Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 - sluchal ktos?


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesalem neta, troche recenzji, troche for - opinie tradycyjnie rozbiezne. Nie dosc ze odnosnie jakosci jak i ogolnie charakteru. Jedni pisza Vka, inni, ze fajnie nasycony srodek, lagodna gora.

 

Ktos mial okazje sluchac i bylby w stanie napisac pare slow? moze jakies porownania?

 

z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu będziesz miał to samo. Jak sam nie posłuchasz, to się nie przekonasz.

Umów się w Fusicu na odsłuchy. Mają i 5 i 7.

Sam się zastanawiałem, czy ich nie sprawdzić.

 

PS. Pewnie szukasz tylko z BR z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo - to wlasnie klucz. plus estetyka - maja byc biale albo czarne polysk. Obecne do brazowe drewno i piekniejsza polowa narzeka :D wiec nawet przyjme odrobine gorsza jakosc ogolna, byle lepiej lykaly trudna akustyke i pasowaly wizualnie ;)

 

z tym umowieniem ciezko z czasem a na alle dobra oferta co sie konczy jutro ;) ktos mi ja podbierze to zastrzele z miejsca!!!!! :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odsluch z bliska reaczej - pokoj niby 24m2 ale w ksztalcie L i slucham "w krotszym rogu". Glosniki rozstawione ok 3m, do sluchacza okolo 2m.

Boje sie ze 7 podudnia zbyt, zwlaszcza ze sporo opinii mowi ze juz 5 sa dosc mocne na dole, a nawet z kontrola midbasu czasem srednio.

 

i ostatnia kwesti - wlasnie wtorny rynek nie jest zbyt bogaty w te kolory :/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 ma kumpel, gają w zestawie kina domowego z jakimś starszym topowym amplitunerem Onkyo, w filmach jest wypas, jest efekciarsko, jest tzw "*******nięcie". Jak w muzyce nie mam pojęcia, on słucha jakiegoś odjechanego techno i w tym się sprawdza. Zrobiły na mnie wrażenie mocnych (a może to jego nie za duży pokój tak zadziałał, może amplituner, mocno energiczne granie), ale czy chciałbym to ustawić u siebie w pokoju do muzyki, nie wiem. Musisz posłuchać sam. Na swoim repertuarze, ze swoim wzmacniaczem, każdy szuka czegoś innego w dźwięku.

 

BTW: skrzynki prezentują się elegancko, porządnie wykonane.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać JBL Studio 280\290, fakt lubią dobrą elektronikę.

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/501-zensor-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby ma grac ciekawie juz w nieduzej odleglosci od sciany... ale nadal sugeruja metr. U mnie ma z 65 cm to raz... dwa kurcze na allegro nic uzywek :/

a jbl 280 do jakich sluchawek bys barwowo porownal?

 

 

a te dali zensor 5 po prostu jest oferta - i cos wiecej chcialbym o nich sie dowiedziec aby zupelnie w ciemno nie brac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to jak w ryj strzelił, Fidelio X2. Mocny dobry bas, precyzyjna i nie wylewająca się góra, super stereofonia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dołu w 7 potwierdzam - jest sporo. Pamiętam jak po remoncie zmieniałem głośniki z JBL E100 na inne, które "pasowałyby" kolorystycznie czyli bielą i nie zakłócały miru domowego.

Wtedy nie znałem nawet marki Dali.

Podałem budżet i przywiozłem swoje grzmoty do sklepu. Zaproponowano mi w mojej cenie właśnie Zensory 7 i jakiś model Cantonów. Sprzedawca przełączał głośniki w trakcie odsłuchu. Nie dowierzałem gdy maciupkie przy JBLach Zensory zmiotły je dźwiękiem pod każdym względem. Czystość i mocny dół. Dwie potężne membrany z JBL nie mogły dorównać im basem.

W domu pod kontrolą Yamahy 775 było tak samo.

Jak złapię dzienne światło do fotki to wstawię. Naprawdę potrafią ozdobić pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dołu w 7 potwierdzam - jest sporo. Pamiętam jak po remoncie zmieniałem głośniki z JBL E100 na inne, które "pasowałyby" kolorystycznie czyli bielą i nie zakłócały miru domowego.

Wtedy nie znałem nawet marki Dali.

Podałem budżet i przywiozłem swoje grzmoty do sklepu. Zaproponowano mi w mojej cenie właśnie Zensory 7 i jakiś model Cantonów. Sprzedawca przełączał głośniki w trakcie odsłuchu. Nie dowierzałem gdy maciupkie przy JBLach Zensory zmiotły je dźwiękiem pod każdym względem. Czystość i mocny dół. Dwie potężne membrany z JBL nie mogły dorównać im basem.

W domu pod kontrolą Yamahy 775 było tak samo.

Jak złapię dzienne światło do fotki to wstawię. Naprawdę potrafią ozdobić pomieszczenie.

czyli z zensorow zadowolony?

dawaj fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to jak w ryj strzelił, Fidelio X2. Mocny dobry bas, precyzyjna i nie wylewająca się góra, super stereofonia.

Jezeli tak jest, to faktycznie sa niezle, aczkolwiek jakich bym JBL-i nie sluchal, tak zadne nie zrobily na mnie dobrego wrazenia :(. Takie firmy jak: Dali, Kef, Monitor Audio,

Tannoy, Focal, itp. bardziej sobie cenie i praktycznie kazde, ktorych sluchalem fajnie graly.

 

KEF Q500

FOCAL CHORUS 726V

MONITOR AUDIO RX6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszedzie mowia ze tez i te studio 290 to jednak mocny miesisty bas. Niektorzy mowia ze gora lagodna a niektorzy ze jednak jasna i moze byc meczaca... co nie pasuje mi do X2 :)

@up - Monitro Audio rx6 ponoc bardziej agresywnie na gorze niz dali zensor.

 

napiszesz cos wiecej o tych 3 egzemplarzach co zlinkwoales? miales do czynienia?

 

swoja droga - moze ktos wie czy ktos okleja kolumny? zeby tak moje na bialy polysk okleic :)))

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JBL to jak w ryj strzelił, Fidelio X2. Mocny dobry bas, precyzyjna i nie wylewająca się góra, super stereofonia.

Jezeli tak jest, to faktycznie sa niezle, aczkolwiek jakich bym JBL-i nie sluchal, tak zadne nie zrobily na mnie dobrego wrazenia :(. Takie firmy jak: Dali, Kef, Monitor Audio,

Tannoy, Focal, itp. bardziej sobie cenie i praktycznie kazde, ktorych sluchalem fajnie graly.

 

KEF Q500

FOCAL CHORUS 726V

MONITOR AUDIO RX6

 

Ok, wszytko się zgadza. Ale Studio 2 odbiegają od tradycyjnego brzmienia JBL. Co nie znaczy, że pozostałe są złe.

wlasnie wszedzie mowia ze tez i te studio 290 to jednak mocny miesisty bas. Niektorzy mowia ze gora lagodna a niektorzy ze jednak jasna i moze byc meczaca... co nie pasuje mi do X2 :)

@up - Monitro Audio rx6 ponoc bardziej agresywnie na gorze niz dali zensor.

 

napiszesz cos wiecej o tych 3 egzemplarzach co zlinkwoales? miales do czynienia?

 

swoja droga - moze ktos wie czy ktos okleja kolumny? zeby tak moje na bialy polysk okleic :)))

Góra nie jest mecząca, jest jej w sam raz. Na moim filmiku jest jej więcej niż w rzeczywistości, tak mi fon nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym poamietajcie ze trudna akustyka, bliskosc sciany.

preferowany BR z przodu! KEFy widze maja z tylu. Focal przod, MA podwojny ale bardziej dmucha dolem z tego co pamietam w bx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JBL to jak w ryj strzelił, Fidelio X2. Mocny dobry bas, precyzyjna i nie wylewająca się góra, super stereofonia.

Jezeli tak jest, to faktycznie sa niezle, aczkolwiek jakich bym JBL-i nie sluchal, tak zadne nie zrobily na mnie dobrego wrazenia :(. Takie firmy jak: Dali, Kef, Monitor Audio,

Tannoy, Focal, itp. bardziej sobie cenie i praktycznie kazde, ktorych sluchalem fajnie graly.

 

KEF Q500

FOCAL CHORUS 726V

MONITOR AUDIO RX6

 

porownasz Focale do MA ?

moze masz tez porownanie z zensorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszedzie mowia ze tez i te studio 290 to jednak mocny miesisty bas. Niektorzy mowia ze gora lagodna a niektorzy ze jednak jasna i moze byc meczaca... co nie pasuje mi do X2 :)

@up - Monitro Audio rx6 ponoc bardziej agresywnie na gorze niz dali zensor.

 

napiszesz cos wiecej o tych 3 egzemplarzach co zlinkwoales? miales do czynienia?

 

swoja droga - moze ktos wie czy ktos okleja kolumny? zeby tak moje na bialy polysk okleic :)))

Nie napisze, bo nie mialem od czynienia, podalem propozycje kolumn, ktorymi sam bym sie zainteresowal w tym budzecie ;). Jezeli masz kiepska akustyke pomieszczenia,

to zadne kolumny tego nie poprawia, a bassreflex mozna zatkac, jesli bedzie za duzo dolu, co za problem? ;)

 

Nie znam tych Zensor-ow, ani wymienionych przez Janusza JBL-i, ale kiedys sluchalem Dali Icon7 i brzmialy swietnie. Z kolei JBL Studio L880 wielokrotnie sluchalem u kolegi

i zawsze bylem nimi zdegustowany.

 

Kef-y graja rowno, z fajna srednica, miekkim basem i aksamitnymi wysokimi, a glosnik koncentryczny ma to do siebie, ze daje wiekszy sweetspot i jednoczesnie mniej

promieniuje na zewnatrz, czyli ogranicza pierwsze odbicia np. od scian bocznych.

 

Wiadomo, wszystko jest zalezne od tego, pod jaka elektronike podepniemy dane kolumny, wiec zabawe w dobieranie komponentow mozemy zaczynac ;). Tradycyjnie najlepiej

isc do jakiegos salonu i posluchac roznych szkol dzwieku, zeby miec jakis tam poglad o firmach i wtedy ewentualnie szukac jakichs ciekawych modeli z rynku wtornego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR owszem zatkac mozna ale roznie z reakcja tu jest.

Np w moich jak zatkwm to mam zbyt kartonowo. Bez zatkania niesie zbyt. Wiec wykombinowalem ruchome zatyczki ;)

Nie chce tak kombinowac i ryzykowac wiec wole br z przodu albo kolumny o,sprawdzonej reakcji na takie rzeczy.

 

MA chyba odpadaja, wychodzi ze nieco agresywne granie.

Focal i kef wlasnje nie slyszalem. Wiem ze paradigmy czy klipsche to nie dla mnie. MA miezzane odczucia pamietam po serii bx. Focal, kef dali wlasnie doswiadczenia nie mam. Moze uda sie w sumie to nadrobic... Zobaczymy.

 

Jak by ktos mial porownanie albo wiedzial u kogo moge fajnie kolumny okleic to zapraszam :)

a moze @wulkan mi pomoze... ? :) widzialem w jakims watku wypowiadales sie o zensor 5 - jakis kroti opis lub porownania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności