Skocz do zawartości

Wirtualna rzeczywistość VR Ktoś korzysta?


Teti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na wstępie powiem że nie grywam w żadne gierki, już chyba dawno wyrosłem ale dziś byłem w MM i coś mnie zaintrygowało były tam okulary samsunga do VR podłączyłem LG G2 tak żeby sprawdzić jak to działa i jak to widać.

Film odpaliłem taki pokazowy i powiem wam że uczucia mieszane widziałem piksele choć film był wyświetlany w 1080p, trochę obraz wyświetlany mógłby być bardziej rozdzielczy.

Za to uczucie że się leci nad miastem na ptaku kosmiczne! Naprawdę ma się uczucie że jesteś wysoko na budynkami i to jest wielkim atutem. Tak sobie teraz myślę że jednak ekrany 4k mają sens a VR to może być naprawdę fajna zabawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa ta VR? Podobnie do innych gadżetów 3D? Jedno oko dostaje przesunięty o kilka klatek obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gear vr do swojego S6 i naprawde daje rade, acz niestety piksele troche widać. Ale po chwili już się tego nie zauważa. Biblioteka w sklepie oculus całkiem spora. Uważam że ca cenę w jakiej w xkomie upolowałem te gogle (250zł) to był to świetny deal. Ale jednak bardziej czekam na gogle sonego do ps4. Jako że ze sprzętem wyjdą taniej niż oculus rift, czy htc vive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa ta VR? Podobnie do innych gadżetów 3D? Jedno oko dostaje przesunięty o kilka klatek obraz?

Działa to na zasadzie powiększenia obrazu poprzez soczewki w okularach. Zakładając takie coś ma sie wrażenie że obraz otacza Cię z każdej strony. Obracając głowa obraz podąża tak jak by to działo się naprawdę, jest WOW jak się człowiek popatrzy w dół. Wiesz że stoisz na podłodze ale okulary sprytnie oszukują na mózg co się przekładają na fajny efekt :)

 

mobilnie...

Ja mam gear vr do swojego S6 i naprawde daje rade, acz niestety piksele troche widać. Ale po chwili już się tego nie zauważa. Biblioteka w sklepie oculus całkiem spora. Uważam że ca cenę w jakiej w xkomie upolowałem te gogle (250zł) to był to świetny deal. Ale jednak bardziej czekam na gogle sonego do ps4. Jako że ze sprzętem wyjdą taniej niż oculus rift, czy htc vive.

Do czego ich używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności