Skocz do zawartości

DAC USB do dt 990 pro


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę straszyć ale O2 i BCL są dosyć podobne mocowo.

 

O2
Max Output 33 Ohms - 613 mW
Max Output 150 Ohms - 355 mW

Za to Lehmann dla swojego oryginalnego black cube podaje
400 mW/60 ohms
200 mW/300 ohms

 

Może wydaje Ci się że O2 ma mało mocy ze względu na ustawiony gain?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na przyszłość, czy jest jakaś różnica jakościowa, gdy korzysta się z DACa (tutaj powiedzmy grajka typu fiio, ibasso), od DACa (stricte stacjonarnego)? Czy aplikacja DAC (grajka) nie odchodzi jakościowo od DACa dedykowanego? Zastanawiałem się, czy nie lepiej kupić DACa typowo stacjonarnego zamiast wpinać w grajka po line-out. Mam nadzieje ,że zrozumiale się wyraziłem.

 

Gain to chyba mam 1x i 2x (lub 2,5x) w O2.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy których w małym sprzęcie się nie przeskoczy jak miejsce, odpowiednie zasilanie, baterie itd. Zazwyczaj większe sprzęty będą grały lepiej ale to też nie jest twarda zasada. W cenie odtwarzacza z funkcją DACa powinno znaleźć się lepszego oddzielnego DACa.

 

Jeżeli przy obecnym ustawieniu brakuję Ci głośności da się to prosto przestawić na większy gain wymieniająć kilka rezystorów. Warto jednak pamiętać że potencjometry najlepiej pracują przy mniej więcej 40-80% skali. Jeżeli dobrze pamiętam to w klonach zazwyczaj jest 20dB czyli jakieś x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCL II ma więcej mocy, więcej przestrzeni, lepszą scenę i separację, ale FCL I jest cieplejszy i bardziej wygładzony. FCL II to takie pójście w stronę precyzji, dynamiki, szczegółowości i techniczności. Wydaje mi się, że akruat DT990 jest nie po drodze z tym kierunkiem. Raczej szedłbym w stronę FCL I z nimi.

Lepiej tego nie opisałbym :)

Przy czym w kwestii jakości podawanej muzyki u mnie FCL został zdeklasowany przez FCL II w 30 sekund.Tyle mi zajęło porównanie obu "łeb w łeb" i podjęcie decyzji o zmianie na dwójkę.

Oczywiście otwartą sprawą pozostaje kwestia subiektywnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajek daje o tyle luksusu, że nie muszę odpalać PC, a mogę po prostu odpalić muzykę. Tak jak Hechlok napisał, można podpiąć po prostu pod fiio czy ibasso stacjonarny wzmacniacz. Nie wiem czy takiej połączenie będzie dużo odstawać od Aune t1 mk2 czy x1s.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aune nie aż tak wybitne :)

T1 jest bardzo dobry. Mocny wzmak. Po korekcji lampkami dac też nieźle wyrabia. Ale pod względem techniczności zbiera potworne cięgi od x1s. A x5ii dla mnie wcale mocno jakością od x1s nie odstaje. Dx50 również. Jak sparujesz z dobrym wzmakiem to będzie bardzo dobrze.

Natomiast jeśli idzie o barwę - x1s mi trochę przeostrzył dt990. Za to z T1 grały fajniutko, kosztem mniejszej techniczności. Za to gładkie były bardzo. Na klonie (ja mam mikolajowego) zasilone z fiio d03 też mi się baaaardzo podobały. Ja wogóle jestem fanem d03 plus klon mikolaja, ale niestety d03 nie nakarmisz z usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aune nie aż tak wybitne :)

T1 jest bardzo dobry. Mocny wzmak. Po korekcji lampkami dac też nieźle wyrabia. Ale pod względem techniczności zbiera potworne cięgi od x1s. A x5ii dla mnie wcale mocno jakością od x1s nie odstaje. Dx50 również. Jak sparujesz z dobrym wzmakiem to będzie bardzo dobrze.

Natomiast jeśli idzie o barwę - x1s mi trochę przeostrzył dt990. Za to z T1 grały fajniutko, kosztem mniejszej techniczności. Za to gładkie były bardzo. Na klonie (ja mam mikolajowego) zasilone z fiio d03 też mi się baaaardzo podobały. Ja wogóle jestem fanem d03 plus klon mikolaja, ale niestety d03 nie nakarmisz z usb.

Aha, to już mam trochę jasno. Czyli można spróbować klona połączyć z dx-em, i źle nie będzie. Myślałem o tym D03 też, ale tutaj potrzebny jest konwerter USB, albo puścić po coaxial z innego DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overkill. D03 się broni relacją cena jakość. Bezsensem jest dawanie innego, zapewne droższego daca z funkcją konwersji do optyka/coax tylko żeby mu przedłużyć sygnał. Aune t1 z zestawem lampek wisiało niedawno w komisie. Można spróbować umówić się na odsłuch/"próbny" zakup. Jak dla mnie on dobrze detekom robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku DT990 pro to DAC ma największe znaczenie. Albo inaczej - charakter źródła. Z o2 też potrafią przyjemnie zagrać, ale subiektywnie z FCL lepiej (i w ogóle czego chcieć więcej? :) ), choć wiadomo, jest to taki bardziej szlif.

 

Nie słuchalem razem tych sprzętów ale D03k pewnie byłby do nich spoko w budżetowym zestawie.

 

Jeśli 990tki mają być głownymi i jedynymi włuchawkami oraz nie chce się dostać ich w oryginale (w miare neutralny tor) to sensownym pounieciem byłoby strojenie wzmacniacza. Taki Silver Pearl pewnie fajnie by się zgral z beyerami, ale to sprzęt niszowy...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie oto mi chodziło. Koncepcja byłaby taka, że dx-a bym sobie zostawił jako grajka, i zrobił tak: dx50(coax)->D03(line out)->klon->dt. Silver Pearl to nie przypadkiem 02 ale w ulepszonym wydaniu i wybacza więcej nagraniom niż FCL? Czytałem na muzostajni wpis o SiP. Na O2 czuć trochę ograniczenie sceny i rozdzielczości. Gra w moim mniemaniu dobrze, ale czuje, że dt-ki mogą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wybaczcie, że chamsko wcinam się w temat, ale mam podobny problem, z tym, że mój budżet ogranicza się do 400PLN (O ZGROZO!). Na razie Beyery podpiąłem pod Steinberga UR12 (którego używam do zastosowań quasi-home recordingu), ale to do czasu kiedy nie kupię czegoś lepszego. Nie wiem w ogóle, czy jest sens inwestować w taniego DAC/AMP'a, czy różnica pomiędzy tym biednym Steinbergiem a tanim DAC'iem będzie adekwatna do ceny. Geek Out'a w tej cenie raczej nie ma szans dorwać, chyba, że trafię na łaskę któregoś z forumowiczów :lol: Jest coś wartego zainteresowania, czy lepiej zacisnąć zęby, przemęczyć się i zebrać trochę więcej gotówki?

Edytowane przez lukekam95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie oto mi chodziło. Koncepcja byłaby taka, że dx-a bym sobie zostawił jako grajka, i zrobił tak: dx50(coax)->D03(line out)->klon->dt. Silver Pearl to nie przypadkiem 02 ale w ulepszonym wydaniu i wybacza więcej nagraniom niż FCL? Czytałem na muzostajni wpis o SiP. Na O2 czuć trochę ograniczenie sceny i rozdzielczości. Gra w moim mniemaniu dobrze, ale czuje, że dt-ki mogą więcej.

Dx zagra lepiej od d03 :)

Kup dobry wzmak a dx niech robi za dac :)

Chyba że chcesz cieplej, mniej szczegółu i gładziej. To tak - d03 ma ten czar.

Twoją koncepcję grania z dx przez d03 opisałbym tak:

Kupiłeś sportowy kabriolet, postawiłeś na lawecie wsiadłeś i kazałeś się wieźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O właśnie oto mi chodziło. Koncepcja byłaby taka, że dx-a bym sobie zostawił jako grajka, i zrobił tak: dx50(coax)->D03(line out)->klon->dt. Silver Pearl to nie przypadkiem 02 ale w ulepszonym wydaniu i wybacza więcej nagraniom niż FCL? Czytałem na muzostajni wpis o SiP. Na O2 czuć trochę ograniczenie sceny i rozdzielczości. Gra w moim mniemaniu dobrze, ale czuje, że dt-ki mogą więcej.

Dx zagra lepiej od d03 :)

Kup dobry wzmak a dx niech robi za dac :)

Chyba że chcesz cieplej, mniej szczegółu i gładziej. To tak - d03 ma ten czar.

Twoją koncepcję grania z dx przez d03 opisałbym tak:

Kupiłeś sportowy kabriolet, postawiłeś na lawecie wsiadłeś i kazałeś się wieźć :)

 

Popieram, DX sam już fajnie gra z DT990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O właśnie oto mi chodziło. Koncepcja byłaby taka, że dx-a bym sobie zostawił jako grajka, i zrobił tak: dx50(coax)->D03(line out)->klon->dt. Silver Pearl to nie przypadkiem 02 ale w ulepszonym wydaniu i wybacza więcej nagraniom niż FCL? Czytałem na muzostajni wpis o SiP. Na O2 czuć trochę ograniczenie sceny i rozdzielczości. Gra w moim mniemaniu dobrze, ale czuje, że dt-ki mogą więcej.

Dx zagra lepiej od d03 :)

Kup dobry wzmak a dx niech robi za dac :)

Chyba że chcesz cieplej, mniej szczegółu i gładziej. To tak - d03 ma ten czar.

Twoją koncepcję grania z dx przez d03 opisałbym tak:

Kupiłeś sportowy kabriolet, postawiłeś na lawecie wsiadłeś i kazałeś się wieźć :)

 

Dzięki, to dx zostanie, bo go lubię. Dla mnie IMO lepszy niż fiio x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to dx zostanie, bo go lubię. Dla mnie IMO lepszy niż fiio x5.

 

Dokładnie. D03k pod kątem zgrania i przyjemności słuchania, w detalach będzie degradacja (separację ma całkiem spoko).

 

DX może być dobrym/satysfakcjonującym źródłem. Ja słucham często przez iPure i nie zgrzytam zębami wręcz przeciwnie.

 

X5 prosto z dziurki nie zgrywa się z DT990pro (za chude, szkieletowe granie) nawet dodanie takiego E6 do toru z X5 dodawało masy i sprawiało że się lepiej słuchało.

 

Porównywałeś line-out / coax DX i X5 wraz z docelowym wzmacniaczem? :)

 

Takiego połączenia (X5+FCL+DT990pro) słuchałem u siebie i grało to bardzo ładnie - to znaczy mało dodawało od siebie, ale sprawiało, że przekaz był podany strawnym wydaniu. Nie wiem jak gra DX, żadnego ibasso prócz T4 (dawien dawno) nie słuchałem. W przypadku DT990 szczegółowości i separacji nie brakowało nie chciałbym więcej bo to przestałoby być dla mnie słuchanie muzyki. ;) im lepszy wzmacniacz tym za tworzenie "magii" bardziej odpowiada źródło. Dobra techniczność dźwięku to nie wszystko.

 

O2 podobno da się zmodyfikować, by grał strawniej. Nie powiedziałbym, że on degraduje szczegółowość i rozdzielczość, może w porównaniu do wyżyłowanych wzmacniaczy czuć lekką kompresję. Lecz raczej powiedziałbym, ze on ich nie uwypukla, tak samo scenę podaje raczej bezpośrednią-normalną. Cała kwestia kontroli i charakteru dźwięku leży po stronie źródła. Z przeciętnym źródłem ludzie go nieodróżnianą od integry czy ipoda dopiero z czasem zaczyna się zauważać drobne poprawy jakie daje. Po prostu O2 gra bezpośrednio, nie akcentuje żadnego elementu, sceny, separacji czy szczegółowości. Bas sprawia wrażenie luźnego (w porównaniu do innych sprzętów) ale jak w utworze, nagrany zostanie poprawnie ten element to O2 go poprawnie otworzy. Szczerze powiedziawszy w tym aspekcie to może on był nawet lepszy od większości klonów (które potrafią rozdmuchać bas i nie schodzą tak akuratnie na sam dół). Tylko kwestia jest taka na co się zwraca uwagę i co się lubi. :)

 

SiP to wyjątkowy klon "leszka", który ma swoje autorstwo podobnie jak FCL. Podałem jego przykład, bo pokazuje on jak wiele różnych cech da się z konstrukcji klona wycisnąć. On miał bardzo wyraźną separację tak jakby "poprawioną" w stosunku do innych wzmacniaczy, szczególnie O2, który separacji dźwięków w żaden sposób nie podkreślał.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, to dx zostanie, bo go lubię. Dla mnie IMO lepszy niż fiio x5.

 

Dokładnie. D03k pod kątem zgrania i przyjemności słuchania, w detalach będzie degradacja (separację ma całkiem spoko).

 

DX może być dobrym/satysfakcjonującym źródłem. Ja słucham często przez iPure i nie zgrzytam zębami wręcz przeciwnie.

 

X5 prosto z dziurki nie zgrywa się z DT990pro (za chude, szkieletowe granie) nawet dodanie takiego E6 do toru z X5 dodawało masy i sprawiało że się lepiej słuchało.

 

Porównywałeś line-out / coax DX i X5 wraz z docelowym wzmacniaczem? :)

 

Takiego połączenia (X5+FCL+DT990pro) słuchałem u siebie i grało to bardzo ładnie - to znaczy mało dodawało od siebie, ale sprawiało, że przekaz był podany strawnym wydaniu. Nie wiem jak gra DX, żadnego ibasso prócz T4 (dawien dawno) nie słuchałem. W przypadku DT990 szczegółowości i separacji nie brakowało nie chciałbym więcej bo to przestałoby być dla mnie słuchanie muzyki. ;) im lepszy wzmacniacz tym za tworzenie "magii" bardziej odpowiada źródło. Dobra techniczność dźwięku to nie wszystko.

 

O2 podobno da się zmodyfikować, by grał strawniej. Nie powiedziałbym, że on degraduje szczegółowość i rozdzielczość, może w porównaniu do wyżyłowanych wzmacniaczy czuć lekką kompresję. Lecz raczej powiedziałbym, ze on ich nie uwypukla, tak samo scenę podaje raczej bezpośrednią-normalną. Cała kwestia kontroli i charakteru dźwięku leży po stronie źródła. Z przeciętnym źródłem ludzie go nieodróżnianą od integry czy ipoda dopiero z czasem zaczyna się zauważać drobne poprawy jakie daje. Po prostu O2 gra bezpośrednio, nie akcentuje żadnego elementu, sceny, separacji czy szczegółowości. Bas sprawia wrażenie luźnego (w porównaniu do innych sprzętów) ale jak w utworze, nagrany zostanie poprawnie ten element to O2 go poprawnie otworzy. Szczerze powiedziawszy w tym aspekcie to może on był nawet lepszy od większości klonów (które potrafią rozdmuchać bas i nie schodzą tak akuratnie na sam dół). Tylko kwestia jest taka na co się zwraca uwagę i co się lubi. :)

 

SiP to wyjątkowy klon "leszka", który ma swoje autorstwo podobnie jak FCL. Podałem jego przykład, bo pokazuje on jak wiele różnych cech da się z konstrukcji klona wycisnąć. On miał bardzo wyraźną separację tak jakby "poprawioną" w stosunku do innych wzmacniaczy, szczególnie O2, który separacji dźwięków w żaden sposób nie podkreślał.

 

Niestety nie miałem okazji posłuchać żadnego klona. Domyślam się , że fiio x5 z klonem mógł się zgrać. Już z ZENkiem grał bardzo dobrze. Na goło, to on gra bez dynamiki i chudo (czyt nijako). DX ma tego wm8740, tutaj czuć przenikanie kanałów, scena może kameralna, ale wciągające granie. Z ZENkiem mogłoby być troche wąsko w scenie. Ja do tego DX-a bym dał klona, który da przestrzeni w bok (bo głębia jest ok), i nasycenia w basie. Który klon teoretycznie będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCL :) (i dobrać op amp, choć ja jadę na NE)

 

Teraz widę na allegro BP za 9 stow na allegro... swojego czasu to był bardzo dobry wzmak, jakby ze źródłem twoim się zgrał... albo dorzucić mu pasującego DACa... pytaj kogoś kto miał porównanie, ale to może być ciekawa opcja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCL :) (i dobrać op amp, choć ja jadę na NE)

 

Teraz widę na allegro BP za 9 stow na allegro... swojego czasu to był bardzo dobry wzmak, jakby ze źródłem twoim się zgrał... albo dorzucić mu pasującego DACa... pytaj kogoś kto miał porównanie, ale to może być ciekawa opcja. :)

Chodzi o Black Pearl? Muszę gdzieś posłuchac tego FCL-a I, ktoś za kaucją wypożyczy? Opamp jest w podstawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki Dac i jaki klon.

Taki zstaw rdac + fcl rozlozy aune na lopatki... ale koszt wiekszy

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ej no sory. A taki auralic vega w violect4ic zmiecie klona :)

Sam klon jest niewiele mniej wart od aune. A ile kosztuje rdac? :)

X1s jest świetny w swojej cenie za nówkę. Zawsze możesz to przebić vintagem, albo diy. Ale dobry nowy klon to okolice ceny aune, które jest kombo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności