Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 - sluchal ktos?


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie otworów BR - czasem producent kolumn dołącza do zestawu piankowe zaślepki, które pomagają stroić kolumny, można nimi zmieniać średnice tunelu BR albo zatkać go całkowicie.

można próbować samemu zatykać Br w zależności od potrzeb, można też zapchać go słomkami do napojów itp. w sieci są rożne patenty na kłopoty z basem.

 

BTW: kupowanie kolumn w ciemno, bez odsłuchów, to hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem ze to hardcore i nikomu nie polecam - ale jak mowie w tym wypadku mam inne priorytety ;) wiec akceptuje po prostu ryzyko - ale ze nie chce zupelnie w ciemno stad pytam.

nie chce sie bawic w zatykanie - i w moich energy i w MA BX6 ktorymi sie z tym bawilem rezultaty byly dla mnie niezadowalajace - bo dol sie stawal kartonowy.

W swoich zrobilem patent (gabka powieszona nad BR na tasmie) ktory spisuje sie super. Ale w nowym zakupie juz sie nie chce tak bawic. Acz faktycznie to jest do zrobienia i nie jest priorytetem. Priorytet to:

1. czarny albo bialy polysk

2. granie w trudnej akustyce w pomieszczeniu niby 24m ale odsluch jednak w miare z bliska i rozstawienie kolumn tez niezyt szerokie. Brak mozliwosci tego faktu bo poniewaz slucham tak rzadko to zmiany w pokoju pod zrobienie dobrze kolumnom nie wchodzi w gre

3. dol nie moze byc zbyt kartonowy i suchy - bo czasem uzywam zestawu do filmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie będę oryginalny, ale wg mnie spełniają wszystkie wymagania - link

Nie jestem ani osłuchany w konkurencji, ani złotouchy, ale zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Do tej pory mam żal, że się zdecydował na 15-stki i przy nadażającej okazji je zmienię lub skoczę na Sapphire'y 25.

 

Ps. No i lubują się z NADami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie z rynku wtornego high gloss to biore bez zastanowienia :)

zastanawiam sie czy nie napisac do producenta o jakas promke.

 

sapphiry sluchales? gorzej reaguja na akustyke niz topaz ? natomiast co daja w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem. Znam tylko z opinii. Ale jako posiadacz 15-stek, chętnie poszedłbym dalej.

 

Muszę się kiedyś wybrać na odsłuchy do Fusica. Chętnie sprawdzę również Dali, bo i one są chwalone w swoim budżecie.

 

Z drugiej strony wiem, czego można się spodziewać po DIY i może poszukać konstruktowa z ciekawym projektem. Chociaż 3k to również mało na takie zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj..zatykanie burczybasu...przy tym jak skomplikowaną rzeczą do policzenia jest układ bassrefleks, ile czynników trzeba mieć na uwadze, aby rezonator Helmholz'a hulał jak należy... a tu taki przyjdzie i se zatka...ajajaj..

Grubby, spróbuj posłuchać sounddeco M2 (zamknięte) jeno z mocnym wzmakiem, bo ciężko się wachluje membranami w obudowie zamkniętej. Właśnie świetnie się sprawdzają z bliskiego dystansu....A topazy20, fajne, lepszy jakościowo bas i środek niż w sapphire25, ale góra to może być za słabo...tzn. wyrazista ale słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności