Skocz do zawartości

Audio Video Show 2015 - relacje i wrażenia


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jednak co by nie mówić, to dobrze grające kolumny są sporo lepsze od słuchawek, trzeba się z tym pogodzić. Szkoda tylko, że producenci sprzętów audio wyżymają portfel klienta, jak tylko mogą.

 

co by nie mówić nie masz racji i nie ma się z czym godzić :) porówywanie Lamborghini vs Hayabusy i zacznijmy teraz kolejną dyskusje odnośnie wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą

 

Z tego co tutaj czytam notowanie Orfeusza spadną, przynajmniej na naszym forum. Ciekawe jak to się przełoży na ich zainteresowanie i ciekawe co było powodem takiej ich oceny. czy moze w końcu aspekt normalności czyli niewspółmierność współczynnika cena jakość czy może jednak Orfeusze to są normalne słuchawki na poziomie HE1000 i innych tylko podane w odpowiedniej oprawie, narastaniu legendy przez lata itd itp.

czy może zastosowanej muzyki do odsłuchu gdzie po prostu nie dało się ich poznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w każdej sumie...

 

Aallen to kwestia tego że jest o wiele większa konkurencja niż kiedyś i tylko tyle :) Teraz za tą kasę co one kosztowały, można za ponad 60% oszczędzić i kupić coś tak samo dobrego jak nie lepszego z całym torem a resztę sobie zachować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy zakończone, tylko na Narodowym, i to dość krótko i tak, no ale.

 

Zacznijmy po kolei:

  • TH-900 - oj tak! bardzo tak! naprawdę to co lubię. Najbliższe skojarzenia z Denonami D7000, naprawdę fajnie i miło.
  • Obravo - meh... dość specyficzne, ciemne(?) ale szczegółowe
  • JH Layla - Fajnie, chociaż w IEMach na BA mnie już nic nie zaskoczy, może dla innych to może być eargasm, YMMV.
  • LCD-3 - odsłuchałem ich przed (HE1k, HE90 i paroma innymi sprzętami) i były bardzo fajne, potem o odsłuchu wcześniej wymienionych zrewidowałem swoje poglądy, jest po prostu ok, ale HE1k np. są dużo fajniejsze
  • Ultrasone ED5 - pierwszy odsłuch - koszmar, studnia, ale przypomniałem sobie że czytałem, że kabel jest uwalony, poruszałem wtykiem, dźwięk się poprawił i zdecydowanie to zagrało. Na dodatek później się okazało że kanały na kablu są zamienione, Panowie ze stoiska byli kompletnie tym niewzruszeni. Gra to dobrze. Nawet bardzo dobrze, dźwięk jest bardzo "wysoki" scena jest naprawdę wysoko kreowana, mocno 3D, bass fajny, wysokie - rozumiem że mogą się nie podobać, specyficzne nieco, blaszane, ocierające się o sybilanty. Zaskakująco podobnie to zagrało do Harmony 8 Pro.
  • Sonorus X - yyy... po prostu dobre słuchawki, ale nic super-hiper
  • Oppo PM-3 - takie mini LCD, trochę za mało przestrzenne i zbite jak dla mnie, bas też raczej płaski
  • HE-1000 - Pierwsze wrażenie: "ok", im dłużej się wsłuchiwałem tym bardziej mi się podobały, roz****ł mnie damski wokal - tu trzeba przyznać - masterpiece. Słuchawki grają bardzo otwarcie, raczej jasno. Niesamowicie realistycznie oddają perkusję, jakbym miał się czegoś czepnąć, to jest jakieś takie minimalne przegięcie na wysokiej wysokiej średnicy, które powoduje że słuchawki są nieco krzykliwe, ale da sie z tym życ, pewnie inne źródło by to zniwelowało.
  • Słuchawki Definitive Technology (cośtam) - naprawdę fajnie, chociaż nie mogłem ich przetestować na swoim repertuarze, szkoda. Ale to co mi się udało usłyszeć to to czego bym oczekiwał od tej firmy. Solidne, "amerykańskie" granie, z rewelacyjną czystością/rozdzielczością i soczystym dołem.
  • DT990 z Lampizatora Golden Gate - moim zdaniem najlepiej brzmiące zestawienie całego Audioshow, po prostu pozamiatało. A Panowie na stanowisku jeszcze się bronili, że ten sprzęt w ogóle miał nie być wystawiony, bo nie jest w stanie pokazać pełnych możliwości z jakiś tam powodów. Taaa...
  • Zeta Zero 360 - baaardzo fajne głośniki, coś a'la MBL tylko polskiej produkcji - wrażenia super pozytywne.
  • HE90 Orfeusz - no więc w przeciwieństwie do tego co piszą tu inni, mi się naprawdę podobały. Nawet powiedziałbym że mnie zaskoczyły bo nastawiałem się na coś innego czytając relacje tutaj. Zdecydowanie wybrałbym je przed HE1000. Ich dźwięk był dla mnie zbalansowany, ale wygładzony, przestrzenny, ale intymny, super wciągający i emocjonalny, ale relaksujący. Myślę że postawił bym je też wyżej od STAXów SR-007mkI których mi było dane słuchać w zeszłym roku od Fatso.
  • Powrót do LCD-3 - klaustrofobia, lekkie zmulenie(?) tylko elektronika brzmi ok, cięższe brzmienie przestało być fajne. Instrumenty się gubią i nakładają na siebie. HE-1000 grają dużo dużo lepiej...
  • Etymotic ER4PT - Taaak, muszę przyznać że to takie HE-1000 w wersji dokanałowej, może mają nieco mniej basu niż bym oczekiwał, ale lista podobieństw jest dłuuuga. HF5 już z kolei brakuje tej rozdzielczości na górze co ER4.
  • Definitive Technology/ Polk (głośniki) - Jak zwykle bez zastrzeżeń, super grające kolumny.

Odwiedziłem jeszcze kilka stoisk głośnikowych, ale nic co by mnie zwaliło z nóg.

 

Co do hostess - na narodowym nie można było narzekać, szczególnie na ATH :rolleyes:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj staxów 9 :)

Pewnie mi nie będzie dane. Natomiast kiedyś rozmawiałem z Fatso o tym że mimo wszystko SR-007mkI są lepsze od SR-009, ze względu na zastosowany głośnik. A że słyszymy dość podobnie, to jestem skłonny mu zaufać. SR-007mkI zrobiły na mnie piorunujące wrażenie w zeszłym roku, ale Orfeusze są wyżej w mojej hierarchii, po prostu grają tak jak lubię, a staxy obstawiam że będą bardziej otwarte i napowietrzone, co nie jest dla mnie pierwszorzędną jakością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja gadałęm bezpośrednio na Targach z Fatso, to samo mamy zdanie że 9 lepsze są dla nas niż Orfeusze :) Może nie tyle lepsze- bo tam są małe niuanse, a trudno mówić by Orfeusze były też do dupy przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja gadałęm bezpośrednio na Targach z Fatso, to samo mamy zdanie że 9 lepsze są dla nas niż Orfeusze :) Może nie tyle lepsze- bo tam są małe niuanse, a trudno mówić by Orfeusze były też do dupy przecież...

OK, no coż może kiedyś mi będzie dane usłyszeć, może za rok... Niestety nie miałem więcej czasu żeby jechać gdzieś dalej w miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orpheus znakomite, tyko cena miesza w głowie :) A DT990 na tyle mnie zaskoczyły, że odbyłem krótka rozmowę z twórcą Lampizatora, dla mnie świetny gość :)

Fenomenalnie to zagrało, dla mnie nawet lepiej od orfeuszy, bo więcej emocji było w dźwięku przy zachowaniu podobnych jakości - rozdzielczość, wybrzmiewanie (które było chyba nawet bardziej naturalne). intymność etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobały następujące stanowiska:

W sobieskim:

- jak co roku reimyo,

- studio 16 herz z amplifonem,

- wilanów II.

 

W Tulipie tylko Ayon, ze słuchawek posłuchałem sobie staxów.

 

Na narodowym Syn Hajzera, FM Acoustics, Franc Audio, DCS z audio researchem i wilsonami, drugi pokój z wilsonami i aurenderem. Za wykonanie (w tej cenie) Zeta Zero Orbital 360 zasługuje na nobla.

 

Orfeuszów posłuchałem, szkoda, że nie ma połączenia detalu wysokich modeli Staxa z dociążeniem Orfeuszy. Ten CD Accu mógłby zostać zestawiony z HD800 i pokazałby więcej.

Edytowane przez Bula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Orfeuszów posłuchałem, szkoda, że nie ma połączenia detalu wysokich modeli Staxa z dociążeniem Orfeuszy. Ten CD Accu mógłby zostać zestawiony z HD800 i pokazałby więcej.

Yyy, HE1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach wystawy zawsze przez hałas najlepiej przebija się dźwięk ciężki, dosadny, nasycony, narowisty. Innymi słowy - łatwo obserwowalny i wybijający się ponad gwar. Słuchawki zamknięte od razu otrzymują pozycje preferowaną, szczególnie gdy mają właściwości izolujące od hałasu. Orfeusz ze swoją otwartością i sposobem grania to nie jest sprzęt do oceny na wystawie, no chyba że w osobnym pokoju, gdzie słuchający może się sam zamknąć ze słuchawkami. Ja tak słuchałem różnych Staxów 8 lat temu. Dla mnie Stax 007 ani 009 to nie jest poziom Orfeusza HE90. Nie będę się tylko kłócił o to, co by było, gdyby wpiąć SR-009 odpowiednim adapterem do HEV90, który daje w skali muzycznej jakieś 150% tego, co seria xx7II wzmacniaczy Staxa, więc poznałem tylko brzmienie wszystkich odmian 007 ze wzmaka Orfeusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[*]Etymotic ER4PT - Taaak, muszę przyznać że to takie HE-1000 w wersji dokanałowej, może mają nieco mniej basu niż bym oczekiwał, ale lista podobieństw jest dłuuuga. HF5 już z kolei brakuje tej rozdzielczości na górze co ER4.

Z czego grały ER4PT?

 

Z (zastępczego) Huawei Honor. Nietstey mój M8 jest w naprawie.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o jaką wersję 990 chodzi? Ale nie dziwię się, dobrze napędzić i można zapomnieć o topowcach...

Podzielam - jak na razie stosunek cena/jakość/wow_factor to u mnie klasyki:

Q701, K612, K551, DT880/990, HD600(choć nie do końca moje granie).

Nie dane mi było słyszeć T90, ale po opinii Majkela wnoszę, że to mógłby być zestaw docelowy z jakimś przyciemnionym źródłem.

Nie wspomnę o moim osobistym flagship killerze czyli R70x :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orpheus znakomite, tyko cena miesza w głowie :) A DT990 na tyle mnie zaskoczyły, że odbyłem krótka rozmowę z twórcą Lampizatora, dla mnie świetny gość :)

Które dt990 to były?

 

PRO 250-tki

lampizator.jpg

Edytowane przez eremco
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejna porcja wrażeń. Dzięki P. Sebstianowi z Grobel Audio miałem okazję porównać i przetestować SR-009 w różnych konfiguracjach, w tym swoje z padami od T70 i fabryczne. I muszę napisać niestety tak:

 

- Nie mogę powiedzieć że słyszałem już wszystkie oblicza SR-009.

- Nawet nie wiem jak strasznie się myliłem mówiąc, że znam te słuchawki.

- Sama Eurydice podpięta do tego samego źródła (M-DAC) po wymianie lamp sterujących zmienia charakter słuchawek DIAMETRALNIE

- Jadis Orphee - świetne rewelacyjne źródło!!

 

Generalnie to każda zmiana w torze przed SR-009 może wywrócić świat do góry nogami. I dzisiaj już wiem, że i Majkel i Baele pisząc - Świetnie znam te słuchawki, piszą tak naprawdę - słyszałem je w takim a takim torze - nie spodobało mi się/znam lepsze. Ja sprawdziłem wczoraj i dzisiaj chyba 13 różnych konfiguracji. Nadal nie wiem na co stać te słuchawki - A nie jednak wiem - one zrobią wszystko. Tylko tor przed nimi musi to podać.

 

Wracając do reszty - HEK - jeszcze raz napiszę - Świetne. Pozwolono mi je podpiąć do swojego zestawu z E12DIY, I do pożyczonego AK240. Zagrały świetnie, ale wyrównały międy sobą wszystkie słuchane tory. Świetna wiadomość - nie wymagają milionowych inwestycji.

 

LCD4 - Słuchałem ich z Hugo. I niestety miałem wrażenie, że przejęły barwę po Warszawie - było mglisto i pastelowo. Ani imponującego dołu ani góry. Środek wyprany. Całość taka równo-nudna. Wpiete w sąsiednią dziurkę T1.2 grały żwawo i żywiołowo. Scena typowa dla serii LCD.

 

Questyle QP1R - bardzo dojrzałe i pełne brzmienie. Świetne czarne tło (ATH-700X i Vsonic-GR07), super holografia. Nie mogę się doczekać egzemplarza testowego (już jutro ma do mnie wyjechać). Szkoda, że kółko się zacinało.

 

AudioSolutions - Overture Bookshelf - Świetne podstawkowe głośniki. Po prostu świetne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu zabrałbym Pandory X z Divaldim i gramofonem, chyba bliższe mi nawet bardziej niż Orfeusz.

 

A DT150 z Lampizatorem to lepsze od większości rzeczy na wystawie :P , ale o tym już pisałem gdzie indziej rok temu jak miałem wersję beta na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności