Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 1500zł pokój ok. 20m2.


Rekomendowane odpowiedzi

TYLKO monitory aktywne!

 

Eris E8 mają konkretnego kopa, ale lepiej schodzą na dole Tannoy Reveal 802. Wiadomo, jakbyś miał więcej kasy to Focal Alpha 80.

 

Resztę już koledzy wyjaśnili. Jakość z takiego sprzętu będzie lepsza od zestawu "Kolumny Pasywne + Wzmacniacz". :)

na podstawie czego tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstorm is comming :)

Nismo ma w tym aspekcie daleko woększe doświadczenie, ale mimo kilku podejść, nie udało mi się jeszcze usłyszeć zestawu pasywnego grającego na poziomie monitorów w tej samej cenie, a nawet niektórych tańszych. A to co zrobiły u mnie w domu adamy s3x zabiło we mnie jakąkolwiek chęć szukania cudownych klocków o magicznych właściwościach aplikacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO monitory aktywne!

 

Eris E8 mają konkretnego kopa, ale lepiej schodzą na dole Tannoy Reveal 802. Wiadomo, jakbyś miał więcej kasy to Focal Alpha 80.

 

Resztę już koledzy wyjaśnili. Jakość z takiego sprzętu będzie lepsza od zestawu "Kolumny Pasywne + Wzmacniacz". :)

na podstawie czego tak twierdzisz?

 

 

Na podstawie jakiegoś 12-letniego doświadczenia w składaniu ludziom zestawów stereo do niedużych pomieszczeń lub typowego 2.0 stojącego przy kompie.

Jeśli nie oczekujesz tępego łupania basem po nerach w stylu altusów (hehehe :P ) czy organizowania domówek w stylu amerykańskich kampusów uczelnianych to nie ma cechy zestawów pasywne+wzmak, która stawiałaby je powyżej aktywnych monitorów bliskiego pola.

Oczywiście w warunkach w miarę bliskiego odsłuchu, a nie nagłośnienia "w opór" 50m salonu. To chyba oczywiste.

 

Poza tym, na jakiej podstawie Ty twierdzisz, że pasywki+wzmak są lepsze? ;)

 

Shitstorm is comming :)

Nismo ma w tym aspekcie daleko woększe doświadczenie, ale mimo kilku podejść, nie udało mi się jeszcze usłyszeć zestawu pasywnego grającego na poziomie monitorów w tej samej cenie, a nawet niektórych tańszych. A to co zrobiły u mnie w domu adamy s3x zabiło we mnie jakąkolwiek chęć szukania cudownych klocków o magicznych właściwościach aplikacji

 

O, Zenek pięknie to wyjaśnił. I żaden shitstorm. Zwyczajnie, w pewnych sytuacjach (niewielki pokój, stereo na biurko) oraz budżetach nie ma szans na złożenie zestawu pasywnego, który skopałby tyłek monitorom. Sorry, ale to tylko audiofilskie czcze nadzieje podsycane łechtaniem ego w stylu "mam wielkie kolumny podłogowe i specjalny wzmacniacz, więc jestem pro, w przeciwieństwie do jakiś tam pierdziawek komputerowych zwanych monitorami" ;)

 

Wiele osób chce muzyki w jakości jak najbliższej oryginałowi, a 90% oryginałów to albumy studyjne. Jak więc uzyskać maksimum reprodukcji dźwięku inaczej niż poprzez odsłuch z głośników studyjnych? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale polecono mu konkretnie basowe i jednocześnie niewsiuńskie monitory aktywne w formie Focal Alpha 80.

 

Jeśli kupi je przez Internet na syklark https://skylark.com.pl/focal-alpha-80/ to ma prawo do zwrotu w ciągu 14 dni. Przetestuje je, podbijając im bas na tylnym panelu i jeżeli nadal będzie go za mało, to niech kupi Altusy.

 

Serio - bas w Focalach jest mocarny i do tego dobrze kontrolowany, więc po podkręceniu głośności będzie "masowanie", ale z klasą a nie z impetem tuby w Golfie III TDi :D

 

Uwierz mi, że te Focale potrafią tak zagrać jak oczekuje autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem masę takich opisów i uwierz mi, że ogrom ludzi właśnie tak rozumie "dobry, mocny bas" - kartonowy, w dużej ilości i z naciskiem na średni jego zakres, tak by mógł wprowadzać rzeczy w rezonans.

 

Ale trwa to tylko dopóki nie spróbują czegoś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, część ludzi uważa że taki bas to "prawdziwy bas" :D ja tam wiem co mam i wiem że moje kolumny przenoszą do 30hz ale ze spadkiem i wiem do czego służy korektor, a niestety większość ludzi używa go w ten sposób: max wysokie i niskie na wzmaku + jeszcze korektor w "uśmiech" :P .

P.S ja też się naczytałem wiele takich opisów i wiem że ludziom chodzi niestety o taki "napompowany" bas. I mam zdanie odwrotne do twojego ja bym wolał oddzielny zestaw ale bez ludzi o odmiennych poglądach było by nudno :P . Mi by się osobiście marzą aktywne monitory na głośnikach klasy na przykład seas-a lub czegoś w tym stylu...miejsca by mi zaoszczędziło :)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to typowe/stereotypowe ( i słusznie) kolumny do łupania które ludzie o guście dźwiękowym autora uznają za hi-end i najlepsze kolumny świata :P . Tylko cervin vegi mogły by do ich świadomości przeniknąć jako lepsze kolumny (oczywiście ten największy model)

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności