Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do domu do 800zł


veciak

Pytanie

Hej heja,

Jako, że przydałoby się zmienić słuchawki na inne to mam do Was pytanie - jakie?:

- Budżet około 500-700zł (jednak nie jest to twarda granica).
- Do słuchania głównie w domu ale także w drodze do pracy (komunikacja miejska).
- Nie mam żadnego wzmacniacza, ale mogę go dorzucić. Ważna jest stosunkowo niska impedancja
- Nowe czy używane? Wolę dobre zadbane używki niż nówki za które często przepłacę.
- Słucham chyba wszystkiego po trochu. Od Hip Hopu, przez dub step, do rocku i ciężkiego metalu a także klasyki. Poszukuję słuchawek, które potrafią zaskoczyć na dole, nie będą wywlekały na wierzch środka a góra nie będzie drapiąca i wpadająca w "rezonans".
- Do zastosowań domowych. Słuchane będzie (jak na razie, bo później planuję dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową) z laptopa + Samsung S6.
- Marka? Dla mnie nie ma znaczenia (byle nie żadne beatsy) . Przekonałem się do AKG, ale Sony mdr-v7 też mi się spodobały, ale czegoś mi w nich brakowało.

Co wam przychodzi do głowy po przeczytaniu opisu?

Dajcie propozycję icon_smile.gif A może ktoś coś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro padło używane D600 to i używane D2000.

Co do K545 vs M50 to ja wybrałbym K545, ale ja oceniam po tym co można z e słuchawek wyciągnąć, a nie jak fabrycznie grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Modowałem zarówno D600 jak i D2000. W D2000 jest fajniejsza, większa i precyzyjniejsza przestrzeń, za to izolacja dużo słabsza. Obie pary równie łatwe do napędzenia. Po modach dźwięk bardziej mi się podobał w D2000, ale ja jestem wielbicielem przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja bym wybierał miedzy M50X a D600 w pięćdziesiątkach bardziej podkreślona góra, bas zwarty w stronę kickbasu, scena taka sobie, izolacja kiepska. W Denonkach lepsza scena, mniej natarczywa góra, lepsza izolacja, bas bardziej w stronę subbasu.

Wygoda w d600 o milion razy lepsza niż w M50X. Nawet jak zmienisz pady na te od HM5 to i tak denony będą wygodniejsze a to w odsłuchach domowych ma znaczenie.

Do tych słuchawek mógłbyś na razie sobie odpuścić wzmacniacz jeżeli nie masz na ta chwile funduszy, graja nawet z dziurki od laptopa.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chcesz dac czy wzmacniacz? Podlinkowany jest wzmacniacz.

DAC i wzmacniacz. Natomiast DAC mogę pożyczyć na dłuższy okres, więc najpierw kupię wzmacniacz. Ale założę do tego nowy temat.

 

Dziękuję wszystkim na pomoc. Jeżeli kupowałbym słuchawki to wybrałbym D600 z tych polecanych, za wygodę używania (czasami jest to kilka godzin) oraz za dobry bas, który ma nie zaćmiewać innych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności