Skocz do zawartości

FIIO X7


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie sie czyta Fatsowe recenzje..ta też daje radę, ale zabrakło mi bezpośredniego porównania do X5II, pod wzgledem wydobywanego dźwięku,bo pod wzgledem użyteczności to widać wyźszość siódemki.

 

Wytapaczone na Tapaczu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez sensu jest sprzedawanie odtwarzacza, z AMPem dedykowanym IEMom. Powinni zacząć od czegoś uniwersalnego w charakterze AUNE B1 a potem dodawać inne opcje ampów.

 

Pytanie - czy w niewątpliwie mobilny sprzęt obsłuży nauszne mobilne jak PM-3, MSR7, L2, T51p ? U czy będzie to dobre połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Fatso ten moduł iem" jest nietrafiony do iemów. Lepiej sie sprawdza z większymi słuchawkami. Jak pisałem w moich wrażeniach nie było problemu z pędzeniem Audeze xc z x7.

 

Z PM3 powinno być bardzo dobrze.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to w istocie mobilny player, to moduł IEM jest logiczny, nie jest fajny jednak brak wyboru modułów na starcie i dziwne problemy z niską impandancją, co w module IEM jest sporą wadą

 

No ale skoro potrafi zagrać świetnie i ma sporo opcji, to niestety mój stary przyjaciel DX90 może czekać emerytura

Może to moduł IEM tylko z nazwy, a starali się o jak najbardziej uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz zgadzam się do tego co zaprezentował na E4S Fiio X7 jeśli chodzi o średnicę i wysokie oraz plany. Tyle smaczków mi tutaj wyrzuciło na wierzch, do tego jeszcze miałem holografię niczym na systemie kolumnowym, a nie słuchawkowym. Ale niestety to nie jest odtwarzacz dla mnie że względu tego, gdyż dźwięk z niego nie jest "organiczny" , tylko "cyfrowy", może kiedyś to w końcu Fiio zmieni. Tutaj bezpośredni konkurent jeśli chodzi o użyteczność Sony ZX2 nie brzmi cyfrowo, ale ma za to dużo gorsze wysokie tony oraz holografia i separacja też jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to w istocie mobilny player, to moduł IEM jest logiczny, nie jest fajny jednak brak wyboru modułów na starcie i dziwne problemy z niską impandancją, co w module IEM jest sporą wadą

 

No ale skoro potrafi zagrać świetnie i ma sporo opcji, to niestety mój stary przyjaciel DX90 może czekać emerytura

Może to moduł IEM tylko z nazwy, a starali się o jak najbardziej uniwersalny

Oj chyba bym nie szedł tak daleko... słyszałem oba playery i DX90 zdecydowanie nie wysyłam bym na emeryturę z powodu X7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponarzekam... Bo wiem jak gra w zestawie z okreslonymi sluchawkami ale nie wiem jka gra on :/ jak gra w porownaniu z konkurencja? Jaki on ma charakter, tak zebym,wiedzial czego sie mniej wiecej spodziewac w polaczeniu ze sluchawkami nie uzytymi do testu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "jak gra X7" jest jeszcze jedno ale... taki DX90 jest na rynku od dawna, ma wielokrotnie dopracowywany soft, jest sprawdzony w boju w wielu konfiguracjach ze sprzętem, natomiast wiele osób (jeśli nie wszystkie) słuchało przedprodukcyjnych egzemplarzy X7, z pierwszym softem, a samo FiiO jeszcze nie potwierdziło wysyłki egzemplarzy produkcyjnych i ja nie wiem nawet jaki numer i brzmienie zaserwują w sofcie/egzemplarzu produkcyjnym. Odsłuchy na AVS nawet kilkudziesięciominutowe raczej nie są reprezentatywne w kategoriach recenzenckich... Pierwsze recenzje z headfajki też opierały się na egzemplarzu przedprodukcyjnym.

 

Jedna rzecz mnie w tekście Fatso zaintrygowała... tendencja modułu IEM do złej współpracy z niskoomowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponarzekam... Bo wiem jak gra w zestawie z okreslonymi sluchawkami ale nie wiem jka gra on :/ jak gra w porownaniu z konkurencja? Jaki on ma charakter, tak zebym,wiedzial czego sie mniej wiecej spodziewac w polaczeniu ze sluchawkami nie uzytymi do testu...

Jestem w stanie porównać do dowolnego sprzętu bylebym go miał pod reką. Pisanie z pamięci kończy się katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja ponarzekam... Bo wiem jak gra w zestawie z okreslonymi sluchawkami ale nie wiem jka gra on :/ jak gra w porownaniu z konkurencja? Jaki on ma charakter, tak zebym,wiedzial czego sie mniej wiecej spodziewac w polaczeniu ze sluchawkami nie uzytymi do testu...

Jestem w stanie porównać do dowolnego sprzętu bylebym go miał pod reką. Pisanie z pamięci kończy się katastrofą.

 

no to wiadomo... myslalem ze masz na stanie TEACa, x5ii i C4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko Teac.

I niestety póki co porównanie do TEAC czy Colorfly jakiegokolwiek DAPa było by niesprawiedliwe :) Bo wszystkie wypadają blado. Brzmieniowo oczywiście.

Fiio słucha klientów i ma zdrowe podejście do tematu, brawo.

Co do recenzji to inna od wszystkich bo nic nie zapowiadało takiego zakończenia ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności