "do poduszki" z telefonu :) . Pewnie, że z toru stacjonarnego jest lepiej, ale bez niego nie ma tragedii.

 

tam już pewnie wchodzi granie wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jakich otwartych lub półotwartych słuchawek warto posłuchać żeby spełnione były założenia;

- duża przestrzeń

- dźwięk oddalony (nie lubię być w centrum)

- nie skąpe w basie

- nie natarczywa góra

- może być wycofana średnica

 

Jakbym czytał opis swoich K7XX po bass modzie

 

Jak pod playera to HE300 powinny się nadawać - łatwo je napędzić a wysokie pady gwarantują oddaloną scenę.

 

Może ja mam już ubite pady, ale to jedne z najniższych z którymi miałem do czynienia. Z napędzeniem prawda ale żadne otwarte jako portable się nie sprawdzą (na pewno nie w mieście wielkości Wrocławia itp.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może HE300 mają inne niż HE-5LE, HE500, HE400 - ja z tymi modelami miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W poròwnaniu z k701 to wszystko oprócz hd800 gra domózgowo :)

R70x się lubią z dx90. Spróbuj. Przy tej sygnaturze przestrzeni jest dużo.

470ohm
Z tego co pamiętam to miałeś je - naprawdę żaden dap nie wyrabiał?

Jedyny grajek, który wykazuje mi braki mocowe z nimi to sony a15. Ale on potrafi i z dokami przysłabować. Mnie się te atehy z dapów podobają. Posłuchać przy pierwszej okazji warto.

Jak dla mnie one idą ze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W poròwnaniu z k701 to wszystko oprócz hd800 gra domózgowo :)

R70x się lubią z dx90. Spróbuj. Przy tej sygnaturze przestrzeni jest dużo.

470ohm

 

R70x lepiej mi grały z gołego DAPa niż ampa ... one nie potrzebują dużo tylko odpowiedniej sygnatury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

W poròwnaniu z k701 to wszystko oprócz hd800 gra domózgowo :)

R70x się lubią z dx90. Spróbuj. Przy tej sygnaturze przestrzeni jest dużo.

470ohm

 

R70x lepiej mi grały z gołego DAPa niż ampa ... one nie potrzebują dużo tylko odpowiedniej sygnatury ...

 

słuchawki na miarę XXI w. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x - tych nie mam gdzie posłuchać, z recenzji na Audiofanatyk wychodzi taki truizm; że mogą się podobać lub nie.

Czy słuchając AD900X mogę podejrzewać, że r70x to będzie to samo + mocniejszy bas?

Ich jakość wykonania/trwałość budzi obawy.

Ale zagrają z grajka.

 

AKG Q701, k701 też nie mam gdzie posłuchać, ale po informacjach od Was podejrzewam, że najbliższe mogłyby być mi K7xx - niedostępne :)

Mogą nie zagrać z grajka.

 

Hifiman He-300 raczej grają w głowie, ale już z recek He-400 z oddalenia, jednak te są podobno nie wygodne, Możliwe, że uda mi się ich posłuchać he-400 i he-400s.

Zagrają z grajka (przynajmniej he-400s)

 

W sumie to nie mam faworyta ;) a może Grado jakieś? sr225e - tak z zasięgu budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo K701 niezmodowane są wymagające przez duży damping - odklejając basporty zmniejszasz wymagania. Inna sprawa, to przez wysokie pady i oddalony od ucha przetwornik potrzeba też nieźle podkręcić głośność. Na moim wzmaku chyba nawet bardziej niż na 600-omowych zmodowanych Revoxach (które też mają pady raczej wyższe niż niższe ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności