Skocz do zawartości

Muzyka spokojna, przygnębiająca, do wyalienowania, oniryczna


s1ayto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie, nie chcę się ciąć :) Po prostu poszukuję muzyki, której dobrze się słucha wieczorem lub w nocy. Która sączy się spokojnie, gdy na dworze zimno, mokro i przede wszystkim mglisto a świat rozświetlają nieliczne czerwono-żółte światełka latarni. Jakoś mam problem z wyłowieniem takiej muzyki. Szukam, szukam i albo jest to elektronika pokroju boards of canada (trochę monotonne), albo jakiś minimalizm z poszarpanych taśm analogowych. A mnie się rozchodzi o trochę inne klimaty. Może zaprezentuję na przykładach:

- album the time - możdzer, fresco, danielsson

- marooned - pink floyd (głównie początek, przestrzennie jęcząca gitarka) - bliskie ideału

- album 50 words for snow - kate bush.

- anna maria jopek - czas rozpalić piec

 

Może jesteście w stanie polecić album (! - nie pojedyncze utwory), który wprowadza podobny klimacik jak ww. propozycje :)? Elektronika może być, ale wolałbym inne gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://somafm.com/dronezone/index.html

 

polecam posłuchać kilka godzin i z playlisty wybrać sobie ulubione utwory :)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe linki do YT żeby nie trzeba było szukać ;)
Elektronika:
Clubroot - Clubroot - II - MMX
Kryptic Minds - Can't Sleep
DJ Cam Quartet - Diggin'
Massive Attack - Mezzanine
Burial - Untrue
Wracając do post-rocka:
Godspeed You! Black Emperor - F♯ A♯ ∞
Mogwai - Young Team
Slint - Spiderland
indie
The American Analog Set - The Golden Band
Trochę cięższe, ale bardzo lubię sobie wieczorem posłuchać - Om
Coś między rockiem, bluesem i jazzem: Morphine - Good
Z bardziej znanych
Eric Clapton - Unplugged
Jeżeli wymieniłeś Pink Floyda to też King Crimson
klasyka jazzu:
Miles Davis - Kind of Blue

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kategorii "przygnębiające" mogę ci polecić album Arkadiusza Reikowskiego z muzyką do gry "Kholat", w którym się ostatnio zakochałem. Masz tu link do playlisty na soundcloud, na którą wrzucił kilka utworów z płyty. Nie wszystkie kompozycje są spokojne, ale klimatem akurat wpasują się w nadchodzącą zimę i zamglone poranki. :)

Nie jest to niestety nic podobnego do podanych przez ciebie utworów, ale może się przekonasz.

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomysły. Część jest już mi znana, ale są nowości, których nie słuchałem :) W wolnej chwili powrócę i na pewno przesłucham wszystkich propozycji. Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to będę bardzo wdzięczny, szczególnie, że już idą do mnie nowe słuchaweczki i będzie trzeba duużo słuchać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki jeszcze raz. A może ktoś potrafi wskazać muzykę podobną do albumu talk talk - spirit of eden? :) Albo coś w stronę minimalizmu, ale nie ubogości, spokoju, ale bez umieralni :P dużo instrumentów, dużo przestrzeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki, Nosound jest mi znane i chętnie ,,katuję" m.in. Lightdark. Z tego co pamiętam to jednak wokal się tam pojawia :) Ale rzeczywiście chyba nie jest go zbyt dużo. Klimat albumów bardzo fajny. Raczej ambientowy lekki mrok, spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem wielkim fanem "Tubular Bells" Oldfielda.

Na odstresowanie w sam raz, zero zbędnych wokali, a mimo tego strasznie wciagająca.

Z wokalem bardzo ciekawa jest płyta The Velvet Underground & Nico, lecz z powodu wieku same nagranie już lekko trąci myszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności